Prenos kuchyne na chodbu je dôležitou etapou prestavby bytu alebo domu

Prenos kuchyne na chodbu je dôležitou etapou prestavby bytu alebo domu

Prenos kuchyne do chodby je veľmi praktická možnosť asanácia, ktorý je teraz často využívaný majiteľmi jednopokojové apartmány, v ktorej priestor koridoru umožňuje takú rekonštrukciu. Prečo potrebujeme takéto zmeny? Aké sú majitelia jednopokojových bytov vedených, ktorí podniknú veľkolepé zmeny vo svojom dome? Odpoveď je veľmi jednoduchá - prechod kuchyne do chodba oslobodí kuchynský predpoklad, ktorý môže byť použitý na vybavenie inej obývacej izby. Problém je preto vyriešený drobné bývanie, a členovia rodiny sa zbavujú potreby zhltnúť sa v tej istej miestnosti.

 • Prechod kuchyne na chodbu: koordinácia
 • Čo môže zabrániť zamýšľanému?
 • Prenos sanitárneho vybavenia
 • Nápady na zdobenie kuchyne v chodbe
 • Dekor a detaily dizajnu
 • Možné možnosti umiestnenia kuchyne
Kuchyňa na chodbe má často podlhovastý tvar

Kuchyňa na chodbe má často podlhovastý tvar

Čierna moderná kuchyňa - chodba

Čierna moderná kuchyňa - chodba

Prenos kuchyne do chodby vám umožní rozšíriť obývaciu izbu alebo vybaviť priestrannú jedálenskú časť

Prenos kuchyne do chodby vám umožní rozšíriť obývaciu izbu alebo vybaviť priestrannú jedálenskú časť

Prechod kuchyne na chodbu: koordinácia

Prevod kuchyne na chodbu v apartmán s jednou izbou nie je obmedzený na premiestňovanie nábytku. Preplánovanie vyžaduje získanie príslušného povolenia, pretože bude musieť zmeniť miesto komunikácie:

 • zásobovanie vodou;
 • plynovod;
 • kanalizácie;
 • ventilácie.

Pretože pohyb stúpačov je zakázaný predpismi, môže sa meniť (a nie vždy) interné elektrické vedenie, takže rekonštrukcia nemusí prebiehať. Pred vykonaním akýchkoľvek zmien je potrebné získať povolenie na prestavbu. Často sa vyskytujú situácie, keď obecné organizácie zakazujú veľkolepé zmeny v byte, a potom sa prestavba považuje za nelegálnu.

Ak má byt priestranné usporiadanie so širokou chodbou, steny nebudú zničené

Ak má byt priestranné usporiadanie so širokou chodbou, nevyžaduje sa demolácia stien

Prenos kuchyne na chodbu je povolený v nasledujúcich prípadoch:

 • Stena koridoru, ktorá je predmetom úplného alebo čiastočného demolácie, nie je nosičom.
 • v mieste, kde sa plánuje umiestniť plynové kachle a umývanie auta, v byte od dna by nemala byť obývacia izba. Hoci v typických domoch je rozmiestnenie bytov v stúpačke takmer vždy identické.
 • plocha nového kuchynského priestoru by mala byť aspoň päť metrov štvorcových.
 • kuchyňa by mala byť dobre osvetlené.
 • Vetranie počas prechodu kuchyne na chodbu je povinnou požiadavkou.
 • Kanalizačné potrubie sa môže stiahnuť do akéhokoľvek stúpačky, ktorý je najbližšie k chodbe.

Rada: majitelia bytov v prízemí môžu nosiť kuchyne v každej vhodnej miestnosti. Táto výhoda je spôsobená tým, že už nie sú žiadne obývacie miestnosti, čo znamená, že susedia nebudú mať takéto zmeny.

Jednoduchý prechod kuchyne do chodby s minimálnymi obmedzeniami je možný iba v nižších podlažiach domu

Jednoduchý prechod kuchyne do chodby s minimálnymi obmedzeniami je možný iba v nižších podlažiach domu

Čo môže zabrániť zamýšľanému?

