İskandinav mutfağında beyaz oval masa

İskandinav tarzı mutfakta beyaz oval tablo

oval mutfak masaları - Yeni fikirler ve fırsatlar arayanlar için şık, pratik ve ucuz bir çözüm. mutfak dekorasyon. Oval tablo seçimi ve versiyonlarının özelliklerini ele alalım. Dairemizdeki mobilyalar, Tüm dünyadaki zevklerimiz ve alışkanlıklarımız hakkında gizlice bilgilendirmek, eğilimlerimizi ve arzularımızı vurgulamak ve mutfak için oval masaları bu görevle mükemmel bir şekilde baş etmektir. Akut açılardan kurtulmak için bir fırsat sunarlar, ki bu büyük olasılıkla herhangi bir modern insanın içsel özlemidir.

İçindekiler:

 • Oval ve yuvarlak masaların avantajları
 • Kullanılan malzemeler
 • Renk ve model seçimi
 • Yuvarlak ve oval masa kapasitesi
 • Psikolojik faktörler
 • Tek ayaklı bir masa seçin
 • dekorasyon
İskandinav mutfağının iç kısmında oval masa

İskandinav mutfağının iç kısmında oval masa

Tek ayak üzerinde parlak kaplama ile beyaz oval masa

Tek ayak üzerinde parlak kaplama ile beyaz oval masa

Mutfak iç ahşap oval masa

Mutfak iç ahşap oval masa

Oval ve yuvarlak masaların avantajları

 • Köşelerin olmaması, bu elemanların kullanılmasına izin verir. küçük mutfaklar ve küçük çocukların olduğu evlerde ve ayrıca çok sayıda insanın biriktiği yerlerde.
 • yuvarlak masa - Evde her zaman rafine ve çekici görünecek özgün bir iç mekan yaratma olasılığı.
Yuvarlak masa üstü siyah oval mutfak masası

Yuvarlak masa üstü siyah oval mutfak masası

 • Tabloda duran tüm yemekler merkeze kaydıkça ve ailenin her bir üyesinden eşit mesafede olduğu için yemek sırasında rahatsızlık yoktur.
 • Psikolojik özellik, yuvarlak yüzeylerin iletişimde rahatlık yaratmak için tasarlandığını göstermektedir.
Tablodaki köşelerin olmaması, mutfak tasarımında avantajlı bir şekilde dövülebilir

Tablodaki köşelerin olmaması, mutfak tasarımında avantajlı bir şekilde dövülebilir

 • Pazar, çok çeşitli süslemeler ve malzemeler sunuyor, bu yüzden herhangi bir stilin iç kısmına uyan uygun bir varyant bulmak zor olmayacak.
 • Tabloda, belirli bağlılık noktalarına ilişkin hiçbir yükümlülük yoktur, yani “hayatını” yaşadığı ve belirli yüzeylere yoğunlaşmaması gerektiği ortaya çıkmıştır.
 • Bu formun ürünü, çok sayıda misafirin mutfağa kolayca yerleştirilmesini sağlar ve odanın boş alanı bundan etkilenmez.

oval mutfak masaları, çok çeşitli sunulmaktadır fotoğraflar - yeni bir şeyle odası süslemeleri ve özgünlük notları oluşturmak için bir fırsattır.

Şeyler için raflar ve mutfakta bir kanepe ile yemek masası

Şeyler için raflar ve mutfakta bir kanepe ile yemek masası

Kullanılan malzemeler

Yuvarlak ve oval mutfak masaları bugün geniş bir yelpazede sunulmaktadır ve geleneksel olarak farklı malzemelerden yapılmıştır. Piyasa seçeneklerinde en popüler ve popüler düşünün.

Beyaz masa üstü"под мрамор"

Masa üstü "mermer" ten beyaz masa

cam

Malzeme kokuları absorbe edememektedir ve dış ortamlara karşı direnci, pratiklik ve uzun bir servis ömrü sağlar. Bir dezavantaj çok fark olacak yağ ve diğer ürünlerden oluşan lekeler olarak bu çifte bakım mobilya elemanı için ihtiyaçtır. Ancak bu faktörler yemek isteyen ve mutfağın ahenk ve estetik görünümünü seven insanları durdurmaz. Oval görünüyor mutfakta cam masa ve daha fazlası, görsel olarak alanı genişletir.

