Mutfak alanının pratik ve şık iç mekanı

Mutfak alanı şık ve pratik iç

15 metrekarelik büyük boyutlu mutfak. metre - fantezinin gerçekleşmesi için geniş bir alan. Standart versiyona tercih vermek için büyük bir aptallık olurdu, çünkü böyle bir metrikte sadece mükemmel değil yemek odası, ama aynı zamanda rahatlama için güzel bir yer, büyük rahat kanepe.

 • şekerleme
 • Nereden başlamalı?
 • Bir kanepe nasıl seçilir?
 • Bir bölgeyi bir kanepe ile nasıl dekore edebilirsiniz?
Mutfak için rahat ve fonksiyonel mobilyalar

Mutfak için rahat ve fonksiyonel mobilyalar

İç mekânın dekorasyonunun renk şemasıyla önemli bir rol oynar, ya kontrast tonları ya da duvarlar ve tekstillerle tonda görünür.

İç mekanın renk düzeni önemli bir rol oynar. Kazanmak, kontrastlı tonlara veya duvarların ve tekstillerin tonlarına bakar.

şekerleme

Kanepeli geniş 15 metrelik mutfak çeşitli avantajlara sahiptir:

 1. Alanın ilginç stilizasyonu.
 2. Fiziksel rahatlık - herhangi bir zamanda yorgun bir sırt için dinlenebilirsiniz.
 3. Mutfakta, büyük sandalyeler koymadan ve komşularıyla meşgul edilmeden daha fazla sayıda konuk yerleştirme imkanı.
 4. Parlak renkler kullanıldığında, psikolojik olarak olumlu bir tutum yaratılır.
 5. Satın alırsanız yükselen koltuk veya çekmeceli kanepe, Günlük yaşamda bazen ihtiyaç duyulan şeyleri depolamak için fazladan bir alanınız olacak, ancak eğer depolanırsa alanı aşırı yükleyeceksiniz. tablo veya geniş pencere eşiği.

Nereden başlamalı?

Kanepe başlangıçta aksan olarak planlandığından, mümkün olduğunca uyumlu bir şekilde yerleştirilmelidir. Bu kolay, ancak ulaşılabilir bir görev değildir. Bir değişiklik yapmaya başlamadan önce, ayrıntılı olarak düşünmeye değer. düzen.

Birkaç ortak nokta:

 • Odayı bölgelere ayırdık - Yemek yapmak, yemek yemek ve dinlenmek, birbirinden ayırmak hava bölümleri veya tek bir sektörde sektörleri seçin.
Ada düzeni ile özel bir rekreasyon alanı

Ada düzeni ile dinlenme alanı

 • Bir düzen seçeneği seçin. Büyük bir aile mutfağı için en uygun köşe, çizgi veya yarıma ait varyantlar. Adayı çok büyük bir odaya bırakıyoruz ya da stüdyo, mantıklı olan tek odalı daire, Tam alanla "oynatma" fırsatı olduğunda, taşıyıcı olmayan duvarlardan birinin parçasını kaldırarak.
Mutfak mobilyası düzenlemesinin doğrusal versiyonu

Mutfak mobilyası düzenlemesinin doğrusal versiyonu

İpucu! Zor bir şekilde karar verirseniz ve duvarın bir kısmını kaldırmayı planlıyorsanız, bunun resmi bir izin alması muhtemeldir. Bu anı kaçırmayın! Aksi takdirde, her şeyi "yerlerinize" iade etmek zorunda kalacaksınız, onarım masrafları boş kalacak ve hatta yarıya kadar artacaktır.  

Bir mutfak adasını rekreasyon alanıyla birleştirmenin ilginç bir fikri

Bir mutfak adasını rekreasyon alanıyla birleştirmenin ilginç bir fikri

 • Bir dinlenme bölgesi seçiyoruz ve serbest bırakıyoruz, bir kanepe için bir yer belirliyoruz. Köşe tipinde, ters tarafta, uzun ve bitişik duvarlardan biri boyunca ayrı olarak yerleştirilir, mobilya modülleri yerleştirilir. Bir tarafta lineer bir görüntü ile bir set, tam tersi - yumuşak kanepe ve eşlik eden mobilyaların bir kısmı oturma odası tarzında (sehpa, küçük raflar veya zemin lambası). Yarımadanın tipinde, "C" harfi şeklinde düzenlenmiş, aynı kulaklığın önündeki orijinal yarım daire şeklindeki bir kanepe, orjinal görünmektedir.
Standart olmayan mobilyaların kullanımıyla modern mutfağın şık tasarımı

Standart olmayan mobilyaların kullanımıyla modern mutfağın şık tasarımı

Bir kanepe nasıl seçilir?

Kanepeler farklıdır - büyük ve küçük, banklar şeklinde, direkt, köşe ve hatta yarım daire şeklindedir. Kulaklığın planlanan düzenine ve yumuşak bir arkadaşın konumuna göre ihtiyacınız olan modeli seçin.

İpucu! Bir kanepe satın almadan önce, daha sonra yerleştirileceği alanın boyutlarını ölçün. Rekreasyon alanına serbestçe sığmalıdır.

Odanın ve kanepenin şekillerini ilişkilendirdik

 • Bir kare odada yumuşak bir köşeye sığdırmak en iyisidir. Yani, çift orijinal görünüyor mini kanepeler, ek bir işlev yerine - görsel olarak yemek sektörünü ayırmak.
 • Ekstrüde edilmiş formlar, çıkıntı yapan kolçaklar olmaksızın duvar boyunca dar, fakat uzun bir kanepe çizmek için daha iyidir.
 • Yarımadanın kalbi, elbette duvarın yakınında bulunan yarım daire şeklindeki bir kanepe olacaktır.
Ek döşemeli rahat döşeme

Ek donanım ile dar bir odanın rahat düzeni

İpucu! bazen mutfakta bir balkon veya bir sundurma var, ve bu durumda neredeyse hazır gelecek bar sayacı artı iç mekânın bu bölümünü odanın devamı olarak tasarlarsanız ve tamamen dinlenmek için bir yere götürdüğünüzde, konukların resepsiyonu için bir sektör. Burada herhangi bir kanepeye uyacaktır. Ana şey, diğer nesnelerle bölgeyi başarılı bir şekilde dövmek ve kanepenin tasarımdaki üstünlüğünü vurgulamak.

