Cineraria srebrzyste pięknie uzupełniające krawężniki

Roślina harmonijnie łączy się z jasnymi krawężnikami

Cyneraria srebrzyste nie wymagają od sadzenia i opieki, tak wielu projektanci krajobrazu wybierz go do rejestracji. Jest równie popularny wśród amatorów udekoruj swoje łóżko z kwiatami niezwykła roślina. To nie jest przypadek, ponieważ jej delikatne aksamitne liście i niezwykły kolor przyciągają uwagę.

Spis treści:

 • Jakiego rodzaju roślina?
 • Rodzaje 
 • Sadzenie, pielęgnacja
 • Zimowanie
 • Warianty reprodukcji
 • Dodatkowe nawożenie
 • Choroby, szkodniki
 • Użyj na klombach
 • Wniosek
Cineraria srebrzysty aksamit w dotyku

Cyneraria - aksamitna w dotyku roślina

Udekoruj swój domek srebrzystymi cynerarią

Przykład oryginalnej letniej dekoracji

Jakiego rodzaju roślina?

Cineraria srebrzyste jest wieloletnia rodzina astroves, która stała się bardzo popularna w Europie. Jego ojczyzną jest Morze Śródziemne. Inne nazwy:

 1. Ashtray ashy.
 2. Jacobey to nadmorski kurort.

Najważniejszą cechą wyróżniającą tej rośliny są liście o aksamitnej strukturze i pierzastej strukturze. Najczęstsze - szary kolor.

Ważne! Srebrzystość cynerariańska jest z powodzeniem stosowana w pojedynczych nasadzeniach i jako kwiat tła w kompozycjach.

Cinenrarium w małej pięknej kompozycji

Kwiaty w małej spektakularnej kompozycji

Rodzaje

Roślina różni się nie tylko wyglądem, ale i różnorodnością. Do najpopularniejszych należą:

 • Srebro - mały krzew ma 30 cm wysokości. "Wizytówka" tego rodzaju - srebrzyste, aksamitne liście. Kwitnienie krzew żółty, ale szypułki są często odcięte, ponieważ na tle srebrnych liści nie wyglądają szczególnie organicznie. Odmiany tego gatunku są liczne.
 • Elegancki. Jest również wieloletnia, ale podstawową funkcję dekoracyjną niosą kwiaty. Kwitnienie będzie wymagało różnych kolorów w kolorze niebieskimfioletowy. Używany często w bukietach długotrwałego przechowywania. Ta bylina rośnie tak bardzo, więc jej wzrost powinien być pod kontrolą.
 • Bloody - roczne, które rośnie na otwartym i zamkniętym terenie. Często są ozdabiane balkony, tarasy. Liście są jasnozielone, płatki są frotte. Efekt dekoracyjny tworzy kwiaty.

Odmiany

Istnieje wiele, ale najbardziej popularne są dwa:

 1. Cirrus - liście są srebrzyste z zielonkawym odcieniem. Ich kształt jest owalny, lekko pofalowany. Gdy liść rośnie srebrzysto-biały, co tworzy doskonały efekt dekoracyjny. Wysokość krzewu tej odmiany wynosi do 45 cm.
 2. "Srebro da" jest bardziej eleganckim przedstawicielem gatunku o wysokości zaledwie 25 cm, liście są delikatne owłosione, występuje wiele kawałków, ich kolor jest srebrzystobiały z przepełnieniami.
Jasny okrągły kwietnik ze srebrzystymi cynerariami

Jasne okrągłe klomb z srebrzystą różnorodnością

Sadzenie, pielęgnacja

Sadzenie i opieka nad krzakiem srebrnych cynerii nie sprawi trudności. Główną metodą uprawy jest siew nasion. Rzadziej stosuje się metodę sadzonek i nie będzie z tym żadnych trudności.

Ważne! Nasiona cynerii można kupić w każdym sklepie, mają wysoką zdolność kiełkowania, co oznacza, że ​​srebrzyste piękno będzie w stanie zadowolić się własnym łóżko kwiatu.

