Ankastre bulaşık makinelerinin reytingi 45 cm. Modern ev hanımı için en iyi yardımcı bulaşık makinesi

Evde modern ev hanımı için en iyi yardımcısı: bulaşık makinesi

Dahili bulaşık makinesi Sıralama (45 cm - en yaygın genişlik) ev aletinin bu tip keskin bir artış ilgi konusu bir sonucudur. Sonuçta, kalite, modern modeli el yıkama gerisinde etmedi ve bulaşık makinelerinin yorum su tüketimi tasarruf, montaj her şeyden önce, izin verdi göstermektedir. çamaşır makinesi 8 adet (bu ortalamasıdır) suyun sadece 10 litre kullanabilir, daha sonra elle yıkama en az 6-7 kat daha fazla sürer. Bu arındırılır ne kadar zaman söz değil.

içerik

  • Nasıl bir bulaşık makinesi seçmek için: Ana parametreler
  • Bulaşık makinesi seçmek için ipuçları: video
  • Dar bulaşık makinelerinin notu: 2017 için en iyisi
Ankastre bulaşık makinelerinin reytingi 45 cm, çekmeceli bulaşık makinesi kullanmak en iyisidir.

Çekmeceli bulaşık makinesi kullanmak en uygun

Nasıl bir bulaşık makinesi seçmek için: Ana parametreler

Bulaşık makinesinin seçimi, sorunun çözümü ile başlamalıdır - nereye koymayı planlıyorsunuz ve hangi yeriniz var? Bu nedenle - bir bulaşık makinesi 45 cm satın almak için seçenek (dar, uygun küçük mutfak yüksek katlı bir binada) veya 60 cm (tam boy). Aynı zamanda, dar bir arabanın kapasitesi en az 6-7 set yüklemek için yeterlidir çanak çömlek - Bu 3-4 kişilik bir aile için oldukça yeterli. Aynı zamanda, Avrupa stilinde standart set, 11 enstrümana kadar (3 tabak, bir fincan, bir fincan tabağı, 3 kaşık, bir bıçak, bir çatal, bir bardak). Bundan sonra diğer parametrelerin analizine geçebilirsiniz.

Sık sık misafirler çok sayıda alırsak Puanlama gömülü bulaşık 45 cm. yıkama döngüsü başına yemekler çok sayıda kolları tam boyutlu mutfak bulaşık yerleştirme, düşünmek

Çok sayıda konukla karşılaşırsanız, mutfağa tam boy bulaşık makinesi yerleştirmeyi düşünün.

Suya bağlantı

Modele bağlı olarak bulaşık makinesi, hem sıcak hem de soğuk suya bağlanabilir. İkinci seçenek en yaygın olanıdır, çünkü soğuk su daha temizdir, daha yumuşaktır ve bu nedenle bulaşıkların kalitesi daha yüksek olacaktır. Ancak aynı zamanda bu tür makineler daha fazla elektrik tüketir - ek ısıtma için gider. Sıcak suya bağlı modeller daha az elektrik kullanır, ancak iki olumsuz faktör vardır. Birincisi, sıcak suların (özellikle yaz aylarında) kapatılması ve sıcak suyun gerçek maliyeti, soğuk suya bağlı modellerde artan elektrik tüketimi ile neredeyse bir fark ortaya çıkıyor. Doğru, makineyi aynı anda iki şebekeye bağlamanıza izin veren özel karıştırıcılar vardır - soğuk ve sıcak su, ama çok pahalıdırlar, net maliyeti 70-100 dolar civarındadır.

Ankastre bulaşık makinelerinin sınıflandırması 45 cm'dir. Tipik olarak lavabonun yanında bir bulaşık makinesi ve su tahliyesi için bir sifon bulunmaktadır. Makinenin kendisinin (çamaşır makinenizin yanı sıra) yıkanması için suyu ısıtır, ancak soğuk ve sıcak suya bağlanan bir makine ile elektrik tasarrufu yapabilirsiniz.

Genellikle bulaşık makinesi lavabonun yanında bulunur ve suyu boşaltmak için bir sifon yaygındır. Makinenin kendisinin (çamaşır makinenizin yanı sıra) yıkanması için suyu ısıtır, ancak soğuk ve sıcak suya bağlanan bir makine ile elektrik tasarrufu yapabilirsiniz.

