Praktyczne wykorzystanie każdego rogu pokoju

Praktyczne wykorzystanie każdego rogu pokoju

Domy wzniesione w ostatnich dziesięcioleciach sowieckich różnią się mała kuchnia, ponadto w kuchni jest nisza. Jeśli poprawnie pokonasz ten konstruktywny element, możesz uzyskać wygodny pokój. Najważniejsze jest prawidłowe wykorzystanie przestrzeni i podzielenie jej na strefy. Aby uzyskać harmonię we wnętrzu, trzeba znaleźć materiały do ​​dekoracji i mebli.

Nisza w takich domach znajduje się w ścianie obok łazienka. Jego wymiary sięgają 60-80 cm szerokości i 20-30 cm głębokości. Jest zainstalowany tonący, woda i kanalizacja. Jeśli musisz wykonać projekt wbudowanego zestawu słuchawkowego, przewody komunikacyjne wchodzące w niszę będą zakłócać. Pojawia się logiczne pytanie: co zrobić z tą niszą? Czyścić lub próbować dostać od niszowej przysługi? Możesz na przykład umieścić w nim półki lub szafka ścienna, a także wbudowane meble. Rozważ kilka możliwości aranżacji niszy w kuchni.

Dekoracyjna i jednocześnie przydatna półka w kuchni

Dekoracyjna i jednocześnie przydatna półka w kuchni

Usuń niszę

Najprostszą opcją jest zaszycie przestrzeni za pomocą płyty gipsowo-kartonowej. Jeśli wykonasz taką pracę, nie będzie problemu z wyborem lub wykonaniem niestandardowego zestawu słuchawkowego. Nadaje się zarówno do mebli prostych, jak i kątowych.

Możesz utworzyć pamięć podręczną z zainstalowanym sejf. W takim przypadku konieczne jest zszycie niszy, aby było miejsce na mały sejf. Ściany są zakończone płytki, z których jedno stanie się drzwiami, ukryte przed wzrokiem ciekawskich. Uchwyt może być wykonany w postaci haka, który będzie służyć Wieszak na ręcznik.

Szafka na pianki do naczyń

Zagłówek z łbem stożkowym

Wbudowane meble idealnie nadają się do małej kuchni

Wbudowane meble idealnie nadają się do małej kuchni

Niezwykłe opcje rozwoju niszowych

Nie zawsze pozbądź się tej dodatkowej przestrzeni. Jeśli myślisz o tym, możesz go pokonać i uzyskać dodatkową funkcjonalność.

Lodówka

Jeśli przekształcisz rury i zabierzesz je dalej wzdłuż ściany roboczej, otrzymasz miejsce, w którym zmieści się lodówka.

Zestaw w tym przypadku jest łatwy do wyrównania. Ważne wybierz odpowiednie odcienie i weź pod uwagę zasady tworzenia wygody, wtedy otrzymasz harmonijne, wygodne wnętrze.

Do notatki! Zaletą tego rozwiązania jest to, że jeśli potrzebujesz dostępu do komunikacji, nie będziesz musiał się rozmontowywać zestaw kuchenny, wystarczy odepchnąć lodówka. To jeden z najprostszych sposobów na zaplanowanie wnętrza kuchni.

Budujemy szafę w niszy

Wybierając tę ​​opcję, będziesz musiał zamówić produkcję mebli na indywidualny projekt, ponieważ jego wymiary są niestandardowe. Koszt będzie nieco wyższy, ponieważ szerokość jest większa, co prowadzi do wzrostu cen zestawu słuchawkowego.

Pomysł! Na szeroki blat wygodne jest umieszczanie urządzeń gospodarstwa domowego, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca w kuchni.

Świetna opcja do aranżacji wbudowanej szafy

Wygodna opcja do instalacji wbudowanej szafki

Ważne! Podczas montażu szafki nie należy demontować klapy wentylacyjnej, która znajduje się u góry. Można go przyszyć arkuszem suchej zabudowy i zawiesić szafkę poniżej.

Nie zapominaj o elementach dekoracyjnych, tak mało naprawiaj i instaluj meble - musisz rozcieńczyć przestrzeń dekoracją. Aby kuchnia była przytulna, używaj tkanin - obrusy, serwetki. Wiele elementów wystroju można stworzyć samodzielnie, nadając wnętrzu indywidualności i oryginalności.

Przesunięcie zlewu bliżej otworu okiennego

Dobra i wygodna w niszy zainstalował piórnik lub lodówka i zlew jest przesuwany bliżej okna. Ta opcja wymaga całej komunikacji, ale warto!

Rada! Dobra opcja będzie połączenie blatu z parapetem. Zamiast parapetu z tworzywa sztucznego montuje się blat stołu. Tworzy to niezwykłe wnętrze i uzupełnia miejsce pracy. Ten układ wygląda dobrze w kuchnie narożne.

Pomyślne wyrównanie otworu okiennego z powierzchnią roboczą

Pomyślne wyrównanie otworu okiennego z powierzchnią roboczą

Kilka porad projektanta niszowego sprzętu

  • Przed rozpoczęciem pracy sprawdź stan komunikacji, która znajduje się w niszy. Wszystkie rury muszą być w dobrym stanie - konieczne jest, aby po zakończeniu naprawy nie wydawać energii na demontaż zestawu kuchennego do naprawy pionu.
  • Wykonując przebudowę, należy określić, czy jest to konieczne dla uzyskania zgody organów kontrolujących, ponieważ samodoskonalenie może prowadzić do mandatów i problemów z ponowną rejestracją mieszkania.

Jakiego rodzaju materiałów wykończeniowych mogę używać?

Ważne Prace wykończeniowe przy użyciu materiałów wysokiej jakości.

Jeśli wysokość sufitu jest większa niż 2,7 m, możliwe jest wykonanie sufitu podwieszanego, czasem nawet wielopoziomowego. Może być stosowany tynk ozdobny lub wykonaj instalacja napinacza.

Najlepsza opcja dekoracja ścienna w kuchni będzie ich kolorystyka. Umożliwi to częstszą pracę w celu aktualizacji powierzchni. Ale możesz wybrać płytki ceramiczne lub tapeta, Tynk dekoracyjny okazał się całkiem dobry.

Wykończenie płytkami i malowanie - spójnie harmonijnie we wnętrzu

Wykończenie płytek i malowanie harmonijnie wyglądają we wnętrzu

Na podłodze możesz złożyć wniosek laminat, parkiet lub linoleum. Każdy z materiałów ma swoje zalety, ale ostatnio jest najczęściej używany. Może mieć dowolny odcień koloru i teksturę. Na takiej podłodze jest przyjemnie chodzić i jest o wiele cieplejsza niż płytki ceramiczne.

Korzystając z różnych wskazówek, możesz wyposażyć kuchnię w niszę, tworząc wygodny i funkcjonalny pokój. Warianty stylistyczne mogą się bardzo różnić w zależności od preferencji smakowych właściciela mieszkania i budżetu na renowację lokalu. Możesz wybrać klasyczne wnętrze lub zrobić nowoczesny projekt, będzie dobrze wyglądać poddasze lub styl rustykalny, a także motywy etniczne.

Przegląd stylowych i wygodnych pomysłów przebudowy kuchni z niszą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 28 = 36