Podwójne łóżko - pozycja obowiązkowa

Podwójne łóżko - pozycja obowiązkowa

Luksusowe łóżko czy skromne mieszkanie dla dwóch osób w zwykłych wymiarach? Cokolwiek można powiedzieć, wszystko to podwójne łóżko a bez niej żadna rodzina nie może tego zrobić. Jednak wszystkie modele łóżek różnią się wielkością i parametrami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Każdy producent stosuje wspólne standardy, ale nie wszystkim. Jakie dane są "warte zapamiętania" podczas wyszukiwania? Zrozumiemy to bardziej szczegółowo.

Spis treści:

 • Wymiary i parametry wyboru 
 • Podwójne łóżka w różnych formatach
 • Systemy wymiarowania
 • Wymiary materacy i funkcji wyboru
Ciekawe łóżko z niszami w stylu industrialnym

Spektakularne łóżko z niszami w stylu industrialnym

Podwójne łóżka: rozmiary i opcje

 • Przegląd nowoczesnych łóżek podwójnych: wielkość, parametry materacy i jak nie pomylić z wyborem?

  Szerokość. Podwójne łóżko - od 160 cm, mniej niż pół rubla. W każdym salonie-salonie można łatwo znaleźć dwumetrowe łóżko, warianty o większej szerokości są rzadkością lub są wykonywane na zamówienie. Pożądana szerokość powinna uwzględniać ulubione pozy snu (z boku lub z tyłu, wyciągnięte ramiona), cechy cery współmałżonka, obszar, materiał i wnętrze pokoju.

 • Długość. Standardowe rozmiary to 2 x 2 metry, co jest dość akceptowalne dla osób o średniej wysokości. Istnieje formuła do obliczania optymalnej długości: wzrost nabywcy wynosi +20 lub 30 cm Podwójne podwójne łóżko w tradycyjnych parametrach (160 x 200 cm) będzie pasowało do konsumenta do 180 cm. Wśród fabryk mebli znajdują się produkcje partii modeli o długości i szerokości poza standardami.
 • Wysokość wiele łóżek - do 50 cm, Pod tym względem preferencje zależą od wzrostu i twoich aspiracji dla wygody.
Podwójne łóżka

Podwójne łóżka

Zwróć uwagę! Przy wyborze należy wziąć pod uwagę, że określone parametry łóżek są wielkościami materace lub łóżka. Wraz z ramą wyjdzie trochę więcej, więc miejsce pod przyszłym łóżkiem jest podnoszone i mierzone.

Aby zrozumieć, czego potrzebujesz do pełnego snu, pomoże Ci prosty eksperyment (możesz to zrobić sam lub razem). Połóż się na plecach i złóż ręce na brzuchu, kładąc łokcie na boki. Od nich do krawędzi łóżka powinno pozostać co najmniej 10 cm wolnej powierzchni. Leżąc na boku, ugnij kolana - nigdy nie powinny wychodzić z łóżka, powinna pozostać z tyłu 15 cm przestrzeni.

Określ miejsce do spania

Określ miejsce do spania

Podwójne łóżka w różnych formatach

 • Pierwszy typ jest praktyczny podwójne łóżka (szerokość 140-150 cm), które w rzeczywistości należą do osobnego podgatunku. Ale w niektórych sytuacjach małżeństwo z "smukłym" kompleksem zostanie zorganizowane, na przykład, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca sypialnia, kiedy nawet najpiękniejsze podwójne lotniska w małym pokoju wydają się kłopotliwe.
Wygodne jedno-i pół osobowe łóżko

Wygodne jedno-i pół osobowe łóżko

 • Podwójne łóżka 160-190 x 200 cm - najpopularniejsze wymiary. Łatwo jest znaleźć materac, zestawy pościel i narzuty na łóżka. Dla małżonków jest to wspaniała, wygodna opcja aranżacji sypialni, tworząc komfort i wygodę.
Podwójne łóżka

Podwójne łóżka

 • "Royal", lub rodzinne podwójne łóżka (200 x 200 cm) zapewniają pełny odpoczynek podczas snu. Poszczególne modele mogą mierzyć do 2,5 m. Nadaje się do przestronnych pokoi, z łatwością może pomieścić tatę, mamę i dziecko.
Rodzinny pokój dwuosobowy

Rodzinny pokój dwuosobowy

 • Łóżka piętrowe dla dzieci, schronisk, hoteli zaoszczędzisz miejsce.
Schemat łóżka piętrowego

Schemat łóżka piętrowego

 • Łóżka o niestandardowej formie - owalny, okrągłe i inni. Wyglądają luksusowo nie tylko na zdjęciu, ale w domu, często wchodzą do zestawów słuchawkowych, ale wymagają dużej sypialni. Kupując takie eleganckie łóżko, musisz obliczyć wszystko i zapewnić miejsce na inne meble.

