Kuchenka indukcyjna jest znacznie bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż jakakolwiek inna

Kuchenka indukcyjna jest znacznie bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż jakakolwiek inna

Każdego dnia każdy z nas spędza około trzech godzin w pobliżu pieca. Aby jakościowo przygotować jedzenie i nie myśleć o trudnościach w gotowaniu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest odpowiednio wybrać odpowiednie środowisko pracy. Dziś postęp technologiczny nie stoi w miejscu. Zamiast najpowszechniejszego gazu lub kuchenki elektryczne nowy nowoczesny Płyty indukcyjne.

 • Rodzaje elementów grzejnych
 • Cechy panelu indukcyjnego
 • Korzyści 
 • Indukcja
 • Cechy kuchenki elektrycznej: zalety i wady
 • Jak dbam o kuchenkę indukcyjną?
 • Wnioski
Wnętrze kuchni prywatnego domu w nowoczesnym stylu

Wnętrze kuchni prywatnego domu w nowoczesnym stylu

Początkowo były bardzo drogie i niedrogie tylko dla niektórych gospodyń domowych, ale wkrótce ten cud technologii z zaufaniem wszedł do domów wielu ludzi. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom płyty indukcyjnej.

Rodzaje elementów grzejnych

Na rynku urządzeń kuchennych dostępne są różne modele:

 • grzejniki spiralne podgrzewają się bardzo szybko (przybliżony czas to 15 sekund);
 • banded - Ogrzewanie następuje w ciągu 8 sekund;

 • halogen pracować po 3 sekundach rozgrzewki;
 • nagrzewnice indukcyjne stworzyć silne pole magnetyczne o wysokiej częstotliwości, które ogrzewa dno dostarczonych naczyń.

Cechy panelu indukcyjnego

Co oznacza płyta indukcyjna? Jest to specjalna konstrukcja kuchenna, która wykorzystuje energię pola magnetycznego w swojej pracy. Mechanizm jego działania nie jest zbyt skomplikowany, ale znacznie skuteczniejszy niż na przykład w kuchenkach elektrycznych.

Jak działa kuchenka indukcyjna

Jak działa kuchenka indukcyjna

Kuchenka indukcyjna w zdemontowanej formie

Kuchenka indukcyjna w zdemontowanej formie

Fakt! Cechą kuchenek indukcyjnych jest zimna powierzchnia wokół stref grzewczych. Minimalizuje to oparzenia podczas gotowania.

Zalety płyty indukcyjnej

Zalety tej techniki obejmują:
 • Dzięki temu jest o wiele bezpieczniejszy niż elektryczny szklana powierzchnia ceramiczna. Na przykład możesz bezpiecznie gotować z dziećmi i nie martw się, że dziecko może coś uderzyć i przypadkowo się poparzyć, ponieważ kuchenka nagrzewa się tylko wtedy, gdy jest na niej naczynie. Plus wszystko po usunięciu garnki pozostaje ciepły, nie gorący.
Powierzchnia wokół naczyń zawsze pozostaje zimna

Powierzchnia wokół naczyń zawsze pozostaje zimna

 • Kolejną zaletą płyty indukcyjnej jest bardzo wysoka szybkość nagrzewania. Nie będziesz miał czasu na mrugnięcie okiem, ponieważ jedzenie zostanie pomyślnie przygotowane.
Dzięki szybkiej indukcji grzewczej kucheny stały się bardzo popularne

Ze względu na szybkie nagrzewanie płyty indukcyjne stały się bardzo popularne

Piękny design płyty dopasuje ją do niemal każdego wnętrza

Piękny design płyty dopasuje ją do niemal każdego wnętrza

 • Jest to również okazja dla tych, którzy obawiają się, że po użyciu tego sprzętu kuchennego płacić za dużo rachunków za media. Jest bardzo ekonomiczny, pomimo wielkiego źródła energii.
 • Często, szczególnie w lecie, narzekamy, że w kuchni jest bardzo gorąco podczas gotowania. W przypadku kuchenki indukcyjnej nie wystąpią żadne problemy. W kuchni nie jest tak gorący, ponieważ uwalniane jest znacznie mniej ciepła.
 • Kolejna zaleta - brak dymu, gdy urządzenie przypadkowo dostaje okruchy jedzenia lub wody. Często spotykamy się z tym, a następnie bardzo trudno jest pozbyć się dymu. Ale panel indukcyjny rozwiązuje ten problem.

 • Dodatkowo możesz ustawić żądaną temperaturę, a także wyrzucić ją z jednego palnika na drugi. Oznacza to, że jeśli chcesz szybko zagotować wodę podczas gotowania mięsa - można to zrobić bez problemów.
 • Ta technika ma bardzo atrakcyjny wygląd nowoczesny design i pasuje do prawie każdego wnętrza. Ponadto istnieje również panel indukcyjny, który można przenosić i umieszczać w dowolnym miejscu.
Przenośny model Kit Fort KT-104

Przenośny model Kit Fort KT-104

 • Nie trzeba go tak dokładnie myć. Wystarczy wytrzeć wilgotną ściereczką lub serwetką - wszystko jest czyste jak lustro.
 • Urządzenie ma wiele programów gotowania, więc nie musisz kupować podwójny kocioł i inne urządzenia kuchenne, ponieważ piec ten stanie się niemal uniwersalny.
Duża liczba programów gotowania pozwoli ci przygotować prawdziwe kulinarne arcydzieła

Duża liczba programów gotowania pozwoli ci przygotować prawdziwe kulinarne arcydzieła

Niestety nie ma idealnych rzeczy. Współczesne gospodynie już przetestowały i oceniły wszystkie niedogodności płyty indukcyjnej.

Urządzenia indukcyjne

Wadę można przypisać:
 • Sama płyta jest wykonana z ceramiki szklanej, więc jest bardzo delikatna, gdy jest transportowana, mogą wystąpić pęknięcia i uszkodzenia.
Kompaktowy model do małych kuchni

Kompaktowy model do małych kuchni

Powierzchnia GAGGENAU ze wspaniałym designem

Powierzchnia GAGGENAU ze wspaniałym designem

 • W kuchni musi określić dobre miejsce, to znaczy, nie można umieścić w pobliżu innych urządzeń, ponieważ może to być zwarcie lub usterka.
 • Nie wszystkie potrawy można umieścić na powierzchni. Nie używaj naczyń wykonanych z aluminium lub szkła. Doskonale dopasowane garnki ze stali nierdzewnej, żeliwa, żelaza. Aby to sprawdzić, wystarczy przymocować magnes, a jeśli jest przyciągnięty - patelnia dokładnie pasuje.
Za pomocą magnesu można określić, czy naczynia nadają się do kuchenek indukcyjnych

Za pomocą magnesu można określić, czy naczynia do gotowania indukcyjnego

Ikona z 4 pionowych pętli i Indukcji podpisu

 • Czasami podczas pracy jest trochę hałasu.
 • Niektórzy uważają, że urządzenia indukcyjne mają promieniowanie elektromagnetyczne, ale to nie jest do końca prawdą.

Cechy kuchenki elektrycznej: zalety i wady

Jeśli mówimy o piecu elektrycznym, to korzyści są oczywiście znacznie mniejsze niż w modelu indukcyjnym.

Przystępna cena - jedna z niewielu zalet kuchenek elektrycznych

Przystępna cena - jedna z niewielu zalet kuchenek elektrycznych

Elektryczna płyta kuchenna to urządzenie kuchenne, które działa na prąd. Jest to jeden z najpotężniejszych przedmiotów w życiu codziennym. Jest używany przez większość społeczeństwa, ponieważ kosztuje znacznie mniej, co jest jego plusem.

Wady obejmują:
 • Jeśli elektryczność zostanie odcięta, nie możesz jej użyć. To zależy od dostawy energii elektrycznej.
 • Inną wadą w pracy takiej płyty jest złożona instalacja. Nie wszyscy wiedzą, jak i gdzie poprawnie zainstalować, aby nie było problemów w pracy. Ponadto niewłaściwa instalacja może doprowadzić do zwarcia lub pożaru, porażenia prądem.
Fartuch roboczy o jasnym kolorze sprawi, że wnętrze będzie bardziej kontrastowe

Fartuch roboczy o jasnym kolorze sprawi, że wnętrze będzie bardziej kontrastowe

Kuchnia-jadalnia wnętrze w nowoczesnym stylu klasycznym

Wnętrze kuchni-jadalni w stylu nowoczesnej klasyki

 • Wymiary kuchenki elektrycznej są duże, więc powinieneś najpierw wybrać odpowiednie dla niej miejsce. Ponadto warto pomyśleć o złączach zewnętrznych, które również wymagają specjalnej europejskiej gniazda.
 • Podczas pracy z elektryczną płytą grzejną należy przestrzegać wszystkich instrukcji, ponieważ robi się bardzo gorąco. Nie pozwól dzieciom zbliżyć się do tych, którzy nie wiedzą, jak korzystać z takiego pieca - mogą się poparzyć.
 • Ponadto nie można pozostawiać łatwopalnych materiałów w pobliżu urządzenia, ponieważ wysokie temperatury mogą spowodować pożar i spowodować ogromne szkody.
Gourmia GIC-100 - wielofunkcyjna przenośna kuchenka

Gourmia GIC-100 - wielofunkcyjna przenośna kuchenka

Do notatki! Konstrukcja kuchenki elektrycznej jest mniej atrakcyjna, w przeciwieństwie do wersji indukcyjnej. Nadal bardzo wymaga odejścia, dlatego trzeba bardzo dużo prać, aby zmyć ją z brudu i gotowanego jedzenia. Jeśli kuchenki z kuchenki elektrycznej dostaną okruchy z jedzenia, szybko się zapalą, niż stapią dym.

Jak dbam o kuchenkę indukcyjną?

Najpierw musisz usunąć resztki jedzenia z powierzchni. Można to łatwo zrobić za pomocą specjalnego skrobaka. Po nieznacznym ochłodzeniu urządzenia nałóż na niego odpowiedni płyn do mycia naczyń. Następnie powierzchnię należy wyczyścić i wytrzeć wilgotną ściereczką.

W trosce o tego typu sprzęt, należy wziąć pod uwagę następujące punkty:
 • w żadnym wypadku nie można wytrzeć powierzchni gąbką do zmywania naczyń, dzięki czemu będzie miała niebieski kolor i będzie bardzo trudna do usunięcia;
Specjalny skrobak pomoże oczyścić powierzchnię wyschniętego zanieczyszczenia

Specjalny skrobak pomoże oczyścić powierzchnię wyschniętego zanieczyszczenia

 • Do czyszczenia piekarnika nie używaj kuchenek ani sprayów;
 • aby usunąć tablicę, użyj roztworu octu;
Ostateczne przetarcie serwetką

Ostateczne przetarcie serwetką

 • najlepszy sposób na szybkie i, co najważniejsze, skuteczne usuwanie tłuszczów i plam - specjalne produkty do pielęgnacji ceramika.

Wnioski

Jak widać, nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie wszystkich nowych modeli urządzeń kuchennych, poprawiając ich funkcje. Ważnymi punktami są bezpieczeństwo i oszczędność energii, które producenci uwzględnili w urządzeniach indukcyjnych. Pomimo wyższych kosztów kuchenek indukcyjnych, pozwalają zaoszczędzić na płaceniu rachunków za energię elektryczną. Ponadto mają długą żywotność i są wygodniejsze w użyciu.

Nigdy nie spalisz się na powierzchni kuchenki indukcyjnej i nigdy nie strzelisz, nawet jeśli zapomnisz wyłączyć płytę grzewczą, zdejmując naczynia

Nigdy nie spalisz się na powierzchni kuchenki indukcyjnej i nigdy nie strzelisz, nawet jeśli zapomnisz wyłączyć kuchenkę, zdejmując naczynia

Panel indukcyjny zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż konwencjonalna kuchenka elektryczna

Panel indukcyjny zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż konwencjonalna kuchenka elektryczna

Dzięki wielu zaletom technologia indukcyjna zyskała popularność wśród wielu konsumentów. Tylko ty wybierasz, z której płyty korzystać, najważniejsze jest to, że jest łatwy w użyciu i lubisz.

Technologie na straży smaku: co jest lepsze – płyta indukcyjna lub elektryczna?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =