Mobilya IKEA tarafından desteklenen laconic iç

Mobilya IKEA tarafından desteklenen laconic iç

Pratik ve fonksiyonel yazı masaları Ikea, laconic ve evrensel tasarımı, mükemmel kalitesi ve uygun fiyatları sayesinde dünyanın her yerinde hak ettiği bir popülariteye sahiptir. Oldukça mütevazi bir bütçeyi sınırlarken, ofis, ofis veya kreşte rahat bir iş yeri düzenleyin, ancak İskandinav mobilya devi her zaman müşterilerinin dikkatini çekmeye hazırdır. Ikea mağazalarında yaygın olarak temsil edilmektedir yazı ve bilgisayar masaları onların çeşitliliği ile hayret. Bunlar arasında, ek modüller, standlar ve raflar kurarak renk, şekil, boyut, malzeme, işlevsellik eklemek için uygun bir model seçmek kolaydır. Şık yazı masaları sadece iç mekânın bir parçası olmayacak, aynı zamanda üretkenliği artırmaya da yardımcı olacak, çünkü konforla çalışmak her zaman daha keyifli.

İçindekiler:

 • Ikea masalarının avantajları
 • eksiklikler
 • malzemeler
 • Tasarımın özellikleri ve çeşitli seçenekler
 • Doğru tablo seçimi
 • Tasarım ve ürün çeşitliliği
 • Ikea'da bir okul çocuğu için bir masa
Yazı masası IKEA, Scarsta

Yazı masası IKEA, Scarsta

IKEA mobilyalarla aydınlık iç

IKEA mobilyalarla aydınlık iç

Metal çerçeveli IKEA masası

Metal çerçeveli IKEA masası

IKEA'dan küçük masa

IKEA'dan küçük masa

IKEA'dan transformatörler

IKEA'dan transformatörler

Ikea masalarının avantajları

Ikea bir masa seçerken müşterilerine dikkat ilk şey - katalog ve fiyat. Katalog çeşitli seçenekler ile etkileyicidir. Uygun olan hem basit tasarımlı laconik tasarım modellerini sunar. ofis ekipmanları ya da uygun olarak okul çocukları için iş yeri, ve şık bir iç mekana sahip bir odada layık bir yer işgal edebilen daha karmaşık bir tasarıma sahip varyantlar.

Fiyatlandırma politikasına gelince, o zaman, IKEA'nın geri kalanıyla olduğu gibi, yeterince esnektir. Sadece tasarımda değil, kullanılan malzemelerde de farklılık gösteren, basit bir tasarımın veya daha pahalı bir bütçe versiyonu seçebilirsiniz. Ikea mağazalarında yazı masaları, fiyatları çok memnun edecek, her zevke ve çanta için seçim yapabilirsiniz. Birçoğu, aynı masa modelindeki renk seçimi, ek modüller yükleme yeteneği ile memnun olacaktır.

İki küçük çekmeceli IKEA'dan bir masa

İki küçük çekmeceli IKEA'dan bir masa

Küçük masa IKEA beyaz

Küçük masa IKEA beyaz

Yan tarafta bulunan çekmeceli IKEA masası

Yan tarafta bulunan çekmeceli IKEA masası

Ancak, çeşitlilik ve fiyatların yanı sıra, yazılı olarak satın alınması için birkaç sebep daha var. tablo Ikea'da:

 1. İşlevsellik - ürün çeşitliliği ile donatılmış bir model seçmek kolaydır Gerekli raf sayısına, kutulara ve hatta onlarsız modüler sistem.
 2. Kolaylık - masanın hemen her modeli aynı anda birkaç boyutta sunulur, böylece her zaman daha dar veya daha geniş bir versiyon seçebilirsiniz. Tablo çocuk için satın alınmışsa, bacakların boyutunu değiştirerek veya masa üstünü farklı seviyelere taşıyarak, yüksekliği ayarlanabilir seçenekleri seçebilirsiniz.
 3. Güvenlik - bir masa Ikea her zaman en çevre dostu malzemeden yapılacak ve bu da mobilya için bile geçerlidir. Doğal ahşap, kaliteli plastik, paslanmaz çelik veya alüminyum. Kaplamalar olarak sadece zararlı maddeler yaymayan ve görünümünü uzun süre kaybetmeyen yüksek kaliteli ve güvenli malzemeler (boyalar ve vernikler, toz boyalar, vb.) Da kullanılır. Tüm talimat ve önerileri uygularsanız, yapının montajı da en güvenilir ve güvenlidir.
 4. Dayanıklılık - masaların üretimi için kullanılan malzemeler, orijinal görünümünü kaybetmeden bir yıldan fazla sürecek. En bütçeli model bile 3-5 yıl boyunca tasarlanmıştır ve çoğu durumda üretici 10 yıl garanti vermektedir.
 5. Temizlemesi kolay - çoğu model için, yüzeyi agresif olmayan deterjanlarla düzenli olarak nemli ve yumuşak bir bezle silin.

konsey! yazılı tablo Ikea çok sadece toplamak bağımsız bir şekilde,.