Wszelkie standardy są warunkowe. Rzeczywiste wymiary mogą być dowolne, zależą od cech konstrukcyjnych, rozwiązań, projektu i projektu. Zawsze jest wielu producentów specjalizujących się w tworzeniu łóżek z niestandardowymi rozmiarami i kształtami. Ale niestandardowe łóżko ma jeden minus - znaczne jednorazowe koszty produkcji plus dodatkowe stałe wydatki na materace, zestawy łóżek, które również trzeba zamówić.

Systemy wymiarowania

Przed wizytą w sklepie z produktami różnych producentów przydatne będzie zapoznanie się z systemami mebli.

 • Metryka - Metry, centymetry (Europa, Rosja). Fabryki z Niemiec, Włoch, Francji wytwarzają produkty o standardowym standardzie dla nas. Szerokość mierzona jest co 5, 10 cm.
System metryczny Rosji

System metryczny Rosji

 • Według eurowalutowe Oznacza to podwójne, o wymiarach 180 x 200 cm, wysokość zależy od rodzaju materaca sprężyny powyżej: lateks 5cm Wspólne i ekonomicznym rozwiązaniem - europejskim łóżko ciężarówka podkładu 160 x 200 cm ...
Opcje europejskiego łóżka

Opcje europejskiego łóżka

 • System angielski - funty, cale (kraje anglojęzyczne i USA). „Superkorolevskoy” można nazwać standardowe podwójne łóżko (180 x 200 cm) od amerykańskiego producenta. Western King model ma wymiary 182,9 x 213,3 cm więcej szerokość produktu Króla (193 cm) oraz Standard King (198 cm) i takiej samej długości. - 203 cm Wymiary mogą się różnić o kilka centymetrów, w zależności od kraju pochodzenia. (USA, Wielka Brytania, Australia).
Standardowy system łóżek angielskich

Standardowy system łóżek angielskich

Do notatki! Łóżka typu półtora w USA i Anglii sprzedawane są pod oznaczeniem Queen. W szerokości są mniejsze od europejskich - 153 cm, natomiast produkty brytyjskie mają długość 198 cm, a Amerykanie i Australijczycy - 203 cm.

Jak mierzone są parametry w USA

Jak mierzone są parametry w USA

Ważne! Europejski materac nie nadaje się do amerykańskiego łóżka. Ceny i rozmiary podwójne łóżko od różnych producentów są różne, tak wiele uwagi należy zwrócić na wybór odpowiedniego materaca.

Lepiej kupić ramę i materac jednej marki lub co najmniej jednego kraju. Wymyślni nabywcy wydają zamówienia na materace według własnych standardów. Usługa ta jest świadczona przez wiele rosyjskich i zagranicznych firm meblarskich. Znane marki produkują modele, w których wielkości materacy różnych typów prezentowane są w bogatym asortymencie.

Wymiary materacy i funkcji wyboru

Materac musi pasować do ramy łóżka we wszystkich trzech wymiarach. Parametry łóżka można znaleźć w paszporcie technicznym produktu. Aby wymienić stary materac, musisz zbadać obwód ramy. Nie można zmierzyć starego materaca, ponieważ jest już zdeformowany.

Materace i łóżka opcji

Materace i łóżka opcji

Parametry różnych materacy

Parametry różnych materacy

Jak wybrać standardowy materac? Przy założeniu błędu (plus lub minus 1 cm), ale nie więcej. Na przykład, przez pomiar parametrów łóżko dostaje wymiary 179 x 200 lub 180 x 201 cm. Dokładność w normalnym zakresie, w związku z czym możliwe jest uzyskanie w tradycyjnym rozmiar materaca o wymiarach 180 x 200 cm. W przypadku obecności błędu 2-3 cm na materacu wytworzenia pożądanej kolejności.

Rodzaje i ceny materacy

Rodzaje i ceny materacy

Wielkości materacy, a także łóżek, są standardowe. Długość 195, 200 cm jest wspólna.W celu ustalenia wymaganej długości materaca dodajemy 15-20 cm do jego wysokości, a wysokość określa smak nabywcy.

Do notatki! Modele ortopedyczne zwykle wznoszą się ponad ścianą boczną łóżka. materace sprężynowe różnią się wysokością od 20 do 22 cm, poszczególne modele - do 32 cm, a znaleziono elitarnej. - 50 cm materace bez sprężyn mają wysokość od 15 do 24 cm.

Materac 180 cm jest odpowiedni dla trzyosobowej rodziny

Materac 180 cm jest odpowiedni dla trzyosobowej rodziny

Ważne! Materac o podwójnym zapewnia Rozmiary 140 x 200 cm (krok szerokość - 20 cm), standard - 160 cm, rozmiar ten służy do przyszycia większość podwójnych zestawów bielizny .. Szerokość 180 cm jest korzystniejsza dla rodzin z dzieckiem. 

Przegląd nowoczesnych łóżek podwójnych: wielkość, parametry materacy i jak nie pomylić z wyborem?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 + = 51