Ek mobilyaların yerleştirilmesi, geniş odalar için avantajlı ve uygun bir seçenektir

Ek mobilyaların döşenmesi, geniş odalar için avantajlı ve uygun bir seçenektir

 • Mutfağın bir bölümünü bir oturma odası olarak dekore ederseniz, büyük almak daha iyidir. çekyat. Bu nedenle, bir gecede kalmaya karar veren bir konuk için fazladan bir yatak konularak karar verdiniz.
 • Mutfaklı bir yatağa dönüştürülebilir kanepe, bir daha tartışılmaz avantajı var. Televizyonu biraz mesafeye koyduysanız, zevkler arasındaki farkı görecek bir program seçmeye karar verilecektir. Aile üyeleri en sevdikleri kanalları farklı yerlerde izleyebilecekler.
Konfor seviyesi, bir sandalye yerine küçük bir kanepe olacaksa, zaman zaman artar.

Konfor seviyesi, bir sandalye yerine küçük bir kanepe olacaksa, zaman zaman artar.

döşeme

Göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, mutfak, nispeten büyük olsa bile, yüksek bir nem seviyesine sahip bir yer olarak görülüyor ve iç mekanda tam olarak her çeşit lezzetin "kraliçesi" olarak lider. Buna ek olarak, yağ ve gresden gelen buhar ve sıçrayan bir topraklar ve bir “chop” ve garnitür ile “uçan” tabaklardan ya da yanlışlıkla kahve fincanlarını daldırmayan kimse yok. Bu demektir ki koltuk döşeme Mümkün olduğunca pratik olmalı ve olası kirletici maddeleri olabildiğince hızlı bir şekilde yıkayın ve yabancı kokuları absorbe etmeyin.

İpucu! Deri veya imitasyon derisi ideal malzemelerdir. Eğer bedeli ile temasın fiyatı veya özgüllüğü onlara uymuyorsa, goblen ve diğer yoğun ve kolay yıkanabilir dokular.

Mutfak alanında özel bir mikro iklim, mobilya döşemelerini seçerken daha dikkatli bir yaklaşım gerektirir.

Mutfak alanında özel bir mikro iklim, mobilya döşemelerini seçerken daha dikkatli bir yaklaşım gerektirir.

İpucu! Eğer kanepe gerçekten sevdim ve minimum fiyat rüşvet, ancak kumaş yumuşak ise, her zaman satın alabilirsiniz ayrı pratik durum, asıl önemli olan, genel tasarıma uyumlu bir şekilde uymasıdır.

Güzel bir vaka istenmeyen kirliliğin kulaklığını korumak için yardımcı olacaktır

Güzel bir kapak, kulaklığı istenmeyen kirliliğe karşı korur

Bir bölgeyi bir kanepe ile nasıl dekore edebilirsiniz?

Mutfaktaki kanepe aslen ana aksan olarak tasarlandığından, ek püf noktaları ile dikkatle vurgulanmalıdır.

 1. Dinlenme bölgesi rengini seçin: tek bir parlak renkle ve vurgulanan aydınlatmayla boyayın - tavanı spot ışıkları ile dekore edin ve bu alanın mutfağın geri kalanından ayrı olarak vurgulanması için ayrı bir anahtara yol açar.
 2. Oturma odası sektörünü çizmek dekoratif taş ve büyük dövme açık zemin lambası ya da bir çift çukur.
 3. Kanepenin yakınındaki duvara güzel bir yer afiş veya duvar.
 4. Kanepenin etrafında boşluk yap resimlerinde, Fotoğraf, vurgulamak zemin vazo ve diğerleri.
 5. Koltuk parlaklığında genişletin yastık, ve yatağın ayaklarının altındaki yerde sıradışı şekil mat.
 6. Yeri ayırın ilginç perdeler, şeritler tarafından yan taraflarda güzelce toplanabilen ve gerekirse, oturma odasını tamamen kapatıp kapatarak "samimi" bir köşe yaratıyor.

Mutfak çok zaman harcadığımız ve yardım edemediğimiz, ruh halimizi, bilincimizi ve bilinçaltımızı etkileyen bir yer. Renk çözümü, formlar ve aksesuarlar, Ve en önemlisi, iyi dağıtılmış bir alan, açık bir anlam vermese bile, hayatımızda önemli bir rol oynar.

Güzelce tasarlanmış bir kanepe ile mutfak yaşam alanı - Tüm cesur fantazileri gerçekleştirme ve iç ve yaşamın kendisinin standart görünümünden uzaklaşmak için eşsiz bir fırsat. Katılıyorum, çok hoş - yorgun bir günün ardından eve gelmek ve bir fincan kahve ve bir dergi ile rahat bir kanepe üzerine düşmek. Ya da biraz erken kalkın, sabah gazetesini rahatça okuyun, yumuşak sırtına yaslanın, gargoyle gibi, rahatsız bir sandalyede bir masa üzerinde kambur, hızlı bir şekilde kahvaltı emdirin ve işe geç kalmayın, öyle değil mi?

Bir kanepe ile geniş bir mutfak tasarımı: 15 metrekarelik bir düşünceli mutfak alanı nasıl oluşturulur. metre?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =