Taca na sztućce wykonana z drewna

Taca na sztućce wykonana z drewna

Taca dla sztućce w szuflada - praktyczna i niezastąpiona dla każdej kuchni. Kuchnia powinien nie tylko wyglądać pięknie, ale także być funkcjonalny i praktyczny. Wszystko powinno się znajdować w ergonomiczny sposób, aby wszystkie przedmioty były zawsze pod ręką.

Spis treści:

  • Znaczenie właściwej organizacji przechowywania sztućców
  • Co to jest taca na sztućce i do czego służy?
  • Różnorodne tace kuchenne
  • Zalety i wady różnych tacek
  • Niezwykłe organizery na urządzenia
  • Kilka zasad przechowywania potraw
  • Jak samemu zrobić tacę do przechowywania
Taca w tonacji z metalową kuchnią

Taca w tonacji z metalową kuchnią

Piękna aksamitna taca w kuchni w Prowansji

Przepiękna patelnia obita aksamitem w kuchni w stylu prowansalskim

Plastikowa taca jasna w stylu Art Nouveau

Plastikowa taca jasna w stylu Art Nouveau

Niezwykła wycinanka w kuchni sztućców

Niezwykła rzeźbiona taca w kuchni sztućców

Tacka tekstylna do urządzeń kuchennych

Tacka tekstylna do urządzeń kuchennych

W związku z tym wszelkiego rodzaju akcesoria do przechowywania sztućców i naczyń zamieniają się w nieodzowną rzecz w gospodarstwie domowym. Pomogą w utrzymaniu niezbędnych przedmiotów w ściśle wyznaczonym miejscu.

Obcinacz do sztućców, własnoręcznie wykonany, łatwo mieści się w wysokiej kuchennej skrzynce

Obcinacz do sztućców, wykonany ręcznie, z łatwością wpasowuje się w wysoką skrzynka kuchenna

Oczywiście najłatwiej jest kupić standardową tacę do przechowywania, która pasuje do przeciętnej kuchenki. Z reguły takie tace są utrzymywane w szary lub inny uniwersalny kolor i nie stanowią szczególnego znaczenia estetycznego. Ale jeśli jesteś bardziej kreatywny, to warto wybrać tacę z większą wyobraźnią.

Tacka z tworzywa sztucznego jest wygodna i praktyczna w użyciu

Tacka z tworzywa sztucznego jest wygodna i praktyczna w użyciu

Znaczenie właściwej organizacji przechowywania sztućców

Jeśli Twoja kuchnia jest zorganizowana optymalnie, wszystkie przedmioty na niej będą miały swoje miejsce, a wszystkie małe rzeczy będą dokładnie umieszczone na półkach i szufladach. Zgadzam się, taka organizacja jest marzeniem każdej kochanki. Aby pomóc jej w wykonywaniu codziennych rutynowych obowiązków w kuchni i przekształcić zwykłe gotowanie w fascynujący proces, należy podejść do organizacji przestrzeni w kuchni z wyobraźnią. Ostatecznie zgodzisz się: kiedy jesteś pochłonięty twórczym procesem gotowania, nie ma czasu na szukanie miejsca, w którym leżą łyżki i gdzie znajdują się widły. Dlatego wskazane jest posiadanie specjalnej tacy na sztućce. Możesz wybrać opcję, która najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

W obszernej szufladzie można umieścić inne sztućce, oprócz łyżek i widelców

W obszernej szufladzie można umieścić inne sztućce oprócz łyżek i widelców

Co to jest taca na sztućce i do czego służy?

Taca na łyżki, widelce i noże jest małe pudełko, który jest podzielony na sekcje, z których każda jest przeznaczona do przechowywania odpowiedniego typu urządzenia. Z reguły tace mają od 4 do 6 sekcji - zarówno dużych, jak i małych, co sprawia, że ​​sortowanie instrumentów jest wygodne.

Praktyczny organizer na drzewo w kuchennym pudełku

Praktyczny organizer wykonany z drewna w pudełku kuchennym

Tace te różnią się w zależności od wielkości szuflady kuchni. Dlatego głównymi kryteriami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru okna, w którym można oczekiwać, aby utrzymać wykładziny. Jeżeli jesteś dumnym posiadaczem dużej kuchni szuflady, to może sobie pozwolić, aby wybrać odpowiedni rozmiar zasobnika, w którym nie tylko pasował widelce, łyżki i noże, ale również inne niezbędne akcesoria do kuchni: trzepak, obierania ziemniaków, skimmer, filtr, itd. , Najnowszą innowacją - tace piętrowe, które mają maksymalną pojemność.

Wygodny i łatwo dostępny układ sztućców

Wygodny i łatwo dostępny układ sztućców

Dlatego taca na sztućce w szufladzie jest ergonomicznym urządzeniem. Pozwala to zmieścić w nim więcej widelców, łyżek i noży, nie zwiększając jednocześnie powierzchni. To akcesorium jest niezbędną rzeczą w każdej kuchni, ponieważ znacznie upraszcza gotowanie i ustawienie stołu.

W jednej dużej szufladzie można komponować tace z różnych materiałów

W jednej dużej szufladzie można komponować tace z różnych materiałów

Poza głównym przeznaczeniem - pakowaniem i przechowywaniem przyborów kuchennych - taca pełni inną ważną funkcję. W związku z tym służy do suszenia urządzeń, przyczyniając się do ich szybkiego suszenia. To urządzenie nie pozwala również wodzie dotrzeć do delikatnej drewnianej powierzchni pudełka.

Klasyczna szara plastikowa taca

Klasyczna szara plastikowa taca

Różnorodne tace kuchenne

Obecnie każda szanująca się fabryka do produkcji kuchni produkuje również akcesoria do niej, w tym tace do przechowywania. Dlatego nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem tej drobnostki. Taca na sztućce w pudełku można kupić przez Internet, nie brakuje takich ofert.

Siatkowa taca na sztućce z dodatkową siatką

Siatkowa taca na sztućce z dodatkową siatką

Z czego są wykonane standardowe tacki? Z reguły stosuje się do tego materiały uniwersalne:

  • plastik;
  • drewno;
  • stal nierdzewna.
Z taką tacą w kuchennym pudełku zawsze będzie zamówienie

Z taką tacą w kuchennym pudełku zawsze będzie zamówienie

Istnieją jednak również bardzo ekskluzywne opcje, osłonięte aksamitem lub inne drogie tkanina. Takie modele nadają się do kuchni w stylu rokoko lub barokowym. Jednak w tym przypadku skrzynka powinna być używana tylko do przechowywania narzędzi do zbierania. Dlatego nadal potrzebujesz bardziej standardowego urządzenia do codziennego użytku.

Piękna kontrastująca taca, obita czarnym aksamitem

Piękna kontrastująca taca, obita czarnym aksamitem

Rada! W idealnej sytuacji taca powinna być wybrana ze względu na styl kuchni, a w szczególności na zestaw kuchenny. Idealna opcja dla Kuchnia w stylu skandynawskim, stanie się tacą z drewna. I fani hi-tech docenią akcesoria ze stali nierdzewnej. W ten sposób możesz ozdobić swoją kuchnię dtace izyna na sztućce.

Wbudowana dwuwarstwowa taca na sztućce wykonana z drewna

Wbudowana dwuwarstwowa taca na sztućce wykonana z drewna

Zalety i wady różnych tacek

Należy jednak wziąć pod uwagę zalety i wady każdego materiału i jego cech.

Jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji tac jest plastik. Jego główne zalety to reprezentacyjny wygląd i niski koszt. Jednocześnie takie pojemniki są mocne, doskonale chronią przed wilgocią, tłuszczem i innymi negatywnymi cechami typowymi dla kuchni. W takim przypadku tacki plastikowe są łatwe do czyszczenia.

Praktyczna i wygodna w pielęgnacji plastikowa taca

Praktyczna i wygodna w pielęgnacji plastikowa taca

Nowoczesne tace z naturalnego drewna również nie boją się wilgoci. W tym celu są impregnowane specjalnymi olejami ochronnymi. Niemniej jednak podczas pracy z drewnianymi magazynami należy zachować szczególną ostrożność: jeśli się zamoczą, mogą nadal tracić swój pierwotny wygląd. Dlatego takie tace są uważane za mniej funkcjonalne, chociaż wyglądają bardzo imponująco.

Ciekawe rozwiązanie dla noży ukrytych pod główną tacą

Ciekawe rozwiązanie dla noży ukrytych pod główną tacą

Jeśli jesteś zdegustowany standardowymi rozwiązaniami, takimi jak plastikowe tace, i uważasz, że drewno jest zbyt niewiarygodne, to specjalnie, jakby dla ciebie wyszło z wkładkami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Doskonale radzą sobie z wilgocią i kwasem. Takie tacki mają zwiększoną wytrzymałość i nie odkształcają się podczas pracy.

Duża liczba przegródek na tacy pomieści maksymalną liczbę przyborów kuchennych

Duża liczba przegródek na tacy pomieści maksymalną liczbę przyborów kuchennych

Jeśli chodzi o nietradycyjne tace obszyty aksamitem, są idealne do drogich urządzeń. Staną się idealnym miejscem do przechowywania srebrnych noży i widelców i podkreślą ich wartość. W takim przypadku zwykła taca zamienia się w dumę dla właścicieli i kopię kolekcjonerską.

Wyśmienita aksamitna taca w nowoczesnym wnętrzu kuchni

Wyśmienita aksamitna taca w nowoczesnym wnętrzu kuchni

Niezwykłe organizery na urządzenia

Jeśli nie jesteś zwolennikiem standardowych rozwiązań, to oprócz materiałów egzotycznych możesz rozważyć opcję użycia tac o różnych kolorach. Takie wstawki będą idealnie pasować style pop-artu lub high-tech. Na przykład przedział do przechowywania ostrzy może być żółty kolor, i do przechowywania widelca - w zielony. W takim przypadku jeszcze łatwiej będzie określić, które urządzenie umieścić w której szufladzie.

