Z bezpečnostných dôvodov musí byť každá vaňa vybavená systémom pretečenia

Z bezpečnostných dôvodov by každá kúpeľ mala byť vybavená prepadovým systémom

Moderné ľudské obydlie je vybavené množstvom zariadení, bez ktorých je ťažké si predstaviť život. Patrí medzi ne kúpeľ. Nie je to len kontajner, v ktorom vedieme ranné a večerné procedúry, ale komplexný súbor prvkov, ktoré cirkulujú tekutinu. Je vybavený nielen základnými funkčnými časťami, ale má aj ochranné prvky. Napríklad ochrana proti pretečeniu, ktorá zabráni záplavám susedov a byt v prípade vstupu do kúpeľa viac ako bežne.

 • Jednoduché odvodnenie
 • Vyprázdňovanie poloautomatických
 • O kvalite
 • Užitočné tipy pre inštaláciu
Panoramatické zasklenie v kúpeľni

Panoramatické zasklenie v kúpeľni

Jednoduché odvodnenie

Rovnako ako ostatné zariadenia, odtokový prietok bol pôvodne mechanický a mal základný dizajn pre inštaláciu a demontáž, pre ktorý nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti. Obsahuje takéto súčasti:

 • Hrdlo odtoku je určené na vybavenie dolného otvoru nádrže a jeho pripojenie k zásuvke;
Veľké okná naplnia miestnosť slnečným svetlom

Veľké okná naplnia miestnosť slnečným svetlom

 • Prepadový otvor je umiestnený v úzkom bočnom paneli vane a je pripojený k bočnému kohútiku, čo zabezpečuje, že do systému vstúpia excesy;
 • sifón (ducker) je fragment, ku ktorému sú pripojené vyššie uvedené časti. Jeho hlavnou úlohou je prepravovať kvapalinu do kanalizačného systému a zabrániť vniknutiu zápachu do miestnosti vďaka zakrivenému zariadeniu;
 • Hadica, ktorá spája prepad a sifón, je navrhnutá na prepravu vody z prvej do druhej;
Obyčajný plastový odtokový odtok

Obyčajný plastový odtokový odtok

 • Rúrka určená na presun tekutiny z dyker priamo do kanalizácie.

Táto konštrukcia naďalej existuje v súčasnosti moderné apartmány. Najčastejšie však bolo druhé - poloautomatické.

Poloautomatické zariadenie na pretečenie kvapalín

K dnešnému dňu je najčastejším pokročilým poloautomatickým systémom. Je to praktickejšie a pohodlnejšie. Rovnako ako predchádzajúce modely obsahuje sifón a rúrky na odvod tekutín. Okrem toho zahŕňa:

 1. riadiacu jednotku pre zdvíhanie a spúšťanie trubice, - tlačidlo, otočný krúžok, páka alebo ventil, ktoré sú určené pre prepínanie trubice v polohe "otvorené" a "zatvorené";
 2. ventil - zástrčka, pripojená k mechanizmu;
 3. kábel spojujúci ventil a ovládanie;
Štýlový keramický kúpeľ

Štýlový keramický kúpeľ

Útulná kúpeľňa Art Deco

Útulná kúpeľňa Art Deco

Po stlačení tlačidla alebo otáčaním ventilu na riadiacej jednotke sa začne vykonávať poloautomatické odtokové odtoky, za ktorými sa skryje zdvíhanie a spúšťanie kábla.

Zvyčajne, na vytvorenie estetickejšieho a harmonickejšieho obrazu, sú zdobené vonkajšie časti systému dekoračné panely. Existujú však aj modely, v ktorých kábel beží z vonkajšej strany prepadovej hadice. Toto riešenie nie je tak estetické, ale zároveň umožňuje ľahkú opravu alebo výmenu tejto časti v prípade potreby.

Dôležité! V prípade, že kábel prechádza cez prepadovú hadicu, štruktúra má atraktívnejší vzhľad, ale v prípade pretrhnutia nie je možné ju opraviť, je potrebná jej úplná výmena.

