Drevená podlaha vyzerá elegantne v interiéri kuchyne v secesnom štýle

Drevená podlaha vyzerá elegantne v interiéri kuchyne v secesnom štýle

kuchyne je, ak nie je centrom obytného priestoru v dome, prinajmenšom najnavštevovanejším miestom, kde sa všetci obyvatelia obydlia a viac ako raz objavujú celý deň. A ženy v domácnosti tu trávia významnú časť svojho života.

Pri rozvíjaní interiéru kuchyne musíte premýšľať cez všetky detaily, ktoré umožňujú vytvoriť najpohodlnejšie podmienky na tomto malom, ale dôležitom území. A hlavným prvkom budúceho pohodlného, ​​praktického a útulného priestoru je podlaha. Koniec koncov, je to ten, kto účtuje prevažnú časť všetkých nákladov. Preto je veľmi dôležité pochopiť, akú podlahu v kuchyni, takže to bolo menej problematické a pohodlnejšie.

Jasný dizajn súkromnej kuchyne

Jasný dizajn súkromnej kuchyne

Vyberte si podlahy v kuchyni: čo je lepšie?

Stavebné technológie dnes ponúkajú celkom širokú škálu možností. Preto vykonáme krátky prehľad a pokúsime sa zistiť, čo môže byť najvhodnejšie pre taký dôležitý priestor v dome.

kritérium porovnania linoleum Laminátové podlahy dlaždice
Umyte vodou Môže sa umyť veľkým množstvom vody Môžete jemne umyť malým množstvom vody Môže sa umyť veľkým množstvom vody
Životnosť Vo veku 30-50 rokov 5-10 rokov Vo veku 30-50 rokov
Odolnosť proti nárazom Po ťažkom nábytku môžu zostať zúžené Môže sa poškodiť ostrými / ťažkými predmetmi Z rázov sa môžu objaviť trhliny s tvrdými predmetmi
záplava Nie je strašidelné S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť zmeniť kryt Nie je strašidelné
preprava Veľký kotúč linolea sa ťažko transportuje Malé laminátové boxy sú vhodné na prenášanie Malé škatule na dlaždice sú vhodné na prenášanie
Ekologická kompatibilita Veľa "chémie" môže spôsobiť alergiu Viac ekologicky ako linoleum Veľmi ekologické
zvuková izolácia vysoký žiadny žiadny
Tepelná vodivosť Teplejšie v chladnej sezóne Cool v chladnej sezóne Studené v chladnej sezóne
Neobvyklá dlaždicová ornamentka poteší svojmu majiteľovi krásu tejto kuchyne

Neobvyklá dlaždicová ornamentka poteší svojmu majiteľovi krásu tejto kuchyne

Je ťažké vybrať vysoko kvalitný laminát, ktorý bude slúžiť dlhšiu dobu

Je dosť ťažké vybrať kvalitný laminát, ktorý bude pravidelne slúžiť dlho

Dlaždice alebo keramické dlaždice v kuchyni

Najpraktickejšie zo všetkých hľadísk sa dá zvážiť keramická podlaha v kuchyni, pretože dlaždice má niekoľko výhod:

 1. odolné a odolné voči opotrebovaniu;
 2. nemá strach z chemických vplyvov, je odolný aj v agresívnom prostredí;
 3. Nechladne sa, nerobí hnilobu, nezmrzne sa;
 4. dokonale očistené a dezinfikované;
 5. sa vyrába v širokom okrasnom sortimente.

Neexistujú však pluses bez mínusov a vyberanie dlaždíc na podlahe kuchyne, musíte byť pripravení na to, že je to nepríjemne chladné nohy a môže byť docela šmykľavý. Okrem toho sa môžete rozlúčiť hneď, keď na ňu padnú bijúce pokrmy.

Porcelán na kuchynskej podlahe

Ako dôstojnú alternatívu ku keramike na kuchynskej podlahe môžete ležať veľmi ťažko porcelánové kameniny. Tento umelý materiál s podobnými vlastnosťami dlaždíc veľmi dobre napodobňuje prírodné kamene, takže ide perfektne do interiérov rôznych štýlov.

