Dizajnové svetlo pre jedáleň

Dizajnové svetlo pre jedáleň

Osvetlenie v kuchyni - naliehavá otázka pre majiteľov bytov a domov. Koniec koncov, prirodzené svetlo niekedy nestačí ani počas dňa, nehovoriac o tom, kedy je vonku vonku.

 • Vlastnosti osvetlenia v kuchyni
 • Svetlo v jedálni
 • Odporúčania pre inštaláciu svietidiel
Prívesok, ktorý možno nastaviť výškovo

Prívesok, ktorý možno nastaviť výškovo

Tu je zoznam oblastí a bodov, ktoré by mali podliehať aspoň minimálnemu pokrytiu:

 1. všeobecná registrácia;
 2. svetlo nad pracovná plocha v oblasti stôl;
 3. lampy nad varnými zariadeniami, t.j. nad plynovými kachľami;
 4. pokrytie v škrupina;
 5. Nad stôl, za ktorým sa zhromažďuje celá rodina;
 6. architektonické a projektové riešenia ako pomocné prvky.

To je len minimum potrebné pre vašu kuchyňu. A potom - ako chce duša. Možno budete potrebovať osvetlenie alebo v produktoch továrenskej výroby. V každom prípade budete schopní preložiť do reality rôzne myšlienky a budete sa cítiť istí.

Štýlové zloženie v modernom interiéri

Štýlové zloženie v modernom interiéri

Vlastnosti osvetlenia v kuchyni

Pod všeobecným svetlom v kuchyni je najčastejšie chápané ako klasické stropné osvetlenie. Niekedy sa môže zhodovať s osvetlením jedálenský stôl, a niekedy to môže byť samostatná expozícia. Túto možnosť môžete usporiadať niekoľkými spôsobmi:

 1. zabudovaná lampa;
 2. zariadenia nad hlavou;
 3. zavesené lustre.

Dôležité! Hlavným pravidlom je rovnomerné rozloženie lúčov umelého svetla v celej miestnosti. Najbežnejší variant, ktorý zahŕňa cestu po kuchynskej linke.

Mnoho domácich žien miluje stavbu svetla originálnym spôsobom pre kvalitné osvetlenie pracoviska. Často ľahké Zdroje sú umiestnené pozdĺž nábytkových štruktúr, umožňujúce rovnomerné rozloženie príslušenstva.

Prívesná lampa, ktorá organicky vyzerá v miestnostiach s rôznym funkčným zaťažením vrátane kuchyne

Prívesná lampa, ktorá organicky vyzerá v miestnostiach s rôznym funkčným zaťažením vrátane kuchyne

Malý luster pomôže dodatočnému bodovému osvetleniu

Malý luster pomôže dodatočnému bodovému osvetleniu

Osvetlenie v jedálni

Prostredníctvom harmonického osvetlenia jedálenský kút môžete ľahko usporiadať príjemnú atmosféru a nastaviť špeciálnu náladu pre jedlo. Výber tohto alebo takéhoto svietidla závisí od toho, ako je váš stôl umiestnený.

 1. Ak je stôl na stenu, môže byť osvetlený stenovými svícadlami, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti 1 m alebo viac od úrovne dosky. Optimálne, ak sú výrobky vybavené špeciálnym skladacím ramenom s dlhou dĺžkou: tento prístup prispieva k presnej koordinácii smeru svetelného toku.

