Cam seramik ocak, özel mutfak eşyaları gerektirir

Cam seramik ocak, özel mutfak eşyaları gerektirir

Cam-seramik yüzeylerin ortaya çıkmasıyla bakıldığında, geleneksel tabakaların “uzak akrabalar” olduğu sonucuna varılabilir. Yeni kardeşler, sağlam ve mükemmel bir yüzey, yüksek sınıf bir çalışma prensibi ile ayırt edilirler, bu nedenle bu panel olağanüstü bir zevk için tasarlandı. Mutfak ekipmanları Üretimin yüksek kaliteli malzeme sayesinde optimum özelliklere sahiptir - aşınma direnci, yüksek ısı ve ısı iletkenliği. Cam seramik plakalar için gereçler - özelliklerin seçilmesi ve kaydedilmesi için özel bir işlem gerektiren bir elementtir, çünkü üzerinde pişirilecek yemeklerin tadı ve faydalarını etkiler.

İçindekiler:

 • Doğru yemekleri seçmek neden önemlidir?
 • Ne tür mutfak eşyaları kesinlikle uygun değildir
 • Ne tür yemekler kullanılabilir?
 • Cam-seramik tabaklar için tabak çeşitleri
 • Uzmanlardan birkaç ipucu
Cam-seramik tabaklar için tabaklar: Kalınlaştırılmış bir tabana sahip alüminyum set tencere

Kalınlaştırılmış altlığa sahip alüminyum set tencere

Seramik spreyli yemekler, cam seramik plaka yüzeyi için idealdir.

Seramik spreyli yemekler, cam seramik plaka yüzeyi için idealdir.

Düz tabanlı ve farklı renklerde modern tasarımlı dökme demir kazanki

Düz tabanlı ve farklı renklerde modern tasarımlı dökme demir kazanki

Emaye cam malzemeler sadece mükemmel düz bir altlık ile sağlanabilir.

Cam seramikler üzerindeki emaye camları, sadece düz bir tabana sahipse kullanın.

Camdan yapılan sıra dışı bir tava, seramik cam yüzey için mükemmel bir seçenektir

Camdan yapılmış sıra dışı bir tava cam seramik yüzey için mükemmel bir seçenektir

Bilmek önemlidir! Bu nitelikleri yapmak için kullanılan malzeme paneli bile, büyük bir çorba veya plov tencereyi düşürmeyi başaracaksınız, çatlamayacak ve hasar görmeyecektir. Ancak bu karo, inanç ve gerçekliğe uzun süre hizmet etme kabiliyetine sahipti, deneylerden uzak durulması tavsiye edildi.

Güzel bir seramik tencere seti

Güzel bir seramik tencere seti

Doğru yemekleri seçmek neden önemlidir?

Hangisini anlamak gereklidir çanak çömlek Cam seramik plakalar için en çok tercih edilen yöntemdir, çünkü irrasyonel olarak seçilmiş kaplar ürünün çalışmasında bazı zorluklara neden olur:

 • yemeklerin yüzeyine olduğu kadar yemeklerin tabanına yapışmanın gerçekliğinin olmaması da, tesadüfen şu anda ucuz olmayan elektrik miktarında önemli bir artışa yol açabilir;
 • Yanlış seçilmiş tavalar kızartma tavaları ve tarakların yanı sıra pişirme kalıpları uzun süre ısıtılır, bu da pişirme süresini uzatır;
 • Yanlış seçilmiş mutfak eşyaları, kısa kullanım ömrüne, yetersiz yüksek mukavemet ve düşük aşınma direncine sahip olacaktır.

Bu olası zorluklarla bağlantılı olarak, hangi tabakların cam-seramik plakalar için uygun olduğunu anlamak önemlidir. Eğer varsa mutfak eşyaları Sizin tarafından sömürülen, düz olmayan bir alt var, bu hem yemeklerin hem de cihazın kendisinin mekanik doğasına zarar verebilir. Yanlış seçilen kapasite, içerideki ısının dağılım özelliklerini etkiler ve yüzeyin kalitesinde gözle görülür bir bozulmaya yol açar.