Ankastre bulaşık makinelerinin reytingi 45 cm, günlük kullanım için bir numara: bulaşık makinesinde küçük eşyaların yıkanması en iyisidir. Bu zamanınızı daha da koruyacak

Günlük kullanım için bir numara: küçük parçalar bulaşık makinesinde yıkanır. Bu zamanınızı daha da koruyacak

Mal sepetleri

Genellikle bulaşık makinesinin tasarımı iki sepet sağlar. Üst - için sofra takımı, Daha küçük tabaklar ve bardaklar, daha büyük yemekler için. Buna ek olarak, üst katta daha kirli bulaşık, altta - temizleyici. Yemekleri yerleştirmek ve doldurmak için, sepetler yükseklik ayarlarına sahip olabilir, çıkarılabilir veya katlanabilir tutucular (küçüklerle döşenir) çatal bıçak takımı). Kırılgan için özel tutucular olabilir cam (kristal) ve bıçaklar, her zamanki gibi ve mutfak birleştiren - keskin nesneler koyulur özel sepetler.

Ankastre bulaşık makinelerinin reytingi 45 cm, çatal bıçak takımı için çıkarılabilir sepet

Çatal bıçak takımı için çıkarılabilir sepet

Alt sepetin yüksekliğinin ayarlanması, tencere hariç, yeterince büyük nesneleri yıkamanıza izin verir, örneğin, metal filtre ızgarası kukuleta veya bir gaz sobası üzerinden rendeleyin.

Puanlama gömülü bulaşık 45 cm. Sık alımı ile yaşam tarzınıza gerektirdiği ve mutfak boyutu koymazsanız, o kafeler için sadece makineler ev kullanımı için makineler sınırlı bir beden aralığına sahiptir ve daha oldukları gibi, set ve iki bulaşık mümkündür ve restoranlar

sık alımı ile yaşam tarzınıza gerektirdiği ve mutfak büyüklüğü izin veriyorsa, o evde kullanım için makineler sınırlı bir beden aralığına sahiptir olarak, set ve iki bulaşık mümkündür ve daha onlar kafe ve restoranlar için sadece makinelerdir

İpucu! Önünde kayan çekmeceli sepetlerle çalışmak daha uygun kalem.

Su Püskürtücüler

Standart modellerde, genellikle iki döner, yüksek sınıfta bir tane daha var - üçüncü, üst, dönmeyen, ancak yıkama kalitesini önemli ölçüde artıran. Bulaşık yıkamanın kalitesi Latince harflerle gösterilmiştir - A (en yüksek), B, C, D ve E (en düşük).

Ankastre bulaşık makinelerinin degerleri 45 cm'dir.Günlük ihtiyaçlariniz göz önüne alindiginda, araci deitirerek arabayi seçiniz: A (en yüksek), B, C, D ve E (en düsük)

Günlük ihtiyaçlarınız göz önüne alındığında, makineyi yıkama sınıfına göre seçin: A (en yüksek), B, C, D ve E (en düşük)

Ankastre bulaşık makinelerinin degerleri 45 cm olup bulundugunuz bölgedeki suyun sertligini dikkate aliniz. Aksi takdirde, böyle bir sorun varsa, tabaklarda kireçli lekeler olacaktir. Gerekirse özel su yumuşatıcıları kullanın

Bölgenizdeki suyun sertliğini dikkate aldığınızdan emin olun, aksi halde bulaşıklarda, daha önce olduğu gibi, eğer böyle bir sorun varsa, kireçli noktalar olacaktır. Gerekirse özel su yumuşatıcıları kullanın

Kurutma yemekler

Bulaşık yıkama son aşaması - kurutma, Sonunda yemekler elde edilebilir ve hemen içine konabilir kabine. İki şekilde uygulanabilir:

  • aktif (turbosupply) - bulaşıkları bir fan tarafından pompalanan sıcak hava ile üflenir. Bu yöntem daha etkilidir, bulaşıklar daha hızlı kurur, ancak ek güç tüketimi gerektirir.
  • yoğunlaşma - doğal. Son durulamadan sonra, sıcak su ile gerçekleştirilir, makine kapanır. Çalışma odasının soğuk duvarlarında sıcak nem yoğunluğu kalır, daha sonra drenaja akar. Böyle bir kurutma daha uzun, ancak daha ekonomiktir

Kurutma verimliliği de alfabetik olarak gösterilmektedir - sınıf A'dan (en yüksek) G'ye (düşük).