Preplánovanie (prechod kuchyne na chodbu) je ťažké alebo úplne nemožné, ak:

 • Chodba je príliš ďaleko od plynovej komunikácie. Je zakázané prenášať plynové stúpačky, môžete len roztiahnuť rozvodnú trubicu alebo použiť elektrický sporák na varenie. Takéto zmeny budú vyžadovať zvýšenie výkonu v elektrickej sieti. Okrem toho zahŕňajú dodatočné finančné náklady na mesačnú platbu účtov za spotrebovanú elektrinu.
 • Normy týkajúce sa slnečného žiarenia vyžadujú zväčšenie otvoru v stene a stena je nosičom. Opätovné plánovanie môže byť vykonané, ale majiteľ bytu bude musieť využiť služby architekta, ktorý bude robiť presné výpočty a zabezpečiť posilnenie otvorenia. V prípade viacpodlažných domov (viac ako 17) existujú osobitné obmedzenia.
 • Nová kuchyňa nemôže byť vybavená v mieste, kde sa nachádza vyššie uvedená podlaha kúpeľňa.
 • je nemožné, aby cesta z kuchyne bola v kúpeľni alebo na toalete. Preto jednoduché odstránenie oddielu nemôže vyriešiť problém.
Prechádzka po kuchyni - chodba vo vidieckom dome

Prechádzka po kuchyni - chodba vo vidieckom dome

Nedostatok okennej clony a oddiel, ktorý oddeľuje budúcu kuchyňu od obytných priestorov, predstavujú významný problém. Ak je to možné, múr by mala byť kompletne demontovaná, aby prirodzené svetlo (aspoň čiastočne) preniklo z iných miestností.

Rada: na území bývalej kuchyne je najlepšie vybavené študovať alebo šatňa, pretože ak susedia majú kuchyňu na vrchole, spálne alebo škôlka tu to nemôžete urobiť.

Nedostatok prirodzeného osvetlenia v kuchyni - chodba môže byť problémom: inštalovať panoramatické okná v jedálni a vybrať si ľahkú kuchynskú súpravu na vyriešenie problému

Nedostatok prirodzeného osvetlenia v kuchyni - chodbe môže byť problémom. Ak chcete vyriešiť problém, nainštalujte panoramatické okná do priečinka jedálenský kút a vyberte svetlo kuchynská súprava

Prenos sanitárneho vybavenia

Premiestnenie kuchyne si vyžaduje zmeny v technickej komunikácii. Ak nespĺňajú normy alebo sú v neuspokojivom stave, inšpekcia bývania môže odmietnuť vydať dohodu.

Dekoratívne tehly na stenách novej kuchyne v chodbe umožnia vyrovnať nerovnosti stien

Dekoratívne tehly na stenách novej kuchyne v chodbe umožní vyhladenie nerovností stien

Keď je povolenie majiteľa v jeho rukách, môže pokračovať v kardináli. Prevoz sanitárneho vybavenia by mal zaobchádzať profesionálny inštalatér.

Nasledujúce prvky sú migrované:

 • Vodné potrubia.
 • Potrubné kanalizácie.
 • Odbočky.
 • umývanie.
 • kohútiky a hadíc.
Problémovou časťou prestavby kuchyne je sanitárne vybavenie

Problémovou časťou prestavby kuchyne je sanitárne vybavenie

Pre príslušnú prácu bude potrebné nové usporiadanie potrubia. Berie sa do úvahy, že sa prenáša aj studená a horúca voda. Odklon vody je zabezpečený z najbližšieho uzla vodovodu, najčastejšie je to kúpeľňa.

Na premiestňovanie vodovodného systému sú v súčasnosti široko používané rúry vyrobené z kovoplastu alebo polypropylénu, menej často z:

 • mosadz;
 • meď;
 • oceľ.

Na moderné kuchyne pomerne často inštalovať umývanie a umývačky riadu. Pri vykonávaní potrubia musí byť táto skutočnosť zohľadnená a systém vybavený dodatočnými vstupnými bodmi.

Široká kuchyňa na chodbe vidieckeho domu s rúrou a umývačkou riadu

Široká kuchyňa na chodbe vidieckeho domu s rúrou a umývačkou riadu

Ak kuchyňa je plánovaná v high-tech štýle, celý rad potrubí a tvaroviek bude nielen funkčný, ale budú mať úlohu dodatočných dekorácií, ktoré sú prijateľné v tomto štylistickom smere.