Seramik eşya, brülörün bulunduğu bölgedeki ısıyı kolayca geçirir

Seramik eşya, brülörün bulunduğu bölgedeki ısıyı kolayca geçirir

Ne tür mutfak eşyaları kesinlikle uygun değildir

Cam seramikler, iki tip ısıtma bileşeninin eş zamanlı çalışmasıyla kullanılabilir: sıradan bir ısıtıcı veya bir indüksiyon bobini. Geleneksel plakalarda, herhangi tava, eşit bir dibe sahip. Ana durum, yüzeyle tam temasın olması ve kişisel cihazınız için hangi tip mutfak malzemelerini tercih etmeniz gerektiğidir.

Cam seramikleri için ideal çözüm, çift dipli paslanmaz çelik tencere

Cam seramikleri için ideal çözüm, çift dipli paslanmaz çelik tencere

Hangi yemeklerin uygun olduğu sorusu göz önüne alındığında cam-seramik tabaklar, Bu öğeler için neyin dışlandığını anlayabilirsiniz:

 • düzensizlikler ile uygun olmayan ve kaba bir taban ile donatılmış mutfak eşyaları, yüzeye yüksek bir yoğunlukta yapışma sağlamaz, bu da verimlilik endeksinde önemli bir düşüşe ve elektrik enerjisinin tüketiminde bir artışa neden olur;
Pürüzsüz çift alt - uzun servis cam-seramik plaka yüzeyi rehin

Yemeklerin düz çift dip kısmı, cam-seramik plaka yüzeyinin uzun servisinin taahhüdüdür.

 • Bir eğri ve pürüzlü yüzeyi olan tabakların bir başka dezavantajı, malzemenin pürüzsüz üst yüzeyini, hemen panelin görünümünü bozacak ve mukavemet üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacak şekilde çeşitli çizikler ve kusurlarla kaplamasıdır;
Dikkatli yemek seçenekleri cam seramik ocak ömrünü uzatacaktır

Dikkatli yemek seçenekleri cam seramik ocak ömrünü uzatacaktır

 • Isıtma ve pişirme işlemini yavaşlatan küçük bir karşılıklı temas alanı olduğundan yuvarlak alt tipte Kazanki kullanmayın.
Düz bir dip ve ahşap ile modern bir tasarım Casabanks"ложкой" - ручкой

Düz dipli ve tahta kaşık saplı modern bir tasarımda Casabanks

Şu anda, kolayca satın alınabilir cam-seramik tabaklar için yemekler, geniş bir yelpazede sunulmaktadır, bu yüzden kendi mutfak için en uygun seçeneği seçebilirsiniz.

Ne tür yemekler kullanılabilir?

Bu karar, mutfak dekorasyonunuza takılan slabın tipine ve türüne bağlı olacaktır. Cam seramik kaplamalı endüksiyon tipi bir model satın alınmışsa, manyetik tabana sahip özel olarak özel tabakların kullanılması gerekir. Yani, mutfak eşyaları ağırlıklı olarak çelik, paslanmaz çelik veya dökme demir elemandan yapılmalıdır. Duvarlar için farklı bir malzemeden üretilebilirler ve bunun için genellikle alüminyum, manyetik olmayan çelik ve arttırılmış termal stabiliteye sahip cam kullanılır. Aksi takdirde, bazı modeller bile açılmaz, pek çoğu, aletlerin "doğruluğu" derecesini belirleyen bir sensörle donatılmıştır.

Yemekleri seçerken, mıknatısa uzanıp uzanmadığına dikkat edin - eğer olmasın - plaka işe yaramaz, hariç: alüminyum, bakır, seramik ve camdan yapılmış metal olmayan yemekler

Yemekleri seçerken, mıknatısa uzanıp uzanmadığına dikkat edin: eğer değilse - plaka çalışmaz. İstisnalar alüminyum, bakır, seramik ve camdan yapılmış metalik olmayan yemeklerin yanı sıra

Özellikle gaz veya elektrikli ocak olmadan önce kesinlikle yeni yemeklerin kullanılması tavsiye edilir.