Tip! Aby ste znížili nebezpečenstvo použitia keramických dlaždíc, pre podlahu je potrebné vybrať odrody s hrubým textúrou.

Doska s jasným vzorom vám pomôže urobiť vašu kuchyňu neodolateľnou

Dlaždice s jasným vzorom urobí vašu kuchyňu neodolateľnou

Krásne žulové dlaždice s imitáciou dreva

Krásne žulové dlaždice s imitáciou dreva

Linoleum v kuchyni

Najčastejšie na podlahe v kuchyni je stále linoleum. Tento materiál bol na začiatku svojho vzhľadu dosť praktický a moderné vzorky dokázali uspokojiť najprísnejšie požiadavky. Existujú typy povlakov s vylepšenými vlastnosťami:

 1. nehorľavý;
 2. nie zmáčanie;
 3. nie je obrusovateľný;
 4. neškodné;
 5. izolované;
 6. obzvlášť silné.

Zo všetkých druhov podlahových krytín má linoleum najlacnejšiu cenu a najširší výber farieb. Technológia jeho znášania je veľmi jednoduchá, čo umožňuje každému majiteľovi domova urobiť krásne a praktické podlahy v kuchyni vlastnými rukami. Takýto povlak bude príjemný na dotyk a vhodný na údržbu.

Mínusy takejto podlahy majú tendenciu tlačiť a akumulovať elektrický náboj na povrchu. Ale záhyby zostanú pod nohami masívu kuchynský nábytok ak nie je presunutá, a statika sa môže počas čistenia odstrániť špeciálnymi prostriedkami pre domácnosť.

Tip! Výber linolea, vzdať sa najlacnejších možností a tých, ktoré vytvárajú silný zápach syntetických látok - to je nekvalitný a škodlivý materiál pre zdravie.

Drevená podlaha v kuchyni

Najluxusnejšie možnosť - drevená podlaha v kuchyni. Žiadny iný materiál nevytvára takú elegantnú atmosféru a nedáva miestnosti takú eleganciu a štýl. Drevo je oceňované pre mnohé vlastnosti, medzi ktoré patria:

 1. prirodzenosť;
 2. ekologická kompatibilita;
 3. dekoratívne;
 4. sila;
 5. trvanlivosť.
Strom Wenge má prirodzený jasný vzor, ​​ktorý pekne dopĺňa interiér kuchyne

Strom Wenge má prirodzený jasný vzor, ​​ktorý pekne dopĺňa interiér kuchyne

Strom je prírodný materiál, ktorý môže vytvoriť v kuchyni príjemnú mikroklíma vhodnú pre človeka

Strom je prírodný materiál, ktorý v kuchyni prináša príjemnú, zdravú mikroklíma

K poznámke! Moderná technológia vám umožňuje dodávať a nekonvenčné pre kvalitu dreva - odolnosť voči namáčaniu a hnilobe, požiarnu odolnosť. Vďaka tomu podlahy z rôznych druhov materiálov dokonale tolerujú akékoľvek zaťaženie, zatiaľ čo nie sú postihnuté rozliatou a rýchlo očistenou kvapalinou.

Konštrukcia podlahy v kuchyni by mala harmonicky zapadnúť do vybavenia a je možné, že drevený kryt bude robiť lepšie ako mnohí. Vzhľadom k tomu, textúra a farba prírodného materiálu viac ako ostatné apeluje na väčšinu užívateľov a sú schopní vytvoriť najpohodlnejšiu atmosféru v miestnosti.

Nevýhody drevenej podlahy sú komplexná technológia jej konštrukcie a schopnosť dreva udržiavať škvrny na povrchu rozliatej kvapaliny.

Laminátové podlahy v kuchyni

Dobrá alternatíva k dreve - laminát. Vysokokvalitné odrody sú vizuálne veľmi ťažké odlíšiť sa od prírodného materiálu a jeho výkon je o niečo lepší ako v prípade dreva. Najvýznamnejšou výhodou je dostupná cena a obrovský sortiment.

