Art Nouveau tarzında dekore edilmiş mutfak-oturma odası

Art Nouveau tarzında dekore edilmiş mutfak-oturma odası

Modern fikir mutfak oturma odası kombinasyonu Avrupa ülkelerinden çok uzun zaman önce gelmedi. Böyle bir düzenin popülerliği ve uygunluğu, kolaylık ve işlevsellik ile kolayca açıklanabilir. Ve yeni evlerde sık sık yaratılmış olsa da, gerçek evdeki eski iç mekanı alabilirsiniz. iki odayı birleştirmek.

 • Planlamanın temelleri
 • Tasarımcılar tasarım önerileri
 • Mobilya seçimi
 • Ana zorluklar
Paralel mutfak düzeni

Paralel mutfak düzeni

Planlamanın temelleri

Kare formun öncülü, bu projenin gerçekleştirilmesi için uygun olan en uygun varyanttır. 5 kare duvarlı. orantıları mükemmel bir şekilde dengeleyebilirsiniz ve bölünmüş bölgeler. Bu form öneriyor L şeklinde mutfak veya ada düzeni. Biraz daha fazla yer kaplayacak, ancak hostes aynı anda konuklarla birlikte yemek pişirip iletişim kurabiliyor.

Notuna! Bir ada olarak bar kullanabilirsiniz, mutfağın G şeklinde bir çalışma alanı yaratıyor.

Doğal malzemeler ve yaşlı yüzeyler, shebbie-chic stilini vurgulamaya yardımcı olacak

Doğal malzemeler ve yaşlı yüzeyler, shebbie-chic stilini vurgulamaya yardımcı olacak

Modern iç renklerin güzel kombinasyonu

Modern iç renklerin güzel kombinasyonu

Oldukça yaygın bir proje oturma odasının bir kanepe ile ayrılması, mutfaktan karşı duvara doğru yönlendirilmiştir. Pasajın engellenmemesi için boyut odanın alanını dikkate almalıdır. Büyük boyutlu mobilyalar serbest harekete engel olabilir, bu sayede oluşmaz, ön ölçümler yapılarak her bir tarafta 1 metrelik bir geçiş bırakılır. Alan 25 metrekaredir. m bir fırsat verir bir bölme bir raf şeklinde kurmak için veya ekranlar.

Odanın dikdörtgen şekli varsa, bölgelerin yerleştirilmesi, pencerenin konumu dikkate alınarak dikkatli bir şekilde planlanmalıdır. Dar bir odada daha iyidir kısa bir duvar boyunca bir set kurmak, orantıları dengeleyecek, daha da uzamış olmayacaktır. Ayrıca mükemmel olan, daha çok yönlü ve ergonomik olan köşe düzenidir.

İpucu! G şeklindeki yapı, adanın oturma odasına doğru açılarak oluşturulabilir, ancak U şeklinde dar bir odada kullanmak daha iyi değil.

İpucu! 25 metrekarelik oda alanı ise. sadece bir pencere ile aydınlatma ekleyin asılı ve spot. Bu özellikle çalışma alanında gereklidir - tezgahın üstünde, ocak ve lavabo.

Tasarımcılar tasarım önerileri

Stil seçimi ve uygulanması, tamamen sahiplerinin zevklerine bağlıdır. 25 metrekarelik uzay alanı. m seçimi kısıtlamayan birçok fırsat sunar. Tek bir yönde durabilir veya fikirlerinizi sıra dışı kombinasyonlarda deneyebilirsiniz. Tasarımcılar kontrastı öneriyor, çünkü bazı aksan ekleme kararı daha ilginç görünüyor.

Örneğin, Parlak renklerde veya karanlık tonlarda yer alan mutfak, nötr oturma odasıyla mükemmel bir uyum sağlar. kullanımı pastel renkler dinlenme odasında tamamen haklı, çünkü oturma odası bir kişinin bir günlük işten sonra dinlenmek için hizmet vermektedir.

Mutfağın oturma odasının kombinasyonu, toplam alanın daha yakından kullanılmasını gerektirir. Projenin özü, her şeyin aynı alanda bulunması gerektiği, ancak tasarımcıların önerdiği oturma odasını ayırmak gerekli olabilir. bir ekran ile iç tamamlayın. Bu teknik, misafirleri yerleşmeniz gerektiğinde çok yararlı olabilir. Ayrıca, sadece gerektiğinde çıkarılması ve kullanılması kolaydır. Ve ses yalıtımıyla zayıf bir şekilde yapmasına izin verin, ancak görünürlüğü ve aydınlatmayı sınırlandırabilir.

