Klasická kuchyňa vo vidieckom dome: oblúk namiesto dverí

Klasická kuchyňa vo vidieckom dome: oblúk namiesto dverí

Medzi mnohými dizajnovými riešeniami oblúk do kuchyne Namiesto dverí je multifunkčný. Koniec koncov, je to nielen atraktívny prvok výzdoby, ale aj vynikajúci spôsob, ako vizuálne rozšíriť priestor bytu. Vďaka veľkému počtu konštruktívnych riešení môžete vždy zvoliť oblúk pre štýl vášho domu. A jednoduchosť štruktúry umožňuje všetkým to dosiahnuť vlastnými rukami.

obsah:

 • Zatvorte do kuchyne namiesto dverí
 • Výhody oblúka pre kuchyňu
 • Nuance pri vytváraní oblúkov
 • Ako si sám vytvoriť oblúk
 • Postupné pokyny
 • zistenie
Oblúk štandardnej veľkosti v malej kuchyni

Oblúk štandardnej veľkosti v malej kuchyni

Oblúk v secesnom štýle

Oblúk v secesnom štýle

Široký oblúk v kuchyni vám umožní vizuálne rozšíriť priestor miestnosti

Široký oblúk v kuchyni vám umožní vizuálne rozšíriť priestor miestnosti

Zatvorte do kuchyne namiesto dverí

Oblúk do kuchyne namiesto dverí je skvelý spôsob, ako premeniť váš dom. veľa moderné apartmány sa predávajú so zabudovanými oblúkmi, takže ich majitelia nemusia premýšľať o reštrukturalizácii. Ale aj keď váš dom nie je vybavený kuchynským oblúkom, ak si to prajete, môžete ho postaviť sami. Koniec koncov, proces vytvárania takého prvku dizajnu je veľmi jednoduchý, hoci má určité odtiene. Po zoznámení s nimi a tiež so všetkými možnými variantami popravy, môžete ľahko môžete oblúk vytvoriť vlastnými rukami.

Zlomená forma oblúka hypokarónu

Zlomená forma oblúka hypokarónu

Výhody oblúka pre kuchyňu

Oblúk sadrokartónu v kuchyni namiesto dverí vždy vyzerá neuveriteľne atraktívne. A to je vynikajúca alternatíva k nudným vchodom. A ak máte pochybnosti o tom, či položíte oblúk do vašej kuchyne, pozrite si zoznam jej výhod:

 • oblúky sú veľmi jednoduché. Najčastejšie pre stavbu sadrokartónu, a to je dosť ľahké, takže je namontovaný bez ťažkostí. Taktiež z tohto materiálu je možné vytvoriť tvar akéhokoľvek tvaru;
 • Atraktívny vzhľad týchto oblúkov je jednou z hlavných výhod. Koniec koncov, dizajnéri už dlho dokázali, že hladké linky v interiéri upokojujú a vytvárajú útulnú atmosféru.
Zaoblené oblúky majú harmonickú pokojnú podobu

Zaoblené oblúky majú harmonickú pokojnú podobu

 • Oblúk má hladkú a rovnú štruktúru, takže môžete ľahko aplikovať akúkoľvek úpravu. Všetko závisí len od vašej fantázie;
 • pretože štruktúra bude mať veľmi nízku hmotnosť, nebude nepriaznivo ovplyvňovať nosné steny, ako aj priľahlé konštrukcie;
 • Ak bude oblúk vytvorený v súlade so všetkými pravidlami, bude vám slúžiť mnoho rokov;
Oblúk s hladkým povrchom a dekoráciou stien v kuchyni vidieckeho domu

Oblúk s hladkým povrchom a dekoráciou stien v kuchyni vidieckeho domu

 • starostlivosť o takýto dizajn je oveľa jednoduchšia ako za dverami;
 • Oblúk vykonáva dve funkcie naraz, pretože slúži ako oddelenie medzi zónami bytu, ako aj vstup do kuchyne.

Pretože ak sa rozhodnete zvýšiť vizuálnu hlasitosť vášho bytu, bude oblúk vynikajúcim riešením.

Príkladom románskeho oblúka, ktorý má klenbu v tvare polkruhu. Také oblúky sa používajú na vizuálne zväčšenie miestnosti

Príkladom románskeho oblúka, ktorý má klenbu v tvare polkruhu. Také oblúky sa používajú na vizuálne zväčšenie miestnosti

Nuance pri vytváraní oblúkov

Vďaka takémuto veľkému množstvu výhod sa mnohí ľudia rozhodli inštalovať oblúk do kuchyne a nie do dverí. Ak si nie ste istí, že si môžete vytvoriť dizajn sami, vždy si môžete zakúpiť oblúk do kuchyne namiesto dverí, alebo môžete pozvať majstrov, ktorí ich ľahko vytvoria. Ale bez ohľadu na to, ako nainštalujete oblúk, musíte vedieť o tom, z čoho je vyrobený a aké druhy oblúkov sú. Tieto poznatky vám pomôžu pri výbere dizajnu alebo pri vlastnej ručnej konštrukcii. Podľa obrysu sú oblúky rozdelené na:

 • Oblúky zložitých konštrukcií. Sú vhodné pre izby s veľkou plochou a vysokými stropmi. Takže ich nepoužívajte Chruščov. Tiež by ste mali dbať na to, aby miestnosť nebola tak jasná, pretože riskujete, že vytvoríte príliš škvrnitý dizajn.
 • prostý oblúky zo sadrokartónu, ktoré sú ideálne pre malé byty. Majú jednoduchý obrys a často sa vykonávajú z jedného listu sadrokartónu.
Symetrické oblúky jednoduchého tvaru

Symetrické oblúky jednoduchého tvaru

Rôzne formy oblúkov im dávajú takúto klasifikáciu:

 • za polomer zakrivenia;
 • pre hrúbku oblúka sa najčastejšie vyberá na úroveň so stenou, takže konštrukcia vyzerá monoliticky a pevne;
 • Sú tiež vytvorené vzhľadom na os symetrie alebo sú asymetrické.

Použitie oblúkov v interiéri nie je poctou móde, ale klasike. V ich majetkoch boli vybavené grandeami, po ktorých sa oblúky stali neoddeliteľnou súčasťou rafinovaného interiéru. Ale ak skôr stavať nový dizajn bolo ťažké, po tom všetkom mali ťažkú ​​váhu a boli vyrobené z tehál, potom v našich časoch sú oblúky takmer bez tiaže a môžu byť zabudované do každej steny.

Klasický oblúk namiesto dverí v kuchyni

Klasický oblúk namiesto dverí v kuchyni

Ako si sám vytvoriť oblúk

Oblúk do kuchyne namiesto dverí s vlastnými rukami je skutočne stavaný veľmi rýchlo a ľahko. Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je podrobne sa zoznámiť s pravidlami tvorby a inštalácie. Než začnete vytvárať dizajn, mali by ste sa rozhodnúť, kam chcete opraviť. Koniec koncov, ak je výstup z kuchyne vedľa spálne, riskujete vytváranie nepohodlia pre domácnosť. Neustály hluk, rovnako ako rôzne zápachy, zasahujú do pokojnej zábavy a spánku. Pretože stojí za to inštalovať oblúky len medzi nimi kuchyne a chodba alebo obývacia izba.

Pripojenie chodby, obývacej izby a kuchyne s oblúkmi

Pripojenie chodby, obývacej izby a kuchyne s oblúkmi

Potom je potrebné skladovať potrebné nástroje a materiály. Budete potrebovať:

 • kovové profily;
 • sádrokartónové dosky;
 • samorezné skrutky a hmoždinky;
 • level;
 • ruleta;
 • ceruzka;
 • nožové písacie potreby;
 • šmirgľový papier;
 • píla;
 • Cordless;
 • nožnice určené pre kov.

Akonáhle ste pripravili všetko, čo potrebujete, môžete prejsť priamo na stavbu konštrukcie. Je dôležité vedieť, že oblúky sú vytvorené dvoma spôsobmi:

 • Wet, ktorý je prispôsobený na malé rozpätie a dokáže dokonale vymedziť oblúky s veľkým polomerom zakrivenia.
 • Suchá metóda je vhodná pre oblúky veľkých rozmerov, ale s malým polomerom.
Oblúky vyrobené mokrým spôsobom

Oblúky vyrobené mokrým spôsobom

Postupné pokyny

Oblúk do kuchyne namiesto dverí, ktorej cena v hotovej forme môže byť pre vás príliš drahá, je veľmi ľahké vyrábať ručne. Preto nielenže významne ušetríte vytvorením sami, ale aj vykonaním podľa vlastného uváženia. Všetko, čo musíte urobiť, je dodržiavať jednoduché pravidlá inštalácie a konštrukcie.

