Köşe mobilya uzun bir oda için mükemmeldir

Köşe mobilya uzun bir oda için mükemmeldir

küçük küçük mutfakta kanepe Için en iyi seçenek küçük daireler, İlave yatak oluşturmanıza izin veriyor. Mutfakta modern döşemeli mobilyalar sadece bir rahatlık yaratmaz - pek çok açıdan işlevseldir: bir uyku yeri ve masaya oturmak için bir yer ve şeylerin saklanması için nişler.

İçindekiler:

 • Küçük mutfakta küçük kanepe
 • Döşemeli mobilya seçenekleri 
 • Basitleştirilmiş Modeller
 • Açılış ilkeleri
 • Tarza göre nasıl seçilir?
 • Döşeme ne olmalı?
 • Hangi mutfak alanında kanepe koymak?
Mobilya için niş değerli alandan tasarruf edecek

Mobilya için niş değerli alandan tasarruf edecek

Küçük mutfakta küçük kanepe

Küçük kanepe - sakinler için uygun küçük bir mutfak için mobilya parçası Kruşçev binalar, farklı darlık. Onlar ülkemizde çoklar. Bu nedenle, iç mekanın oluşturulması sırasında küçük apartman sakinleri her türlü hileye gider. Ana hedef - İki odalı bir daireyi rahat bir eve dönüştürün, sadece değil yatak odası ve oturma-yemek odası, ve başka bir şehirden akrabaların gelmesi durumunda ilave yatak.

Bu durumda bir yatak ile mutfakta küçük bir kanepe tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. Mutfak sadece yemek pişirmek ve yemek pişirmek için bir oda olmaktan çıkıyor. yemek odası, oturma odası ve aynı zamanda yatak odası. hiç de seyrek olmayan küçük katlanır kanepe mutfakta - zorunlu bir ölçü, diğer odalarda ise sadece sakinlerin sayısı için yeterli yatak yok. Daha sonra mutfak kanepe her gece uyuyacak bir yere dönüşüyor.

IKEA mutfak koltuklarının model yelpazesi

Model adı dizayn karakteristikleri
Bedingo Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Açılma mekanizması "Kitap" dır. Küçük bir bütçe için uygundur. Rahat çıkarılabilir kapak.
Elvros Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Yuvarlak formlu ve poliüretan köpük ile dolu köşe kanepe. Suni deriden yapılmış döşemeler sayesinde, nemi emmez ve kirliliği kolayca iyileştirir.
Karlstad Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Kanepe 1,2 ve 3 kişilik bir performansla yapılır. Depolama için kutular var. Kolçakları çıkararak, koltuk için ekstra bir koltuk sağlayacaksınız.
Klippan Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Küçük bir kitle, genç kitleler arasında popülerdir. Kit ek bir renkli kapak içerir.
Levos Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Ana avantaj - tekerleklerin ve katlama mekanizmasının varlığı. Kit, sadece zaman zaman değil, aynı zamanda her gün uyuyabileceğiniz bir orta sertliğe sahip bir yatak içerir.
Omotfors Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Fiberboarddan yapılmış, depolama ve sürgülü bir mekanizmaya sahip bir çerçeveye sahip bütçe modeli. Açılmayan formda bir çift için yeterli yer olan bir tam yatak var.
Solsta Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Küçük bir mutfak için kompakt ucuz model. Açılmayan formda, iki yetişkin sakince olacak.
Friheten Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Her yöne dönüşlü açısal model. Geri çekilebilir mekanizma, niş ve 2 dekoratif yastık.
HAGALUND Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Klasik tasarım, herhangi bir iç mekana yerleştirmenizi sağlar. Katlama mekanizması, yumuşak kolçaklar ve çamaşırlar için niş.
Eskarbi Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış Çıkarılabilir şiltelerle ortopedik taban Mükemmel konuk seçeneği, aynı zamanda konaklama ve kiralama için de uygundur.

Bir daire böyle görünüyorsatudii, ve mutfak oturma odası ile kombine, İki farklı bölgenin ayırt edici özelliği olan kanepe. Bazen küçük kanepeler, rasyonel olarak alanı doldurmak için mutfağa yerleştirilir, çünkü burada, diğer herhangi bir odada olduğu gibi, konfor olmalıdır.

