Yemek masaları. Yemek masasının tasarımı ve ergonomisi dikkat çekilmelidir, çünkü arkamızda aile çemberinde ve misafirlerimizde çok zaman harcıyoruz.

Yemek masasının tasarımı ve ergonomisi dikkat çekilmelidir, çünkü arkamızda aile çemberinde ve misafirlerimizde çok zaman harcıyoruz.

Yemek masasının insan yaşamında uzun süredir önemli bir rol oynadığı gerçeği, ev hakkındaki sayısız sözle kanıtlanmıştır. "Masa Tanrı'nın avucudur," dedilerimiz dediler, güzel bir masa örtüsü ile kapladık ve bulaşıkları sergiledik. Modern aile, her zamanki mobilyalarla ilgili pek fazla şey hissetmiyor, ama aynı zamanda hayatımızın bu yararlı niteliği için kendi gereksinimlerine de sahip. Bugün hangi masa tasarımları üretiliyor ve özellikleri nelerdir?

içerik

  • türleri
  • Yemek odası için masalar genişletilebilir
  • Masa-transformatör mekanizmaları
  • malzemeler
  • Çok yönlü tasarımlar
Yemek masaları. Yemek masası, rengarenk renklerle yemek salonunda vurgulanabilir.

Yemek masası, rengarenk renklerle yemek salonunda vurgulanabilir.

4-6 kişi için parlak beyaz yemek masası

4-6 kişi için parlak beyaz yemek masası

Yemek masaları. Masa tablasının ahşaptan yapılmış yüzeyi, mutlaka bir masa örtüsü ile kaplı değildir.

Masa tablasının ahşaptan yapılmış yüzeyi, mutlaka bir masa örtüsü ile kaplı değildir.

türleri

Uzun bir süre için, tablolar bir biçimde, bir dikdörtgenin şekliyle yapılmıştır. Uzun ya da kısa, ortaçağ soylularının kalelerinde ve köylülerin kulelerinde, kralların saraylarında ve boyarların boyalı duvarlarında bulunuyorlardı. Zamanla, farklı bir konfigürasyonun tabloları kullanıma girmişti, ancak modadan hiç çıkmadılar ve iddia edilmeyen şeylerin listesine düştüler. Topikal öğle yemeği masa ve sandalyeler ve modern bir iç mekan.

Geleneksel olarak formlara ayrılmış büyük bir yemek masası ailesi. Tasarımcılar ne kadar sofistike olursa olsun, geometri kanunlarından uzaklaşamazlar, bu yüzden yuvarlak, kare, dikdörtgen ve oval tablolar arasından seçim yapabiliriz.

Yemek masaları. Beton heykel tonozlu tabanı ile üç kişilik cam yemek masası

Beton heykel tonozlu tabanı ile üç kişilik cam yemek masası

Yemek masaları. Modern dikdörtgen yemek masasında doğal malzemelerle resim

Modern dikdörtgen yemek masasında doğal malzemelerle resim

En popüler tip büyük bir yemek masasıdır. dikdörtgen şekil, muhafazakârları kim seçer. Dikdörtgenin sayısız misafirin yerleştirilmesi için uygun olduğuna inanılmaktadır.

Yemek masaları. En popüler ve çok yönlü seçenek: 6 kişilik bir masa. Tablo kendine göre dekore edilmişse, koşucuyu sıradan bir masa örtüsüne tercih etmek daha iyidir.

En popüler ve çok yönlü seçenek: 6 kişilik bir masa. Tablo kendine göre dekore edilmişse, koşucuyu sıradan bir masa örtüsüne tercih etmek daha iyidir.

Yemek masaları. Ağır dökme ayaklar üzerinde endüstriyel tarzda tablo

Ağır dökme ayaklar üzerinde endüstriyel tarzda tablo

Yemek odası bizim için de kullanılıyor yuvarlak, Genellikle oturma odasında veya büyük mutfakta merkezi bir yer tutar. Açıkçası, böyle bir model duvara bakmaz ve odanın ergonomisi kullanılmayacaktır. Yuvarlak masa için, boyutuyla ve güzel bir tasarımla ilişkilendirilmiş bir alana ihtiyacınız var, çünkü odanın merkezinde, istemeden dikkat çekiyor.