Oblúk jednoduchého tvaru môže byť vyrobený sami

Oblúk jednoduchého tvaru môže byť vyrobený sami

 • Najprv sa rozhodnite o veľkosti budúceho oblúka a označte jeho polohu ceruzkou. Táto značka v budúcnosti pomôže vytvoriť rám z kovového profilu.

Tip! Nebojte sa počas inštalácie zmeniť zamýšľané parametre. V prípade potreby upravte štruktúru na parametre otvárania.

 • Potom môžete pokračovať v inštalácii kovového rámu. Táto časť oblúka je jeho podporou a kostrou. Preto by inštalácia profilov mala byť braná zodpovedne. Najskôr je vhodné nainštalovať profil v tvare n. Potom je potrebné prejsť priamo na základ budúceho oblúka. Je vyrobený z profilu oblúka, ktorý je ohnutý podľa zamýšľaného kontúry budúceho dizajnu. Na konci, upevnenie profilov so skrutkami, môžete ľahko prejsť do ďalšej etapy.
Zhotovenie profilov z kovového profilu oblúkovitého tvaru: vyrábame rezy

Výroba z kovu. Oblúkovitý profil: vyrábame rezy

Ďalej vytvárame potrebný tvar, napríklad oblúk

Ďalej vytvárame potrebný tvar, napríklad oblúk

 • Teraz je potrebné rezať segmenty budúceho oblúka zo sadrokartónu. Každý z nich musí byť starostlivo upravený na úroveň, pretože v budúcnosti by mal byť dizajn rovný.

Tip! Ak chcete ohýbať oblúk bol jednoduchší, sadrokartón by mal byť mierne navlhčený vodou. Takže vám o to ľahšie podľahne.

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť oblúkovitý oblúk, je urobiť incízie na sadrokartónových doskách

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť oblúkovitý oblúk, je urobiť incízie na sadrokartónových doskách

 • Pripevnite prvky oblúka k rámu pomocou samorezných skrutiek. Ak chcete dať štruktúru silu, potom stojí za to použiť prepojky.
Inštalujte dodatočné ďalšie časti profilu medzi oboma oblúkmi, aby sa dosiahla ďalšia konštrukčná pevnosť

Inštalujte ďalšie časti profilu medzi oboma oblúkmi, aby sa dosiahla dodatočná konštrukčná pevnosť

Upevnenie zakriveného sadrokartónového prvku k oblúkovej štruktúre

Upevnenie zakriveného sadrokartónového prvku k oblúkovej štruktúre

 • Teraz môžete prejsť na tmel - to pomôže vyrovnať povrch a dokonca aj oblúk so stenou. Posledná fáza môže byť maľba alebo lepenie tapiet.
Biely oblúk s minimálnymi ozdobnými prvkami

Biely oblúk s minimálnymi ozdobnými prvkami

Po preskúmaní všetkých týchto etáp môžete veľmi rýchlo pochopiť, ako vytvoriť oblúk namiesto dverí do kuchyne vlastnými rukami. Všetko, čo je potrebné, je pozornosť a dôslednosť v práci.

zistenie

Oblúk do kuchyne namiesto dverí, fotografia, ktorú vždy nájdete na internete, vyzerá neuveriteľne atraktívne. To je dôvod, prečo veľa ľudí premýšľa o inštalácii takého oblúka vo svojej obývacej izbe alebo kuchyňa-jedáleň v súkromnom dome. Môžete využiť služby profesionálov, ktorí na vašu žiadosť vytvoria nejaký dizajn. Ale ak ste si istí svojimi schopnosťami, môžete vždy vytvoriť vlastný oblúk.

Široký oblúk do kuchyne namiesto dverí v romantickom štýle

Široký oblúk v romantickom štýle

Takýto dekoratívny oblúk vám bude slúžiť mnoho rokov. Toto vykoná niekoľko funkcií naraz. To občas zvýši vizuálny objem vášho bytu a zároveň ho zanechá konvenčné zónovanie rovnaké. Konštrukcia je jednoduchá v konštrukcii a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Preto, ak chcete zmeniť svoj dom, premýšľajte o tom, ako vytvoriť oblúk vo vašej kuchyni namiesto dverí.

Arch na kuchyňu namiesto dverí: 80 funkčných možností pre váš domov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 5 =