Łóżko naprzeciwko panoramicznego okna

Łóżko naprzeciwko panoramicznego okna

Ważnym punktem w wyborze systemu pamięci masowej jest projektowanie drzwi. Na rynku można znaleźć dużą liczbę ofert. Mogą to być ślepe fasady wykonane z płyty wiórowej lub zwierciadła, istnieją również różne opcje łączenia materiałów. Właściwy wybór pomoże skorygować niedociągnięcia i podkreśli zalety pokoju, w którym znajduje się pokój szafa.

Aby stworzyć określony styl we wnętrzu drzwi szafy używać różnych materiałów, ich kombinacji. Szafka nie tylko idealnie pasuje do ogólnego projektu, ale może również stać się elementem wystroju, na którym główny akcent zostanie umieszczony w pokoju!

Szafa z ozdobnym wykończeniem drzwi

Szafa z ozdobnym wykończeniem drzwi

Kombinacje materiałów na elewację szafy

Istnieje kilka grup, które konstruktywnie łączą produkty.

 1. Klasyczny. Do tej grupy należą produkty ze ślepymi zwierciadłami lub drzwi wykonane z płyty wiórowej. Można je łączyć na różne sposoby.
  Szafa z klasyczną fasadą

  Szafa z klasyczną fasadą

  Drzwi z naturalnego drewna mają bardzo dużą masę

  Drzwi wykonane z naturalnego drewna mają dużą masę

 2. Geometryczny. Drzwi wykonane są z oddzielnych prostokątnych sektorów, zdobionych szkłem, płytą wiórową lub lustro. Połączenie materiałów zależy od projektu pomysłu.
 3. Przekątna. Podział fasady odbywa się za pomocą metalowego profilu w strefach przekątnych. Są podobne do geometrycznych i mogą być wykonane z różnych materiałów.
 4. Sektorowe. Każdy sektor fasady jest zaprojektowany zgodnie ze szkicami projektanta.

 5. Fala. Podział drzwi na sektory odbywa się w gładkich liniach. Koszt jest najdroższą opcją produkcyjną, ponieważ wymaga indywidualnej produkcji profili i materiałów do wypełnienia sektorów.

Jakie materiały są odpowiednie?

Wygląd gotowego produktu zależy nie tylko od sposobu mocowania wykończenia, ale także od wyboru materiału do jego wykonania.

Wnętrze przytulnego salonu w stylu Art Nouveau

Wnętrze przytulnego salonu w stylu Art Nouveau

Płyta wiórowa

Ze względu na niski koszt jest to najpopularniejszy materiał wśród kupujących. Jego zalety to wytrzymałość, różnorodność palety kolorów, łatwość pielęgnacji i użytkowania, odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Do notatki! Wśród niedociągnięć jest prosty wygląd. Jeśli nie potrzebujesz szafa we wnętrzu, powinieneś wybrać wariant z taką fasadą.

Mirror

Ten rodzaj będzie kosztować więcej niż poprzednia opcja. Należy zauważyć, że waga jest dość imponująca, ponieważ stosuje się szkło o grubości 4 mm. Na odwrotnej stronie jest stosowane folia ochronna.

Lakomat

Jest to nazwa szkła matowego, które otrzymuje się przez trawienie kwasem. Wybierz grubość 4 mm, uzyskuje się efekt półprzezroczystości. Oznacza to, że nie widać, co jest w szafie, ale można zobaczyć kontury obiektów.

Lakobel

Jest to również wariant wykończenia powierzchni szklanej. Tak zwane szkło, które jest pokryte warstwą kolorowego lakieru.

Matowe szkło w nowoczesnym wnętrzu

Matowe szkło w nowoczesnym wnętrzu

Szafa Radius w sypialni

Szafa Radius w sypialni

Dekoracja powierzchni lustrzanych i szklanych

Stosując technologię piaskowania, różne postacie są nakładane na powierzchnię matowego szkła, które można wybrać z prezentowanego katalogu lub wykonać na zamówienie.

