Piękny design kwietników

Piękny design kwietników

Każda szanująca się hostessa w dniu jest tam ogród kwiatowy. Ktoś lubi bujne, bujne rośliny kwitnące, ktoś - dekoracyjne zielone plantacje z niezwykłymi zieleniami lub pięknie ukształtowane liście. Ci, którzy kochają zieleń, lubią to host - urocza niezwykła roślina, która, choć czasami, ale kwitnie ze skromnymi dzwoneczkami. Jego główną zaletą są liście w kolorach zielonym, jasnozielonym, niebieskoszarym, złocistożółtym, plamistym i prążkowanym oraz najbardziej niewyobrażalne formy. Po założeniu hostelu w swoim ogrodzie kwiatowym otrzymasz oryginalną fontannę zieleni, która doda Twojemu ogrodowi uroku!

 • Opis i główne cechy
 • Rodzaje hostów
 • Gospodarz w projektowaniu krajobrazu
 • Cechy opieki
Krzewy hostii wyglądają bardzo imponująco

Hodowcy krzewów wyglądają bardzo imponująco

Opis i główne cechy

Fakt: na bezmiarze naszego kraju gospodarz pojawił się dzięki kupcom z Europy, ale kraj ojczysty tej rośliny uważany jest za daleką Japonię, gdzie w warunkach naturalnych roślinę można znaleźć w lasach i w miejscach o żyznej glebie.

Początkowo mocno zakorzenione w ogrodach botanicznych, przyciągając jego dekoracyjne ubarwienie. Z czasem projektanci krajobrazu uznali go za bezpretensjonalny i łatwy w utrzymaniu wieloletnia. Dlatego też gospodarz częściej można znaleźć w mieście klomby, w projektowaniu parków i ogrodów publicznych. Znając mentalność naszych rodaków, nic dziwnego, że wyemigrowała z miejskich klombów ogrody kwiatowe działek prywatnych kraju.

Ogrodzenie wysokich kwitnących krzewów

Ogrodzenie od gospodarzy wysokich kwitnących krzewów

Jasny kwietnik w projektowaniu krajobrazu

Jasny kwietnik w projektowaniu krajobrazu

 • Hosta Jest wieloletnim ziołem, które należy do rodziny lilii i przypomina kształtem krzak. W zależności od gatunku ma liście różnych kształtów i kolorów. Na dzień dzisiejszy znanych jest ponad 4 tysiące odmian, dlatego ze swojego asortymentu zawsze można wybrać żądaną kolorystykę, rozmiar arkuszy i udekorować dacza, ogród lub działkę według własnych upodobań. Główną zaletą gospodarzy jest to, że w lecie roślina nie traci swojej dekoracyjności, a przez cały czas pozostaje elegancka i niezwykła.

W zależności od koloru liści gospodarze są:

 1. z błyszczący połysk lub matowy;
 2. z odpryskami i bez nich;
 3. z odpływem i bez niego;
 4. z białą obwódką wzdłuż krawędzi lub barwną;
 5. z zielony krawędź.
Hosta"Июнь"

Hosta "Czerwiec"

Ponadto są tu krzaki o rozmiarze miniaturowym z liśćmi o długości do 10 cm i olbrzymem z liśćmi dłuższymi niż 100 cm, ponadto liście mają kształt serca i są prawie okrągłe lub wąskie i długie.

Interesujące! Podczas kwitnienia w środku żywiciela rośnie długa łodyga, na której kwitną kwiatostany z kwiatami w postaci dzwonów.

Bujny miniaturowy krzew gospodarzy

Bujny miniaturowy krzew gospodarzy

Do notatki! Cechą gospodarzy, która stała się przyczyną bezpretensjonalności krzewu i łatwości jego pielęgnacji, jest kłącze z sznurkowymi gałęziami, która pozwala jej dobrze rosnąć w glebie i wchłaniać niezbędne składniki odżywcze i wilgoć z gleby.

Rodzaje hostów

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka tysięcy typów hostów, ale najbardziej popularne w projektowanie krajobrazu użyj:

Wyświetl Opis Wyświetl
Patriot wysokość krzewu osiąga 60 cm, szerokość - ponad 120 cm Liście mają jasnozieloną barwę z kapryśnym białym frędzlem Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Babka rośnie do wysokości 70 cm i kwitnie białymi dzwoneczkami Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Zielona fontanna dorosła roślina osiąga wysokość 50 cm i daje obfite kwitnienie kwiatami lawendy Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Marginata wysokość do 30 cm, z liśćmi ciemnozielonego koloru z białą obwódką, białe, fioletowe, fioletowe kwiaty. Najlepiej sadzić po wschodniej lub zachodniej stronie ogrodu kwiatowego Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Fortune wysokość do 60 cm, liście w kształcie serca o złotym odcieniu, kwiaty z fioletowymi dzwoneczkami Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Lancetanowy lub wąskolistny w wysokości może osiągnąć 40 cm, liście są ostre, ciemnozielony kolor Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Zybold nisko rosnąca roślina, która może urosnąć do 30 cm, ma jasnozielone liście, lekko pomarszczone i pokryte woskiem. Kwitnie z bladymi kwiatami bzu Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Falisty wysokość krzewu wynosi do 30 cm, liście są podłużne o długości do 20 cm i faliste wzdłuż krawędzi, w środku każdego liścia jest biała plama. Szypułki mają jasnofioletowy kolor Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki
Zwinięty wysokość 50-70 cm, charakteryzuje się falistymi liśćmi i białym paskiem wzdłuż krawędzi każdego arkusza. Kwiaty jasno fioletowe Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki

Fakt! Niedawno wprowadzono nowy rodzaj hosta - "Białe pióro". Roślina ta jest bardzo nietypowa, ma kremowo-biały kolor, na którym, gdy roślina rośnie, pojawiają się wzdłużne zielone żyły. Taka odmiana będzie wyglądać bardzo oryginalnie na tle ciemnej zieleni krzewów iglastych i rośliny.

Różnorodność"Белое Перо" поможет создать очень необычную атмосферу в Вашем саду

"Białe piórko" pomoże stworzyć niezwykłą atmosferę w ogrodzie

Gospodarz w projektowaniu krajobrazu

Hosta jest ulubieńcem projektantów krajobrazu, dlatego aktywnie używa się jej dekorowanie ogrodu i kwietnikówb zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Ta roślina o bujnej i jasnej zieleni będzie dobrze wyglądać alpejskie wzgórze, i dalej łóżko kwiatu, i suchy strumień. Najważniejsze jest to, aby spełnione zostały warunki jego wysiadania.

Rada! Hosta będzie świetnie wyglądać staw, tam, gdzie sama natura jest stworzona dla niego, są to najbardziej optymalne warunki, podczas gdy dobrze dogaduje się z innymi roślinami, które również kochają wilgoć i półcień.

Gospodarze w zespole będą wyglądać bardzo harmonijnie kompozycje kamienne na tle dekoracyjnego drewna, obramowanego murem, na środku trawnika, jako krawężnik ścieżka ogrodowa i tak dalej.

Piękna architektura z dekoracyjnym stawem

Spektakularny krajobraz z dekoracyjnym stawem

Krzewy z białymi dzwoneczkami pomagają udekorować klatkę schodową

Krzewy z białymi dzwoneczkami pomagają udekorować klatkę schodową

Ważne! Wybierając gospodarza na zjeżdżalnię alpejską, lepiej dać pierwszeństwo podgatunkom karłowatym rośliny. Chociaż nie mają tak jasnych liści jak inni gospodarze, ale bardzo dobrze tolerują ciepło i szybko przyzwyczajają się do słońca.

Ozdabiając ogród, można wybrać inne podgatunki z dużymi liśćmi - korzyści z gatunku tej rośliny są obfite.

Cechy opieki

 • Roślina nie wymaga specjalnych warunków i regularnej szczególnej pielęgnacji, ale aby uzyskać doskonałą dekoracyjność korony liściastej, żywiciel musi być okresowo zasilany nawozami mineralnymi.
 • Najważniejsze jest, aby pamiętać, że jeśli nawozy zostaną umieszczone w otworach podczas sadzenia młodych roślin, gospodarz może bezpiecznie rosnąć, aktywnie kwitnąć i nie tracić koloru bez nawozów przez 2-3 lata. Ale z nawozów sezonowych lepiej nie odmawiać i nie wprowadzać tych środków na wiosnę, na początku okresu aktywnego wzrostu, podczas kwitnienia i po nim.
Okresowo konieczne jest zasilanie rośliny nawozami mineralnymi

Okresowo konieczne jest zasilanie rośliny nawozami mineralnymi

Kiełki przyszłego piękna ogrodowego

Kiełki przyszłego piękna ogrodowego

Pamiętaj! Aby zapisać wielkość liści, po kwitnieniu szypułki powinny zostać odcięte! W okresie jesienno-zimowym roślina musi zostać przykryta w celu ochrony przed przeziębieniami i mrozami.

Nie zapominajcie też, że w ich ojczystych gospodarzach rosną na brzegach rzek iw zacienionych miejscach, dlatego uwielbiają dobrze nawilżoną glebę i wysoką wilgotność. Ale w tym przypadku pożądane jest, aby nie przesadzić. W upalne dni możesz rozpieszczać gospodarza fajnym prysznicem, a ona z wdzięcznością zareaguje na taką opiekę następnego dnia. Podsumowując, warto powiedzieć, że hodując gospodarza, możesz przemienić i udekorować nawet najbardziej nieokreśloną i zaniedbaną fabułę! Dare!

Odmiany gospodarzy w projektowaniu krajobrazu: rodzaje, nazwy i cechy opieki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − = 13