Luxusný a elegantný interiér, ktorý vytvára neuveriteľný dojem

Luxusný impozantný interiér barokovej kuchyne

kuchyne - toto je miesto, kde trávnik prežíva veľa času, ale nie pre všetkých, táto miestnosť by mala byť jednoduchá a stručná. Ten, kto sa rozhodne baroko, určite si myslí, že je mimo krabici. Je charakterizovaná slávnosťou, pompéznosťou, fundamentalizmom. Často takéto rozhodnutie je typické pre tých, ktorí sú prívržencami aristokratizmu, krásy, bohatstva. Vytvorenie takejto krásy je ďalšou úlohou, pretože je potrebné brať do úvahy všetky špecifiká. O tom budeme hovoriť podrobnejšie neskôr!

obsah

 • Odkiaľ pochádza štýl?
 • Pozoruhodné vlastnosti
 • výzdoba
 • zariadenie
 • osvetlenie
 • Dôležité prvky dekorácie
Tento štýl je vhodný na zdobenie priestranných izieb

Tento štýl je vhodný na zdobenie priestranných izieb

Odkiaľ pochádza štýl?

Barokový štýl vznikol v Taliansku v 17. až 18. storočí. Mod bol diktovaný kráľovskými dynastiami a veľmi bohatými rodinami. Stav by sa mal zdôrazniť a vyzdvihnúť čo najviac odporu. Použité všetko, čo je drahšie: zlaté tkaniny, nábytok, vykladané drahými kameňmi, liatie.

Venujte pozornosť! Jasné predstaviteľov barokového štýlu - Vorontsovského a Sheremetievského paláca, ktoré sú v Petrohrade.

Moderné prevedenie starého talianskeho štýlu

Moderné prevedenie starého talianskeho štýlu

Je zaujímavé, že tento dizajn sa praktizoval aj medzi zástupcami strednej vrstvy. Samozrejme, za takýchto podmienok sa vytvorila len ilúzia luxusu - ľudia naozaj chceli byť ako ich šľachtici a králi.

Nie je zvláštne, že tento štýl prenikol do moderné kuchyne, hoci príliš veľa pompéznych a inlay kameňov sa už nepoužíva, ale pre určité vlastnosti stále môžete nájsť smer. Takže sa môžete cítiť ako skutočný aristokrat obklopený sústredenou nádherou.

Základným pravidlom pre vytvorenie interiéru je zachovanie jednoty štýlu v celom dome

Základným pravidlom pre vytvorenie interiéru je zachovanie jednoty štýlu v celom dome

Pozoruhodné vlastnosti

Táto možnosť zdobenie kuchyne môžete vyzdvihnúť dôležitú funkciu - tendenciu k prebytku. Táto fráza dokonale ukazuje, čo a ako bude vyzerať v miestnosti. Medzi ďalšie charakteristické znaky:

 1. Zaoblené čiary, zakrivené tvary.
 2. Interiérové ​​predmety s bohatou inlay.
 3. Maľovanie na stenách.
 4. Veľké množstvo zrkadlové plochy.
 5. Ťažké, masívne textílie.
 6. kontrastovať liatie.
 7. Môže byť prítomný stĺp.
 8. Povinné pompézne luster v štýle paláca.

Barokový štýl je charakterizovaný živými kontrastmi, ktoré zdôrazňujú myšlienku. Príklad: tmavé fasády a zlatá alebo strieborná štuková výplň. Populárne farebné kombinácie:

 • zelená a zlato.
 • Biela s modrou/ zlato.
 • Bordeaux s modrou oblohou.
Maximálna demonštrácia majestátnosti a nadradenosti - hlavnou črtou štýlu

Maximálna demonštrácia majestátnosti a nadradenosti - hlavnou črtou štýlu

Dôležité! Ak sa pozriete pozorne na fotografie kuchyne zdobené luxusným barokom, vidíte prevažnosť vertikálnych čiar cez horizontálne čiary, najmä skrine, tapeta, závesy.

