W połączeniu z kuchnią salonu - najlepsze rozwiązanie do mieszkania i domu wiejskiego

W połączeniu z kuchnią salonu - najlepsze rozwiązanie do mieszkania i domu wiejskiego

Projekt kuchni połączony z salonem, który ma półka na pasku, Jest bezpieczną opcją dla mieszkań i domów z dowolnym parametrem powierzchniowym. Otwórz układ stworzyć komfortowe warunki życia w przestronnych kuchniach i salonach. Dlatego prawdopodobnie, oryginał i przystępny projekt kuchni, w połączeniu z salonem: zdjęcie z kontuarem barowym o oryginalnej formie i nietypowe wyposażenie mieszkania przyciągają uwagę wielu fanów "otwartej przestrzeni".

Spis treści:

 • Zalety połączonego salonu z kuchnią 
 • Wybierz układ
 • Style i pomysły projektowe do kuchni i salonu
 • Zasady zagospodarowania przestrzennego przestrzeni
 • Projekt kuchni: fachowa porada dotycząca umeblowania
Czarno-białe wnętrze nowoczesnej kuchni

Czarno-białe wnętrze nowoczesnej kuchni

Zalety połączonego salonu z kuchnią

Kuchnia w połączeniu z pokojem gościnnym jest wygodna w obsłudze, ponieważ można tutaj swobodnie poruszać się, łączyć wypoczynek z posiłkami, utrzymywać małe dzieci podczas różnych zadań domowych. Otwarte planowanie jest istotne dla mieszkańców małe apartamenty-Chruszczow oraz domy o niewystarczającej liczbie pokoi do aranżacji ergonomicznej jadalni, pomieszczenia do gotowania i przytulnego przestronnego holu.

Kompaktowa kuchnia, oddzielona od blatu barowego

Kompaktowa kuchnia, oddzielona od blatu barowego

Połączenie kuchni i salonu stworzy najbardziej wygodną przestrzeń, spersonalizowaną dla każdego lokatora domu. Na dużym terytorium możesz realizować różnego rodzaju pomysły:

 1. Zorganizuj wygodny obszar baru, używane podczas imprez w domu, romantycznych kolacji lub dodatkowego miejsca do jedzenia.
 2. Zainstaluj zestaw kuchenny typu wyspowego, pozwalając w komfortowym otoczeniu przygotować śniadania lub kolacje, ponieważ wszystkie niezbędne przybory kuchenne i narzędzia kuchenne znajdują się w modułach znajdujących się na wyciągnięcie ręki.
 3. Aby udekorować jadalnię zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i życzeniami - zorganizowanie ogromnej grupy restauracyjnej w duchu klasyki lub zestawu designerskich mebli, stworzonych zgodnie z najnowszymi słowami mody wnętrz.
 4. Ułatwiaj prywatny salon umeblowany, technika, szczegóły otoczenia, które mają maksymalny relaks i odpoczynek.
 5. Zorganizuj skuteczny reprezentacyjny obszar w hali, co przyczynia się do fascynującego wypoczynku i relaksu z gośćmi.
Tytuł Charakterystyka Cena: Zdjęcia
Bar Bar Unit Bramante
Kup teraz
Materiał: drewno / MDF; Kolor: czarny;
wykonane jest z czarnego drewna z efektem starzenia; Wewnątrz są półki; Wymiary (WxSxG): 101 x 190 x 50 cm.
199 360 rubli. Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację
Licznik Bar Eichholtz Grimaldi
Kup teraz
Producent: EICHHOLTZ (Holandia); Kolor: czarny; Materiał: MDF; Rozmiar: 104,0 x 120,0 x 48,0 cm. 108 588 rub. Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację
Licznik prętów MT 1638
Kup teraz
Producent: MT; Materiał: czarny MDF; Metalowy wspornik, średnica 50 mm; Rozmiar: 120 x 40 x 104 cm; Produkcja - Tajwan (Chiny); Waga: 26,9 kg. 13175 rub. Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację
Licznik Bar TT Andrea
Kup teraz
Producent: TT; Materiał: rattan; Kolor: antyczne orzech; Wymiary (WxSxG): 100 x 146 x 51 cm 32690 rub. Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację
Zestaw sztabowy Arthunter
Kup teraz
Marka: Arthunter; Materiał: drewno, metal; Rozmiar stelaża: 170 x 80 x 45 cm. 41 000 rub. Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację

Stylowy design salonu z kuchnią Licznik barowy zaoszczędzi czas i wysiłek podczas organizacji spotkań z przyjaciółmi lub rodziną, ponieważ brak ścianek działowych w przestronnym pomieszczeniu nie zapobiega swobodnemu przemieszczaniu się podczas serwowania stół jadalny, serwująca dania i koktajle.