Ankastre bulaşık makineleri 45 cm.Yüksek bir anne için hile: bulaşık makinesinde çocuk tasarımcısı (ve sudan korkmayan diğer oyuncaklar) yıkayın ve kurutun

Genç bir anne için bir numara: bulaşık makinesinde çocuk tasarımcısı (ve sudan korkmayan diğer oyuncaklar) yıkayın ve kurutun.

ekonomi

Bulaşık makinesinin ekonomisi iki faktörle belirlenir: yıkama başına elektrik ve su tüketimi. Enerji tüketimini göstermek için A'dan (enerji verimli) G'ye (çok ekonomik olmayan) standart bir ölçek kullanılır. Modern ekonomik modeller, döngü başına 9-10 litre su tüketir ve 15-18 litreden fazla sıvıya ihtiyaç duyan her şey sadece onlardan sonra dikkate değerdir.

Ankastre bulaşık makinelerinin derecesi 45 cm

Plakaları "yüz" tarafını sepetin ortasına koyun: genellikle makinedeki su spreyi, bu konumda kusursuz bir şekilde yıkanacak şekilde yönlendirilir.

İpucu! Bulaşık makinelerini kullanmanın etkinliğini tam olarak değerlendirmek için bulaşıkları almanız gerekir, böylece her yemekten sonra bulaşıkları yıkamak zorunda kalmazsınız.

Programlar ve fonksiyonlar

Bulaşık makinesi için gereken minimum fonksiyonlar aşağıdakileri içerir:

  • standart (günlük) - yemekler 55-65 ° C arasında bir sıcaklıkta yıkanır, süre - 2.5 - 3 saat
  • yoğun - aşırı kirli bulaşıkları yıkamak için, yüksek sıcaklık döngüsüne sahiptir (su 65-70 ° C'ye ısıtılır)
Ankastre bulaşık makinelerinin reytingi 45 cm.İyi bulaşık yıkamak için çok zor olan mutfak eşyaları, kalan yiyecekleri eklemek için hala zaman varsa, yoğun bir mod seçerek bulaşık makinesine yüklenebilir.

Elde yıkamak çok zor olan mutfak eşyaları, kalan yiyecekleri eklemeye devam ederse, bulaşık makinesine talimat verebilir, yoğun bir rejim seçebilirsin.

  • Emdirme - yapıştırılmış kirleri yumuşatmak için kullanılır
  • hafif kirli bulaşıklar için kullanılan ekonomik - veya yarı yük, süre - 30-40 dk
Ankastre bulaşık makinelerinin sınıflandırması 45 cm'dir.Ekonomik mod, el yıkandığında, ilk önce yıkamak için yapılan bulaşıklara uygundur. çay için

Ekonomik mod, el yıkandığında, önce yıkanmış olan yemekler için uygundur; çay için

Bununla birlikte, modern makinelerin çoğu, belirli tipteki bulaşıkların optimum yıkanması için tasarlanan çok daha fazla programa sahiptir, örneğin, cam bardak ve bardaklar için "yumuşak" mod, plastik için, çocuk yemekleri için, vb.

Ankastre bulaşık makinelerinin degerleri 45 cm, kolayca çikarilabilir yiyecek kalintilariyla hafif kirlenmiş yiyecekler için ekonomi modu

Kolayca çıkarılabilir gıda artıkları ile hafifçe kirlenmiş bulaşıklar için, ekonomi modu da uygundur

Ankastre bulaşık makinelerinin reytingi 45 cm, bazı model bulaşık makinelerinde"бережные" режимы - для стеклянной, пластиковой и детской посуды

Bazı bulaşık makinelerinde, "yumuşak" modlar vardır - cam, plastik ve çocuk yemekleri için

deterjanlar

Bir deterjan olarak, dağıtıcıya doldurulmuş klasik toz deterjanları kullanılabilir. Bu durumda, bulaşıkları yıkamak için (lekeleri ortadan kaldırır, tabaklara ve bardaklara parlaklık katar) ve gerekli - teneffüs eden tuzu (suyu yumuşatır, yıkama kalitesini arttırır) için bir durulama yardımcısı eklemeniz gerekir.

