Scabiosa je svojou krásou obľúbenou mnohými skúsenými floristami

Scabiosa kvôli svojej kráse - obľúbenej mnohých skúsených floristov

Scabiosa, vlastnosti výsadby a starostlivosti, o ktorých sa bude diskutovať v tomto článku, je špeciálna rastlina, ktorá si vyžaduje individuálny prístup k pestovaniu. V tejto súvislosti je potrebná kompetentná organizácia zavlažovania, hnojenia, osvetlenia, reprodukcie a dizajn krajiny.

obsah:

 • Odrody a druhy scabiosy
 • Racionálne pestovanie rastlinnej kultúry
 • Ako racionálne zabezpečiť starostlivosť o rastliny
 • Reprodukcia scabiosy a jej znakov
 • Hlavné choroby rastliny
 • Vlastnosti interakcie s inými kultúrami
Scabióza je veľmi krásna a nenáročná rastlina

Scabiosa - nenáročná rastlina

Scabiosa má krásne kvety s príjemnou vôňou

Scabiosa má krásne kvety s príjemnou vôňou

Scabiosa púčiky žltej farby vyzerajú skvele

Scabiosa púčiky žltej farby vyzerajú skvele

Krásna scabiosa kvetina s ostrými okvetnými lístkami

Krásna scabiosa kvetina s ostrými okvetnými lístkami

Čo môže dať domov a stránky ešte viac radosti, tepla a svetla, ako keby neboli originálne kvetinové skladby, dospelé vlastnými rukami? Tento materiál uvažuje o trvalých kultúrach škrobov, ktoré súvisia s rodom a druhmi krovinatých bylinných rastlín. Obsahovať takú zaujímavú krásu, ako je scabbio, výsadba a odchod - prvá vec, ktorú potrebujete vedieť. Zvážte tradičné uctievané odrody a niekoľko fotiek, aby ste mali predstavu, čo s nimi čeliť.

Odrody a druhy scabiosy

Suché scabiosa kvety pre interiér

Suché scabiosa kvety pre interiér

Scabiosa v dizajne dizajnu krajiny

Scabiosa v dizajne dizajnu krajiny

Táto farba je tradične priamo spojená s rodinou živých kultúr, preto môže niekedy dosiahnuť jeden meter dĺžky. Prvok je vybavený vzpriamenými stonkami alebo rozvetvenými ramenami. Letáky - zvislé, mierne oddelené. Takmer všetky druhy tejto kultúry majú kvetenstvo, ktoré sa zhromažďujú vo zväzkoch (sú veľmi husté, čo dáva vonkajšiemu vzhľadu kultúry farebný vzhľad). Rastá v miernom klimatickom prostredí a samotná rastlina sa nachádza v prírode v stovkách odrôd a leví podiel je odvodený umelými prostriedkami.

Zahradníci a botanici rozlišujú niekoľko najbežnejších odrôd tejto kultúry:

 1. Holuba rastlina pôsobí ako kultúra horských kvetov a zriedka sa vyskytuje v prírodných podmienkach. Tento druh rastlín má rád vlhkú pôdu, takže rastie hlavne v blízkosti brehov riek, potokov, trávniky. Kmeňové bunky majú malé rozvetvenie nahor a listy sú vybavené podlhovastými formami. Kvitnutie tejto kultúry začína v júli a trvá až do konca prvého jesenného mesiaca.

  Scabbio holub

  Scabbio holub

 2. Kaukazská kultúra niekedy prekvapuje svojou farebnou paletou. Zástupcovia tejto triedy môžu mať nachový, biely, lila tón a kvitnutie tradične dlho trvá. Priemer kvetov je 7 cm. Vzhľadom na dlhú dobu kvitnutia je táto odroda rastlín uplatniteľná v tejto oblasti dizajn krajiny a iný exteriérový dizajn.
  Kaukazská scabbioza bielej farby

  Kaukazská scabbioza bielej farby

  Kavkazská scabióza má veľmi veľké krásne kvety

  Kavkazská scabióza má veľmi veľké krásne kvety

 3. Scabiosa s listami, ako obilniny, je pútavý a úchvatný druh. Tieto rastliny môžu byť prezentované belavými alebo modravými tónmi. Tento druh kultúry sa znásobuje sejbou osiva.
Škrobie obilnín vyzerá veľmi zaujímavo

Škrobie obilnín vyzerá veľmi zaujímavo

Ak chcete pestovať odrody svojimi vlastnými rukami, stojí za to dať prednosť konkrétnym druhom plodín, ako napríklad laheroza, víla, blauer mond.

