Dostupnosť a rozmanitosť sú hlavnými výhodami plastových panelov

Dostupnosť a rozmanitosť sú hlavnými výhodami plastových panelov 

Kuchynské dekorácie panely PVC - výborná alternatíva k tradičným materiálom: omietka, tapety, drevo alebo obklady. Rôzne textúry, farby a textúry v kombinácii s cenovo prijateľnou cenou vyrobené plastové panely pre kuchyňské steny patrí medzi najpopulárnejšie a najpopulárnejšie spôsoby jeho výzdoby v rôznych štýloch.

 • PVC panely pre kuchyňu: výhody a nevýhody
 • Plastové panely pre kuchyňu: zástera a akcenty
Vďaka plastovým prvkom môžu mať panely akýkoľvek druh a farbu

Vďaka vlastnostiam plastových panelov môžu mať akýkoľvek druh a farbu

PVC panely sú zvyčajne klasifikované podľa ich šírky:
 1. lisované - praktický materiál, štandardná šírka - 10 cm, dĺžka - 3 cm, zvyčajne monochromatický, čo je kompenzované dostupnou šírkou farebnej palety.
 2. panel - najbežnejšie vzorky sú 25 cm široké, hoci na trhu nájdete viac možností - 50 cm. Dĺžka môže byť odlišná, ale najbežnejšie veľkosti sú 3, 2,7 a 2,6 metra. Panely sú priťahované tým, že po zostavení na výslednom povrchu je takmer nemožné určiť švy.
 3. list - hladký, hladký plastový povrch, odolný a spoľahlivý. Výber rozmerov je veľmi veľký ako v šírke (80-203 cm) a dĺžke (150-405 cm).

Na panely a plechy z PVC sa aplikuje dekoratívny vzor - obraz sa aplikuje na povrch špeciálnym spôsobom tlače, ktorý je pokrytý ochranným lakom, lesklý alebo matný. V dôsledku tohto povlaku panel získava zvýšenú odolnosť voči poškriabaniu, chemikáliám, ultrafialovým, popolčekom a iným agresívnym vplyvom.

PVC panely pre kuchyňu: výhody a nevýhody

PVC panel do kuchyne - vysoko funkčné estetického materiálu, ktorý sa osvedčil v miestach, kde sú v blízkosti extrémne prevádzkové podmienky: vo kuchyne, kúpeľne, vestibuly, na balkóny (lodžie). Má výborné výkonové charakteristiky:

 • Odolnosť voči vode - plast je absolútne hygroskopický, neabsorbuje a neakumuluje vodu vo vnútri. Pri správnej inštalácii plastová podšívka pre kuchyňu tvorí prakticky monolitický povlak, ktorý zabraňuje vniknutiu vlhkosti z vnútornej steny. Kvapky vody, ktoré padajú na panel, stačí zrolovať.
Príslušné používanie monofilovej podšívky urobí vašu kuchyňu ešte príjemnejšou

Komfortné používanie monofónneho obloženia urobí kuchyňu ešte príjemnejšou

Plast má vynikajúcu ochranu proti vlhkosti

Plast dokonale chráni pred vlhkosťou

 • hygiena - kritický ukazovateľ pre kuchyňu. Povrch PVC panelov je hladký, nemá póry a medzery, v ktorých sa môže na rozdiel od prekladania priestoru nahromadiť nečistota dlaždice. Povrch plastu je extrémne nepriaznivým miestom pre vývoj plesňových spór, patogénov a plesní. Navyše, akékoľvek znečistenie, ktoré sa objaví na paneli, sa ľahko umyje vodným roztokom s pridaním čistiacich prostriedkov.
 • trvanlivosť - plast dokonale odoláva teplotnému rozdielu, zachováva svoje vlastnosti vo svojom veľkom rozsahu. Je len dôležité vybrať materiál kvality - majú plastu, ktoré môžu byť vystavené teplu až do 1 200 ° C bez straty tvaru a bez topenia. Nepodlieha oxidácii, hnilobe, praskaniu, sušeniu, zachováva atraktívny pôvodný vzhľad.
Podšívka vďaka svojim vlastnostiam je vynikajúcou možnosťou na dokončenie kuchynského stropu

Podšívka je vynikajúcou možnosťou na dokončenie kuchynského stropu

Plastové panely dokážu zakryť celú kuchyňskú stenu a poskytnúť jej ochranu

Plastové panely dokážu pokryť celú kuchyňskú stenu a poskytnúť jej ochranu

Kvalitné plastové panely vám vydrží veľa času

Kvalitné plastové panely vám vydrží veľa času

 • Chemická odolnosť - Povrch panelov nie je náchylný na prenikanie chemikálií a čistiacich prostriedkov pre domácnosť.
 • Jednoduchá inštalácia - pre inštaláciu PVC panelov nie je potrebné pripravovať hlavnú stenu špeciálnym spôsobom: odstráňte starú farbu alebo tapetu, omietku alebo základný náter. Samotný proces je celkom jednoduchý, môžete vyzdobiť kuchyňu s plastovými panelmi.

Tip! Zvláštnosť montážnych panelov umožňuje skryté zapojenie drôtov nesúcich prúd (vždy v ochrannom zvlnení), ktoré sa nenachádzajú v nudnom obalení steny. Inštalácia panelov navyše umožňuje vyrovnanie steny.

 • Plastové panely dodajú ďalšie tepelnej a zvukovej izolácie.
PVC mramorové panely na dokončenie kuchynskej zástery

PVC mramorové panely na dokončenie kuchynskej zástery

Zástera plastových panelov môže byť harmonickým pokračovaním stien

Zástera plastových panelov môže byť harmonickým pokračovaním stien

Ale nezabudnite na nedostatky:

 • Citlivosť na mechanické poškodenie - s dostatočnou pevnosťou sú plastové panely ľahko poškodené bodovými nárazmi. Avšak dizajn umožňuje rýchlo a ľahko nahradiť poškodený panel.
 • slnečnému žiareniu - v priebehu času sa plastické panely vystavené priamemu slnečnému žiareniu, vyblednutiu a bielemu plastovému obloženiu zmení na žlté.

 • Nebezpečenstvo požiaru - pomerne nejednoznačný parameter, ktorý priamo závisí od výrobcu a kvality plastov. Lacné plasty čínskych výrobcov nie sú len horľavé. Pri spaľovaní vylučujú dusivý plyn a dokonca aj keď sa dostanú z horiacej miestnosti, človek riskuje, že sa dostane do pľúc chemickým spálením. Cesta je požadovať certifikát, ktorého absencia by mala vyvolávať pochybnosti. V prospech vysoko kvalitného plastu môžeme povedať, že PVC panely sa začínajú roztaviť, keď teplota dosiahne +450 ° C. Pre porovnanie: strom sa rozsvieti pri +270 ° С. Napriek tomu je však potrebné vyhnúť sa inštalácii plastových panelov v bezprostrednej blízkosti otvoreného ohňa.
Kvalitné plastové panely budú trvať dlhú dobu

Kvalitné plastové panely budú trvať dlhú dobu

PVC panely s imitáciou prírodného dreva

PVC panely s imitáciou prírodného dreva

Dôležité! Lacné nízko kvalitné plasty môžu prideliť špecifický zápach.

Plastové panely pre kuchyňu: zástera a akcenty

Zástera na varenie považuje sa to za priestor obmedzený závesnými skrinkami a čiarami. Chráni steny pred nečistotami, prachom, mastnotou a sadzi, takže hygiena je hlavnou požiadavkou. a zástery z PVC-panely čo najpresnejšie zodpovedá.

Okrem toho, zástera - miesto v kuchyni, ktorá je väčšinou čistá, ale plast je odolný voči vode i na chemikáliám používaným v domácnosti. A čo je najdôležitejšie, široká paleta panelov z PVC pomôže presne vybrať materiál, s ktorým bude harmonicky kombinovať kuchynská súprava, steny a pracovný stôl.

Tým sa zachová jednota štýlu - kuchyňa a zástera. Zároveň sa zástera môže stať jasným dotykom, dodáva jedinečnosť, individualitu každej kuchyni a vytvára osobitnú náladu.

Ochranný povlak pomôže predĺžiť životnosť obloženia

Ochranný povlak pomôže predĺžiť životnosť obloženia

Vďaka svojim vlastnostiam sú plastové panely ideálne pre kuchyňskú zásteru

Vďaka svojej kvalite sú plastové panely ideálne pre kuchyňskú zásteru

Zdobenie strany stola s plastovými panelmi s kvetinovými výtlačkami

Zdobenie strany stola s plastovými panelmi s kvetinovým potlačou

Plasty pre zástera majú veľa tvárí - to je imituje kameň, drevo, kov, na jej povrchu je možné použiť originálnu tlač alebo 3D obrázok. Samozrejme, že v tomto prípade náklady na zástera značne vzrastie, ale stojí za to pamätať, že väčšinu času, kedy sa má varenie urobiť, obrátiť tvár na zástera. Krásny elegantný obraz, ktorý zdvihne náladu, pomôže pripraviť jedlo ešte chutnejšie.

Tip! Ďalším originálnym variantom je transparentný plast, za ktorým je podsvietenie LED pásky RGB je nainštalované. To pomôže získať panel brilantné, dúhové, svetlé dekorácie, prinášajúce odtiene jedinečnej krásy do kuchynského priestoru. Pre fanúšikov minimalizmus ako podsvietenie môžete jednoducho nastaviť monochromatický bodové svetlá.

Plastové panely pre kuchyňu: 60 nápadov na štýlové dokončenie kuchynskej zástera, stien a stropu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − 88 =