Ankastre bulaşık makinelerinin degerleri 45 cm'dir, sadece otomatik bulaşık yıkamak için özel aletler kullanınız. Sıvı sabun, yıkama tozları, el yıkamaları için olağan vasıtalar buna uygun değildir.

Otomatik bulaşık yıkama için sadece özel aletler kullanın. Sıvı sabun, yıkama tozları, el yıkamaları için olağan vasıtalar buna uygun değildir.

Son zamanlarda, tüm gerekli bileşenleri içeren deterjan, durulama ve tuz içeren tabletler yaygın olarak kullanılmaktadır ("1 in 3", "4 in 1" ve hatta "5-1"). Bunlar daha pahalıdır, ancak tozlar veya tabletler kullanıldığında yıkama kalitesinde somut bir fark yoktur. En pahalı seçenek - tüm gerekli bileşenleri de içeren jel anlamına gelir.

Modern makineler, hangi tip deterjanın kullanıldığını bağımsız olarak belirleyebilir, ancak bazı modellerde, kullanıcının müdahale etmesi gerekli olabilir - makineyi "tablet" algoritmasına geçiren düğmeye basın.

Bir bulaşık makinesi nasıl seçilir - detaylar ve uzman tavsiyesi için videoya bakın:

Dar bulaşık makinelerinin notu: 2017 için en iyisi

Dar bulaşıkların (45 cm) satışların çoğunluğunu oluşturduğu dikkate alındığında, reytingin kahramanları oldular.

№1. Bosch SPV 53M60

Ankastre bulaşık makineleri 45 cm, Bosch SPV 53M60
Bosch bulaşık makinesinde, dar bulaşık makineleri segmentinde satışlarda şüphesiz 45 cm'lik lider, ortalamanın üzerindeki fiyat kategorisinden bir model seçti, ama çok iyi parametrelerle. Enerji verimliliği için maksimum sınıflar (A ++), yıkama (A) ve kurutma (A), beş bulaşık yıkama programı, bir zamanlayıcı (1-24 saat) gecikme başlangıcı, döngü başına su akışı - sadece 8 litre, kapasite - 9 set, fonksiyon “Zeminde ışın” (işlemin bitiminden ne kadar süre kaldığını gösterir). Buna ek olarak, ana döngü için sadece 0.7 kWh (185 dk) kullanmanıza izin veren otomatik kapı sürücüsü ve invertör motoru.

Fiyat kategorisi: 33,890 - 42,499 ruble.

yorumlar

Alenka:

"Başka şeylerin yanı sıra - gözlük için özel bir stand. Harika yıkar, boşanma yok, tozu doldurabilirsin, hapları alabilirsin. Bir ailemiz var - 4 kişi, akşamları arabadaki bütün yemekleri yükledim - ve sabah temiz ve kuru. ”

Igor:

"Elektronik kontrol, sonunda basit ve uygun fiyatlı bir ses sinyali. Yönetmek çok kolay. "

Sanych:

"Eski kirlerle her zaman iyi değil. Eh, fiyat, "Alman" için diğer beklemedi rağmen. "

Ankastre bulaşık makinelerinin derecesi 45 cm, bazı model bulaşık makinelerinde bardaklar için özel tutucular bulunmaktadır.

Bazı bulaşık makinelerinde bardaklar için özel tutucular bulunmaktadır.

№2. Electrolux ESL 4562 RO

Ankastre bulaşık makinelerinin derecesi 45 cm'dir. Electrolux ESL 4562 RO
Parametreler ile maksimum performans - A ++ enerji verimliliği, enerji verimliliği A ++ olarak sınıflandırılabilir bulaşık makinesi, yıkama ve kurutma kalitesi - A, çok ekonomik iken - döngüsü başına sadece 9 litre su tüketir. Sprinkler, akışların en verimli şekilde dağıtılmasını sağlayan FlexiSpray teknolojisidir. Mütevazi boyutuna rağmen, aynı anda 9 set tabak, kurutma-yoğuşma, 6 programa uyum sağlayabilir.

Fiyat aralığı: 29500 - 33000 ovmak

yorumlar

Julia:

"Mükemmel yıkama. Her şeyden önce, iç varlığı aydınlatma - Kapıyı açtı ve her şeyi görebilir. Çok kullanışlı bir fonksiyon, "zemin üzerindeki ışın" dır, ne kadar zaman kaldığını tahmin etmek için daktiloya gitmenize gerek kalmaz, gösterge üzerine yansıtılır. zemin. Kalite övgüye değerdir. "

Albina:

"Hızlı yıkama - 60 ° C'de sadece yarım saat, sessiz çalışır, sızıntılara karşı koruma. Tozun yatağı belirtilenden daha küçüktür, ancak yine de mükemmel şekilde yıkanmaktadır. "

Yulechka V.:

"Her şeyden önce - fiyat."