Scabiosa: výsadba a starostlivosť o rastlinu

Scabiosa zasiahne rôzne odrody

Scabiosa zasiahne rôzne odrody

Nič nebude priťahovať vašu pozornosť a oči vašich susedov ako báječná scabbio kultúra. Pristátie a údržba na otvorenom teréne - aj pre priemerného užívateľa je najjednoduchšia úloha, pretože nevyžaduje veľké úsilie. Na rast bude stačiť mať otvorenú slnečnú plochu a pôda by sa mala vybrať čo najšetrnejšie, aby nedošlo k žiadnym ťažkostiam so začiatkom koreňov a následným kvitnutím odrody. Ako optimálna možnosť, ctihodní záhradníci odporúčajú vybrať vápenatú pôdu, ktorá obsahuje veľké množstvo živín.

Na kultiváciu scabiosy je potrebné vybrať správnu pôdu

Pre kultiváciu scabiosa je potrebné vybrať správnu pôdu

Mladé výhonky Scabiosa

Mladé výhonky Scabiosa

Je dôležité vedieť! Rastlina má kolosálne riziko smrteľného výsledku, ak je vysadená v príliš kyslom prostredí.

Kontrast kombinácia rôznych druhov kvetov v záhrade dediny

Kontrast kombinácia rôznych druhov kvetov v záhrade dediny

klíčiace semená zavedených do pôdy do hĺbky malú postavu, a to sa vyskytuje v približne v apríli. V tomto prípade sa pestovateľ musí vedieť, že je dôležité dodržiavať rozpätie asi 45 cm, a medzi riadkami, aby 40 cm. Po výsadbe nastať, pôda by mala byť dobre hydratovaná, ďalšie semená by mala byť pokrytá vrstvou kompostu. Pred pristátím priamo v podmienkach otvoreného teréne, je možné, aby sa zemina štrk, hnoj alebo kompost.

Ako racionálne zabezpečiť starostlivosť o rastliny

Je ľahké sa o tento typ kultúry starať, môžete sa s touto úlohou ľahko vyrovnať. Scabiosa - nenáročná kultúra, a preto sa ľahko a ľahko vyrovná s chladom a periódami sucha. Na zabezpečenie dobrého rastu a rozvoja rastliny musí vlastník dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel starostlivosti a postarať sa o pravidelný príjem vlhkosti pre výhonky a korene. Voda by mala byť vysoko kvalitná, pravidelnosť zavlažovania závisí od špecifického správania sa zariadenia.

Rovnako ako mnohé iné rastliny, Scabiosa miluje mierne zalievanie

Rovnako ako mnohé iné rastliny, Scabiosa miluje mierne zalievanie

Plus kultúry je tiež skutočnosť, že môže byť transplantovaný kedykoľvek. Do závodu vás potešilo krásnymi kvetmi, je potrebné pravidelne odrezávať vyblednuté púčiky. Okrem toho bude tento postup vynikajúcou prevenciou proti samovoľnému odtieni. Zber semien sa môže uskutočniť len vtedy, ak sa dosiahne plná zrelosť, čo sa zaznamenáva v jesenný čas.

Vlastnosti hnojenia a vrchného obliekania pôdy

Luxusný bud kaukazskej scabiózy

Luxusný bud kaukazskej scabiózy

Kvety Scabiosa sa často používajú na dekoráciu interiéru

Kvety Scabiosa sa často používajú na dekoráciu interiéru

Proces kultivácie musí byť nutne sprevádzaný iným druhom hnojenia. To sa zvyčajne robí v čase, keď sa koreňový systém úplne rozvinul. Tradične záhradkári používajú tekuté hnojivá rozpustné v pitných kvapalinách. Pri dopĺňaní je potrebné dodržať pomer: 20 g hnojiva na štvorcový meter pozemku. Charakteristickým znakom týchto rastlín je okamžitá reakcia na aplikáciu hnojenia, preto je vždy potrebné dodržiavať potrebné rozmery.