O kvalite

 • Jednou z hlavných výhod poloautomatického odtoku je neprítomnosť kontaktu rúk s kvapalinou, keď je aktivovaná. To je veľmi dôležité, pretože voda v nádrži môže byť príliš vysoká alebo naopak nízka teplota.
 • Avšak poloautomatické odtoky majú tiež nevýhody. K nim patrí nespoľahlivosť niektorých modelov. To platí spravidla pre lacnejšie, pochybné výrobky, ktorých životnosť je krátkodobá.
Wirquin vaňový sifón poloautomatický, mosadz chrom

Wirquin vaňový sifón poloautomatický, pochrómovaná mosadz

Moderný trh je bohatý na sortiment sanitárnych zariadení

Moderný trh je bohatý na sortiment sanitárnych zariadení

Je dôležité venovať pozornosť materiálu, z ktorého sa mechanizmus vykonáva. K dnešnému dňu ponúkajú výrobcovia tieto druhy páskovania:

 1. plastu;
 2. čierny kov s pochrómovaným povlakom;
 3. neželezný kov;
 4. nerezovej ocele.

Tip! Ak plánujete prebytočnú inštaláciu, poznamenajte si, že kov je menej flexibilný ako plast, a počas inštalácie sú možné časté poruchy, po ktorých musíte zakúpiť novú sadu.

Lacné sifóny s prepadom netrvajú dlho

Lacné sifóny s prepadom netrvajú dlho

Inštaláciu inštalácie je možné vykonať vlastnými rukami

Môžete inštalovať inštaláciu sami

Je tiež potrebné zvážiť materiál, z ktorého je vyrobená dyker. Najbežnejšie sú tieto:

 • plastický aplikované najčastejšie, sa stala najpopulárnejšou kvôli dostupným nákladom. Má pomerne dlhú životnosť, ale vzhľad tohto prvku nie je zvlášť estetický;
 • čierny kov čoraz častejšie sifóny, pretože nemá žiadny mimoriadne atraktívny vzhľad, a to napriek dostupným nákladom a dlhej životnosti;
 • farebný kov, rovnako ako nehrdzavejúca oceľ - najodolnejšie, odolné materiály, sú odolné proti korózii, zatiaľ čo také časti môžu dopĺňať celkový štýl miestnosti. Pomocou nich môžete vytvoriť retro štýl. Jedinou nevýhodou sú vysoké náklady.
Škandinávsky štýl v interiéri kúpeľne

Škandinávsky štýl v interiéri kúpeľne

Bez ohľadu na to, aký materiál si vyberiete pre vašu sprchu, odporúčame, aby ste venovali pozornosť značke a kvalite produktu. Toto je hlavný ukazovateľ pri nákupe. Tieto veci sa spravidla prijímajú v závislosti od finančného stavu rodiny.

Majte však na pamäti, že by ste nemali naháňať lacnosť a pochybné výrobcov. Použitie mechanizmov, ktoré nespĺňajú normy, môže viesť k významným stratám spojeným s nasledujúcimi faktormi:

 • je potrebné vymeniť celý súbor;
 • straty spôsobené miestnosti v dôsledku úniku;
 • Možné straty spôsobené susedom v dôsledku záplav atď.
Nespravodlivé inštalatérske práce vám môžu priniesť veľa problémov

Nespravodlivé inštalatérske práce vám môžu priniesť veľa problémov

Je lepšie kupovať vysokokvalitné inštalatérske práce ako kompenzovať straty spôsobené susedom v dôsledku záplav

Je lepšie kupovať vysokokvalitné inštalatérske práce ako kompenzovať straty spôsobené susedom v dôsledku záplav

Tip! Nezabudnite, že neželezný kov nemôže byť lacnejší ako plast. A ak spoznáte takéto výrobky, nedávajte mu prednosť, pretože to je pravdepodobne manželstvo.

Užitočné tipy pre inštaláciu

Návrh kúpeľne v orientálnom štýle

Návrh kúpeľne v orientálnom štýle

Svetlý interiér kúpeľne v kombinácii s toaletou

Svetlý interiér kúpeľne v kombinácii s toaletou

 • Každé zariadenie má vlastné inštalačné funkcie. Kompletné s nákupom by malo ísť krok za krokom inštrukcie, ktoré musia byť starostlivo skúmané a sledované bez zbytočného odkladu. Tým sa zabráni poškodeniu prvkov počas inštalácie.
 • Dokonca aj keď si vyberiete výrobky najvyššej kvality, neželezných kovov a slávnych dôveryhodných výrobcov, prosím, na vedomie, že každý systém ovplyvnené prevádzkovými podmienkami, tak to môže trvať po dobu kratšiu ako sú splatné. Ak chcete sledovať stav umývadla, pokúste sa mu poskytnúť vizuálny prístup.
Systém pretečenia pre vane poloautomatické: užitočné tipy pre inštaláciu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1