İki ayak üzerinde şeffaf cam oval masa

İki ayak üzerinde şeffaf cam oval masa

odun

ahşap mutfak masaları ve sandalyeler en çok kayın veya meşeden yapılır. sunulan seçeneklerden herhangi olursa olsun kendiniz için seçecek iç ne tarz, kazan-kazan cazip tür olacak. Ahşap tablolarının kullanılması direnci düşük olan tek dezavantajı dışında herhangi bir sınırlama geleneksel koruyucu bileşikler kaplanabilir ahşap yapıların imalatında, sırasıyla giymek zorunda. Bu tür ürünler pahalıdır, ancak yüksek fiyat pratiklik ve zarafet sevincini durdurmaz.

Beyaz mutfak ahşap oval masa

Beyaz mutfak ahşap oval masa

MDF / MDF

Bu pratikliği ve özgünlüğü nedeniyle ünlü hale gelen yaygın bir malzemedir. Göreceli olarak ucuzdur ve kaliteli işleme koşuluyla sunta tezgahından yapılan tezgahın ayırt edilmesi zordur. doğal ahşap.

Suntadan yapılmış masa - mutfakta pratik ve ucuz seçenek

Suntadan yapılmış masa - mutfakta pratik ve ucuz seçenek

Lamine sunta / MDF

Malzemenin ana avantajı, düşük maliyeti ve çok çeşitli renk tasarımları ve çözümleridir. Eğer masa Söz konusu malzemeden imal edilmiş olup, mobilyaların genel tasarımını bozmayan tezgahlarla veya bir masa örtüsü ile korunmalıdır. MDF malzemesi, mukavemet ve dayanıklılık göstergeleri açısından liderdir, bu nedenle suntadan daha pahalıdır.

Mutfakta "Provence" tarzında beyaz lamine masa

taş

Doğal ve yapay kullanılır taş. İlk ürün, orijinal ve çok estetik görünüyor, ama yüksek maliyetli tava ev ve daire birçok sahipleri uygulanmasına önemli bir sınırlamadır. Bu nedenle iyi bir alternatif masa ve yapay taş, ağırlığı daha hafif olan, maliyeti daha ucuz olan, hizmet ömrü açısından daha pratik olan doğal taştan daha pratiktir.

Dekoratif taşlı beyaz masa üstü - zarif ve pahalı görünüyor

Dekoratif taşlı beyaz masa üstü - zarif ve pahalı görünüyor

Mutfakta oval bir masa satın almaya karar verirseniz, dikkat etmeniz gereken ilk şey, maliyetinin ve üretim malzemesinin kullanılabilirliğidir. Modern ürün pazarı, üretimde ve diğer bazı materyallerde kullanılmayı kabul eder.

Renk ve model seçimi

Mutfaktaki oval masa, temel gereksinimi karşılamalıdır - diğer mobilya parçalarıyla uyumlu bir şekilde bakmak için. Onlarla tarzıyla eşleşmeli, renk çözümü. Masa ayaklarının tasarımının önemi, mobilyaların genel görünümü ve mutfağın iç mekânlarının kalitesi ve stiline bağlıdır. Eğer mutfak klasik tarzda yapılır, "Tırabzanlar" üzerine bir masa koymak ve ayrıca tasarımda kavisli bacakları kullanmak uygundur. Son tasarımlar olabilir rattan veya dövme.

Oymalı ayaklar ve klasik mutfakta taş tezgah ile oval masa

Oymalı ayaklar ve klasik mutfakta taş tezgah ile oval masa

Içinde modern tarzda yapılmış mutfak iç, Metal veya ahşap basit ayakları olan yuvarlak masaya mükemmel uyum sağlar. Geleneksel yuvarlak tablodaki bacakların sayısı - 1 ila 4 birimler, en uygun seçeneğinden - katı bir desteğin kullanılması, tüm aile üyeleri hem oturup daha basit ve rahat olacak bir yemek sonuçlanan bunun dışında alabilirsiniz.