Rada: Pri používaní kovových rúrok je potrebné dbať na to, aby sa pri montáži nezvracali. V opačnom prípade bude opletenie veľmi rýchlo, čo poškodí hadicu. Najlepšie je použiť kovové plastové rúrky, sú oveľa bezpečnejšie a odolnejšie.

Nápady na zdobenie kuchyne v chodbe

Bez ohľadu na to, či nová kuchyňa je samostatná izba alebo časť obývacej izby, jeho interiér by mal byť v súlade so všeobecným štýlom domova. Keď majiteľ bytu uspokojil všetky formality, musí sa postarať o vytvorenie dizajnového projektu pre novú kuchyňu.

Kuchyňa na chodbe v interiéri klasického bytu

Kuchyňa na chodbe v interiéri klasického bytu

Ak je to zónovanie kuchynského priestoru potrebujete oddiel, zvyčajne používať sadrokartónu - materiál s ľahkosťou, požiarnou odolnosťou a veľkými možnosťami, pokiaľ ide o jeho povrch.
Ďalšou významnou výhodou materiálu je to, že je ľahké namontovať všetky druhy svietidiel do sadrokartónových dosiek vrátane bod, ktoré sú potrebné pre vysoko kvalitné osvetlenie a vizuálne zónovanie priestoru.

Na dokončenie takejto kuchyne môžete použiť nasledujúce materiály:

 1. umelý kameň;
 2. keramické dlaždice;
 3. plagáty zobrazujúce nočné mesto;
 4. dekoračná omietka;
 5. MDF;
 6. laminovaná drevotriesková doska;
 7. plast.

 

Kuchyňa na chodbe môže byť ozdobená dekoratívnymi dlaždicami

Kuchyňa na chodbe môže byť tiež ozdobená dekoratívnymi dlaždicami

Spodná časť miestnosti je ukončená tmavými panelmi. Vytváranie plánov na prestavbu, niektorí ľudia sa neobťažujú radikálnymi zmenami. Z kuchyne je iba prístroj prenesený na chodbu a zvyšok zariadeniaumývanie, rúra, umývačka riadu) zostane na rovnakom mieste.

Problémy s rekonštrukciou oveľa menšie, ale hosteska bude obťažovať v priebehu procesu varenia, ako to bude mať neustále spustiť z jednej miestnosti do druhej - od dosky k skrinky s riadom a späť do umývadla. Ale ak to hostitelia nepovažujú za nepríjemné, táto možnosť je dosť miesto.

K dispozícii je aj opcia na opačnú stranu - všetko vybavenie z kuchyne je vyvedené do chodby a na jeho mieste je pohodlné a priestranné jedáleň, v ktorom môžu byť ubytovaní všetci členovia veľkej rodiny v rovnakom čase.

Prevod kuchyne na chodbu v modernom byte

Jedáleň a kuchyňa-chodba v modernom byte

Dekorácie a jemnosť dizajnu

V novej kuchyni sa musí cítiť štýl. Na zónovanie časti koridoru z kuchyne barový regál - veľmi funkčný a moderný prvok interiéru. pohovka je dôstojnou alternatívou k čítačke barov, s pomocou ktorej môžete oddeliť priestor na varenie od jedálne.

Barový pult v kuchyni sa presunul na chodbu

Barový pult v kuchyni sa presunul na chodbu

Navyše, prítomnosť pohovky je nutnosťou. Po návrate domov z práce alebo z nákupného zájazdu do hostesky alebo majiteľa, najprv potrebujete aspoň pár minút na posedenie a relaxáciu. Z rovnakého dôvodu na stenu musíte zavesiť malý televízor.

Ak je miestnosť priestranná, uprostred Veľký stôl a priestorové kreslá, zodpovedajúce mu v štýle. Ak chcete pridať teplo a pohodlie do interiéru, miestnosť je zdobená dobrými textíliami, obrazy, panel, police pre rôzne príslušenstvo a malé kuchynské príslušenstvo, ktoré sú tiež dekorácie.

Obrázky a rastliny v kuchyni-chodba dekor

Obrázky a rastliny v kuchyni-chodba dekor

Rada: plánovať interiér kuchyne v chodbe tak, aby bolo ľahké udržiavať poriadok a čistotu v nej. Táto podmienka je veľmi dôležitá, pretože hostia a obyvatelia domu okamžite vstupujú do kuchyne z prahu. Porucha a nepríjemnosť v tomto prípade sú jednoducho neprijateľné.

