Kuchyne s ostrovom - to je verzia dizajnu, ktorá je zároveň funkčná aj estetická

Kuchyne s ostrovom - to je verzia dizajnu, ktorá je zároveň funkčná aj estetická

Kuchyne s ostrovom dlho preukázali svoju funkčnosť a estetiku v Európe a Amerike. V poslednej dobe sa stávajú čoraz častejšie v našich zemepisných šírkach. Čo vysvetľuje popularitu tohto rozloženia kuchyne? O tomto a oveľa viac - prečítajte si v našom článku.

Najprv sa pozrime, čo je kuchyňa s ostrovom:

Ostrov - ide o plánovaciu možnosť, v ktorej sa nachádza špeciálny "ostrov" v strede miestnosti, ktorý funguje ako varenie alebo pracovný povrch, umývanie alebo jedálenský kút.

obsah

 • Vlastnosti kuchyne s ostrovom
 • Kuchyňa s ostrovom: možnosti
 • Hlavné štylistické smerovanie
 • Rozloženie kuchyne
 • Možnosti využitia ostrova
 • Ako inak môžete použiť ostrov v kuchyni?
Lesk, meď a množstvo dreva - výhodné riešenie pre dokončenie modernej kuchyne!

Lesk, meď a množstvo dreva - výhodné riešenie pre dokončenie modernej kuchyne!

Vlastnosti kuchyne s ostrovom

 Ostrov má spravidla obdĺžnikový tvar. Existujú však aj iné varianty formulárov "ostrov":

 1. kolo;
 2. polkruhová;
 3. oválny.
Svetlý nábytok, ktorý priťahuje oko

Svetlý nábytok, ktorý priťahuje oko

Najuniverzálnejšia je stále obdĺžniková verzia. Sada s týmto rozložením je spravidla sklonená a je usporiadaná v tvare písmena "G" alebo "P", v závislosti od veľkosti a dizajnu miestnosti.

Ak ste už dlho chcel získať takú kuchyňu, potom treba poznamenať, že bude vhodné, ak máte miestnosť s rozlohou najmenej 16 metrov štvorcových. metre. Avšak, aj keď vaša kuchyňa je skromnejšia veľkosť, jej možno kombinovať s obývacou izbou. Súčasne bude kuchyňa a jedálenský areál oddelené "ostrovom". Jedna časť ostrova môže byť použitá ako pracovná plocha a druhá ako barových počítadlách alebo jedálenský stôl.

Zaujímavý dizajn malého ostrova, ktorý kombinuje drez, varnú dosku, pracovnú a jedálenskú časť

Zaujímavý dizajn malého ostrova, ktorý kombinuje drez, varnú dosku, pracovnú a jedálenskú časť

Tip! V tomto prípade môže byť jedálenský priestor všeobecne štylizovaný pod kaviarňou s použitím pultového pultu vysoké stoličky, nástenné maľby a menu.

Avšak táto verzia plánovania zahŕňa dôkladný rozvoj koncepcie kuchyne vo fáze návrhu. Zároveň by cena takýchto ostrovov nemala byť nevyhnutne vysoká.

Pôvodný dizajn, ktorý kombinuje jedálenský a pracovný priestor

Pôvodný dizajn, ktorý kombinuje jedálenský a pracovný priestor

Kuchyňa v modernom štýle s obdĺžnikovým ostrovom

Kuchyňa v modernom štýle s obdĺžnikovým ostrovom

Kuchyňa s ostrovom: možnosti dizajnu a fotografie interiérov v roku 2018

Ak ste sa stále rozhodli získať kuchyňu s ostrovom, odporúčame vám zoznámiť sa s možnými možnosťami jeho dizajnu:

 1. v klasický štýl;
 2. v Secesie;
 3. v rustikálny štýl;
 4. v minimalistický štýl.
Prísne konzervatívny štýl minimalistickej kuchyne

Prísne konzervatívny štýl minimalistickej kuchyne

Tip! Môžete si vybrať iný štýl, ak však vykonáte vnútornú kuchyňu s ostrovom v jednom z navrhnutých štýlov, potom bude vyzerať lepšie.