Mutfak için oval sürgülü masa Masa örtüsü ile dekorasyon için oluşturulan iç unsurudur. Dekorasyon için tekstil elemanlarının sayısı sadece hayal gücünüzle sınırlıdır, ancak tipik mutfaklar için “daha ​​fazla, daha iyi” ilkesi aktif olarak çalışmaktadır. Masa örtüleri farklı mevsimler için şenlikli, gündelik olabilir. Çeşitli tonlar nedeniyle, mutfağınız monotonluk açısından "sıkılmayacaktır" ve her zaman farklı görünümlere sahip olabilir.

Klasik iç mekanlarda sürgülü oval ahşap masa

Klasik iç mekanlarda sürgülü oval ahşap masa

Yuvarlak ve oval masa kapasitesi

Odanın dikdörtgen şekli varsa, oval masa ona kolayca sığar ve özel bir cazibe notu yaratır. Dikdörtgen bir mutfak için oval masa, uygun işlevsellik ile kompakt ve pratik bir çözümdür. Küçük bir model mobilya tasarımı bile yaklaşık 5-6 kişi kapasitelidir. Masanın klasik modeli için biraz daha özgür alan alacaktır, ama aynı zamanda pek çok insanı değil, daha az (3-4 kişi) ağırlayacak. Çapı 100 cm olan masada 5 kişi rahatça oturabilir ve 150 cm uzunluğa sahip birimin arkasında 9 kişinin oturması kolaydır.

Mermer üst ve ahşap bacaklar wenge yapılmış oval masa

Mermer üst ve ahşap bacaklar wenge yapılmış oval masa

Küçük bir mutfak masası: ne kadar alakalı

için küçük mutfak Oval masa ideal bir seçim olduğunu ve mutfak oval kanepe bir masa ise, o zaman onun pratiklik dert edemez: Yalnızca mobilya vazgeçilmez parçası haline olmayacak, ama aynı zamanda kolayca çok uygun olan kendileri hakkında 6-8 kişi uygun. Ailen büyükse ve mutfak küçük ise, o mobilya oval parça için tercih net: kullanımı sonucu kolayca herhangi beklentileri aşmasına.

Küçük beyaz mutfak iç oval masa

Küçük beyaz mutfak iç oval masa

Psikolojik faktörler

Mutfak - bir kadının zamanının önemli bir bölümünü geçirdiği bir yer. Buna ek olarak, psikolojik faktörlere bir dekorasyon vurgu yaparken tüm aile üyeleri, dinlenmek kahvaltı ya da akşam yemeğinin tadını, şimdiki hayatın olayları paylaşarak, misafir alabilir, bu yüzden odasıdır. Küçük masalar köşeleri olmayan, düzgünlüğü ve ilgili atmosferi kolayca aktarabilir. Psikologlara göre, iç mekanda düz hatların kullanılması pasifleştirmeyi gerektirir.

Köşelerin ve beyaz renk şemasının olmaması, mutfağın özellikle rahat olmasını sağlar

Köşelerin ve beyaz renk şemasının olmaması, mutfağın özellikle rahat olmasını sağlar

Bu faktörlerle bağlantılı olarak, yuvarlak veya oval bir tabana sahip tablolarda kullanım için özel belirtiler vardır.

 • Patlayıcı ve reaktif psişeye sahip insanlar;
 • Içinde Birçok teknik yeniliklerin olduğu iç mekan;
 • Ailede engelli küçük çocuklar veya yetişkinler varsa.

Bilmek önemlidir: keskin kenarlar, yaralanma açık ve yadsınamaz gerektirecektir gerçeği ancak gerçekte durum "dudak hizmeti" olarak başarısız düşmüş daha ciddi, tapınak, gözler veya diğer vücut parçaları zarar mümkündür.

Bu nedenle, oval yemek masaları mutfak için - kendinizi ve sevdiklerinizi rafine ve anlaşılmaz bir atmosferle memnun etmek ve harika bir ruh hali yaratmak için bir fırsat.