Gumowana tkanina na spodzie drewnianej tacy pomoże chronić ją przed zadrapaniami

Gumowana tkanina na spodzie drewnianej tacy pomoże chronić ją przed zadrapaniami

Oprócz tacek w wersji standardowej, które można z łatwością zmieścić w pudełku kuchennym, można rozważyć inną opcję. Ostatnio zyskuje popularność półka ścienna, w którym możesz umieścić piękne danie, na przykład płytki porcelanowe Dla gości, których rzadko używasz. Ta opcja jest jednak bardziej dekoracyjna niż funkcjonalna.

Oryginalni organizatorzy sztućców podkreślą styl Twojego wnętrza.

Dekoracyjny organizer na sztućce własnoręcznie

Dekoracyjny organizer na sztućce własnoręcznie

Kilka zasad przechowywania potraw

Im więcej sekcji do przechowywania, tym lepiej. W tym przypadku, oprócz tradycyjnych łyżek, widelców i noży, można przechowywać koronki i inne niezbędne drobiazgi.

Duża liczba sekcji w zasobniku pozwoli zaoszczędzić miejsce na pulpicie

Duża liczba sekcji w zasobniku pomoże zaoszczędzić miejsce na pulpicie

Rada! Jeśli nie masz wystarczającej ilości wkładek, to dlaczego nie kupić dodatkowych? To znacznie uprości poszukiwania właściwych instrumentów.

Dodatkowy stojak na noże w skrzynce kuchennej

Dodatkowy stojak na noże w skrzynce kuchennej

Nie zapominaj, że musisz dbać o wkładki. W końcu często dostają okruchy ze stołu i resztki jedzenia. Dlatego zaleca się okresowe czyszczenie podajników. Być może najlepszym sposobem jest czyszczenie plastikowych tac. Można je po prostu umyć pod bieżącą wodą i detergentem, który należy dokładnie zmyć. Nie zapomnij wyczyścić pudełka, w którym przechowywana jest taca.

Taca na sztućce w pudełku: czystość - przysłowie zdrowia i urody

Czystość w kuchni - gwarancja zdrowia i urody

Taca na sztućce w pudełku: jak zrobić to sam?

Jeśli chcesz czegoś zupełnie niezwykłego i wyjątkowego, to dlaczego nie zrobić tacy samodzielnie? Nie ma potrzeby przechowywania w pozycji poziomej. Doskonałym pomysłem będzie umieszczenie łyżek, widelców i noży w specjalnych kieszeniach zawieszonych na ścianie. Taki stylowy dodatek będzie doskonałym dodatkiem, na przykład dla kuchnia w stylu Prowansji. Każda z kieszeni jest zaprojektowana do przechowywania odpowiednich instrumentów. Kieszenie można przymocować do drewnianych desek i zawiesić na hakach w dogodnym miejscu nad kuchenką.

Domowe szuflady na ścianie drutu na sztućce

Domowe szuflady na ścianie drutu na sztućce

Do stworzenia takiego akcesorium potrzebne są standardowe deski do krojenia wykonane z drewna (małe rozmiary), kolorowe tkaniny (w zależności od stylu wnętrza) i metalowe zapięcia.

Bardzo oryginalne będą wyglądały kolorowymi doniczkami spod kwiatów z umieszczonymi w nich urządzeniami. A jeśli również podpiszesz każdą z nich, poprawi to tylko organizację przestrzeni.

Oryginalny pomysł na dom własnymi rękami

Oryginalny pomysł na dom własnymi rękami

Jako alternatywne miejsce do przechowywania sztućców można użyć szklanych słoików. Dołącz do nich etykiety wskazujące typ urządzenia - a oryginalne akcesorium jest gotowe.

Kolejne oryginalne urządzenie do przechowywania urządzeń kuchennych - części od projektanta "Lego". Za ich pomocą możesz ułożyć kostkę z pustą przestrzenią wewnątrz, w którą można umieścić np. Łyżki. Taki dodatek byłby odpowiedni do patrzenia na kuchnię w stylu high-tech lub modern.

Kolorowy stojak Lego na sztućce zamiast tacy

Kolorowy stojak Lego na sztućce zamiast tacy

Tak więc, w kuchni, tace na sztućce mogą być umieszczone zarówno w szufladzie, jak i dostosowane do ściany. W tym drugim przypadku najlepiej nadaje się do przechowywania kieszeni.

Piękne szuflady na sztućce będą doskonałym dodatkiem do wnętrze twojej kuchni.

Ładne urządzenie zastępujące tacę w szufladzie

Ładne urządzenie zastępujące tacę w szufladzie

Taca na sztućce w szufladzie: wybierz idealny organizer w kuchni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 + = 47