Naši spoluobčania majú zvyčajne tradične tendenciu gravitovať smerom k klasickým a vidieckym štýlom. Ak je prvá určená hlavne staršími ľuďmi, krajinný štýl alebo štýl krajiny je naklonený mladšej generácii. Pozrime sa na funkcie každého z nich.

fotografie vlastnosť cena
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Fasády sú zdobené kombináciou matného skla a dyhy. Farebné riešenie: hlavná časť headsetu je napodobenina drevených vlákien a ostrovná časť je zastúpená v neutrálnom odtieni roztaveného mlieka. Prírodné farby a textúry pripomínajú krásu nedotknutej prírody. 37 900 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Veľká obľuba medzi domácimi kupcami používa biely dizajn. Dajú miestnosti atmosféru slávnosti a čistoty, biela kuchyňa, s riadne zvoleným osvetlením vyzerá štýlovo a prísne. Na dekoráciu používa niekoľko dekoratívnych prvkov, aby opäť zdôrazňovali dizajn zábrany. 32 884 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Čierna kuchyňa, vyrobená z MDF dosiek a potiahnutá lakovanou farbou, ideálne zapadá do moderného interiéru, dizajn je rozdelený na vertikálne zóny: príjem potravy, varenie a skladovanie jedla. 32 884 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Jednoduchý elegantný dizajn a klasická kombinácia dvoch farieb: čokoládový odtieň z wenského dreva s bielymi fasádami a pracovnými doskami. 33 100 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Ideálna kombinácia vonkajšieho odvolania s jednoduchosťou a funkčnosťou. Čistota línií modelu úplne zodpovedá súčasnej myšlienke prakticity a kvality. 39 700 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Biela farba je úspešne kombinovaná s maticovým hnedým odtieňom fasádnych povrchov. Dekoračné doplnky dopĺňajú nábytkový súbor. V tomto modeli nie sú žiadne prekvapujúce riešenia dizajnu, len praktické a základné detaily, napríklad vo forme samostatného obdĺžnikového viacúrovňového ostrova. 39 700 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Použitie kombinácie výherných farieb: tmavo hnedá wenge, ktorá dokonale zosúlaďuje farby mlieka pultových a fasádnych prvkov. 39 700 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Kuchyňa je vyrobená z MDF dosiek, ktoré sú potiahnuté lesklou emailovou farbou. 32 884 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Kuchyňa je vyrobená z najmodernejších materiálov. Vo svojich fasádach sú len lakonické formy, ktoré umožňujú vytvoriť ideálnu harmóniu medzi povrchmi a vstavanými prvkami. Táto voľba bude ideálna pre ľudí žijúcich v rytme modernosti. 32 884 ₽
Kúpiť teraz
Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet Shade wenge, pripomínajúc jeho sýtosť farby drahé čiernej kávy. Rôznorodá štruktúra fasády kontrastuje s lesklými ľahkými povrchmi a sklenenými prvkami. Urobte pohodlie a pohodu. 39 700 ₽
Kúpiť teraz
Jedálenský stôl-ostrov v centre kuchyne

Jedálenský stôl-ostrov v centre kuchyne

Veľa skriniek vám pomôže prispôsobiť všetky kuchynské potreby

Veľa skriniek vám pomôže prispôsobiť všetky kuchynské potreby

Hlavné štýly pre kuchyňské projekty s ostrovom

 • Klasická kuchyňa znamená prítomnosť striktných línií, vitráže na skrinkách, kamenných alebo mramorových doskách.
 • pre country style charakterizované prvkami ako sú: prútené koše (môžu byť umiestnené pod pultom ostrova), dekoratívne tkanie, veľké množstvo stromov.

Tip! Navyše pre výzdobu si môžete zakúpiť pestrý kaliko záclony. Cena takého interiéru môže byť takmer najväčším rozpočtom zo všetkých možností.

 • moderný zahŕňa použitie materiálov ako je kov a sklo. Pracovné dosky sú zväčša zjednodušené, kľučky dverí sú maskované, všetky technológie sú skryté vo vnútri skriniek. Prevažujúce farby: čierna, šedá, kovová, biela. Ostrov má spravidla jasný geometrický tvar, napríklad kruh alebo štvorec.
Linky liniek a úspešná kombinácia prírodných materiálov -"почерк" стиля модерн

Lokanichnost a úspešná kombinácia prírodných materiálov - moderný štýl "rukopisu"

Akcent zlatý prvok bude vrcholom interiéru

Akcent zlatý prvok bude vrcholom interiéru

 • pre minimalizmus je charakterizovaná zjednodušením a jednoduchosťou vo všetkom. Všetky kusy nábytku musia mať prísny funkčný účel. Multifunkčné objekty sú privítané, napríklad, keď je shell zatlačený stolný.

Okrem estetickej zložky je toto uhlové usporiadanie výrazne šetrí priestor v kuchyni. Napriek zjavnému askeze tohto štýlu môže byť cena takejto kuchyne veľmi vysoká.

Dizajnový prístup k vytvoreniu individuálneho setu nábytku

Dizajnový prístup k vytvoreniu individuálneho setu nábytku

Exkluzívny projektový headset pre priestrannú kuchyňu

Exkluzívny projektový headset pre priestrannú kuchyňu

Plánovanie a dizajn kuchyne (kuchyňa - obývacia izba) s ostrovom

Hlavná vec, ktorú treba zvážiť pri plánovaní kuchyne s ostrovom, je, že jej plocha musí byť aspoň tri metre štvorcových. V tomto prípade je optimálna veľkosť samotného ostrova:

 1. výška: minimálne 85 cm, maximálne 90 cm.
 2. šírka: minimálne 60 cm, maximálne 150 cm;
 3. dĺžka: minimálne 120 cm.

S príslušným usporiadaním ostrova by mali dodržiavať hlavné pravidlo: chladnička Spolu s umývadlom a sporákom by mal byť akýsi trojuholník. Medzi týmito objektmi musí byť vzdialenosť najmenej 60 cm a maximálne 3 metre. Vzdialenosť medzi hlavným súprava a samotný ostrov by nemal byť menší ako 2 metre.

V opačnom prípade budú členovia rodiny nepríjemní pohybovať sa v kuchyni. V tomto prípade má headset úhlové usporiadanie vzhľadom na ostrov.

Pohodlné umiestnenie často používaných pracovníkov"плоскостей"

Pohodlné umiestnenie často používaných pracovných "lietadiel"

Dodržiavanie ergonomického trojuholníka je hlavným pravidlom pri usporiadaní kuchyne

Dodržiavanie ergonomického trojuholníka je hlavným pravidlom pri usporiadaní kuchyne

Možnosti využitia ostrova

Povrch ostrova by sa mal používať veľmi šetrne. Pri kompetentnom využívaní oblasti ostrova je možné naň umiestniť veľa funkčných objektov. Takže, na čo môže byť povrch ostrova použitý:

 1. Pre umiestnenie umývanie auta a varnú dosku. Pritom by mali byť oddelené plošinou so šírkou najmenej 30 cm;
 2. Umiestenie varnej dosky a rezného stola;
 3. Pre umiestnenie pôsobivých veľkostí drezu s dvoma profilmi a príprave pre výrobky (cena však môže byť vysoká);
 4. Aby bol umiestnený v ňom varná doska, pracovný priestor a malý drez.
 5. Pre umiestnenie jedálenský kút.

V tomto prípade je najklasickejšou variantou usporiadania ostrova v kuchyni umiestniť na ne rezací stôl. V tomto prípade môže byť ostrov používaný ako jedálenský stôl alebo barový pult. Mala by sa však vybrať zvlášť vysoká barové stoličky. Toto použitie ostrova ako barového pultu je pomerne bežné a moderné.

Kontrastné kreslá vyzerajú výhodne na pozadí svetlých farieb

Kontrastné kreslá vyzerajú výhodne na pozadí svetlých farieb

Barový pult je výbornou náhradou jedálneho stola pre malú rodinu

Barový pult je výbornou náhradou jedálneho stola pre malú rodinu

Tip! Ak chcete vytvoriť komfortný čítač barov nad stoličkami, ktoré môžete používať Podsvietenie LED.

Moderné vybavenie a štýlový dizajn sú kľúčom k úspešnému dizajnu interiéru

Moderné vybavenie a štýlový dizajn sú kľúčom k úspešnému dizajnu interiéru

Multifunkčná miestnosť, kde si môžete pripraviť jedlo, párty, urobiť nejaké práce a len relaxovať

Multifunkčná miestnosť, kde si môžete pripraviť jedlo, párty, urobiť nejaké práce a len relaxovať

Zoning štúdio apartmán s pomocou veľkého ostrova

Zoning štúdio apartmán s pomocou veľkého ostrova

Ako inak môžete použiť ostrov v kuchyni?

To zďaleka nie je všetko, pretože je možné využiť priestor ostrova. Takže to nie je len obmedzené na vrchol, pretože veľa položiek sa dá umiestniť pod jeho povrch. Napríklad pod doskami môžete umiestniť malú mrazničku, umývačka riadu a odkladací priestor pre riad.

Myšlienka! Okrem toho, ak máte pod pultom police, môžete úspešne umiestniť koše s kuchynskými drobkami: uteráky, zástery, obrúsky. Takéto regály môžu byť urobte vlastnými rukami.

Okrem toho je možné umiestniť pod tabuľku rúra, Umývačka riadu. K dispozícii budú aj police na ukladanie voľných výrobkov. Môžete si ich urobiť sami. V tomto prípade sa tento ostrov zmení na skutočný sen ktorejkoľvek milenky! Cena takého ostrova sa však výrazne zvýši.

Organický obraz v priestrannej miestnosti

Organický obraz v priestrannej miestnosti

Použitie kuchynského ostrova ako úložného priestoru pre víno

Použitie kuchynského ostrova ako úložného priestoru pre víno

Pokiaľ ide o priestor nad ostrovom, môže byť funkčne vyplnený. Ak používate ostrov ako varnú dosku, potom nad ním môžete nainštalovať výkonný kapucňa s osvetlením. Ten druhý stojí za to kúpiť, pretože bude vyzerať dobre z akéhokoľvek uhla. Cena môže byť však veľmi vysoká.

Myšlienka! Okrem toho môžete na ostrove prispôsobiť špeciálnu dekoratívnu poličku - Mensol. K jej kuchynským prístrojom je zavesená. Môžete to urobiť aj vlastnými rukami.

Kapota nad varnou doskou musí byť vybavená vo vhodnej výške a upevnená pevnými spojovacími prvkami

Kapota nad varnou doskou musí byť vybavená vo vhodnej výške a upevnená pevnými spojovacími prvkami

Dekoratívna polička na riad s bodovým osvetlením

Dekoratívna polička na riad s bodovým osvetlením

Krásna kombinácia šľachtického stromu s bielou suňou a čiernym mramorovým vrcholom

Krásna kombinácia šľachtického stromu s bielou suňou a čiernym mramorovým vrcholom

Ak chcete mať moderná kuchyňa, urobte ostrov na nej. A ak vyplníte ostrov s barovým pultom, bude miestnosť ešte výhodnejšia. Nezabúdajte však, že spravidla môžu byť na ostrov iba veľké kuchyne.

Čiernobiela výzdoba modernej kuchyne

Čiernobiela výzdoba modernej kuchyne

Okrem čiernej náhlavnej súpravy bude dizajnový dizajn dvojvrstvovým ostrovom mramoru a ľahkého dreva

Okrem čiernej náhlavnej súpravy bude dizajnový dizajn dvojvrstvovým ostrovom mramoru a ľahkého dreva

Pre malú kuchyňu je miniatúrny ostrov neštandardného tvaru

Pre malú kuchyňu je miniatúrny ostrov neštandardného tvaru

Moderná kuchyňa s ostrovom: 100 + funkčné a štýlové riešenie pre každý rozpočet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 2