IKEA'dan yüksek bacaklarda sıradışı yazı masası

IKEA'dan yüksek bacaklarda sıradışı yazı masası

Bilgisayar masası IKEA

Bilgisayar masası IKEA

Loft tarzı iç mekanda IKEA'dan şık bir gri yazı masası.

Loft tarzı iç mekanda IKEA'dan şık bir gri yazı masası.

eksiklikler

Ikea'nın masaları, tüm avantajlarına rağmen, bunlardan bahsetmemiz gereken eksikliklerden ibaret değildir:

 1. Massiveness - ürünleri üreten dev partiler, yaratma şansını önemli ölçüde azaltır. eşsiz iç. Ancak, masanızı her zaman bireyselleştirebilir, tadına veya diğer mobilyalarla orijinal kombinasyona göre dekore edebilirsiniz. Özel mobilya istiyorsanız, diğer üreticilere dikkat etmek daha iyidir, ancak fiyatları çok daha yüksek olacaktır.
 2. Sadelik - IKEA'nın ana prensiplerinden biri, dekoratif detayların bol olduğu karmaşık bir iç mekan yaratmak istiyorsanız, müdahale edebilir. Bu tablolar (ile oyulmuş bacaklar, desenli masa üstü vb) üreticiden sadece mevcut değildir. Fakat benzer iç eşyalar, kural olarak, genellikle siparişe göre yapılır, bu yüzden bir dezavantaj değildir.

konsey! düşük fiyat sık sık ilişkili ile düşük kalite, ancak içinde Ikea başarılı olarak mücadele ediyor ile bunlar klişe. Tabiki, daha fazla kalite yazılı tablo olacak maliyet daha pahalı, ancak servis edilecek onlar daha artık.

IKEA rafı ile kombine edilmiş bir masa

IKEA rafı ile kombine edilmiş bir masa

IKEA'dan shkolnik için yazı masası

IKEA'dan bir okul çocuğu için bir masa

Mobilya IKEA ile parlak renklerde şık iç

Mobilya IKEA ile parlak renklerde şık iç

malzemeler

Ikea masaları uzun servis ömrü ve estetik bir görünüme sahip güvenli ve çevre dostu malzemelerden yapılmıştır.

Tezgah üretimi için kullanılır:

 • Yüksek kaliteli ahşap sunta kaplamalı yüz tabakası. Bu tür malzemeler yüksek yüklerden, nem ve sıcaklık değişimlerinden korkmaz, yanmaz, temizlenmesi kolaydır.
 • Array - doğal ahşabın dayanıklılığı, pratikliği, estetiği açısından avantajları.
 • Metal ile birlikte cam.
Camlı IKEA masası

Camlı IKEA masası

Mat camlı IKEA masası

Mat camlı IKEA masası

Dekoratif kaplamalar kullanıldığı için:

 • Ahşabın yapısını koruyan ve gerekli rengi veren bir leke.
 • Akrilik cila
 • Akrilik boya.
 • Polimer filmi.
 • Toz kaplama - artırılmış performansa sahip düzgün bir parlak tabaka sağlar.

Ikea masalarının tabanı ve ayakları, yüksek yüklere dayanıklı, güçlü malzemelerden yapılmıştır. Çelik, alüminyum, ahşap olabilir. Çoğu zaman dış etkilere karşı dayanıklıdırlar (epoksi veya polyester toz boya), uzun süre estetik bir görünüm kaybetmezler.

Sağlam top ile IKEA masası

Sağlam top ile IKEA masası

IKEA plastik mobilyalar ile şık iç

IKEA plastik mobilyalar ile şık iç

Tasarımın özellikleri ve çeşitli seçenekler

Katalogları her zevke ve çantaya göre seçenekler sunan Ikea, üreticilerinin çoğundan işlevselliği ile farklıdır. Sunulan çeşitler arasında, boyut için en uygun olan herhangi bir alanın yerleştirilmesi için bir seçenek seçmek kolaydır.

konsey! dar yazılı tablo Ikea kutu almak tüm az koltuklar, bu nedenle düzenlemek çalışma bir yer başarılı olmak hatta içinde küçük niş, olmadan kayıp kullanışlı alan.