Vzhľadom na to, že predné dvere je vždy v zóne viditeľnosti, tí v miestnosti budú neustále cítiť svoju prítomnosť v napätej metropole. Táto ilúzia môže byť nielen zmiernená, ale aj použitá pri výbere smeru štýlu.

V tomto prípade je najlepšie pristupovať podkrovie - moderný a farebný štýl s mestskými poznámkami, ktoré sú vytvorené pomocou dekoračný kameň. Tento materiál je možné nahradiť stroškovým a studeným betónom, ktorý sa dokonale zmieša s teplými prírodnými drevenými povrchmi a keramikou.

Kuchyňa v chodbe v apartmáne v štýle"Лофт"

Kuchyňa na chodbe v apartmáne v podkroví

Nábytok v kuchyni presunutý do chodby je lepšie umiestnený v tvare písmena "G". Toto usporiadanie ušetrí priestor. Všetko potrebné vybavenie je ukryté v skriniach, ktoré sú ukončené monofonickými fasádami. Nebojte sa, ak sa farba náhlavnej súpravy takmer zlúčila so všeobecným tónom povrchová úprava stien. Táto kombinácia naopak prispieva k vizuálnej expanzii malého priestoru.

Možné možnosti umiestnenia kuchyne

Prechádzka po kuchyni, ktorá má anglický názov "kuchyňa" (preložená ako "kuchyňa"), sa vyznačuje lineárnym usporiadaním skríň a domácich spotrebičov na oboch stranách chodba. Toto usporiadanie sa najčastejšie vyskytuje v podmienkach akútneho nedostatku metrov štvorcových.

Prechádzka po kuchyni v duchu minimalizmu

Zabezpečenie kuchyne v štýlový minimalizmus

V kuchyni spravidla nie je miesto, kde by ste mohli jesť. Môže byť vybavená v obývacej izbe alebo v inej miestnosti. Toto umiestnenie kuchynského priestoru sa nedá nazvať komfortným, je využívané iba vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné.

V vidiecky dom kuchyňa nemusí prideliť jednotlivé merače. Oblasť nie je nikdy nadbytočná a ušetrený priestor sa zvýši v spálni alebo detskej izbe. Všetko, čo potrebujete na varenie a stravovanie, môžete úspešne umiestniť do priestrannej sály. V dvojpodlažné domy pod schodisko nevyhnutne tam je miesto, kde si môžete nainštalovať malý jedálenský stôl a pracovných plôch.

Kuchyňa na chodbe vidieckeho domu môže byť prístupná na terasu s jedálenskými stolmi

Kuchyňa na chodbe vidieckeho domu sa môže stať predajnou miestnosťou terasa s jedálenskými stolmi

Vo veľmi dlhej chodbe sú na jednej strane umiestnené všetky kuchynské príslušenstvo (nábytok, vybavenie, inštalatérske práce). Ak je to potrebné, je miesto pre jedálenský stôl, aj keď je malé, ale funkčné. Ideálne zakúpené transformačná tabuľka, ktorý sa rozvíja potom, čo členovia rodiny dokončili svoje jedlo. V zloženom stave tento nábytok nezasahuje do voľného pohybu pozdĺž chodby - kuchyne.

Všetok nábytok v kuchyni - chodba sa nachádza na jednej strane

Všetok nábytok v kuchyni - chodba sa nachádza na jednej strane

Nakoniec ešte pár tipov:

 • Prenos kuchyne na chodbu vyžaduje použitie uzavretých závesných skriniek.
 • Potrebujete inštalovať povinné vetranie, ktoré zabránia vniknutiu jedla do iných miestností.
 • Pre maximálne pohodlie sa odporúča zakúpenie návrhárov kuchynské súpravy, v ktorom môžete úspešne zakryť všetky zariadenia.
 • Ak dvere idú priamo na pristátie, pri vchode do bytu musíte položiť kvalitnú podložku. Zabráni tak vniknutiu nečistôt a prachu do miestnosti, kde by vždy mala byť sterilná čistota.

Všetky ostatné nuansy sú vyriešené v priebehu samotného procesu preplánovania. Pre lepšiu prehľadnosť odporúčame študovať fotografie a pozrieť video nižšie.

Prenos kuchyne na chodbu: prehľad návrhových možností na prestavbu domu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 18 =