Zasiej nasiona od marca i do maja możesz rosnąć przez sadzonki lub siejąc bezpośrednio w glebie. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie pożądanych pędów:

 1. Wysiew nasion w wilgotnej glebie. Nasiona same pokrywają ziemię, a wierzch jest pokryty folią. Temperatura wewnątrz będzie więc nieco wyższa niż w pomieszczeniu, a sadzonki szybko się pojawią.
 2. Siew w wilgotnej glebie z zasypianiem warstwy piasku. Na górze jest też folia lub szklanka.
 3. Siew w zwilżonej ziemi przykrywając ją papierem, który musi być dobrze nawilżony. Nasiona przez nią będą kiełkować bez problemów.
Aby uzyskać schludny wygląd, roślina musi być regularnie cięta

Aby uzyskać schludny wygląd, roślina musi być regularnie cięta

Aby pędy były szybkie, pojemnik jest pokryty folią lub szkłem. Od czasu do czasu glebę należy zwilżyć, najlepiej z pistoletu natryskowego. Podlewanie strumieniem wody nie jest zalecane, ponieważ nasiona mogą zostać wypłukane, a następnie pędy nie mogą czekać.

Po 7-10 dniach pojawią się pędy, należy je podlewać bardzo ostrożnie i lepiej je spryskać z pulweryzatora. Po znalezieniu pierwszych srebrzystych liści film musi zostać usunięty, a roślina przesunąć się bliżej okna słonecznego.

Wybory odbywają się, gdy tylko są 2 prawdziwe arkusze. Nie będzie żadnych trudności z transplantacją - cyneraria ma ugruntowaną pozycję w nowym miejscu. Lądowanie w otwartym terenie odbywa się kilka miesięcy po zbiorze, szczególną ostrożność w tym przypadku, ona również nie potrzebuje.

Siew w otwartym terenie

Sow Cineraria może być bezpośrednio na łóżko kwiatu, ale w tym przypadku kwitnienie jest odkładane na 1-1,5 miesiąca. W przypadku srebrzystych cynerarii nie jest to krytyczne, kwiaty nie mają kluczowego znaczenia dekoracyjnego.

Siew srebrzystych cynerarii w otwartej ziemi

Siew w otwartym terenie

Podlewanie i słońce

Cineraria absolutnie nie wymaga irygacji, doskonale przetrwa nawet suche lato. Główne podlewanie odbywa się po wylęgu młodych sadzonek, a gdy tylko roślina zapuści korzenie, przeprowadza się je w razie potrzeby.

Ważne! Warto pamiętać, że nieobecność podlewanie spowoduje żółknięcie liści i odpadnięcie.

Jeśli chodzi o słońce, kwiat uwielbia promienie słoneczne, a nawet bezpośredni wpływ promieniowania UV nie zapobiega jego wzrostowi i rozwojowi.

Zimowanie

Istnieją dwie opcje zimowania cynerarii:

 • Zimowanie na ulicy. Aby roślina mogła łatwo przetrwać wszelkie mrozy, musi być pokryta dość dużą warstwą liści. Po opadnięciu śniegu będzie pod ciepłym "płaszczem", a mróz nie będzie się go bać.
 • Kopanie na mróz. Jest to również dobra opcja - musisz wykopać cyneraria z korzeniem i przenieść go do chłodnego miejsca, optymalnie w piwnicy. Zaleca się wykopywać z gliniastą grudą, którą należy podlewać w czasie zimy.

Podczas okresu zimowania cineraria śpi, a wraz z nadejściem wiosny jego cykl rozwoju zaczyna się od nowa. Jeżeli zamarznięte liście zostały znalezione po zimie, muszą zostać usunięte.

Jeśli cyneraria jest mała, można ją wykopać na zimę

Jeśli cyneraria jest mała, można ją wykopać na zimę

Warianty reprodukcji

Sadzenie i pielęgnacja roślin, a także rozmnażanie nie sprawiają trudności. Możesz reprodukować nasze piękno w taki sposób:

 1. Seeding to najwygodniejszy i najczęstszy sposób.
 2. Podział krzak - rzadko używane. Rób to, aż roślina zakwita. Proces podziału polega na wykopaniu krzaka i przecięciu elementów systemu korzeniowego.
 3. Sadzonki.
Sadzenie cynerarii za pomocą sadzonek

Sadzenie cynerarii za pomocą sadzonek

Metoda propagacji jest dość popularna. Sadzonki są cięte w połowie lipca, kiedy roślina ma pędy boczne. Proces:

 • Sadzonki pokroić ostrym nożem.
 • Umieść w wilgotnej glebie. Konieczne jest stworzenie efektu cieplarnianego poprzez przykrywanie rośliny słojem lub butelką.
 • Korzenie pojawiają się w 2-2,5 tygodniu. Oznacza to, że proces sadzonek został pomyślnie zakończony.
 • Teraz roślina może być łóżko.
Jasne kwiaty srebrzystych cynerarii

Jasne kwiaty srebrzystych cynerarii

Dodatkowe nawożenie

Cyneraria uwielbia pożywne gleby. Pożądane jest karmienie rośliny godną pozazdroszczenia regularnością. Wiosną i latem - raz w miesiącu można używać nawozu płynnego rośliny domowe.

Choroby, szkodniki

Taka oryginalna roślina często cierpi na ataki mszyc i pająków, czasem można spotkać nawet mączlika. Klęska kleszcza może doprowadzić do tego, że roślina uschnie i umrze. Możesz nauczyć się kleszcza od małych żółtych kropek na liściach. Tiul można zbierać ręcznie, ale jeśli ma on ogromny wpływ na roślinę, konieczne jest zastosowanie bardziej radykalnych metod walki - nowoczesnych chemikaliów, których działanie jest skierowane konkretnie na wykryty szkodnik. Z roztocza każdy akarycyd pomoże pozbyć się i owadów - insektycydu. Metody ludowe - natryskiwanie roztworem mydła, napar z pokrzywy.

Czasami roślina więdnie, może to wskazywać na spleśniałe korzenie. W takim przypadku musisz zmniejszyć nawadnianie.

Jeśli naczyniaki rosną w środowisku pokojowym, mogą na nie wpływać choroby takie jak zarazy, grzybica. Trudno traktować roślinę, łatwiej jest uniknąć takich problemów. Możesz to zrobić przez regularne wietrzenie pomieszczenia.

Użyj na klombach

Cineraria jest z powodzeniem stosowana jako roślina podkładowa na rabatach kwiatowych. Może podkreślać jasne kolory. Szczególnie atrakcyjny wygląd dzięki roślinom o jasnych i zimnych odcieniach - niebieski, fioletowy.

Cineraria doskonale prezentuje się na kwietnikach, jako krawężnik. To felga kwiatowa, dzięki czemu jest oryginalna i kompletna.

Piękne kwadratowe klomby w jasnych kolorach uzupełnią srebrne cyneraria

Piękne kwadratowe klomby w jasnych kolorach

Za jego pomocą można tworzyć oryginalne kwiatowe wzory, ponieważ kolor jest dość nietypowy dla roślin. Cineraria doskonale wygląda na kwietniku w jasnym słońcu iw pochmurny dzień. W pierwszym przypadku, ze względu na krawędź, jest prawie biała pod promieniami słońca, w drugim jest srebrzysto-zielona, ​​która jest również dość oryginalna.

Wielobarwny kwiat łóżko z popielatą skorupą

Wielobarwny kwiat łóżko z popielatą skorupą

Wniosek

Na posadzce kwiatowej należy sadzić piękne cyneraria. Jest bezpretensjonalny, łatwy do sadzenia i opieki. A co najważniejsze, jest to rozwiązanie długoterminowe, co oznacza, że ​​przez wiele lat będzie oryginalną, efektowną dekoracją.

Cineraria silverve: wszystkie sztuczki właściwego sadzenia i pielęgnacji od doświadczonych ogrodników

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 14 =