Bölümleme ile bölgeleme

Bölümleme ile bölgeleme

Bölgelere ayırmak için cam duvarlar

Bölgelere ayırmak için cam duvarlar

Mobilya seçimi

Oda, stil, renk skalası, pratiklik ve odanın büyüklüğü dikkate alınarak mutfak-oturma odası için mobilya seçin. Kural olarak, ana konular kanepe, mutfak takımı ve sandalyeler ile yemek masası. Buna ek olarak, iç diğer öğelerle desteklenebilir. sehpa, salıncaklı koltuk veya sahibine gerekli daha bireysel bir şey.

Kanepe iki bölge arasında mükemmel bir sınır işlevi görecek

Kanepe iki bölge arasında mükemmel bir sınır işlevi görecek

Köşe mutfak setine mükemmel bir ek olacak. bar sayacı ile yüksek sandalyeler. Bu iç oldukça modern görünüyor ve uygun tarzlara uyacak. Ayrıca, bir imar unsuru olarak hizmet verecek ve mutfak alanını oturma odasından ayıracaktır. Oda 25 metrekaredir. m parlak renkler parlak duvarlar eklemek için fırsat verir, böylece Kulaklıklı dolaplar koyu renkli ahşaptan yapılabilir veya renkli cephelerle.

İpucu! Mutfaktan uzaklığı dikkate alarak döşemeli mobilyaların bir kumaşını seçin. Kanepe pişirme alanına ne kadar yakınsa, malzeme ne kadar pratik olursa o kadar pratik olmalıdır. Hemen doğru olanı seçmek daha iyidir Döşemenin korunmasına yardımcı olacak bir kapak.

Ana zorluklar

Evinizde bir iç mekan oluşturma kararı mükemmeldir, çünkü kendiniz tarafından yapılan her detayın özel bir değeri vardır. Ancak bazen gerekli bilgi ve deneyim eksikliği, genel izlenimden yararlanmayan birtakım hatalara yol açar. Özellikle mutfak ile oturma odası kombinasyonu gibi karmaşık bir proje ile ilgilidir. En yaygın hataları düşünün.

 1. Çok fazla yer var. Alan 25 metrekaredir. m emin olmak için yeterlidir bir bölüm ile sınır bölgeleri, yeterli alan bırakma ve odayı azaltma. Ayrıca, zeminin ve duvarların farklı bir yüzeyini kullanarak görsel bir ayrım kullanmaya değer.
 2. Onayların olmaması. Duvarı yıkmayı planlıyorsanız, evin tüm planlarına aşina olmanız, hangi duvarların taşlandığını öğrenmeniz gerekir. Ancak bundan sonra, fikrin gerçekleşmesine izin verilir.
  Küresel yeniden yapılanmadan önce, projenin koordine edilmesi gerekiyor

  Küresel yeniden yapılanmadan önce, projenin koordine edilmesi gerekiyor

  Dairedeki tüm bölümler sökülmez

  Dairedeki tüm bölümler sökülmez

 3. Hijyenik normları göz ardı etmek. Yemek kaçınılmaz olarak kokular ve artan kirlilik getirir. Bu nedenle, bu faktörleri dikkate alarak bitirme, havalandırma sistemi, mobilya dikkate değer. Aksi takdirde, tüm kirler oturma odasına hızla yayılacaktır.

  Mutfak alanını düzenlerken gerekli iletişimin sağlanması gerekmektedir.

  Mutfak alanını düzenlerken gerekli iletişimin sağlanması gerekmektedir.

 4. Stillerin uyumsuzluğu. Kombinasyonda genel görünüm çok büyük bir rol oynar, çünkü tüm detaylar genel resme uygun olmalıdır. Tek bir stilde, özellikle yeni başlayanlar için projenin uygulanması çok daha kolay.
 5. Yetersiz aydınlatma. Böyle bir plan için avizeler merkezde küçük olacak. Ayrı düşünmeliyiz mutfak için aydınlatma ve oturma odası, iç tasarımdaki pencerelerin yerini dikkate alır.

İpucu! Mutfağın çalışma alanını oturma odasına transfer etmek gerekli değildir, bu planlama yasaktır. Ana iletişimi yerlerinde bırakarak birçok ilginç fikir bulabilirsiniz.

25 metrekarelik mutfak-oturma odası için düzen ve tasarım. m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + = 13