Bohatá kombinácia čierneho lesku a"золота"

Efektívna kombinácia čierneho lesku a "zlatého"

výzdoba

Aby ste vytvorili takýto patos a jasný štýl, musíte tvrdo pracovať, a ako v každej miestnosti, všetko tu začína dokončením povrchov: stien, stropu, podlahy. V klasické baroko Predpokladá sa použitie prírodných materiálov, a ak si ich vyberiete z nejakého dôvodu, je to nemožné, musíte im dať takýto účinok.

Na použitie na tvár:

 1. kameň.
 2. Drahé druhy dreva.
 3. Prírodné hodváb.
Použitie prírodných materiálov vytvára drahší obraz

Použitie prírodných materiálov vytvorí drahší interiér

Samozrejme, sú to ideálne možnosti, ale nie vždy existuje finančná a technická príležitosť na ich využitie. Umelé náhrady prichádzajú na záchranu, čo je mimoriadne ťažké odlíšiť na vonkajšej strane. Okrem toho majú takéto materiály oveľa vyššie technické parametre a sú oveľa praktickejšie.

Možnosti výmeny:

Alternatíva 1 Alternatíva 2 Alternatíva 3
Na podlahe pomerne ľahko môžete použiť drahé a náladové parkety, ale cenovo dostupnejšie, ale odolné proti opotrebeniu laminát Dokončenie podlahy v pracovnom priestore je možné vykonať pomocou silných keramických žulových dosiek Na stenách namiesto mramorových dosiek je možné umiestniť dekoratívne panely zo stlačenej drviny, ktorá je v čase lacnejšia. Okrem toho sú takéto materiály jednoduchšie, čo znamená, že nemusíte hádať o tom, ako ich opraviť

Dôležité! V rekreačná oblasť (jedáleň) je potrebné položiť koberec, a malo by to byť dlhé. Toto riešenie urobí miestnosť teplou a útulnou.

Aj keď s dokončením a vytváraním štýlu, ale steny, podlaha a strop hrať úlohu pozadia pre nábytok a dekoratívne prvky. Z tohto dôvodu je potrebné venovať veľkú pozornosť prispôsobenie farieb, aby to nepreháňalo s patosom. Vynikajúci výkon - tichý tón. Nezabudnite, že hlavnou úlohou v tomto prípade je zastrieť budúci nábytok a vytvoriť holistický dojem.

Krémové odtiene v tradičnej talianskej kuchyni

Krémové odtiene v tradičnej talianskej kuchyni

Pre steny môžete vybrať túto možnosť:

 1. Sieťotlač.
 2. Povlak s matnou farbou.
 3. Aplikácia benátskej omietky.
 4. Vkladanie s hladkou alebo textúrovanou monofónnou tapetou.
Ozdobné steny s dekoratívnou sadrou a prírodným kameňom

Ozdobné steny s dekoratívnou sadrou a prírodným kameňom

Ktorákoľvek z týchto možností dokonale zapadá do barokového štýlu. Silkscreening a Benátskej omietky - to je pomerne drahé spôsoby dokončovania, čo môže robiť len špecialista. So zreteľom na maľba a lepenie, potom pre vlastníkov nebudú žiadne ťažkosti.

Dôležité! Nezabudnite na dôležitý prvok, ktorý je považovaný za charakteristický znak štylistiky - to je kontrastné štukové lišty. Ale s tým nemusíte preháňať, je dôležité cítiť opatrenie - v obložení sú doslova dostatok prvkov.

Štuku pomáha vytvárať jednotu štýlu a zloženia

Štuku pomáha vytvárať jednotu štýlu a zloženia

Musia byť zabezpečené otvory pre okná a dvere. Bude to vhodné závit, zdobené zlacením. Samotné dvere musia byť dvojkusné, takže budú vyzerať skôr ako palácové. Plátno by malo byť zdobené dekoratívnymi prvkami.

Tip! V barokovej kuchyni musíte venovať zvláštnu pozornosť stropu: len biela, bez akýchkoľvek úprav, nebude fungovať. Môžete to urobiť pokračovaním stien, opakovaním štuku a zlacením. Ďalšia možnosť - strop nástenné maľby, ktoré zobrazujú staroveké predmety.