Rada! Aby właściwie wybrać układ kuchni, w połączeniu z salonem, potrzebujesz sporządzić projekt w oparciu o wymagania i pragnienia każdego lokatora. W otwartej przestrzeni należy umieścić szczegóły sytuacji, odpowiadające estetycznym gustom każdego członka rodziny.

Wybierz układ kuchni-studio

Inspiruje zdjęcie z kuchni w połączeniu z salonem przebudowa mieszkań na dużą skalę, Jest to niewygodne z punktu widzenia ergonomii przestrzeni, ograniczonej przez przegrody. Przed podjęciem decyzji o zburzeniu ścian między pomieszczeniami w budynku mieszkalnym jest konieczne koordynować swoje działania z mieszkalnictwem i usługami komunalnymi, Ponieważ zniszczenie nośnych nośników może doprowadzić do zniszczenia budynku. Po otrzymaniu zaktualizowanego planu mieszkania ze zmianami odzwierciedlonymi w paszporcie technicznym można przystąpić do przebudowy mieszkania.

Aby ułatwić znalezienie najbardziej odpowiedniego rozwiązania planistycznego, konieczne jest jasne określenie zadań funkcjonalnych przestrzeni kuchennej i salonu na dużą skalę:

 1. Aby fani mogli przeprowadzić kulinarne eksperymenty i zaskoczyć niezwykłymi potrawami, lwią część pokoju należy przypisać do strefy gotowania, piekarnik wielofunkcyjny, trójwymiarowy kaptury, szeroki płyta kuchenna, profesjonalne urządzenia kuchenne i duży format blaty.
 2. Dla wielbicieli tradycji aranżowania rodzinnych obiadów z długoterminowymi rundami i rozmowami o minionym dniu ważne jest, by zwracać szczególną uwagę organizacja miejsc na posiłki - wybierz wygodne meble, które pozwolą Ci zmienić pozycję ciała.
 3. Dla fanów wypoczynku z książką lub oglądaniem filmów ważne jest wyposażenie małego biblioteka domowa z dobrze oświetlonym i wygodnym miejscem do czytania, dla kinomanów - wydawać kino z łatwym do zarządzania wielofunkcyjnym systemem multimedialnym.
 4. Dla tych, którzy chcą zorganizować dom, miniaturowe akwarium lub siłownię, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce instalacja w kominie wnętrza, akwarium, szwedzki mur lub symulator.
Stylowa kuchnia połączona z przytulnym salonem

Stylowa kuchnia połączona z przytulnym salonem

Elewacje mebli kuchennych w szarym kolorze pomogą podkreślić styl współczesności

Elewacje mebli kuchennych w kolorze szarym skutecznie podkreślają styl Contemporary

Kuchnia-studio z blatem barowym i przytulnym salonem powinny spełniać indywidualne wymagania każdego lokatora apartamentu, aby zapewnić pełen komfort. Otwarty układ domu lub mieszkania powinien zapewniać członkom rodziny możliwość przejścia na emeryturę w strefie osobistego komfortu w dowolnym czasie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby myśleć o instalowaniu partycji kompaktowych, przesuwne szklane drzwi lub użyć ekrany dekoracyjne na kółkach.

Rada! Mobilne partycje pozwoli ci przejść na emeryturę i oderwać się od innych w dowolnym momencie. Składane ekrany nie zajmują dużo miejsca w pokoju i pozwolą szybko zorganizować strefę osobistego komfortu w otwartej kuchni / salonie.

Małe przegrody do oddzielania obszaru gotowania

Małe przegrody do oddzielania obszaru gotowania

Style i pomysły projektowe do kuchni i salonu

Projekt i zdjęcie Stylowo urządzone apartamenty z układem modelu studyjnego tak różnorodny w sposobie projektowania, który jest niezwykle trudny do powstrzymania wyboru w danej opcji. Niezwykłe pomysły czcigodnych projektantów pomogą ci wybrać optymalne wnętrze kuchni z blatem barowym:

Minimalizm

W przestrzeni z funkcjami minimalizm każdy szczegół środowiska musi spełniać określoną funkcję: odpowiedzialny za organizację jadalni, dogodne miejsce do gotowania i rekreacji.

Rada! Licznik barowy w wnętrze minimalistycznej kuchni-salon może jednocześnie wykonywać kilka domowych zadań - działać jako schowek na naczynia i stół jadalny. Aby to zrobić, musisz wybrać model z substytutem wyposażonym w przestronne krawężniki lub szuflady.

Aby otoczyć wielofunkcyjny licznik słupków, konieczne jest lakoniczne stołki barowe z przezroczystych polimerów. Taki zestaw mebli pozwoli zaoszczędzić miejsce, ponieważ nie trzeba wyposażać jadalni. Organiczny dodatek mebli kompaktowych będzie zestaw kuchenny i nowoczesna technologia wbudowana.