Klasik mutfağı iç oval ahşap masa

Klasik mutfağı iç oval ahşap masa

Tek ayaklı bir masa seçin

Pratik ve işlevsel çözümlerin bir uzmanı iseniz, o zaman bu tasarım çeşitliliği ihtiyacınız olan şeydir. Gerçek şu ki, bir masa satın alarak herkes seçim sorunları ile karşı karşıya. Hangi seçenek en uygun şekilde iç mekana sığacak, genel bir atmosfer yaratacak mı? İyi bir tablonun kaç bacağı olmalı? Profesyonellerin fikrini düşünürsek, o zaman birkaç değerli tavsiyeyi tanımlayabiliriz.

Tek ayak üzerinde beyaz oval masa

Tek ayak üzerinde beyaz oval masa

Odaya en dar yeri düşünürsek masada oturan kişi, ortalama vücut ağırlığına varsa yaklaşık 60 cm., bu konuya bir serbest yaklaşımla sorunu ortadan kaldıracaktır nerede, tezgah dış bölge diğer deneklerin girintili olmalıdır mobilya.

Bir tablo ve boyutsal parametreleri seçerken, arkasında oturan insanların “pasifliği” dikkate alınır. Ayrıca, diğer faktörlere de dikkat edilir, örneğin, misafirlerin ve aile üyelerinin masada ne sıklıkla toplandıkları. Gürültülü bayramlar yoksa, 80 * 1.45 eksenindeki model mükemmel bir seçenektir.

Mutfağın parametrelerini dikkate alın. Sıkışık ise, mobilya işlemlerinin rahatsızlık vereceğinden genel tablo modellerinden kaçınmak faydalı olacaktır.

Salonun mutfağındaki oval masa, pişirme ve dinlenme alanını böler.

Salonun mutfağındaki oval masa, pişirme ve dinlenme alanını böler.

Yani, bir bacak üzerinde mutfakta oval masa - mümkün olduğunca eğlenceli - mutfakta konaklamanızı konforlu hale getirmek ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz kanıtlanmış seçenekler.

Mutfak için Oval masalar: dekorasyon

 • Nötr tarzı Şeffaf bir masa üstü, şeffaf olduğundan, herhangi bir tasarım öğesiyle mükemmel uyumluluğa sahip olacaktır. yüksek kaliteli camdan yapılmış elemanlar, evrenseldir.
Şeffaf bir masa üstü ile beyaz bir sap üzerinde Oval masa

Şeffaf bir masa üstü ile beyaz bir sap üzerinde Oval masa

 • Masa üstünde çizimler ve desenler varsa, bu gerçek sizi stil yönelimine ve uyumluluğuna sıkı sıkıya uymanızı zorunlu kılar, bu nüansı dikkate alın.
 • Tartışma için geniş bir konu olan bacak sayısı önemli bir rol oynamaktadır. mobilya seçimi.
Dört ayak üzerinde ahşap oval masa - en kararlı seçenek

Dört ayak üzerinde ahşap oval masa - en kararlı seçenek

Bazı sahipleri tek odalı daireler mobilyaların tek ayak üzerindeki pratikliğinden şüphe duymak. Fakat bu, kurgudan başka bir şey değildir, çünkü bu tür yapıların kullanışlılığı, benzer çözümler kullanan birçok kişi tarafından pratikte teyit edilmiştir. Ayrıca, tüketicilerden gelen her türlü korkuyu önlemek için, üreticiler mobilya tasarımlarını geliştirmek için girişimci adımlar atıyorlar. Bunu yapmak için, aşınmaya karşı dayanıklılık ve aşınmaya karşı dayanıklı olan son derece yüksek mukavemetli cam kullanırlar.

Mutfak-oturma odasının iç kısmında oval dikdörtgen oval masa

Mutfak-oturma odasının iç kısmında oval dikdörtgen oval masa

Eğer ucuza mutfaklar için oval tabloları satın alıp belirlemeniz gerekirse Böylece, daha sonra danışmanları istemi hangi seçeneği sizin için uygun olup özel mağazalar başvurun. Bugünün üreticileri odasında özel bir atmosfer içinde bir mutfak yaratmak ve tasarım fikirleri gerçeğe kullanılabilirlik ve işlevsellik zararına değil barındıran yapacak ilginç çözümler çok çeşitli sunuyoruz.

Mutfak için Oval masalar: Seçeceğiniz daha ince noktalar ve ev için 80’den fazla konforlu model

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 8 =