Günümüzde bu ürünler popülerliğini kaybetmezler ve hatta tersi de geçerlidir.

Günümüzde bu ürünler popülerliğini kaybetmezler ve hatta tersi de geçerlidir.

Moda ve modern teknolojilerin trendlerine teslim olmanın metresi eğlenmeye başladı emaye, alüminyum, teflon hatta taş eşyaları Yemek pişirmek için, ama dünyada hiçbir şey bir dökme demir tava-ızgara ile dayanıklılık ve işlevsellik eşleşebilir!

 • Bu nedir?
 • Bu ne güzel?
 • türleri
 • En iyi nasıl seçilir? 
 • Nasıl bakım yapılır?
 • Nasıl pişirilir?
Mevcut tava kaplama kaplamalarının özelliklerinin karşılaştırılması

Mevcut tava kaplama kaplamalarının özelliklerinin karşılaştırılması

Böyle bir yardımcı herhangi bir mutfakta vazgeçilmezdir

Böyle bir yardımcı herhangi bir mutfakta vazgeçilmezdir

Modern mağazalarda çeşitli yemekler pişirmek için her zevke uygun modeller sunulmaktadır.

Modern mağazalarda çeşitli yemekler pişirmek için her zevke uygun modeller sunulmaktadır.

Pişirme yöntemlerinde varyasyon olasılıkları inanılmaz derecede geniştir.

Pişirme yöntemlerinde varyasyon olasılıkları inanılmaz derecede geniştir.

Bu nedir?

Böyle bir ürün, yapılandırma özelliklerinde her zamanki "kız arkadaşlarından" farklıdır. Bu bir çeşit karma kızartma tavası ve fırın: Üreticiler bir kez şişkin kaburgalar şeklinde bir alt yapmak için tahmin etti. Bu, yiyecekleri pişirmek için eşsiz bir fırsat sağladı, böylece sıcak tabana dokunmadılar, bu da gıdaya daha fazla besin kazandırdı. Ana sır, eşit şekilde ısıtılmış taban, duvarlar ve bazı durumlarda fırına benzer şekilde hareket eden kapaktır. barbekü.

Herhangi bir mutfakta inanılmaz fonksiyonel şey

Herhangi bir mutfakta inanılmaz fonksiyonel şey

Bazı firmalar, aşırı yağ ve yağın boşaldığı "kıvrımlı" - düzgün kenarlı "kulaklar", uzatılmış olukları olan modelleri serbest bıraktılar. Bu büyüleyici özellikler sayesinde, bu güzellikler ilk bakışta fark edilir.

Eğer formları akıcı ve uzaktan düşünürseniz, o zaman burada farkları görebilirsiniz - iştah açıcı yuvarlaklık her zaman bir daire biçiminde olmaz, vakaların yarısında elipsler, hatta kare veya dikdörtgen ana hatları vardır. Formların değişimi sadece ayrıntılı bir PR hareketi değildir, farklı ürünlerin hazırlanmasını gerektiren bir zorunluluktur, örneğin, balıkların uzun karkasları veya büyük oval biftekler.

İnanılmaz iştah açıcı ızgara sebzeler gerçek olacak

İnanılmaz iştah açıcı ızgara sebzeler gerçek olacak

Bu ne güzel?

Dökme demir kızartma tavası Dikkatsiz bir koca getirebileceği dikkat çekicidir. Birisi bunun çok ağır olduğunu öne sürüyor, ama bu, sonsuz avantajlar ve avantajlar daha fazla olduğundan, dikkat çekmeyen tek tartışmalı nokta.

Artıları:

 • dökme demir - Minimum miktarda yağ ile pişirmeye izin veren malzeme;
 • kaburgaların yüksekliği sayesinde, gıda eşit olarak kızardı, yanmaz ve daha kullanışlı özellikleri korur;
 • çeşitli formlar büyük parçalar hazırlamanızı sağlar;
 • bir örtünün varlığı verir ızgara etkisi ve kaba bir kabuk;
 • Uzun servis ömrü - asistanınız birden fazla jenerasyona hizmet edecek;
 • bakım kolaylığı.
Sık sık akrabalarınızı şımarıklıkla şımartabilirsiniz, çünkü içinde bile turta pişirebilirsiniz.