Önemli! Konuşmanın ilgili olduğu açıklığa kavuşturulmalıdır. mutfaklar, en az 9 metrekare olan alanı. m. Odanın büyüklüğü küçükse, koltuk sadece genişleyemez. Çok küçük mutfak sahipleri genellikle bilmezler. buzdolabını nereye koyacağınız ve onu koridorun içine götürün.

Küçük bir mutfak için mutfak köşesi kanepeleri, konukların başka bir şehirden dairenin sahiplerine gelmeleri durumunda yardımcı olur. Birisi yatak odasında ya da oturma odasında bir yer alacak ve biri mutfakta oturmak zorunda kalacak. Açılmamış devlet mutfak küçük kanepe tam bir yatağa dönüşür ve üzerinde uyku daha az uygun değildir oturma odasında kanepe.

Modern tarzda stüdyo daire

Modern tarzda stüdyo daire

İpucu! Mutfakta kalıcı bir uyuyan olarak bir kanepe planlamayın (bu sadece çıkış yokken aşırı durumlarda izin verilir). Çoğu üretici, mutfak koltuklarının boyutunu küçültmek için, bu mobilya üzerinde uyuyacak bir kişinin rahatlığını feda eder.

Pratik deri döşeme ile köşe kanepe

Pratik deri döşeme ile köşe kanepe

Mutfakta döşemeli mobilya seçenekleri

Mutfak iç, yumuşak mobilyaların bulunduğu, önemsiz olarak adlandırılamaz. Ancak, küçük bir köşe kanepe satın almak, seçim yapmaktan çok daha zor sandalye, çünkü bir takım faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor:

 1. kanepenin monte edilmiş durumda ve odanın alanı içinde ölçülebilirliği;
 2. demonte halde boyutlar;
 3. işlevsellik (depolama için kutuların varlığı);
 4. dönüşümün basitliği;
 5. yapının gücü;
 6. döşemenin pratikliği;
 7. küçük bir kanepe küçük bir mutfak dekore etmeli ve iç mekanı bozmamalıdır.

 • Köşe kanepe bir niş ile - bu küçük bir oda için en iyi seçenek. Üzerinde oturmak elverişli ve yerden tasarruf sağlanıyor. Açılı kanepeler çoğu zaman doğrudan klasik modellere göre masada daha fazla insanı barındırabilir. Köşe tipteki hemen hemen tüm kanepeler, her türlü mutfak gereçlerini karşılamak için bir niş ile donatılmıştır.

Bu tür mobilya boyutuna genişletilebilir tam bir yatak, ve monte edilmiş halde çok az yer kaplar. Küçük bir mutfak için mutfak kanepeler yarı daireseldir. Oda çok küçükse, dönüşüm olasılığı olmayan bir model satın almalısınız, ancak yan raflarda ve koltuğun altındaki büyük bir kutuda.

Böyle bir tasarım, örneğin, elektrikli kıyma makinesi, aerogrill gibi, nadiren sömürülen şeylerin saklanmasına yardımcı olacaktır. Ve raflarda koyabilirsiniz vazo, saat, küçük bir alıcı ve diğer öğeler.

Katlanır mobilyalar ilave yatak oluşturur

Katlanır mobilyalar ilave yatak sağlayacaktır.

Içinde stüdyo daire Gerekirse büyük bir yatağa dönüşen yarı dairesel katlama modelleri. İşlevselliği ve konforu tercih eden kişiler için, üreticiler, sahibinin isteği üzerine yapılandırmayı değiştiren modüler kanepeler üretirler. Çoğu zaman, bu modeller, bir mini-bar ve dergiler için bir raf ile desteklenir. saklama kutuları.

İpucu! seçme modüler kanepe, Alıcı, çerçevenin kalitesine özel dikkat göstermelidir. Güçlü değilse, üç sık dönüşüm hızlı bir şekilde başarısız olabilir.