Ankastre bulaşık makinelerinin değeri 45 cm'dir. Bu gibi bir tortu, sadece aşırı bir su sertliğine işaret eden bir kireç kaplaması olmakla kalmayıp, aynı zamanda makinenin arızalanma belirtisi de olabilir. Sorunu zamanında teşhis etmek için bunu izleyin

Bu tür bir bulaşıklar, sadece aşırı bir su sertliğini işaret eden bir kireç kaplaması değil, aynı zamanda makinenin arıza belirtisi olabilir! Sorunu zamanında teşhis etmek için bunu izleyin

№3. Şeker CDP 4609

Ankastre bulaşık makinesi sınıfı 45 cm Candy CDP 4609
Mükemmel fiyat / performans ile bulaşık makinesi. Ana parametreler - enerji tüketimi, kurutma ve yıkama kalitesi - sınıf A. Kurutma tipi - yoğuşma. Yeterli kapasiteye sahip - 9 set, ana olanlar hariç 5 programa sahiptir - az kirli bulaşıklar için ekonomik ve hassas "narin" için.

Fiyat kategorisi: 16000 - 17000 rub.

yorumlar

Victoria:

"İyi, şık ama oldukça ucuz bir makine. Geniş, yeterince kompakt olmasına rağmen, arkadaş toplandıktan sonra tüm yemekler sorunsuz bir şekilde yerleştirilir. "

Anna:

“Temiz, iyi yıkar, tekrar yıkamak, hatta çok kirli bulaşıklar. Hızlandırılmış bir yıkama programının varlığından memnun kalır - sadece 24 dakika, su - 50 derece - ve bulaşıklar temizdir.

Ludmila:

"Diğer modellerle karşılaştırıldığında - çok su alır - 13 litre. Shumnovat, arkadaşlarımız vardı, Bosch var, burada hiç sesli değil, ama eğer geceleri koyarsak - mutfakta kapı."

Ankastre bulaşık makineleri 45 cm. Dahili makine için olabilir"невидимой" установки (со спрятанной панелью управления) и традиционной, с верхней фронтальной механической, кнопочной или сенсорной панелью управления

Yerleşik makine, bir "görünmez" kurulum (gizli bir kontrol paneli ile) ve geleneksel bir üst ön mekanik, düğme veya dokunmatik kontrol paneli ile olabilir.

№4. Hotpoint-Ariston LSTB 4B00

Ankastre bulaşık makinelerinin sınıfı 45 cm, Hotpoint Ariston LSTB 4B00
Diğer bir bulaşık makinesi çok uygun bir fiyata, gerekli minimum fonksiyon setine sahip güvenilir bir makine almak isteyenler için uygundur - sadece 4 tanesi vardır.Ama aynı zamanda ana parametrelerde (yıkama, kurutma, güç tüketimi) kapasitif (bir seferde 10 set) A sınıfı vardır, ana çevrim için su tüketimi 10 litredir. Sepet içinde - 2 katlanır bardak, bardak ve bardakları sabit bir şekilde yerleştirmeyi sağlar. Kurutma - yoğuşma

Fiyat kategorisi. 17000 - 18800 ovmak

yorumlar

Vyacheslav:

"Fiyatın için - sadece zevk. İyi yıkar, kişisel olarak kendim için yeterli işlevleri var - neden yılda birkaç kez kullanacağınız için fazla ödeme yapmalıyım? Bu set oldukça yeterli. "

Alexander:

"Alt sepetteki bulaşıkları yıkamak her zaman iyi değildir, bazen tava veya kızartma tavası yıkamanız gerekir."

Ankastre bulaşık makinelerinin derecesi 45 cm, bulaşık makinesinin yıkanması gerekiyor. Burada bölgenizdeki suyun özelliklerini dikkate almalısınız. Örneğin, sert bir suya sahipseniz - makinenin tavasını ve duvarlarını kireç skalasından temizlemek için, bir masa sirkesi solüsyonu kullanabilirsiniz.

Bulaşık makinesinin kendisi yıkanmalıdır. Burada bölgenizdeki suyun özelliklerini dikkate almalısınız. Örneğin, sert bir suya sahipseniz - makinenin tavasını ve duvarlarını kireç tortularından temizlemek için bir masa sirkesi solüsyonu kullanabilirsiniz.
Fotoğrafta: solda, bulaşık makinesinde yıkanmadan önce, sağ tarafta

№5. Miele G 4860 SCVi

Ankastre bulaşık makinelerinin sınıflandırması 45 cm'dir. Miele G 4860 SCVi
Bulaşık makinesi: 45 cm, dahili sınıf - prensip olarak, tüm özellikleri tam anlamıyla üç kelimeyle ifade edilir. Makinenin aktif olarak (sıcak hava ile üfleyen) aletleri boşaltmasına rağmen, makine enerji verimliliği için A ++ sınıfını, yıkama ve kurutma için en yüksek A noktalarını karşılar.Çift bağlantı - soğuk ve sıcak su, su tüketimi - sadece 7 litre döngüsü. İşlevsellik - 9 program (makineyi temizlemek için özel olanlar dahil), gecikme zamanlayıcısı, kaçak koruma

Fiyat kategorisi: 109900 - 125 900

yorumlar

Stanislav:

"Mükemmel makine, çok sessiz - işe yaradığında, neredeyse duyulmaz değil. Yıkanmış bulaşıkların mükemmel kalitesi. Bardaklar için özel tutucular ve çatal bıçak takımı için ayrı bir tepsi var. "

Victoria:

"Hafif - pahalı koymak için, bu para için bir sınıf daha düşük 4 araba satın alabilirsiniz. Ancak, prensip olarak, asgari enerji ve su tüketimini hesaba katarsak, belli bir kısım para ödeyecek. ”

Ankastre bulaşık makinelerinin derecesi 45 cm, bulaşık makinesinin yıkanması gerekiyor. Burada bölgenizdeki suyun özelliklerini dikkate almalısınız. Örneğin, sert bir suya sahipseniz - makinenin tavasını ve duvarlarını kireç skalasından temizlemek için, bir masa sirkesi solüsyonu kullanabilirsiniz.

Çatal tutucuya büyük pişirme gereçleri koymayın. Üst sepete yatay olarak yerleştirmek daha iyidir

№6. Beko DIS 28020

Ankastre bulaşık makinelerinin sınıflandırması 45 cm'dir. Beko DIS 28020
Bulaşık makinesi 45 cm genişliğindedir ve "ikinci dereceden" ticari marka, öncelikle cazip bir fiyatla, ikinci olarak da parametreleri ve işlevselliği ile telafi edilir. 8 program (70C'de bebek yemekleri, azaltılmış - 30 dakika), kurutma sınıfı (aktif, sıcak hava) ve yıkayıcılar - A, enerji verimliliği - A +, kapasite - 10 set, antibakteriyel emdirme ile sızdırmazlık maddesi, su tüketimi - 9 litre.

yorumlar

Vita:

"Böyle bir fonksiyonel makine ile" serin "marka 2 kat daha pahalıya mal olacak. Öncelikle bir "çocuk" fonksiyonunun varlığından dolayı aldı ve şişeleri çok iyi yıkadı. "

Angela:

"Durulama kalitesi ortalamadır, bazen ellerinizi alır ve deterjanın kalanını hissedersiniz, ayrıca bir durulama programı da yürütmeniz gerekir."

Fiyat kategorisi 18560 - 24000 rubidir.

Ankastre bulaşık makinelerinin derecesi 45 cm'dir. Çatal bıçakları tutamaklı olacak şekilde yerleştirin: bu sayede kesinlikle çizilmeyecek ve çalışma parçasına dokunmamak için daha hijyenik olacaktır. Hiçbir zorluk çekmeden size ışıltılı yemekler!

Çatal bıçakları tutamakları yukarı gelecek şekilde yerleştirin: bu sayede kesinlikle çizilmeyecek ve çalışma parçasına dokunmamak için daha hijyenik olacaktır, ancak sadece kulplarına.
Hiçbir zorluk çekmeden size ışıltılı yemekler!

Derecelendirme-2018 ankastre bulaşık makineleri 45 cm: pratik, verimli, işlevsel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − = 32