  Pôvodná myšlienka svietidla s otočným mechanizmom

  Pôvodná myšlienka svietidla s otočným mechanizmom

 2. Ak je jedálenský stôl umiestnený ako samostatný samostatný objekt, je potrebné zohľadniť niekoľko možností navrhovania jeho osvetlenia. Existuje tiež niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri inštalácii tohto zariadenia.
 • Najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť požadovaný výsledok, je umiestniť závesnú lampu priamo nad stredovú časť stola. Je dôležité to urobiť v pohodlnej výške, aby výsledná svetelná škvrna poskytovala plné pokrytie povrchu dosky;

 • Je to optimálne, kedy lampa, ktoré umiestnite nad stôl, budú môcť nastaviť výšku. Tým sa jedlo dôvernejší a koherentnejší, alebo naopak osviežte večer, keď hostia prídu k vám na večeru;
 • Priemerná výška na umiestnenie zariadenia je 1,5 metra. Ak sa lampa nachádza v jedálni, stojí za to pochopiť, že plní nielen funkčnú úlohu, ale aj dizajnový objekt;

Tip! Berte do úvahy skutočnosť, že určitý súbor požiadaviek je predložený tienidlo, ktorý musí poskytnúť intenzívny svetelný tok a na tom, či je jeho horná časť kvalitatívne zarámovaná, celková aura miestnosti závisí.

Ak potrebujete rozsiahlu lampu kvôli oblasti kuchyne av dôsledku toho stôl, ale nemáte rád veľké predmety, môže sa nahradiť niekoľkými podväzkami, ktoré majú elegantné tvary a malé stropné svietidlá. Ak má jedálenský stôl klasickú veľkosť, stačí pár takýchto zariadení. Ak je tabuľka veľká, môžete použiť niekoľko malých svietidiel s mimoriadne dlhými základňami. Môžu byť symetrické alebo mať ľubovoľné usporiadanie. A ak váš cieľ - vytvorenie originálnych svetelných kombinácií, stojí za to zmeniť dĺžku tyče a dosiahnuť požadovaný výsledok.

Štýlový obrovský luster v strede stola

Štýlový obrovský luster v strede stola

Ak chcete aplikovať originálne riešenia, mali by ste brať do úvahy závesné konštrukcie, ktoré sú vyrobené z mimoriadne silných materiálov a sú vybavené bodovými svetelnými prvkami. Toto riešenie prispieva k ďalšiemu zónovanie okolitého priestoru a získajú originálny a jedinečný interiér.

Ak predpokladáte, že vaša tabuľka bude premenená, to znamená, že sa presuniete z jedného miesta na druhé, môžete zabezpečiť zoskupenie príslušenstva v celom tomto systéme. Navyše sú vybavené špeciálnymi otočnými mechanizmami, takže môžete jednoducho nastaviť smer, ktorým sa svetlo pohybuje, rovnako ako získať originálny dizajn.

 

Je dôležité vedieť! Aby ste zabezpečili, že svetelný tok neoslúži ľudí, ktorí sedia pri stole, mali by ste si vybrať priesvitnú kupolu z matného skla, ktorá pomáha jemne rozptýliť svetlo.

Exkluzívny dekor vytvorený vlastnými rukami

Exkluzívny dekor vytvorený vlastnými rukami

Zaujímavé možnosti pre rozsiahle osvetľovacie zariadenia

Zaujímavé možnosti pre rozsiahle osvetľovacie zariadenia

Niekoľko odporúčaní na inštaláciu príslušenstva

Tu je niekoľko pravidiel, ktoré sú povinné pre dodržiavanie podmienok pri montáži prvkov.

 • Vyberte príslušenstvo a základné prvky tak, aby boli podporované spoločný štýlový súbor kuchyne.
 • Osobitná pozornosť by sa mala venovať výrobe telesa svietidiel, ktorá určuje index ich spoľahlivosti, praktickosti a trvanlivosti.
 • Všimnite si, že rôzne farby majú rôzne účinky na stav ľudskej psychiky. Ak je rodina veľká a chcete sa všetkým páčiť, stojí to za to výber neutrálne, ale nie chytľavé odtiene príslušenstva.

Podľa uvedených odporúčaní dostanete dlhú dobu originálne interiérové ​​a funkčné svietidlá.

Svetlá gastronómia: prehľad štýlových kuchynských interiérov s lustrom nad jedálenským stolom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 19 = 27