Sık sık akrabalarınızı şımarıklıkla şımartabilirsiniz, çünkü içinde bile turta pişirebilirsiniz.

Muhafazakarlar tarafından şiddetini ve diğer varyantları daha yüksek maliyetleri içerir. Ama bu göreceli anlar, on kere ödeyecek uzun süreli kullanım için böyle bir tava nedeniyle hızla yukarı yakmak ve yıkmak gerçeğine süresiz kazanacaklardır analogları çünkü.

türleri

Dökme demir ızgaraların iki tipik çeşidi vardır. İlk tip bir dökme demir kapak ile donatılmıştır ve bir basımdır. Yardımı sayesinde, kızartma sırasında yiyecekleri bastırarak, doğal meyve sularının iç kısmını korurken, eşit bir ısıl işlem ve kabuk elde edebilirsiniz.

İpucu! Ürünü satın alırken, kapağın tabanın çapından birkaç santim daha kısa olduğundan emin olun. Eğer büyüklükte bir beden alırsanız, sadece güveçte yiyecek alırsınız.

Kızartma tavaları Biol

Kapağın isminin ortaya çıktığı bu Ukrayna işletmesi, özellikle dökme demirden mamul ürünler alanında uzun yıllar mutfak gereçleri üretmektedir.

Bir zamanlar, on yıllık karbon birikimi olan çirkin ağır kızartma tavaları vardı. Bugün teknoloji ileriye doğru adım attı ve üreticiler sadece teknik olarak mükemmel değil aynı zamanda güzel dış ürünlerle de dikkatimizi çekiyor. Ürün çeşitliliği harika, seçim zengin, alıcıların rahatlığı için her modele bir açıklama ve bir fotoğraf ekleniyor. Sitede inanılmaz renk çözümleri ve parlak efektler bulabilir ve rahat bir koltuktan çıkmadan bir bilgisayar faresine bir el uzatmak suretiyle seçim yapılabilir.

Uygun fiyata alışılmadık koleksiyon

Çoğunlukla, 24-28 cm çapında üç tip ızgara tava ve iki tür cam kapaklı, 26 veya 28 cm çapında tamamlama kabiliyetine sahip olabilirsiniz.

İpucu! Camın yanı sıra kapak baskısına ihtiyacınız varsa, 21x21 cm evrensel parametrelere sahip ayrı bir model var.

Boyut basın o büyük biftek ile ilişkili böylece sadece ekmek basarak hatta düz sandviçler tavada pişirmeye mümkündür 28'e kapak, dahası, 26 gibi 24 cm çapında tavaya her iki kenarını ulaşmak ve gelmez dışarı atılmıştır.

Her model, bir el hareketi ile bir fırın tepsisine veya kek kalıbına dönüştürülebileceğinden, kullanışlı olan çıkarılabilir bir tutamak ile donatılmıştır. Onu tutan mekanizma, diğer analoglardan daha farklıdır, çünkü döner şafttan dolayı duvarla güvenilir bir şekilde kapanabilen bir kanca biçiminde yapılır, sadece vidalanmış ve sonsuza dek düşen bir sistem değildir. Diğer modellerde vidayı tamamen sökmeniz gerekirken, bir ya da diğer yönde bir çift dönüş yapmaya değer ve dönüşüm hazırdır.

Cam kapak sadece ekstra bir detay değil, pişirme modlarının düzenlenmesine yardımcı olur, bazen tamamlanır, ancak her zaman ayrı olarak satın alınabilir.

Nasıl seçilir?

Bir "yardımcısı" seçerken, birkaç basit kural izleyin, hatalardan kaçınmaya ve kaliteli bir ürün satın almaya yardımcı olurlar.

Ne aramalı?