Dzięki nowoczesnym technologiom na szkle lub lustrze można wykonać prawie dowolny rysunek

Dzięki nowoczesnym technologiom na szkle lub lustrze można wykonać prawie dowolny rysunek

 • Na matowej powierzchni matowe wzory wykonane są z trawienia kwasem, wyglądają oryginalnie i zdobią elewację.
Plastik

Jedną z niedrogich opcji do produkcji drzwi jest plastik. Może występować w różnych wersjach - przezroczystej, nieprzezroczystej lub półprzezroczystej, dodatkowo jest matowy lub błyszczący. Kolory tworzywo sztuczne jest również obszerne.

Bambus i ratan

Aby utworzyć kolor orientalny lub etniczny jest używany bambus. Paski materiału są przyklejone do tkaniny zamocowanej na płycie wiórowej. Szerokość i kolor mogą się różnić.

Do notatki! Materiał jest wykonany z drewna rattan, jest splatany i mocowany na płycie wiórowej. Również wygląda dobrze w różnych wariantach ecostyle.

Decoracryl

Surowiec ten uzyskuje się przez połączenie składników sztucznych i naturalnych. Na przykład wykonano dwa panele akrylowe, pomiędzy którymi mocowane są naturalne części. Mogą to być liście, trawa, bambus, włókno kokosowe, motyle lub muszle.

Sztuczna skóra

Aby nadać solidność dekoracji fasady, możesz użyć sztuczna skóra. Takie modele będą dobrze wyglądać biblioteka lub biuro. Dzięki kolorom i fakturze można znaleźć różne opcje materiałów, które są przymocowane do panelu z płyty wiórowej.

Próbki sztucznej skóry do wykańczania fasad mebli gabinetowych

Próbki sztucznej skóry do wykańczania fasad mebli gabinetowych

Drukowanie zdjęć

Drukowane zdjęcie jest wklejane na szybę lub pod nim. Możesz wybrać rodzaj obrazu z kolekcji producenta lub zaproponować własną wersję. Aby uzyskać unikalny element wnętrza, który pasuje do Twojego stylu, użyj kombinacji różnych materiałów.

Drukowanie zdjęć na drzwiach szafy

Drukowanie zdjęć na drzwiach szafy

Do każdego pokoju - do własnej opcji

W danym pomieszczeniu warto mieć meble, które pasują do stylu i funkcjonalności. Lepiej oczywiście zrobić to na indywidualne zamówienie niż kupować gotowe warianty. W takim przypadku będziesz mógł pomyśleć o jego celu.

Drzwi szafki wykonane z naturalnego drewna i szkła

Drzwi szafki wykonane z naturalnego drewna i szkła 

Zaprojektuj apartament typu studio w stylu modernizmu

Zaprojektuj apartament typu studio w stylu modernizmu

Sypialnia

W tym pokoju szafka powinna być w harmonii z łóżkiem i innymi meblami. Wstawki na fasadzie są lepsze wybierz spokojne tony. Wykończenie nie powinno być denerwujące.

Rada! Będzie dobrze wyglądał z naturalnych materiałów.

Piękny design sypialni w stylu cheby-chic

Spektakularny wystrój sypialni w stylu cheby-chic

Dzieci

W tym pokoju ważną kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Oznacza to, że nie powinieneś wybierać drzwi szklane lub lustrzane, które można zepsuć.

Rada! Jeśli wolisz szafka z lekką plastikową fasadą z nadrukowanym kolorowym wzorem, na pewno będzie musiał posmakować twoje dziecko.

Harmonijnie zaprojektowane wnętrze pokoju dziecięcego

Harmonijnie zaprojektowane wnętrze pokoju dziecięcego

Hol wejściowy

Najczęściej stosuje się wkładkę lustrzaną, którą łączy się z płytą wiórową lub szkłem. Możesz użyć piaskowania do dekoracji. Aby chronić szkło przed rozproszeniem na małe kawałki, przyklejono specjalną folię.

Drzwi wykonane z MDF pokrytego naturalnym drewnem

Drzwi wykonane z MDF pokrytego naturalnym drewnem

Komora w domu - to nie tylko wygodny system przechowywania rzeczy, ale także jasny element dekoracyjny we wnętrzu. Producenci oferują różne opcje projektowania mebli, które można wybrać z katalogu lub zamówić na poszczególnych szkicach, używając różnych materiałów i łącząc je.

Jak wybrać fasady do szaf z drzwiami przesuwanymi? Rodzaje, materiały i zalecenia projektantów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 + = 61