Ikea masalarının hemen hemen tüm modelleri, renk, genişlik, miktar olarak farklılık gösteren çeşitli versiyonlarda sunulur. kutuları, raflar. Eğer (tablo raf ek modüller satın Buna ek olarak, hatta en basit Ikea masası, daha işlevsel hale getirilebilir raflar vb.), gerekli şeylerin olabildiğince verimli bir şekilde depolanmasını mümkün kılacak, iş için yeterli alan bırakacak.

IKEA mobilyalarla şık iç

IKEA mobilyalarla şık iç

Çekmeceli dar masa IKEA

Çekmeceli dar masa IKEA

Figürlü ayakları olan IKEA masası, hem klasik hem de modern iç tasarım için uygundur.

Figürlü ayakları olan IKEA masası, hem klasik hem de modern iç tasarım için uygundur.

Dikdörtgen şekilli klasik masalara ek olarak, Ikea kataloğu tüm olası açısal değişkenleri (simetrik, sağ veya sol düzenleme ile) sunar. Bu tür yazı masaları küçük odalar için çok uygundur ve ayrıca bilgisayar olarak ayrılabilir. tezgahı fonksiyonel alanlarda.

Tabloda çalışma rahatlığı ve çoğu modelde siparişi korumak için, masa üstü için teller veya bunlar için özel bir ızgara vardır.

Yazı masası IKEA, Hismon

Yazı masası IKEA, Hismon

IKEA'dan iki kişilik bir masa

IKEA'dan iki kişilik bir masa

Mobilya tasarım IKEA kreş

Mobilya tasarım IKEA kreş

Çoğu modelde bacakların yüksekliği ayarlanabilir.

konsey! tüm yazılı tablo Ikea uymak standartlar güvenlik, kuvvet ve kararlılık, bu nedenle kutu kullanılmış olmak nasıl evde, böylece ve içinde ofis alanlar.

Doğru tablo seçimi

Ikea'da bir masa seçerken, aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz:

 1. Odada yer - masa yanında olmalıdır pencere, Bu nedenle, odanın bu bölümünün boyutuna ve şekline bağlı olarak, tablonun şeklini seçmelisiniz. Küçük odalar için uygun köşe yazı veya bilgisayar masaları veya kompakt dikdörtgen modeller.
 2. Masa üstünün yüksekliği - masada oturan kişinin omuzları (dirsekler masa üstü uzerinde) doğal bir konumda olmalıdır. Omuzlar ağır bir şekilde alçaltılmış veya yükseltilmişse, başka bir seçenek bulmak ya da yükseklik ayarı olasılığı hakkında bilgi edinmek daha iyidir.
 3. Tezgahın büyüklüğü, bir kişinin rahat bir şekilde masaya oturması ve kitap, kağıt, defter, yazı malzemesi ve lamba için yeterli alan olması durumunda en iyi seçenektir. Tablo bilgisayar ise, o zaman bir monitör veya dizüstü bilgisayar yerleştirmek için yer olmalıdır (oturan kişinin gözlerinden en az 60 cm) ve alttan sistem ayakları için bacaklara müdahale etmeyen bir niş bulunmaktadır. Ayrıca, bir bilgisayar kulaklığı (fare, klavye, hoparlör, vb.) Kurmak için bir yer olmalıdır. Geri çekilebilir bir konsol ise, o zaman güneş pleksus seviyesinde yer almalıdır.
 4. İşlevsellik - Ikea'da, raflar veya çekmeceli masalar çoğunlukta temsil edilir. Olabilir dahili çekmeceler tezgahın altında veya yanında açık kutular raf tipi, her türlü yerleşik rafların yanı sıra. Ikea kutuları ile bir masa ek modüler raflar ile donatılmış olabilir, aynı modelde çekmece sayısını seçmek de mümkündür.
  Yazı masası IKEA, Klimpen

  Yazı masası IKEA, Klimpen

  Yazı masası IKEA, Linnmon

  Yazı masası IKEA, Linnmon

  IKEA Masası, Paul

  IKEA Masası, Paul

Ikea masaları: tasarım ve ürün çeşitliliği

Tasarım açısından en basit olan Ikea'nın yazı masaları, Bekant serisinde. Okul masasını anımsatan formun sadeliği açısından farklılık gösterirler, raflar veya çekmeceler ile donatılmamışlardır. Bu tür masalar dikdörtgen veya açısal şekle sahiptir, aynı zamanda oturmak veya ayakta durmak için masa üstünün konumunu değiştirmenize izin veren model transformatörleri de vardır. Bekant masası bir ofis için idealdir. okulun odaları, bunu bilgisayar olarak da kullanabilir.

