Viacfarebný pohľad na motýľ

Viacfarebný pohľad na motýľ

Akonáhle sa pohľad obráti na tieto kvety, môžete nedobrovoľne cítiť príliv neha a inšpirácie. Väčšina ľudí, ktorí prvýkrát predstavili túto krásu v nezverejnenej forme, veria, že ide o miniatúrnu verziu pión. A niekto a verí, že ide o ružu alebo krásny mak. Nie je to nič, že táto kvetina bola ocenená nevestou, pretože rastlina zosobňuje maximálnu citlivosť a čistotu. Vyzerajú skvele záhradný pozemok, v hrniec alebo stôl doma, v kytici.

Avšak za takmer neznámym a zložitým názvom "raunkunkulus" je bežná škvrnitosť. Jeho divoké druhy, v ktorých sú zastúpené malé jednoduché žlté kvety, sa nachádzajú na rôznych miestach v Rusku. Obzvlášť populárne odrody, ktoré sa očakávajú rastú v záhrade. Sú obdarené originálnym a rôznorodým sfarbením, majú veľké bujné rozety a skutočne jemnú arómu. Po zasadení tejto krásy na vaše stránky dostanete skutočné potešenie z starostlivosti o Ranunculus a výsledok!

Jemná škvrna má jemný a jemný štýl

Jemná škvrna má jemný a jemný štýl

Obsahuje sadenice

Oddenky tejto kultúry sú malé hľuzy, ktoré vo forme pripomínajú vranovú nohu. Zapojenie sa do akvizície sa odporúča na jeseň, pretože v tomto prípade je maximálna pravdepodobnosť, že sú čerstvé, to znamená, že v tejto sezóne vykopali. To znamená, že kukurica je až do jari bez poškodenia a škodcov.

Dôležité! Hľuzy sú vysadené uprostred jari, kedy má zem už čas na zahriatie na 5-8 cm. "Klinec" rastliny musí byť otočený nadol. Vzdialenosť medzi hľuzami je 12 cm. Pred procesom výsadby môžu byť namočené vo vode alebo umiestnené do pilín niekoľko hodín.

Hľuzy škrupiny v tvare tvaru pripomínajú vranové nohy

Hľuzy škrupiny v tvare tvaru pripomínajú vranové nohy

Pristátie kukurice

Tento proces spočíva v dodržiavaní viacerých po sebe idúcich etáp a zváženia funkcií.

 1. Vylodenie sa uskutočňuje na slnečnom mieste, kde je malý vietor.
 2. Pôda musí byť pripravená vopred a musí byť voľná.
 3. Ako pôvodný variant sa používa chernozem, ktorý sa zmieša s dostatočným množstvom humusu.
 4. Je potrebné postarať sa o odvodnenie, aby sa predišlo stagnácii vlhkosti a vzniku hniloby na hľuzách.
 5. Ak existuje nebezpečenstvo mrazu, vytvorené výhonky by mali byť pokryté slamou alebo inými krycími materiálmi.
 6. Pri zažltnutí vrcholov je potrebné zabezpečiť ich kopanie a potom sušiť hľuzu.

Rešpektovanie týchto momentov vám umožní vykonať prevádzkové a kvalitatívne opatrenia na pestovanie škvŕn.

Kedy potrebujete vylodiť?

Začnite v procese vysádzania rastlín v čase, keď je zem úplne zahriata, a riziko jarných mrazov sa zníži na nulu. Skúsení záhradníci odporúčajú robiť to začiatkom mája. Pretože rastlina je problémovým procesom prenosu, je dôležité vopred premyslieť, ako ju pestovať, aby sa cítil pohodlne.

Tip! Hľuzy by mali byť zakopané do otvoru s "zobákom" nadol, pri pozorovaní hĺbky 5-8 cm. Je dôležité udržať vzdialenosť medzi hľuzami, ktoré budú rádovo 10-15 cm.

Ak existuje šanca, že teplota bude prudko klesať, musíte zakryť kvetinové lôžko slamy alebo iného špeciálneho materiálu. Po chvíli sa objavia prvé kvety.

Slnečné a pomalé miesto bude ideálne pre pestovanie rastlín

Slnečné a plísňové miesto bude ideálne na pestovanie rastlín

Starostlivosť o rastlinu v podmienkach záhrady

Ranunculus je dobrý, pretože nie je vôbec zložité z hľadiska starostlivosti. Potrebuje sa iba pravidelne napojiť, a to mierne, aby sa zabránilo rozpadu koreňového systému.

Prvé kvety sa objavia 60 dní po vylodení

Prvé kvety sa objavia 60 dní po vylodení

Ak sa na listoch objavila plesňa a rastlina začala zbavovať puky, znamená to nadmerné množstvo vlhkosti. Je potrebné riešiť odstránenie poškodených rastlinných prvkov a vykonať nasledujúce činnosti:

 1. uvoľniť pôdu;
 2. znížiť množstvo dodanej vody;
 3. Včas odstráňte kvetenstvo, ktoré vybledlo.
 4. pravidelne kŕmiť kvet.

Tip! Posledné opatrenie sa má vykonať každé dva týždne, zatiaľ čo je dôležité používať draselné hnojivá. V období, keď začína kvitnutie, môže byť ako hnojivo použitá draselná soľ, popol, síran draselný.

prezimovanie

 • Zariadenie, ako už bolo spomenuté, je nepriaznivé pre mrazy, takže pred začiatkom chladného počasia je potrebné vykopať hľuzy a umyť ich zo zeme. Po tomto, musí byť "hrozno" zarastené od svojich "detí".
 • Na zaistenie škvŕn od mnohých škodcov je potrebné tento element nasiaknuť v zložení mangánu počas 10 minút. Potom je dôležité starostlivo vyschnúť hľuzy a dať ich do piesku alebo rašeliny.
 • Umiestnite štýl, aby bol chladný a tmavý. Počas letného cyklu kvitnutia dospelá hľuzovka rozdáva 7 "detí", mladá hľuzovka dáva 3.
Správna starostlivosť o hľuzy škvarkov v zime poteší krásne a úrodné výhonky

Správna starostlivosť o hľuzy škvarkov v zime poteší krásne a úrodné výhonky

Funkcie reprodukcie panicle

Existujú dva spôsoby, ktorými sa motýľ rozmnožuje a páči sa jej krásou.

 1. Hľuzy. Je potrebné vybrať najzdravšie prvky, z ktorých budú následne vytvorené korene.
 2. Semená. Na začiatku marca potrebujete sadiť dom v predpripravenom kontajneri. Mali by byť pravidelne napojené a posypané malou pôdou. Nechajte stáť na mieste, kde je dostatok tepla a svetla. Je dôležité každodenne utrieť prístrešie, aby sa zabránilo akumulácii vlhkosti.
Rostoty, pokryté filmom alebo sklom, je potrebné denne vysielať

Rostoty, pokryté filmom alebo sklom, je potrebné denne vysielať

Choroby a škodcovia

Mäsité časti tohto kvetu pôsobia ako skutočná liečba pre nasledovných parazitov:

 • vošky;
 • strapky;
 • arachnoidných roztočov.

V tomto ohľade, ak ste videli hmyz, musíte ošetriť rastliny vysokokvalitnými insekticídmi. Na profylaktické účely odporúčajú farmári nákladných vozidiel spracovanie s merkaptopofosom.

Ranunculus (kukurica): vlastnosti výsadby, pestovania a starostlivosti v otvorenom teréne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 − 42 =