Jak wybrać meble w biurze managera

Sala, w której pracuje reżyser, jest centrum biznesowym każdej organizacji. Najważniejsze oferty, zawarcie intratnych umów, spotkania z partnerami - wszystkie wydarzenia, które decydują o sukcesie firmy, odbywają się tutaj.
Oczywiście wnętrze szafy głównej powinno różnić się od miejsca pracy zwykłych pracowników, a meble dla menedżera - spełniać szereg wymagań.

 1. Prezentowalny. Otoczenie gabinetu, w którym dyrektor akceptuje partnerów i klientów VIP, może wpłynąć na ich opinię o firmie, chęć współpracy. Meble są w stanie wykazać kondycji finansowej Spółki: kosztowny apartament, jeden estetyczną koncepcję przestrzeni - mówi o możliwości wydawania pieniędzy, co oznacza, że ​​stabilność i rentowność swojej pracy firmy.
 2. Komfort. Meble należy dobierać z uwzględnieniem funkcjonalności i ergonomii. Powinien być wygodny do pracy z dokumentami i sprzętem biurowym, prowadzenia spotkań i negocjacji.
 3. Jakość. Wybierając meble gabinetowe dla menedżera, należy preferować przedmioty wykonane z naturalnego drewna lub fornirowane. Dozwolone są części ze szkła, metalu, kamienia. Plastik jest niewłaściwy. Sofy i fotele są lepsze niż skórzane lub tapicerowane z drogich tekstyliów na bazie naturalnej.
 4. Korespondencja projektu szafy z osobą właściciela i specyfiką firmy. Podczas dekorowania przestrzeni istotne jest zarówno podejście tradycyjne, jak i innowacyjne.

Duże znaczenie ma spektrum kolorów, w którym biuro kierownika. Za meble uniwersalne uważa się naturalne odcienie drewna (dąb, wenge, orzech itp.) Lub achromatyczne (szary, biały, czarny). W takim przypadku akcesoria do wnętrz pozwolą Ci tworzyć jasne akcenty wizualne, świeżość wrażenia, a jednocześnie nie pozbawiać środowiska biznesowego. Ale soczyste odcienie mebli będą odpowiednie w biurze dyrektora klubu młodzieżowego, pracowni artystycznej, centrum fitness itp.

Wybór stylu jest pożądany, aby być związanym z działalnością firmy. Szef firmy komputerowej jest całkiem odpowiednie pomieszczenia w duchu high-tech, dyrektor urody - przestrzeń o nowoczesnym charakterze, menedżer dużego banku - klasyczny. Dobrze jest również wziąć pod uwagę osobowość lidera. Tak więc, krucha kobieta ginie na tle masywnych klasycznych mebli, a duży mężczyzna wygląda nieprzyzwoicie w otoczeniu wyrzeźbionego światła.

Przeznaczenie gruntu biura kierownika i niezbędnych mebli

Idealnie byłoby, gdyby biuro dyrektora było przestronne i podzielone na trzy grupy.

 1. Obszar roboczy. Podstawowe meble - fotel i stół.
  Fotel wymaga regulacji wysokości, korzystnie o wysokim oparciem i zmieniając jego nachylenie, szerokie podłokietniki, zagłówki. Wymagania dotyczące stołu: duże, z kilkoma szufladami lub krawężnikiem.
  W obszarze roboczym można również umieścić szafki na dokumenty i dodatkowe konsole do urządzeń biurowych. 

  Jak wybrać meble w biurze managera

 2. Sektor do negocjacji. Głównym elementem jest stół konferencyjny o dowolnej wygodnej formie, wyposażony w optymalną liczbę miejsc. 

  Jak wybrać meble w biurze managera

 3. Reszta terytorium. W biurze szefa tej przestrzeni nie tyle chodzi o sjestę, ile o nieformalne negocjacje. Odpowiednie meble miękkie (sofy i fotele), stół do herbaty.

  Jak wybrać meble w biurze managera

W małym biurze można łączyć strefy. Na przykład stół w kształcie litery T pozwoli na spotkania i negocjacje w sektorze roboczym.

Jak wybrać meble w biurze managera

Aby nie pomylić się z kompatybilnością przedmiotów, lepiej kupić meble do zestawu słuchawkowego. Jeśli kupujesz pojedyncze przedmioty, wybierz modele z jednej serii. Tak więc, gwarantuje dopasowanie stylu i koloru, harmonijne wnętrze.

Jak wybrać meble w biurze managera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 74 = 78