Çekmeceli basit yazı masaları arasında, beyaz renkteki Alex modellerini tezgahın altından iki çekmeceyle ve arkelstorn ile çam ve yan kutulardan oluşan zıt bir masa üstü ile ayırt edebilirsiniz. Bu masalar arka panelin bir yüzüne sahiptir, bu sayede odanın ortasına bile monte edilebilirler.

Yazılı IKEA, Arkelsthorn

IKEA Danışma Masası, Arkelsthorn

Danışma IKEA, Bekant

Danışma IKEA, Bekant

IKEA Masası, Alex

IKEA Masası, Alex

konsey! yazılı tablo Ikea uygulanan içinde birleşmiş kavram stil ile kalan mobilya bunun yapımcı, bu nedenle değil olacak emek oluşturmak ahenkli , almak birkaç farklı ürün itibaren bir çizgi.

Klasik şekiller ve silüetlerin hayranları modellere dikkat edebilir:

 • Brusali (düz veya açısal) bol miktarda kutu ve raflar.
 • Lyatthorp iki simetrik yan çekmeceli büyük bir ofis masasıdır.
 • Lexvik, kıvrık bacakları ve tezgah üstü altında çekmeceli zarif bir 18. yüzyıl modelidir.

Bir dizüstü bilgisayar ile çalışmak için Witsche dar tablolar cam top. Bu modeller ek olarak modüler ile donatılabilir kitaplar için raflar, klasörler.

Danışma IKEA, Brusali

Danışma IKEA, Brusali

Yazı masası IKEA, Vitsche

Yazı masası IKEA, Vitsche

destekçileri minimalizmve tabloları tadacak:

 • Pürüzsüz parlak yüzeye sahip bresto.
 • Yuvarlak bacaklar üzerinde bağlanmamış tahtadan Lisabo.
 • Malm, yan çekmece veya sürgülü panel ile laconik dikdörtgen şeklindedir.
 • Düz tablalı ve çelik ayaklı bir kaplan.
 • Todalen - düz ayaklı düz ve açısal masalar, düz bir tonda tonlama ve modüler bir raf kurma imkanı.
Yazı masası IKEA, Tiege

Yazı masası IKEA, Tiege

Yazı masası IKEA, Todalen

Yazı masası IKEA, Todalen

Masa IKEA, model Besto Bruce

Masa IKEA, model Besto Bruce

IKEA masası, Malm modeli

IKEA masası, Malm modeli

Ve için çatı katı tarzında iç Kontrast tasarıma sahip Kullaberg masası idealdir: doğal ahşap tezgah Sıra dışı bir şekil olan siyah renkli metal bir çerçeve ile birlikte benzersiz bir desen. İç mekanın böyle bir nesnesi, modern sanayi tarzını başarıyla vurgulayacaktır.

Ikea masalarının renk paleti nötr tonları, her türlü iç mekan için uygundur. Her ikisi de doğal ahşabın açık renkleri olabilir. beyaz, hem karanlık hem karanlık kahverengi tonları, gri, siyah. Bazı modellerde çerçevenin veya bireysel elemanların parlak bir rengi vardır, bu renkler durumun diğer unsurlarına karşılık gelebilir.

IKEA masası, Lisabo modeli

IKEA masası, Lisabo modeli

IKEA Masası, Kullaberg

IKEA Masası, Kullaberg

Ikea'da bir okul çocuğu için bir masa

Ikea bir öğrenci için bir masa seçmek için çok basit. Özellikle üretici bir hat sunuyor:

 • Mikke - çekmeceli farklı genişlikler.
 • Paul - bir masaüstü modül rafı takma olasılığı ile farklı bir genişlik.
IKEA masası, Mikke

IKEA masası, Mikke

IKEA Masası, Paul

IKEA Masası, Paul

Yazı masaları Ikea, Flisat

Yazı masası IKEA, Flisat

 • Flisat - masanın yüksekliği ve genişliği ayarlanabilir.
 • Soba - 2-3 çekmeceli ve çocuklar için masa değiştirme genç yaş ve "büyüme için".

Ikea'nın masasını seçmek, herkesin beklediği şeyi alır: fiyat ve kalite, şık tasarım ve işlevsellik en iyi kombinasyonu.

IKEA masaları: Makul bir bütçeyle şık bir işyeri seçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 + = 67