 1. üretici. Rus üretici elbette iyi bir kızartma tavası oluşturabiliyor, ancak bu nadiren oluyor, bu nedenle, hafif şişirilmiş fiyatlara rağmen, yabancı firmalara tercih vermek daha iyidir.
 2. Güzel tasarım ana şey değil, vurgu üzerinde olmalı teknik özellikler. Birincisi ağırdır. Daha ağır, daha iyi.

  İpucu! Mümkünse, sizinle birlikte bir paket alın, ölçekler ve her üniteyi tam olarak tartın. Eşit maliyetle, daha ağır olan tava, daha iyidir.

  Böyle bir satın alma ile, her gün mutfak başyapıtlarını kolayca oluşturma fırsatı elde edersiniz

  Böyle bir satın alma ile, her gün mutfak başyapıtlarını kolayca oluşturma fırsatı elde edersiniz

  Ancak burada, kanunun her zaman işe yaradığı boyutların oranını da hesaba katmalıyız: daha geniş biçim ve daha büyük, daha büyük ağırlık. Size uygun boyutları düşünmek faydalı olacaktır. Yılda üç kez çok sayıda misafir pişirirseniz veya her gün için daha küçük ve daha kolay bir şey yaparsanız, büyük bir kızartma tavası alabilirsiniz. İkinci nokta kaburgaların yüksekliği, en az 3-4 mm olmalıdır.

 3. Formu. Temel tercihlerinizi hatırlayın: eğer büyük bir balık hazırlıyorsanız, dikdörtgen veya kare bir model uygundur, yulaf oval, büyük bir aile için et ve et için evrensel bir tur.

Nasıl bakım yapılır?

Bir kerede bunu anlatacağız, bu tava - karakterli hanımefendi, bu yüzden "evcilleştirilmeli".

Temel kurallar:

 • fabrikada yağ ile temizleyin;
 • durulama;
 • kalsin - yağ, tuz veya yağ kullanın ve fırın;
 • her pişirme işleminden sonra yumuşak bir bezle yumuşak su ile ılık suyla yıkayın;
 • Her yıkamadan sonra bitkisel yağ ile yağlanmalıdır. Yüzey biraz fazla yağlanmayacak kadar biraz ihtiyaç duyar. Bu, parlaklığı geri yüklemek ve işlevleri korumak için gereklidir.

1
3

Nasıl pişirilir?

Profesyonel aşçıların yaşam deneyimleri gibi, "dökme demir tava almak için yeterli değil, ana şey onu yıkmak değil" diyor. Ev hanımlarının mutfaklarına yardımcı olmak için temel tavsiyeler verilir.

Pişirirken önemli noktalar:

 1. Sıcak almak için uygun bir yol verin! Isıtılmamış bir yüzeye yemek atmayın.
 2. Bir damla yağdan daha fazla değil - dökme demirden, ince bir tabaka ile hızlı ve eşit bir şekilde bulaşır.
 3. Bir güveç hazırlıyorsanız, sebze dilimleyicisine yağ eklemeli, karıştırıp dökün ve yağlamamalısınız.
 4. Tüm malzemeler eşit şekilde kesilmelidir - aynı uzunluk ve kalınlığa dikkat edin.
 5. Ürünü sadece bir tarafı bir kabuk ile kaplanmışsa ilk kez karıştırın veya ters çevirin. Daha önce, bu yapılamaz.

1
3

Dökme demir ızgara - iyi bir folklorik elbise ve kokoshnik büyük bir hanımefendi, dünyanın her yerinden ünlü bir uzak kırsal, bir kadın hostes gibi turta Evet krep. Göz kamaştırıcı güzelliğiyle veya aristokratik soylulıkla sizi şaşırtmayacaktır, ancak ailenize ve birkaç nesile, geniş ruhunuzun sıcaklığının mirasından geçerek, sadakatle ve dürüstçe hizmet edecektir!

Her metres için gerçek bir yardımcısı: En iyi dökme demir ızgarayı seçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 6