Tip! Keď sa rozhodnete dať drevenú krytinu vo svojom dome, nezachráň sa na majstrov. Profesionálna inštalácia podlahy v kuchyni zaručuje jeho kvalitu a trvanlivosť.

Koberec v kuchyni

Najpohodlnejšie Podlaha sa dosiahne, ak sa položí jej povrch koberec. Teplá, fleecová štruktúra je príjemná na dotyk, udržuje teplo dobre a vôbec nekĺzne. Avšak nie veľa vlastníkov sa rozhodne použiť tento materiál zo strachu, že bude s čistením veľa problémov. Možno skôr to bolo, ale moderné odrody koberca majú niekoľko vlastností:

 1. dokonale očistené domácimi chemikáliami;
 2. dobre čistené vysávačom;
 3. Z hľadiska ochrany životného prostredia a traumy.

Napriek tomu však majú aj nedostatky - materiál sa rýchlo znečistí, zničí kvôli zvýšenej vlhkosti a teplotným zmenám, nahromadí statickú elektrinu.

Tip! Dajte koberec do kuchyne a čistite to čo najčastejšie. Vysávač pomôže udržiavať čistotu a neumožňuje nahromadenie prachu v hromadě materiálu.

Korková podlahová krytina

Najpriaznivejšie na dotyk a teplá podlaha sa dosiahne pri pokládke korkový kryt. Tento materiál má veľmi podobné vlastnosti ako drevo, ale má aj ďalšie zaujímavé vlastnosti:

 1. elastický;
 2. zvukovo izolované;
 3. odolné voči vlhkosti a znečisteniu;
 4. nie šmykľavý;
 5. nie elektrifikované.

Hlavná nevýhoda takéhoto pokrytia sa dá nazvať pomerne vysokou cenou, ktorá je však viac než vykompenzovaná jej pozitívnymi vlastnosťami.

Tip! Vyberte korkové podlahy odporúčané v priestoroch, kde žijú ľudia, náchylní na alergie a astmu. Takmer nezhromažďuje prach a dobre toleruje sanitárnu liečbu.

Podlaha v kuchyni

Najmodernejšie možnosť je veľké podlahy v kuchyni. Pomocou špeciálnych zmesí polymérov môžete vytvoriť originálny náter, ktorý:

 1. nemá kĺby a švy;
 2. trvanlivé;
 3. odolná proti opotrebeniu;
 4. trvanlivé;
 5. neprispieva k vode, brusivám a agresívnemu prostrediu;
 6. veľmi ľahko sa udržiava.
Kvalitná tekutá podlaha vás bude trvať veľmi dlho

Kvalitná podlaha trvá veľmi dlho

Podlaha má silný kryt a je nenáročná v starostlivosti

Podlaha má silný kryt a je nenáročná v starostlivosti

Okrem čisto užitočných nadradených vlastností sa takéto podlahy vyznačujú najvyššou úrovňou dekorativnosti. Nielenže vám umožňujú experimentovať s odtieňmi a ich prechodmi, je možné vytvoriť úplne unikátne vzory.

Polymery určujú nielen farbu podlahy v kuchyni. S ich pomocou môžete vytvoriť kresby, vrátane 3D, na povrchu pod nohami. Pôvodná technológia transparentného povlaku odstraňuje všetky obmedzenia pre dizajnérov.

Nevýhodou takejto podlahy je len jej cena. Ale tí, pre ktorých interiér domu - to nie je len umiestnené v určitom poriadku veci, a nálada a pohodlie, takéto náklady nebudú spôsobiť odmietnutie dôstojnej voľby.

Tip! Pri výbere obrázka pre 3D podlahu buďte zvlášť opatrní: nie každý výkres vyzerá na dokončenom meradle, ako to bolo na náčrtku. Mandarin veľkosti jedálenský stôl bude čoskoro začať vizuálne únavu.

Aby ste sa nestratili s výberom materiálov, určite sami seba požiadavky, ktoré musia zodpovedať. Tým sa ušetrí z nesprávneho kroku a riskujete, že trávite svoje peniaze.

Pravé podlažie v kuchyni: porovnanie populárnych náterových možností a 55 nápadov interiéru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 + = 55