Yemek masaları. Odanın kompozisyonunun merkezi olarak küçük yuvarlak bir yemek masası

Odanın kompozisyonunun merkezi olarak küçük yuvarlak bir yemek masası

Yemek masaları. Ahşap yemek masasının modern tasarımında altı çizili mantık bir tripod üzerinde

Ahşap yemek masasının modern tasarımında altı çizili mantık bir tripod üzerinde

Daha az sıklıkla bir yemek masası görebilirsiniz oval, dışa doğru şık görünmekle birlikte iç mekanda özel bir bükülme getiriyor. Bununla birlikte, onunla aynı hikaye hakkında: oval, odanın ortasına bir yer tahsis edilmeli, böylece organik görünüyordu.

Yemek masaları. Bir kır evinin yemek odasında çok sayıda doğal taş masayı veya çok sayıda taklitini taklit edebilirsiniz.

Bir kır evinin yemek odasında çok sayıda doğal taş masayı veya çok sayıda taklitini taklit edebilirsiniz.

Kare masa Dikdörtgenden daha az popüler değil, ama içeriye yerleştirilmesiyle bazı nüanslar var. Kare, dikdörtgenden daha az demokratiktir ve diğer mobilya parçalarıyla eşdeğerliğinin yumuşatılmasını gerektirir.

Yemek masaları. Yemek odasının zemini izin veriyorsa, katı görünümlü büyük bir kare masayı tercih edebilirsiniz.

Yemek odasının zemini izin veriyorsa, katı görünümlü büyük bir kare masayı tercih edebilirsiniz.

Üçgen bir formun varyantları vardır, ancak bu zaten yaratıcılık alanından, stil oryantasyonu ile güçlendirildiğinden veya önümüzde olduğu durumlarda günlük yemek masası. Çoğu zaman tasarımcılar klasik üçgenleri reddederek bu modellere asimetrik ana hatlar verirler, ancak bunları iç mekana sığdırmanın çok zor olduğunu kabul ederler.

Formlarla uğraştıktan sonra, fonksiyonlara geçelim. Yemek masasının ömründe hafta içi var, ama ayrıca tatiller de var. Ve burada nesnenin boyutu hakkında endişelenmeliyiz. Ancak, üreticiler uzun zamandır problemimizi çözmüşler ve bir yemek masası, bir katlanır masa, evrensel oluşturdular.

Yemek masaları. Standart olmayan ve çok dekoratif bir çözüm taştan yapılmış bir yemek masası olacak ve işlenecek bir pürüzlük hissi bırakacak.

Standart olmayan ve çok dekoratif bir çözüm taştan yapılmış bir yemek masası olacak ve işlenecek bir pürüzlük hissi bırakacak.

Yemek odası için masalar genişletilebilir

İlk katlama masasının gelişiyle, küçük bir tezgahı büyük bir alana çevirmenin çeşitli yolları için aktif bir araştırma başladı. Ve bugün geniş bir seçim var. modern yemek masası trafosu çeşitli seçenekler ile temsil edilir:

  • katlama
  • katlama
  • teleskopik

Bir katlanır masanın en çarpıcı örneği bir masa kitabıdır. Katlanmış durumda, doğaçlama bir başucu masasına dönüşür, yarı açık bir mekanda, bir aile yemek masasının işlevleriyle mükemmel bir şekilde baş eder ve tatilde bir ziyafet için kolayca geniş bir alana dönüşebilir.

Yemek masaları. 6 kişilik tam bir yemek masasına katlanan teleskopik mekanizmalı konsol masası

6 kişilik tam bir yemek masasına katlanan teleskopik mekanizmalı konsol masası

Ve son olarak, tezgahın bir kısmı diğerine bindirildiğinde, seçenek. Açılırken, kitabın tersinin etkisi elde edilir.

Yemek masaları. Yaldızlı bacaklar ile parlak bir tablonun klasik form faktörü ve fütüristik anahatları

Yaldızlı bacaklar ile parlak bir tablonun klasik form faktörü ve fütüristik anahatları

Katlanan modeller en ergonomiktir. Onlar için idealdir küçük daireler. Duvara tutturulmuş, bacaklarla donatılmış ve katlandığında neredeyse görünmezdirler. Onların tek dezavantajı hareketlilik eksikliği. Bu seçenek, tek bir kişi ya da yaşlı bir çift için idealdir.

Yemek masaları. Küçük bir katlanabilir yemek masası, yerden küçük bir görüntü ile yerden korunmak için mükemmel bir numaradır.

Küçük bir katlanabilir yemek masası, yerden küçük bir görüntü ile yerden korunmak için mükemmel bir numaradır.

Çoğu masalarda popüler olan yemek masası, çalışma açısından ve iç mekanın şık bir dekoratif objesi olarak evrenseldir. Yuvarlak ve oval, dikdörtgen ve kare olabilirler. Kayar mekanizmanın kendisi kural olarak basittir ve dönüşüm için özel çaba gerektirmez: iki veya üç hareket, ve misafirlerin resepsiyonu için masa hazırdır.

Yemek masaları. Gerekirse yuvarlak bir kayar tabla, tablanın yüzeyini, minimum çaba ile ve armatürlerin çok düzgün bir şekilde çalışmasıyla, yarıya kadar artırır.

Gerekirse yuvarlak bir kayar tabla, tablanın yüzeyini, minimum çaba ile ve armatürlerin çok düzgün bir şekilde çalışmasıyla, yarıya kadar artırır.

Masa-transformatör mekanizmaları

Transformatör dizisi birkaç tablo türü ile temsil edilir.

Panjur mekanizmasına sahip masalarda masa tablasının ek detayları yanlardan uzanır. Bu, her aile üyesinin idare edebileceği en uygun yöntemdir.

Otomatik bir mekanizma ile donatılmış tablolar, ana bölüm kaydırıldığında, ek masa üstünün otomatik olarak uzatılmasını önerir.

İpucu! Bir trafo masasını seçerken, kayan mekanizmayı kontrol edin, yerleştirmenin ne kadar uygun olduğunu tahmin edin, parçaların sabitlendiğinden emin olun.

Yemek masaları. Birinde iki: tezgahın altında ikinci bir yüzey gizleyen minimalist bir yemek masası, havuz oynamak

Birinde iki: tezgahın altında ikinci bir yüzey gizleyen minimalist bir yemek masası, havuz oynamak

malzemeler

Bir yemek masası alırken, fiyatına ek olarak, güç ve güzellik olmak üzere iki ana konuyla ilgileniyoruz. Her ikisi de modelin yapıldığı malzemeye dayanır.

Diziden geleneksel yemek masası, lüks ve zengin görünüyor, ancak, dışa doğru monolitik bir çok ağır ve kalıcı bir yer gerektirir. O kocaman bir salonda iyidir. bir kır evi. Küçük bir versiyonda, bir şehir dairesinde de uygundur, ancak büyük bir çekimle.

Yemek masaları. Oda bileşimi içinde yer alan sabit ahşap yemek masası

Oda bileşimi içinde yer alan sabit ahşap yemek masası

Yemek masaları. Kontrast oyun: hafif metal ayaklar üzerinde bir yemek masası masif ahşap masa üstü geometrik şekil

Kontrast oyun: hafif metal ayaklar üzerinde bir yemek masası masif ahşap masa üstü geometrik şekil

En sık rastlanan modellerde ahşaptan oluşan yemek masaları sayılabilir. Basit bir tasarıma sahip olarak, rustik tarza mükemmel uyum sağlar. Arındırıcı sevenler için, dekor ve pahalı ahşap türlerinin süslü detaylarıyla el yapımı ürünleri seçmek tercih edilir. Böyle bir tablo, tüm kullanışlı işlevlerini koruyarak iç mekânın gerçek bir dekorasyonu olacak.

Yemek masaları. Alışılmadık şekilde sıkıca oturtulmuş masif dilimlerden masa üstü masalar

Alışılmadık şekilde sıkıca oturtulmuş masif dilimlerden masa üstü masalar

Yemek masaları. Betondan yapılmış heykelsi yuvarlak yemek masası perişan şık

Betondan yapılmış heykelsi yuvarlak yemek masası perişan şık

Yeni trend, ahşaba göre daha az dayanıklı olmayan ve daha dikkatli bir tutum gerektiren cam yemek masaları. Yüksek teknoloji gibi tarzlar için organik, modern, Akdeniz. Buna ek olarak, camın özel bir bakıma ihtiyacı vardır, böylece uzun bir süre için kendini gösterebilir görünümünü korur.

Yemek masaları. Yemek masası cam masa üstü, alışılmadık bir şekil ve renkte bacaklar üzerinde bağımsız bir dekor nesnesi olarak hizmet veriyor.