W otwartej przestrzeni w obszarze gościnnym będzie wyglądać organicznie proste sofy z tapicerką przypominającą fakturę fasad zestawu słuchawkowego i blaty z blatu barowego.

Nogi mebli szklanych pomogą uczynić pomieszczenie dużo przestronniejszym

Nogi mebli szklanych optycznie powiększają pomieszczenie

Wnętrze kuchni z barem w minimalistycznym stylu

Wnętrze kuchni z barem w minimalistycznym stylu

Loft

W kuchni-salonie, wyświetlając estetyka poddasza, mile widziany montaż niebanalnych elementów wyposażenia wnętrz i panoramicznych szyb. Układ otwarty najbardziej robi wrażenie na tym kochającym swobodę kierunku projektowania. Urbanistyka przemysłowa, reprezentowana przez murowanie na ścianach, otoczona rurami wentylacyjnymi, organicznie echa z symbolami przytulności - kominkiem gazowym i skórzane fotele, zainstalowane w salonie.

Pomysł! Jako separatory obszaru funkcyjnego dla kuchnia w stylu loftu Mogą działać spiralne schody i betonowe kolumny z surowym wykończeniem.

Preferując poddasze, większa część lokalu musi być wykorzystana do aranżacji prywatnych i gościnnych miejsc wypoczynku, prezentowanych w formie sof z wieloma miejscami siedzącymi o odpowiedniej geometrii, nietypowych sklepach z wysokimi oparciami, rattan lub dekoracyjny drut.

Nowoczesny

Mała kuchnia, połączone z salonem, w duchu nowoczesność pozwala wdrożyć dowolne kreatywne rozwiązanie projektowe, niezależnie od tego, czy chodzi o instalację podwieszony zestaw kuchenny z oświetleniem, kontuar barowy z akwarium wbudowanym w piwnicę lub zawieszony na suficie w formie półkuli. Współczesny przyjmuje z zadowoleniem nietrywialne produkty meblowe, nowości maszyn i materiałów wykończeniowych.

Rada! Aby zaoszczędzić miejsce w kuchni, warto zainstalować dwupoziomowy kontuar z wysuwanym blatem pełniącym rolę stołu jadalnego.

W salonie zaleca się zamontowanie kompaktowej sofy z wbudowanymi półkami, kiosku, składanym stołem dla wygody jedzenia przed telewizorem lub umieszczania gadżetów.

Aby zaimplementować oryginalne rozwiązanie do planowania, musisz ocenić możliwości techniczne pomieszczenia, biorąc pod uwagę wielkość mebli i mecze będzie wyglądał ponuro w małym kuchennym salonie, a kompaktowa technologia zniknie w wielkoformatowym obrazie wnętrza dużego pokoju. Proporcjonalność powierzchni kuchennej w połączeniu z salonem jest ważna przy projektowaniu.

Dobrze jest ocenić przydatność wyglądu mieszkania do osobistych pomysłów i życzeń Pomoże nam wizualizacja wnętrza 3D, którą możesz stworzyć w jednym z łatwych w zarządzaniu programy aranżacji wnętrz - PRO100, Google Sketchup lub Sweet Home 3D.

Rada! Aby określić optymalną opcję wyposażenia, paleta kolorów, wykończenie, drapowanie i wystrój kuchni-salonu trzeba wykonać kilka modeli 3D-wizualizacji wnętrza. Porównując różnice w aranżacjach mieszkaniowych, możliwe jest szybkie identyfikowanie braków, dokonywanie dostosowań i identyfikowanie zalet projektu projektowego.

Zasady zagospodarowania przestrzennego kuchni i salonu

Duża i mała kuchnia z ladą barową jest nie do pomyślenia bez dzielenia przestrzeni na obszary funkcjonalne. Jako ograniczniki miejsca do gotowania, posiłków, reprezentacyjnej i prywatnej części wypoczynkowej można elementy mebli, wystroju i tkanin, materiały wykończeniowe i sprzęt oświetleniowy.

Podstawa baru jest ustawiona na linii granicznej pomiędzy polem do gotowania a jadalnia. Powyżej konieczne jest zainstalowanie serii urządzeń oświetleniowych o odcieniach wydłużonego kształtu. Kuchnie w miejscu pracy muszą być dobrze oświetlone za pomocą mocnych, jasnych lamp.

