Kaliteden ve ergonomiden ödün vermeden mutfak takımı tasarlayarak nelerden tasarruf edebilirsiniz? İnternet mağazası "İyi Mobilya" tasarımcısı ile paylaşıyoruz.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

Genel öneriler

1. üreticilerinin çoğu kulaklık her metre maliyetini güveniyor ve vybore.Imeyte akılda zaman müvekkillerinin ilgi olduğunu - bu fiyat en ucuz "dolgu" dolapları ve aksesuarlar dahildir. Kapılara kapı kapatıcıları koymak ve dolumda bir bulaşık makinesi ve şişe üreticisi eklemek istiyorsanız, maliyet hemen atlar. İlginizi çeken son ekipmanın fiyatlarını karşılaştırın.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

2. Herhangi bir çevrimiçi planlamacının yardımıyla, ideal bir proje çizin sipariş vermek için mutfaklar. Bütçeye bakma, gerçekten bir rüya seti olsun. Eğer “ideal” in maliyeti gerçek olasılıklarla örtüşmüyorsa, kurban edebileceğiniz şeyleri düşünün, projenin maliyetini düşürün mü? Pişirirken kendinizi yan taraftan izleyin: En çok hangi nesneleri kullanıyorsunuz? Topçu tablaları ve çatal bıçak takımı için kaç depolama sistemine ihtiyacınız var? Sizin için daha önemli olan şey: iş yerinin muhteşem cepheleri veya ergonomisi?

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

3. Bir kulaklık için maksimum fiyat desteğine sahipseniz,% 80-85 oranında bir mutfak seçin. Kalan tutar teslim ve montaj için (nihai piyasa fiyatının ortalama% 7-10 bir ortalamasıdır) yanı sıra öngörülemeyen küçük masraflar için gidecek.

Büyük indirimler için "dayanmayın"

4. Birçok "uzman" perakende satışların satışında başlıklar satın almanızı önerir. Gerçekten de, sergiden mutfaktan% 50 ve% 60 indirim alabilirsiniz. Ama sizi böyle alımlara karşı uyarıyorum. Orta menzilli bir kulaklıktan (ve hatta daha çok "ekonomi") bahsediyorsak, o zaman vakalarının% 99'unda suntadan oluşacaktır. Bu konuda kritik bir şey yok - malzeme uzun süredir kendini pratik ve aynı zamanda ucuza kurmuştur. Lamine levhaların ana dezavantajı, sık yapılan montajların dengesizliğidir. Donanımın bağlandığı yerlerde, talaşlar parçalanabilir, bu da tasarımın orijinal güvenilirliğini kaybedeceği anlamına gelir.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

5. Satıcılar genellikle özel mutfaklarda indirim ve promosyonlar sunmaktadır. Dikkatli olun: "İndirimli" fiyat bir pazarlama kampanyası olabilir. Her durumda projenizin nihai maliyetini değerlendirin.

Modüler bir kulaklık siparişi verin

6. Satın almaya kaydetmenin başarılı bir yolu - hazır modüller kümenizi birleştirmek. Bu durumda, kendi tasarımınızı, ayrı bir üretimi, vb tasarlamak, bir gauger çağırmadan yapacaksınız. "Standart dışı" için genellikle fiyatın% 20-25'ini alır. Aynı mobilyaların geri kalanı hakkında da söylenebilir: bir bar rafı, sandalyeler, raflar, mutfak köşesi.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

basitleştirmek

7. Daha basit düzen ve dolgu, daha ucuz mutfak. En uygun fiyatlı seçenek doğrudan bir kulaklıktır. Köşe daha fazla mal olacak, ancak daha işlevsel ve ferah olacak.

8. Sallanan cephelere sahip üst kademe kulaklık, yukarıya doğru katlanan mekanizmalara sahip yatay kapılardan daha az maliyetli olacaktır. Bu, menteşeli cepheleri ve çekmeceleri karşılaştırırsak, alt katmanı ilgilendirmez. Bununla birlikte, bu bulaşıkların saklanması söz konusu olduğunda, ikincilerin çok daha geniş ve daha uygun oldukları belirtilmelidir.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

9. Dolapların genişliği ve düzeniyle oynayın. Tek salıncaklı bir modül ikiden daha ucuzdur. Modül genişliği 60 cm'den ikiye 30 cm'den daha ucuzdur, belki de birkaç elementi birleştirerek veya değiştirerek ergonomi ve maliyet için en iyi seçeneği elde edersiniz.