Bir stüdyo dairede modüler süit

Bir stüdyo dairede modüler süit

Küçük kanepeler basitleştirilmiş modelleri

Katlanır kanepeler yatak - mutfak için başka bir seçenek. Kanepe çok genişlemese de, üzerinde uyumak oldukça uygundur. Onlar bir ve iki çift kişiliktir, ancak mutfak için ilk önce bir tane satın almalıdır. Bununla birlikte, mutfak standart değilse ve büyük boyutlara sahipse, bunun için çift kişilik bir kanepe satın alabilirsiniz.

Bu modeller sırtlıklı veya arkalıksız olarak gelir. İki değişik dönüşümü vardır - çekilebilir ve katlanır. Bazı kanepeler farklı trifles için gizli çekmeceler ile donatılmıştır.

Küçük bir mutfak rahat bir kanepe olmaması için bahane değil

Küçük bir mutfak - rahat bir kanepe bırakmak için bahane yok

 • Divanıbank Nadiren kullanılan şeyleri depolamak ve saklamak için tasarlanmış bir modeldir. Bu tür mobilyalar "koltuklu bir dolap" olarak adlandırılabilir. Sadeliği, kolaylığı, konforu ve düşük fiyatları ile ayırt edilir. Çoğu zaman bu gibi tezgah üreticilerinin üreticileri hafif malzemeler seçer.

Stilistik planda, koltuk-bank nötrdür, bu yüzden her türlü iç mekana mükemmel uyum sağlar. Bu mobilya tasarımcıları süslemek için kullanmanızı öneririz Farklı ebat, şekil ve renklerde minderler. Bazı köşe kanepeler, gerekirse masadaki başka bir koltuğa dönüşen bir masa ile tamamlanmaktadır.

Açılış prensibine göre kanepe (mutfakta yatak)

Bir kanepe sadece masada oturmak için değil, aynı zamanda bir yatak olarak kullanılması gerekiyorsa, dönüştürücü bir varyant seçilmelidir. Bugün ondan fazla var katlanır kanepeler için mekanizma türleri.

isim Günlük kullanım Çamaşır için bölmesi konum
kitap
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Sorunlu, çaba gösterilmeli evet Duvardan uzaklaşmak gerekiyor
tango
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
rahat evet Duvardan uzaklaşmak gerekiyor
evroknizhka
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Ancak, eğer tekerlek yok ise uygun
yere zarar verebilirsin
evet rahat
pantograf
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Uygun, zemine zarar vermez evet rahat
puma
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
rahatça Sadece köşe modellerinde rahat
puf
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
rahatça Geniş Duvardan biraz uzaklaşmak gerekir
akordeon
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Bazı çabalar gerekli hayır Unfolding için birçok yer var
çekmeceli
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
rahatça hayır kompakt
Fransız kapaklı
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Hayır - yatağın yüzeyi güçlü değil. Günlük operasyon bir problem olacak hayır rahat
döner
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
rahatça hayır rahat
Amerikan kapaklı
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Rahat bir uyku, dayanıklı bir tasarım sağlar hayır rahat
yunus
Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış
Kısa ömürlü mekanizma Geniş, rahat

En popüler olanları daha çok okumalı.

 • "Yunus" veya "kanguru" mutfak için - en iyi seçenekler. Herkese tanıdık gelince mutfak köşeleri Böyle bir dönüşüm mekanizmasını gözlemlemek mümkündür. Kanepenin bir yatağa dönüşebilmesi için, uzun bir koltuğun altından, hafif bir hareketle, bir uyku yeri olarak hizmet edecek olan ek bir eleman çıkarmanız gerekir. Bu model, çok küçük olan herhangi bir mutfak için uygundur.
Katlama mekanizması"Дельфин" - удобен для более просторных помещений

"Yunus" katlama mekanizması daha geniş odalar için uygun

İpucu! Böyle bir kanepe satın alırken, tasarımın yaylı kapanlarla donatıldığından emin olmanız gerekir. Varlıkları, mobilyaların kalitesini gösterir.