Cam-seramik plaka üzerinde kesinlikle yeni yemekler kullanmanız tavsiye edilir.

Bu gibi düzenlemeler, ısıtmanın ısıtılmış bir levhayla temas halinde değil, altta endüktif akımlar oluşturarak ısıtılmadığı indüksiyon cihazlarının hareket prensibi ile bağlantılıdır. Eğer çeşitli ısıtma elemanlarına sahip geleneksel cam seramik karolardan bahsediyorsak, düz bir tabana sahip her türlü yemek yapacaktır. Dahası, sahip olacağı yumuşaklık ne kadar büyük olursa, temas yoğunluğu artar (emaye ve çelik ürünleri çok uygundur). Bazen cam kullanmak tavsiye edilir, ancak bu durumda elektrik daha hızlı tüketilecektir.

Cam-seramik plaka prensibi

Cam-seramik plaka prensibi

Cam-seramik tabaklar için tabak çeşitleri

Cam-seramik plakalar için yemek seçimi gibi bir görev göz önüne alındığında, piyasada piyasada sunulan elemanların türleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Aslında, malzeme farklı, dış tasarım, işleyiş ilkesi gibi birçok ürün türü vardır. Bunların hepsi, seçime karar vermeden önce dikkate alınması gereken kişisel avantajlar ve dezavantajlarla donatılmıştır. En popüler ve genellikle önerilen varyasyonları düşünün:

 • Paslanmaz çelik - Piyasadaki en iyi seçenek. Mükemmel yıkanabilir, yüksek ısı iletkenliği özelliklerine sahiptir, bu malzemeden yapılmış yemekler çekici bir görünüme sahiptir ve bu cihaz mutfak alanının merkezi haline gelebilir. Bununla birlikte, manyetik özelliklerini dikkate almak önemlidir: geleneksel olarak ambalajın üzerinde ilgili piktogramlar belirtilir.
Cam seramik yüzeyler için malzemenin en başarılı versiyonu paslanmaz çeliktir.

Cam seramik yüzeyler için en başarılı malzeme paslanmaz çeliktir.

 • Cam-seramik plaka üzerindeki alüminyum tabaklar da mutfak alanının stilistik resmine uygun herhangi bir desen seçmenizi sağlayan mükemmel bir seçimdir. Ama yemeklerin altını unutma - çizikler ve şişkin alanlar olmadan mükemmel düzgün olmalı. Bazı alüminyum kaplar, cam seramik yüzeyli indüksiyon panelleriyle mükemmel bir şekilde bir arada bulunur.
Düz dipli Sovyet tipi alüminyum tabaklar

Düz dipli Sovyet tipi alüminyum tabaklar

 • Seçtiğinizde alüminyum Aletler, çelik bir tabana sahip eloksal özelliklere sahip ürünler tercih ederler. Bu malzemeden tavalar dikkatli bir bakım gerektirir, çünkü bu malzeme yumuşaktır, kolayca çizik oluşturabilir.
Güçlendirilmiş alt ile modern alüminyum tencere

Güçlendirilmiş alt ile modern alüminyum tencere

 • cam cam-seramik plakalar için yemekler çok çeşitli varyasyonlardan dolayı çekici bir görünüme sahiptir, ancak ocakta kullanım için her zaman rasyonel değildir. Sorun olmadan kullanılabilir, ancak bu ek bir elektrik fazlalığı gerektirecektir. Cam elemanları farklı için harika fırınlar.
Bu bulaşıklar, brülörün boyutuna göre seçilmelidir, aksi takdirde üzerinde duran tabakların yanı sıra ısı da dağıtılır ve bu da hasarı tehdit eder.

Bu bulaşıklar, brülörün boyutuna göre seçilmelidir, aksi takdirde üzerinde duran tabakların yanı sıra ısı da dağıtılır ve bu da hasarı tehdit eder.