Aby vaša rastlina potešila svojim kvitnutím, musí byť pravidelne kŕmená

Do závodu je šťastný s jeho kvitnutím, musí byť pravidelne kŕmený

Ako tradične sa vyberajú fosfátovo-draselné hnojivá, čo zvyšuje veľkosť púčikov a nasýtených kvetov. Takže trvácna scabbio, výsadba a starostlivosť, pre ktoré sú dosť jednoduché, pôsobí ako zaujímavá rastlinná kultúra. Bude nevyhnutne vyžadovať určitú pozornosť a úsilie, ale výmenou vám poskytne príležitosť obdivovať ju počas teplého obdobia.

Reprodukcia scabiosy a jej znakov

Existujú tri základné spôsoby reprodukcie tejto kultúry:

 • sejba, pri ktorej sa zber uskutočňuje v priebehu kvitnutia, a vysádzanie v pôde sa vyskytuje uprostred jari, zatiaľ čo je potrebné urobiť vhodné zahĺbenia;
Škrobové semená

Škrobové semená

 • rozdelenie podzemky sa poskytuje pre určité druhy rastlín, to znamená, že sú vykopané na jar a úhľadne získané z pôdy;
 • sadenice sú ideálne pre tie časy, kedy je čas na pestovanie, a v regióne, v ktorom žijete, je stále chladno.
Rastlinné sadbové rastliny

Rastlinné sadbové rastliny

Je dôležité vedieť! Buďte opatrní a opatrní: existuje vysoké riziko, že rozmnožovanie rastlín so sadenicami spôsobí pravdepodobnosť zvýšenej citlivosti na mechanické pasenie.

Hlavné choroby rastliny

Príklad múčnatky na listoch

Príklad múčnatky na listoch

Charakteristickým znakom rastliny je, že nevníma všetky druhy chorôb a škodcov. Ak vyliate príliš veľa, existuje šanca na rozpad koreňov a vzhľad huby, čo môže viesť k smrti. Pri riešení takéhoto problému je nevyhnutné urýchlene znížiť množstvo zavlažovania, ako aj úplné ošetrenie fungicídmi. Najčastejšie kvety musia čeliť problémom a trpia plesňou. Na listových prvkoch dochádza k belavému povlaku, takže rastlina postupne stráca. Na terapiu v tejto situácii stojí za to uprednostňovať prípravky na báze síry.

Vlastnosti interakcie s inými kultúrami

Scabiosa vyzerá krásne v kombinácii s inými rastlinami

Scabiosa vyzerá krásne s ostatnými rastlinami

Nikto zostane ľahostajný a vidí, ako krásne tieto kvety kvitnú. A ak zabezpečíte ich kombináciu s inými kvetmi, môžete sa dostať originálne, svetlé kvetinové lôžko. Takéto kombinácie budú môcť zdobiť priestor svojou prítomnosťou a realizovať pôvodné nápady. Modrá a biela kvety vás potešia ešte viac, ak ich kombinujete s bielym pobrežným farbami. Kaukazské dary budú v súlade s predstaviteľmi vidieckeho kvetinového záhonu. Pôvodné kvety vyzerajú ako kytice. A dokonca aj svadobné kompozície!

Scabiosa sa stala veľmi obľúbenou medzi krajinnými dizajnérmi

Scabiosa sa stala veľmi obľúbenou medzi krajinnými dizajnérmi

Dekorácia záhonov pomocou scabiosy

Dekorácia záhonov pomocou scabiosy

Tak, kvetina Scabios, výsadba a starostlivosť, ktoré sú pomerne jednoduché, je navrhnutý tak, aby potešilo hostiteľov silou a krásou ich kvitnutia. Nie bez dôvodov sa často používa dizajn krajiny. Scabiosa zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní originálneho exteriéru a vo zmiešanom záhonovom kvete sa dá použiť na vytvorenie celého vysokohorský vrch.

Scabiosa: výsadba a úprava: Dekorace záhradnej cesty s purpurovými scabiosovými kvetmi

Dekor záhradnej cesty s purpurovými kvietkami

Scabiosa: pristátie, starostlivosť a všetky jemnosti aplikácie v krajinnom dizajne od profesionálov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 1 =