10. Asma dolaplar hakkında konuşmaya değer. Birçok üretici bunları "tavanda" yapmak için teklif ediyor. Evet, bu harika bir çözümdür - aslında, elinizde tutmak istemediğiniz her şeyi kaldırabileceğiniz asma katlar elde edersiniz. Özellikle mutfakta, meydanın her santimetresinin üzerinde bulunduğu küçük ölçekli alanlar için uygun olacaktır. Bu durumda, standart yükseklikteki dolaplar% 15-20 daha az size mal olacak.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

11. Kör kapılara sahip asma yapılar genellikle raf rafları ile değiştirilmektedir. Kaydetmek için harika bir fırsat ve muhteşem bir dekoratif resepsiyon.

12. L şeklindeki bir mutfaksa, köşe beş köşeli elemanı, 90 derecelik bir açıyla bağlanmış olan iki sıradan ile değiştirin.

13. Genellikle kulaklık elemanında kullanılır - açık raflı uç modülü veya 45 derecelik cephede eğimli. Yarıçap sistemleri, direkt olanlardan çok daha pahalıya mal olacaktır.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

Cephelere ve tezgahlara kaydedin

14. En bütçe seçeneği - kör cepheler, pürüzsüz ve freze olmadan.

15. Her şeyden daha ucuz, lamine suntalardan yapılmış kapılar olacaktır. Birkaç seçeneği hesaplayın, çünkü birleştirebilirsiniz: alt kat veya plastik yonga levha, üstteki - MDF'den emaye, vb.

16. Pahalı kaplamalara (akrilik veya emaye) uygun bir alternatif, bir PVC film olabilir. Evet, "aynı" ayna efekti vermeyecek, ancak saygın görünecektir.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

17. Görünüşte neredeyse ayırt edilemez, cepheler masif cepheler ve kaplama ile MDF'dir. Fark sadece siz (ve bütçeniz) tarafından bilinecektir.

18. ayrı olarak gözlüklerden bahsedin. Kural olarak, ucuz kulaklıklarda bulunmazlar, bu yüzden ortalama fiyat kategorisinden bahsediyoruz. Üreticiler bugün klasik bir şeffaf versiyonun yanı sıra renkli cam ve lacobel (bir tarafa boyalı) sunuyorlar. Şeffaf daha ucuz olacak, ancak modülün içeriği her zaman görünür olacaktır. Matlaştırılmış yüzey dağınıklığı "gizler".

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

19. Bütçe garnitürlerinden mutfak modülleri sağlam bir tezgaha sahip değildir - her bir elemanın kendine aittir. Bunun rahatsız edici olduğu ve suyun modüller arasındaki boşluğa girdiği yönünde bir görüş var. Ama özel "konektörler" koymak yeterlidir ve sorun çözülecektir.

20. Katı bir tezgahın bütçe versiyonu, neme dayanıklı bir filmle kaplı 26 mm kalınlığında bir sunta. Biraz daha pahalı, ama daha pratik ve çok daha fazla presentable.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

Akıl ile bağlantı parçaları seçin

21. Tasarım aşamasında bile, daha sık açılacak ve kapanacak 2-3 kutu seçin. Üstündeki aksesuarlar en güvenilir olmalı. Nadiren kullanılmış kutularda biraz tasarruf edebilirsiniz.

22. Metalloboksami (çekmeceli pahalı kılavuzları) en derin bölmeleri donatmak - onlarda düşük kutuları için ağır tencere, tava ve diğer uygun ve konvansiyonel makara kılavuzları tutacak ..

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

 

23. Ayrı ayrı ray ve tutamaçlardan söz etmek gerekir. Alman veya İtalyan mobilyaları bütçeye uymuyorsa, Rus analoguyla değiştirin. Galvanizli koruyucu bir kaplamaya sahip olmak zorunludur! Çin kalemleri, boya ile boyanmış, solmaya, çizilmeye ve zamanla sıyrılacak.

Mutfak satın almak için 23 yol: tasarımcı ipuçları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 7