Fransız clamshells görünüşte çekici ve sırtları zarif ve güzel. Ama dönüşümde, sırtlıklar dahil değildir. Böyle bir kanepe açma ilkesi normal bir kapaklı benzer. Fransız kanepelerinin çok az yer kaplaması nedeniyle, bu küçük mutfaklar için ideal bir seçenektir.

Lake döşeme Fransız kapaklı

Lake döşeme Fransız kapaklı

 • sedafleks - Fransız bir kanepeye benziyor, ama daha pahalıya mal oluyor. Ancak bir yatak olarak kalıcı kullanım için satın alınabilir. İlk seçenek sadece seyrek sömürü için uygundur.

Ancak küçük odalar için düz çekilebilen kanepeler en az uygundur ve bunun birkaç nedeni vardır:

 1. ayrışmaları güçtür;
 2. bir şeyleri saklayamazlar;
 3. Bu modellerin mekanizmaları çok "kaprisli";
 4. demonte halde, bu tasarım çok fazla yer kaplar.
Mutfakta Sedaflex hantal görünecek

Mutfakta Sedaflex hantal görünecek

İyi bir model "akordeon" dır. Güvenilir, ayrışması kolaydır, ancak çok fazla alan gerektirir, bu yüzden daha uygundur stüdyo daireler.

Bir kanepe kitabın çeşitli varyasyonları olabilir:

 • tik-tak;
 • dinlenmek;
 • evroknizhka;
 • click-clack.

Bunu kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorsanız, satın almanız gerekir "Tıklama" veya "eurobook". Bu modellerde, tüm eşyaları saklamak için departmanlar sağlanmakta ve oldukça basit bir şekilde ortaya konulmaktadır. Klasik kitaplar, sık sık dönüşüm için tasarlanmamıştır, bu nedenle yatak kullanımı sadece nadir durumlarda planlanıyorsa satın alınmalıdır.

"Книжка" от IKEA со сменными чехлами и комфортным матрасом

IKEA'nın çıkarılabilir kapakları ve rahat şilteli "Kitap"

İpucu! "Eurobook" satın alarak, kılavuz profiller kullanarak ayrışan modellere öncelik verin. Silindirler operasyonda daha az güvenilirdir.

Bir kanepe tarzında nasıl seçilir?

Herhangi bir odanın iç tasarımını oluştururken, mobilya, stile bağlı olarak seçilir. Bu kural mutfak için geçerlidir. Bu oda için bir kanepe alırken dikkat etmeniz gereken birkaç faktör vardır:

 • klasisizm nötr tonlu kumaşların simetrik modelini satın almayı gerektirir. Sanatın dövme unsurları ve ağaç oymacılığı.
 • için İngiliz iç Asil tonların tipik mobilyaları, bireysel unsurları yaldız ve monogramlarla kaplıdır. Yastıklar ve fırçalar ile tamamlanabilir.
 • Antika mobilyalar Kırmızı veya parlak sarı rengin yumuşak köşe kanepesini kabul eder.
 • Imparatorluk tarzı diktatörlük ve iddialılık gerektirir. Bu nedenle, İmparatorluk tarzı mutfakta uyuma yeri lüks vurgulanmalıdır.
 • için minimalizm Basit ama işlevsel bir model satın almalısınız. nötr veya açık pastel tonlar.
Dekor geleneksel unsurları ile klasik iç

Dekor geleneksel unsurları ile klasik iç

 • modern - Parlak dekorasyon, asimetri ve standart olmayan formlar burada kabul edilir.
 • Barok - Düzgün ve yuvarlak formların varlığı, lüks döşemedir.
 • için Provence veya Ülke mutfağı ekose küçük kanepe yapacak.
 • Içinde yön pop art Klasik formlar ve sıradışı dekor ile başarıyla birleştirildi.
 • Mobilya için Art Deco tarzında Tipik parlak gösterişli bitirir, ama aşırıya kaçmayın, aksi takdirde kanepe biraz topal görünecektir.
Vurgulu mobilya seti ile Art Nouveau tarzı

Vurgulu mobilya seti ile Art Nouveau tarzı

İpucu! Mutfağın ana amacı yemek pişirdiği için, her zaman spreyler, buharlaşma ve kırıntıları olacaktır. Bu gerçek göz önüne alındığında, mutfak kanepe için çıkarılabilir kapaklar.

