Ozdobny kwiat, który ma najbogatszą paletę farb i luksusowy zapach

Ozdobny kwiat, który ma najbogatszą paletę farb i luksusowy zapach

Brak ogród lub działka wiejska nie obejdzie się bez róż. Nawet najbardziej praktyczni farmerzy ciężarówek zmieniają się w estety i z konieczności sadzą co najmniej kilka krzewów pachnących piękności. Jednak każdy, nawet najmniejszy rosarium, charakteryzuje się kaprysami i trudnościami w opiece. Pod tym względem wiodący hodowcy krzyżowali odmiany róże herbaciane z naprawa i przyniosły hybrydy - tak piękne, ale odporne na przeziębienie i choroby.

Spis treści

 • Odmiany
 • Jak sadzić?
 • Opieka
Takie odmiany są znacznie bardziej odporne na zimno i znacznie bardziej odporne na choroby

Takie odmiany są odporne na zimno i znacznie bardziej odporne na choroby

Odmiany

Istnieje wiele odmian herbacianych róż hybrydowych. Rozważ najbardziej popularne.

Różnorodność Charakterystyka
Peer Gynt Wysoka roślina (do 90 cm) o gęstej krzakowatości. Odnosi się do wczesnych odmian, wyróżniających się eleganckimi cienkimi cierniami i niezwykle gęstą koroną.
Kwiaty nie są zdrowe, duże, o złocisto-żółtym kolorze na początku kwitnienia, pod koniec płatków uzyskują delikatny różowawy odcień.
Tego rodzaju uwielbiają dekoratorzy i kwiaciarnie nie tylko ze względu na piękno, ale także z powodu długiego kwitnienia. Ma jedną wadę - szczególnie podatną na pokonanie mączniaka prawdziwego.
Dame de Coeur Duża roślina o długości 80-90 cm, bardziej odporna na mróz niż inne odmiany, jest odporna na choroby. Średnica kwiatów wynosi do 12 cm, kształt pączków jest podłużny, podobnie jak miska, płatki są czerwonawo-szkarłatne i aksamitne, mają słaby, ale bardzo przyjemny aromat. Uprawiane do pojedynczego cięcia i do kompozycji grup hodowlanych.
Wendy Cussons Wysokość do 1 m, liście są duże, nasycone zielone z przelewami z brązu. Różni się dużymi pół-podwójnymi kolorami w żółto-pomarańczowych odcieniach z odcieniami brązu. Ta odmiana jest dobra dla rosnących początkujących, ponieważ jest bardzo łatwa w pielęgnacji.
Valencia Najpopularniejsza odmiana róż hybrydowych. High „brąz” bush około 90 cm z potężnego i wspaniałego żółto-pomarańczowy o średnicy do 13 cm. Szeroki popyt wśród ogrodników spowodowany jest nie tylko piękna, ale także bardzo silny aromat kiwa.
Tequila Sunrise Krótkie piękno, osiągające 70 cm wysokości. Krzew składa się z zielonych liści o świecącym, zielonym kolorze. Kwiaty pachną mocno i mają złoty kolor z czerwonym paskiem. Roślina jest odporna na choroby.
Lucky Piece Ogrodnicy uwielbiali go za piękny kształt i oryginalny kolor płatków - od góry różowawo-pomarańczowy, od dołu czerwono-morelowy.
Super Star Wysoki krzew należący do rośliny ozdobnej, o kwiatach o średnich rozmiarach opalizującego koloru koralowego lub morelowego. Pąki są puszyste i pachnące. Istnieje tendencja do zwalczania mączniaka prawdziwego.
La France Ma wyjątkową kolorystykę - od spodu jest jasno różowa, kolor zmienia się na srebrno-różowy. Średnica kwiatu wynosi 10 cm, odmiana kwitnienia jest inna - może zadowolić zarówno pojedyncze pąki, jak i kwiatostany. Płatki są gęste i frotte, roślina jest szczególnie odporna na mróz i nie jest podatna na atak grzybowy. Krzewy można sadzić w grupach.
Prima Ballerina Odnosi się do róż kwietnikowych, o wysokości około metra, pąków typu półpełnego o kształcie stożka i silnym aromacie.
Alexander Odmiana z półpełnymi czerwonymi kwiatami różni się od innych gatunków pionowymi pędami o długości do 1,5 metra. Najlepsza odmiana do cięcia.

Pomimo obfitości odmian hybrydy herbacianych róż są podobne w metodach sadzenia.

Jak sadzić?

Wybierz właściwe miejsce

Witryna powinna być dobrze oświetlona i chroniona przed przeciągami, a wysoki poziom wód gruntowych jest również niedopuszczalny. Idealnym miejscem będzie południowy wschód od ogrodu.

Rada! Aby uniknąć niepotrzebnej ekspozycji na światło ultrafioletowe, obok krzaków sensowne jest sadzenie małych drzewek. Uratują róże przed wiatrem i jednocześnie zapewnią niezbędny obieg powietrza.

Masowe kwitnienie trwa od czerwca do lipca, po krótkim odpoczynku następuje druga fala, która trwa do późnej jesieni

Masowe kwitnienie trwa w czerwcu-lipcu, po krótkim odpoczynku następuje druga fala, która trwa do późnej jesieni

Rada! Ziemia powinna być idealnie lekka i gliniasta, ale możliwe jest również dostosowanie gleby, jeśli jest odpowiednio przygotowana. Aby to zrobić, trzeba wprowadzić piasek, kompost i popiół w "ciężką" ziemię, a glina i próchnica będą musiały zostać wprowadzone w zbyt "lekkie" światło.

Dozwolony jest wzrost w warunkach otwartego i zamkniętego gruntu, w zależności od warunków klimatycznych regionu

Dozwolony jest wzrost w warunkach otwartego i zamkniętego gruntu, w zależności od warunków klimatycznych regionu

Proces sadzenia

 1. Po przygotowaniu gleby należy trochę poczekać, aż się rozgrzeje. Faktem jest, że nasze hybrydy są dziedzicznymi arystokratami, którzy nie mogą znieść zimnej ziemi. Jak peruwiańscy królowie, będzie musiał się rozgrzać.
 2. Krzewy są najlepsze wiosną, na początku maja - pod koniec kwietnia, ale w marcu można kupić sadzonki, najważniejsze jest trzymanie ich do czasu lądowania. Aby to zrobić, są one umieszczane w ziemi i umieszczane na parapecie, ale można je umieścić w wilgotnym piasku i "uwięzić" w piwnicy.
 3. Przed posadzeniem należy odciąć korzenie i sprawdzić kolor sera, zdrowe sadzonki muszą mieć biały kolor w środku. Po przycięciu sadzonki umieszcza się w wodzie na pół godziny. Teraz możesz wylądować.

Do tego potrzebujesz:

 • Przygotowaną glebę zalać wodą tabletką - aktywatorem wzrostu (można go kupić w dowolnym sklepie dla ogrodników).
 • Umieść system korzeniowy w jamie.
 • Zakopuj korzenie, od czasu do czasu potrząsając samą różą i zagniataj ziemię wokół przyszłego krzewu.
 • Mżawka.
Ostatnim procesem będzie hilling, aby chronić niższe pąki przed zimnem, ciepłem i wiatrem

Ostatnim procesem będzie hilling, aby chronić niższe pąki przed zimnem, ciepłem i wiatrem

Rada! Po raz pierwszy sadzone hybrydy nie mogą kwitnąć. Pierwsze 5 pąków jest pilnie łamane, inaczej system korzeniowy nie będzie w stanie się wzmocnić. Kiedy krzew rośnie o 50 cm, pąki mogą być wolne.

Nie zaleca się jednoczesnego krojenia więcej niż dwóch kwiatów z jednego buszu, w przeciwnym razie roślina osłabnie

Nie zaleca się jednoczesnego krojenia więcej niż dwóch kwiatów z jednego buszu, w przeciwnym razie roślina osłabnie

Opieka

Ważne! Tylko nienaganna pielęgnacja po zasadzeniu zapewni zdrowie krzewu.

Podlewanie

Młode krzewy powinny być podlewane dość często, ponieważ ziemia wysycha, dojrzałe sadzonki będą wymagały rzadkiego, ale obfitego zaopatrzenia w wodę. Woda z kranu nie działa - zawiera zbyt wiele soli i zanieczyszczeń. Możesz zaoszczędzić wodę deszczową lub użyć stopionego lodu.

Rada! Do podlewania jest cienki strumień, nie można przypuszczać uderzenia kropli na liście i kwiaty, może to wywołać zmiany grzybicze.

Przycinanie

 • Zawsze należy usunąć dotknięte lub zamarznięte części, w przeciwnym razie wszystkie dolegliwości będą się dalej rozprzestrzeniać w całej roślinie. Na wiosnę, gdy kubki wzrośnie do 0,8 cm, konieczne jest przycinają łodygi: Gatunki niewymiarowe lewa nerka 4 na długości trzpienia 15 cm, a resztę usuwa się, podczas gdy wyższe stopnie, dane te inne - 8 nerka i długości około 30 cm.
 • Latem wszystkie zwiędłe kwiaty są odcinane regularnie, a jesienią wszystkie pędy, które nie dojrzewają, a także uszkodzone części, muszą zostać wycięte.
Wiosna wymaga umiarkowanego lub stosunkowo silnego przycinania, w zależności od cech odmian, ponieważ kwitną prawie przez całe lato

Wiosna wymaga umiarkowanego lub względnie silnego przycinania, w zależności od cech odmianowych, ponieważ róże hybrydowe kwitną prawie całe lato

Dodatkowe nawożenie

Nakarmić roślinę trzy razy. Wiosenne odżywianie stymuluje wzrost, lato pozwala na normalne dostosowanie się po procesie sadzenia, a jesień pozwala na gromadzenie odpowiedniej ilości substancji do zimowania.

Przez cały sezon konieczne jest zasilanie rośliny minerałami zawierającymi fosfor, potas i magnez

Przez cały sezon konieczne jest zasilanie rośliny minerałami zawierającymi fosfor, potas i magnez

Choroby

Rada! Największym problemem róż hybrydowych jest mączniak prawdziwy. Jako środek zapobiegawczy będzie działać obróbka liści słabym roztworem zwykłej sody pitnej w proporcji 40 g na litr wody. Odbywa się to podczas sadzenia na wiosnę.

Jeśli kwiaty zostały dotknięte przez mszyce, łodygi i liście są traktowane wodą z mydłem z obliczenia kawałka mydła do prania na 10 litrów wody. Czasami dodaje się tam bulion z piołunem. Jeśli szkodniki są uparte i odmawiają wycofania się, możesz użyć chemii, kupując specjalne trucizny w sklepie dla ogrodników.

Herbaciane róże hybrydowe to starożytni arystokraci, zmuszeni do przystosowania się do surowych warunków rzeczywistości. Zdobyli upór charakteru i utracili dawne kaprysy zniewieściałych szlachciców. Z należytą starannością i starannością, te kwiaty odkryją przed Tobą swoją subtelną duszę, prezentują niezwykłe piękno, zaskakują czułością i dadzą Ci niezapomniany aromat!

Herbaciane róże hybrydowe: popularne odmiany i jak właściwie dbać o uporczywe piękno

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2