Licznik barowy - jeden ze sposobów zagospodarowania przestrzennego

Licznik barowy - jeden ze sposobów zagospodarowania przestrzennego

Zoning apartament studio o innej wysokości podłogi

Zoning apartament studio o innej wysokości podłogi

Jadalnie można rozróżnić umieszczając je na podwyższonym poziomie podłogi. Dwupoziomowa podłoga jest powszechną techniką modelowania przestrzeni trójwymiarowej. Różne poziomy podłogi są przycinane w różnych kolorach wykładziny podłogowe wizualizować przestrzeń do posiłku.

Rada! Oddziel jadalnię od strefy gotowania za pomocą kompaktowej ścianki z przezroczystego plastiku w formie regały. Na półkach organicznie pojawi się zwiedzająca kolekcja naczyń lub stylowych przedmiotów wystroju: wazony, wyroby cukiernicze lub świeczniki.

Salon z kuchni można oddzielić za pomocą instalacje wszechstronnego oświetlenia. W strefie gotowania intensywne i wąskie światło jest mile widziane, aw miejscach odpoczynku - przytłumione i rozproszone. Właściwie, jako separator przestrzeni, użyj instalacja łuku, Wybrana koncepcja projektu.

W nowoczesnym salonie kuchennym należy zainstalować łuk płyty gipsowo-kartonowej z wbudowanymi lampami LED oraz w pomieszczeniach o estetyce styl kolonialny, rocznik lub Prowansja - Konstrukcje kute, zaplątane kręcone rośliny doniczkowe.

Różne wykończenie sufitu w kuchni i salonie pomoże wizualnie oddzielić je od siebie

Różne wykończenie sufitu w kuchni i salonie pomoże wizualnie oddzielić je od siebie

Rada! W przypadku zagospodarowania przestrzeni kosmicznej, duże elementy wnętrza, które spełniają funkcje ergonomiczne lub estetyczne, są doskonałe. W roli narzędzia do modelowania może przyjść nie tylko licznik barowy lub szklana przegroda, ale także stojak na kwiaty, regał a nawet fortepian z bankiet.

Projekt kuchni z blatem barowym: fachowa porada dotycząca umeblowania

Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację

Wybór stojaka na pręty, zestaw kuchenny, sofa i jadalnia - ważny etap aranżacji kuchni połączony z salonem. Od mebli zależy bezpośrednio od komfortu w pokoju na otwartym planie. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę główne kryteria wyboru mebli i materiałów wykończeniowych:

 1. Drzwi i szuflady zestawów kuchennych powinny być wyposażone w wysokiej jakości samozamykacze z prowadnicami rolkowymi, odpowiedzialnymi za cichą pracę części meblowych. Zagadnienie izolacyjności akustycznej jest niezwykle ważne w przypadku pokojów kuchennych typu studyjnego.
 2. Spaliny muszą być wyposażone w silnik o dużej mocy, ponieważ przepływ powietrza w pomieszczeniu zależy bezpośrednio od jego wydajności. Powinien doskonale izolować zapachy pochodzące z różnych potraw podczas gotowania.
 3. Pokrycia podłogowe powinny mieć wysoką wytrzymałość i trwałość. W kuchni konieczne jest polerowanie podłogi płytki lub wodoodporne linoleum, aw części salonowej można użyć powłok w formie parkiet, laminat lub dywan.
 4. Tapicerka mebli nie powinien absorbować otaczających zapachów i wymagać delikatnej pielęgnacji.
 5. Dla wygody poruszania się mebli w pomieszczeniu bez ścian konieczne jest nadanie pierwszeństwa stoliki do kawy, krzesła, sofy i cokoły na kółkach z korkami.

Większość zdjęć przedstawiających nietrywialne rozwiązania projektowe do aranżacji apartamentów na planie otwartym reprezentowane są przez nowoczesne kuchnie-pokoje dzienne. Pokoje przytulne, wyposażone w ergonomiczne meble, wykończone dekoracyjnym tynkiem, tynkiem panele ścienne z niecodziennym wystrojem i innymi nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi - to wszystko sprawia, że ​​podziwianie widzów jest nieodpartym pragnieniem aranżacji kardynalnej przebudowy domu.

Miłośnicy przestrzeni docenią poczucie wolności we wnętrzu kuchni połączone z salonem. Mieszkańcy małe apartamenty na zawsze zapomnisz o dyskomfortach w pokojach o skromnej powierzchni. W kuchni na otwartym planie zupełnie zmienia się postrzeganie środowiska. Jest wygodny z punktu widzenia ergonomii przestrzeni, w miarę możliwości nasyconej naturalnym światłem i świeżym powietrzem.

Połączona jadalnia i część kuchenna z dwupoziomowym stołem w małej kuchni

Połączona jadalnia i część kuchenna z dwupoziomowym stołem w małej kuchni

Projekt połączonej kuchni z salonem z ladą barową: wybór układu, stylów i ponad 70 pomysłów na inspirację

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 46 = 49