 • Seramik kaplamalı ürünler Bu tip bir plaka için mükemmel. Alt manyetik ise, indüksiyon elemanlarında kullanılabilir, ancak işarete dikkat edilmeye değerdir - ürünün rasyonel kullanım özelliklerini gösterecek özel bir işaret kümesi vardır.
Yemeklerin alt kısmına özenle bakılması, tencerenin rahat ve dayanıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

Yemeklerin alt kısmına özenle bakılması, tencerenin rahat ve dayanıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

Malzeme seçiminde usta ve akılcı bir yaklaşım, ürünün uzun süre çalışmasını ve size ve sevdiklerinize gerçek hizmetini garanti eder.

Uzmanlardan birkaç ipucu

Cam-seramik tabaklar için tabak seçmeden önce, üreticilerin özel önerilerine dikkat etmek gerekir. Alışveriş yaparken her zaman hatırlamanız gereken kurallar aşağıdadır.

İçerdiği seramik cam ocakta boş tabaklar bırakılamaz, çünkü yeni bir ile değiştirilmek zorunda kalacak kadar zarar görebilir.

İçerdiği seramik cam ocakta boş tabaklar bırakılamaz, çünkü yeni bir ile değiştirilmek zorunda kalacak kadar zarar görebilir.

 • Altına özel dikkat - düz ve eşit olmalıdır. Bu gereksinim, optimum ısı indeksinin levhadan tabaklara getirilmesidir. Bu şart gözlenmezse, yetersiz ısı vardır. Her türlü ara katman ısı transferini azaltmaya yardımcı olur, tablanın belirgin şekilde aşırı ısınması, servis süresini azaltır.
Cam seramik yüzeyler için tasarlanmış tabakların alt kısmında belli bir işaret var.

Cam seramik yüzeyler için tasarlanmış tabakların alt kısmında, belli bir işaret var.

 • İdeal olarak, alt mat özelliklere ve koyu bir renge sahip olmalıdır - bu, ısı iletkenlik endeksinde gözle görülür bir iyileşmeye katkıda bulunur. Kalınlık açısından, temel parametreleri takip etmek de önemlidir. Isıtıldığında deformasyonun olmamasına ve termal iletkenlik seviyesinin azaltılmasına katkıda bulunurlar. Geleneksel olarak, bu eleman birkaç metal elementle temsil edilen bir sandviç formunda yapılır. Özel bir yapıya sahip böyle bir taban, belirli özelliklere sahip olan eşyaları güçlendirir ve içinde ek özellikler yaratır.
Çanağın koyu mat alt kısmı optimum ısı transferini sağlayacaktır

Çanağın koyu mat alt kısmı optimum ısı transferini sağlayacaktır

 • Isı dağılımı buna bağlı olduğu için, bulaşıkların tabanına daha fazla dikkat edilmesi tesadüf değildir. İmalat malzemesi önemli bir rol oynamaktadır - ideal olarak - paslanmaz çelik.
Çanağın tabanı deformasyonu önlemek için yeterince kalın olmalıdır.

Çanağın tabanı deformasyonu önlemek için yeterince kalın olmalıdır.

 • Isı yayılmasının özelliklerini hesaba katmak önemlidir, bu yüzden dip kalın ve yoğun olmalıdır. İlk olarak, operasyon sürecini en basit ve en keyifli hale getirecek ve ikincisi, ürünün tüketici özelliklerini geliştirecektir.
Alüminyum veya bakır kaplar boyalı veya parlak bir çelik tabana sahip olmalıdır.

Alüminyum veya bakır kaplar boyalı veya parlak bir çelik tabana sahip olmalıdır.

Ürünün yetkili bir seçimi size izin verecek lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlayın, Bulaşıkları kullanırken zorluklardan korkmayın.

Cam-seramik tabaklar için yemekler: En iyi seçenek nasıl seçilir ve fazla ödeme değil?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 8 =