Yemek masası cam masa üstü, alışılmadık bir şekil ve renkte bacaklar üzerinde bağımsız bir dekor nesnesi olarak hizmet veriyor.

Yemek masaları. Doğal taştan yapılmış geleneksel yemek masalarının güzel görünümlü tezgahları ve günlük kullanımda en pratik tezgahlar - imitasyon taşı

Doğal taştan yapılmış geleneksel yemek masalarının güzel görünümlü tezgahları ve günlük kullanımda en pratik tezgahlar - imitasyon taşı

Yemek masaları. Geometrik şeklin durağan bir beton yemek masası - odanın dekorasyonunda doğal malzemelerle iyi gidecek cesur bir seçim

Geometrik şeklin durağan bir beton yemek masası - odanın dekorasyonunda doğal malzemelerle iyi gidecek cesur bir seçim

Çok yönlü tasarımlar

Böyle sıradan bir mobilya parçasında bile, bir yemek masası olarak, tasarımcılar, görünüşlerini özgün bir şekilde yönetme fırsatını bulurlar. Özellikle tablolardaki transformatörlerdeki eğilim dikkat çekicidir.

Yemek masaları. Büyük bir yemek masasının tekerlekler üzerinde endüstriyel bir tarzda ve aydınlatma armatürlerinin takılması ya da basitçe mutfak gereçlerinin asılması mümkün olan doğaçlama korkuluk sistemi ile kaynaklı tasarımı

Büyük bir yemek masasının tekerlekler üzerinde endüstriyel bir tarzda ve aydınlatma armatürlerinin takılması ya da basitçe mutfak gereçlerinin asılması mümkün olan doğaçlama korkuluk sistemi ile kaynaklı tasarımı

Tasarımcıların sanatsal görüntüleri ve mühendislerin teknik yetenekleri kullanıcıya bu sihirbaz kutularını veriyor. Yemek masaları kompakt masalara, zarif raflara, şık sehpalara dönüşüyor. Açılımın karmaşık mekanizmaları alıcıları korkutmuyor, çünkü bir masa satın aldıklarında birkaç parça mobilya alıyorlar. Modern masalar inebilir ve yükselebilir, daha geniş ve uzun olabilir, konfigürasyonu ve şekli değiştirebilir.

Çok güzel yemek masası katlanır oval, masa üstü pürüzsüz eğrileri iç hoş bir sofistike verir. Katlandığında, oval ve yuvarlak olabilir, bu da iç mekana yarar sağlar.

Yemek masaları. Malzemelerin modern bir kombinasyonu: dokulu bir ahşap taban üzerinde beyaz bir parlak tezgah

Malzemelerin modern bir kombinasyonu: dokulu bir ahşap taban üzerinde beyaz bir parlak tezgah

Küçük boyutlu odalar için geçerli olan küçük yemek masası da dekoratif kuru üzümlerden mahrum değildir. Duvara bitişik bir yarım daire masa üstü ile ilginç bir model. Genellikle, "çocuklar" renkli ve şeffaf camdan yapılmış cam üstleri ile donatılmıştır. Küçük masaların tasarım özelliklerinden biri, odadaki ergonominin kesinlikle eline geçen bir bacağın varlığı üzerinde durulmalıdır.

Yemek masaları. İki ya da üç kişi için tasarlanmış yuvarlak yemek masası - yer tasarrufu sağlayan güzel bir seçenek

İki ya da üç kişi için tasarlanmış yuvarlak yemek masası - yer tasarrufu sağlayan güzel bir seçenek

Çok yönlü bir yemek masası ailesinde herkes sadece durumun işlevsel bir konusu olmayacak, aynı zamanda sıcak bir aile geleneği başlatacak bir tane bulabilir. Hiçbir şey hane halkını lezzetli bir yemek gibi bir araya getiriyor. Genel tabloda ve yemek kültürü farklı ve hostes daha sık övüyor. Antik geleneği terk etmeyin, tadı için bir masa seçin ve ev konforunun cazibesinin tadını çıkarın.

Yemek masaları. Düz dış hatlara sahip cam masa, yemek odası hafifliği ve havalandırmanın iç kısmını verecektir.

Düz dış hatlara sahip cam masa, yemek odası hafifliği ve havalandırmanın iç kısmını verecektir.

Yemek masaları (56 resim): çeşitleri, malzemeleri, tasarımı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 + = 65