Değiştirilebilir kapaklar, daha uzun süre dayanmanıza yardımcı olur

Değiştirilebilir kapaklar mobilyaların daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur

Döşeme ne olmalı?

En pratik mobilyaların döşemesi, Gıda hazırlandığı bir deri veya vinylskin (doğal bir analogdan çok daha ucuz olan deridir). Bu döşeme:

 1. Yağ ve sos sıçramasına korkmayın;
 2. güçlüdür;
 3. tükenmeye karşı dayanıklı;
 4. özel bakım gerektirmez.
Mutfak tezgahları için pratik ve şık döşemeler

Mutfak tezgahları için pratik şık döşeme

Bu materyaller, küçük çocukların bulunduğu aileler için tavsiye edilir, çünkü çocuklar çoğu zaman yanlış bir şekilde yemek yaparlar, bu da her zaman döşemelerde lekelere yol açar.

Bununla birlikte, deri ve yapay karşılığı, mutfakta kabul edilen tek materyal değildir. Modern mobilya fabrikaları, müşterilere lekelerden korkmayan, kokuları emmeyen pratik ve dayanıklı malzemeler sunmaktadır.

İpucu! Örneğin, kadife döşemeli mobilya seçebilir veya rattan.

Mobilyaların kadife kaplaması odayı daha rahat ve daha sıcak hale getirir

Mobilyaların kadife kaplaması odayı daha rahat ve daha sıcak hale getirir

Büyük bir mutfak ise, endişelenecek bir şey yoktur: koltuk, levhadan ve çalışma yüzeyinden maksimum bir mesafede monte edilebilir. Böyle bir mesafede, hazırlanmakta olan yiyeceklerden gelen spreyler onun için korkunç değildir.

Herhangi bir mutfağın iç kısmında döşemeli döşemeli mobilyalar pastel tonları. Beyaz kanepe şık bir seçenektir, ancak seçim çerçevesidir. Evin sahipleri varsa Japon gelenekleri, Yastıklar ile desteklenmiş parlak döşemeli mobilyalara bakmalıdırlar.

Parlak detaylarla çağdaş kontrast

Parlak detaylarla çağdaş kontrast

İpucu! Döşeme mobilya seçilmelidir durumun temel renk düzeni ile uyumlu olarak. Sadece tüm incelikleri göz önünde bulundurarak, bir kanepe bulunan mutfağın ideal iç mekanını elde edebilirsiniz.

Mutfak alanı iç soğuk İskandinav görüntüsü

Soğuk İskandinav tarzı

Hangi mutfak alanında kanepe koymak?

Kanepenin yemek alanına yerleştirilmesi birkaç seçeneğe sahiptir:

 • Pencerenin altında. Köşe ve klasik düz yapılar böyle bir yerleşim için uygundur.
 • Mutfağın merkezinde. Bu seçenek büyük mutfak veya stüdyo daire için uygundur. Küçük bir alanda böyle bir yerleşim işe yaramayacaktır.
 • Çalışma alanının karşısında. Mutfakta standart bir düzen varsa, koltuk takımı tersi dolap ve plaka, paralel olarak. Kanepe düz ise, buzdolabını monte etmek için köşede yeterli alan var.
 • Masa ile küçük mutfak ya da sadece bir köşe kanepe mutfağın köşesine yerleştirmek için en uygun çözüm olacaktır. Bu düzende, buzdolabını ve diğer kullanışlı öğeleri yerleştirebileceğiniz alanın geri kalanı serbest bırakılır.

İpucu! Mutfakta her zaman seçmeliyim şeylerin saklanması için bir niş ile kanepeler. Bu, odayı seyrek olarak kullanılan nesnelerden kurtarmanızı sağlar.

Küçük bir mutfakta kanepe: rahat bir mutfak alanı için pratik kanepe modelleri bir bakış

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 + = 43