Klasická stropná dekorácia s maľovaním a štukou

Klasická stropná dekorácia s maľovaním a štukou

Tip! Nie je ťažké kupovať stropné fresky, pretože moderný výrobcovia ponúkajú široký sortiment hotových fresiek, rovnako ako tie, ktoré sú na mieru vyrobené. Utierky sú vytvorené netkanej základne, čo je robustné, ľahko prilepiteľné a praktické.

zariadenie

Varenie Headset osobitná pozornosť by sa mala venovať. Malo by byť náročné, úspešne kombinovať pevnosť a eleganciu. Charakteristickými znakmi sú početné vyvýšenia a vydutia. Môžete si všimnúť prevahu takých foriem ako ovál, špirála. Fasády vyzdobte drevenými mozaika, bronzové výmurovky.

Dôležité! Najdôležitejšou úlohou pri výbere headsetu nie je prekračovať hranice medzi pretenčnosťou a zlým vkusom. Aby ste to urobili, musíte merať tvar, veľkosť, farbu nábytku s dokončeným povrchom a inými prvkami interiéru.

Neštandardné vybavenie zdôrazňuje starodávny štýl interiéru

Neštandardné vybavenie zdôrazňuje starodávny štýl interiéru

Existujú určité povinné prvky, ktoré musia byť v každom prípade prítomné. Sada je celkom štandardná:

 1. Podlahové skrine - musia byť masívne.
 2. príborníky, v ktorých sú sklenené fasády.
 3. Závesné skrinky.

Na drevených prvkoch sú povolené, dokonca vyrezávané ozdoby a vložky sú vítané. Požadovaný prvok - krútené kľučky, ktoré sú veľmi podobné ručnej práci. Často, aby sa vytvorila špeciálna atmosféra, lakové farby sa používajú na povrchovú úpravu.

Tip! Táto technika by mala byť skrytá čo najviac. Štandardné biele chladnička alebo umývačka riadu sa vymaní z celkového štýlu. Riešenie - použitie fasád s montážou na technologických dverách. Jediná vec, ktorú nemožno skryť, je rúra a pec.

Pracovná plocha kuchynského setu je dokonale maskovaná atribútmi zvoleného štýlu

Pracovná plocha kuchynského setu je dokonale maskovaná atribútmi zvoleného štýlu

osvetlenie

Ďalším pozoruhodným rysom barokovej kuchyne je veľkorysý osvetlenie. A nie len luster a tým pomalšie, tým lepšie. Je dôležité vytvoriť prístup do miestnosti s prirodzeným svetlom z okna.

Tip! Možno použiť reflektory nad pracovným povrchom, ale nie vo veľmi veľkom množstve. Presné a bližšie k barokovému stylistovi sú stenové lampičky s jednoduchým osvetlením a centrálne veľké luster.

Nezabudnite, že pri výbere osvetlenia je potrebné zvážiť výšku stropu. Keď je to podobné dizajn v kuchyni priemerný byt, potom z roztieranie lustre stále stojí za opustenie. Ak to umožňujú parametre miestnosti, potom na predné sklo, ušľachtilý kryštál atď.

Krásny krištáľový luster v strede - povinný svetelný prvok

Krásny krištáľový luster v strede - povinný svetelný prvok

Dôležité prvky dekorácie

Mali by tiež venovať pozornosť. Medzi najcharakteristickejšie prvky výzdoby:

 1. Porcelánové a faianske plastiky.
 2. Kamenné figúrky.
 3. namaľovaný vázy s čerstvými kvetmi.
 4. Staroveké hodiny s kyvadlom.

Opäť pri výbere hlavnej veci - nepreháňajte ju a nezapadajte do štýlu.

záver

Baroková kuchyňa je niečo, čo môže prilákať, fascinovať a prekvapiť. To štylistické rozhodnutie v byte nie je ľahké implementovať, je pravdepodobné, že vybaviť súkromný domov tam, kde je potrebný priestor, výška stropu a veľkými oknami.

Glitter a sofistikovanosť renesancie: 60 + luxusné interiéry barokovej kuchyne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =