Klasyczna kuchnia w wiejskim domu: łuk zamiast drzwi

Klasyczna kuchnia w wiejskim domu: łuk zamiast drzwi

Wśród wielu rozwiązań projektowych łuk do kuchni Zamiast drzwi jest wielofunkcyjny. W końcu jest to nie tylko atrakcyjny element wystroju, ale także doskonały sposób na wizualne powiększenie przestrzeni mieszkania. Dzięki dużej liczbie konstruktywnych rozwiązań zawsze możesz wybrać łuk do stylu swojego domu. A prostota konstrukcji pozwala każdemu zrealizować to własnymi rękami.

Spis treści:

 • Łuk do kuchni zamiast drzwi
 • Zalety łuku w kuchni
 • Niuanse w tworzeniu łuków
 • Jak zbudować łuk samodzielnie
 • Instrukcja krok po kroku
 • Wnioski
Łuk standardowego rozmiaru w małej kuchni

Łuk standardowego rozmiaru w małej kuchni

Łuk w stylu secesyjnym

Łuk w stylu secesyjnym

Szeroki łuk w kuchni pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia

Szeroki łuk w kuchni pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia

Łuk do kuchni zamiast drzwi

Łuk do kuchni zamiast drzwi to świetny sposób na przekształcenie domu. Wiele nowoczesne apartamenty sprzedawane są z wbudowanymi łukami, więc ich właściciele nie muszą myśleć o restrukturyzacji. Ale nawet jeśli twój dom nie jest wyposażony w łuk kuchenny, możesz go zbudować samodzielnie. W końcu proces tworzenia takiego elementu projektu jest bardzo prosty, choć ma pewne niuanse. Po zapoznaniu się z nimi, a także ze wszystkimi możliwymi wariantami wykonania, z łatwością możesz odtworzyć łuk własnymi rękami.

Łamana forma łuku hypocarcone

Łamana forma łuku hypocarcone

Zalety łuku w kuchni

Łuk płyty gipsowo-kartonowej w kuchni zamiast drzwi zawsze wygląda niesamowicie atrakcyjnie. Jest to doskonała alternatywa dla nudnych bram. A jeśli nadal masz wątpliwości, czy wrzucić łuk do kuchni, zobacz listę jego zalet:

 • łuki są bardzo proste. Najczęściej do budowy płyt gipsowo-kartonowych i jest dość lekki, dlatego montowany jest bez żadnych trudności. Również z tego materiału można wykonać dowolny kształt;
 • Atrakcyjny wygląd takich łuków jest jedną z głównych zalet. W końcu projektanci od dawna udowodnili, że gładkie linie we wnętrzu koją i tworzą przytulną atmosferę;
Zaokrąglone łuki mają harmonijną spokojną formę

Zaokrąglone łuki mają harmonijną spokojną formę

 • Łuk ma gładką i równą strukturę, dzięki czemu można z łatwością zastosować każdy rodzaj wykończenia. Wszystko zależy tylko od twojej wyobraźni;
 • ponieważ struktura będzie miała bardzo małą masę, nie wpłynie to niekorzystnie na ściany nośne, jak również na sąsiednie struktury;
 • Jeśli łuk zostanie utworzony zgodnie ze wszystkimi zasadami, będzie ci służyć przez wiele lat;
Łuk z gładką powierzchnią i dekoracją ścienną w kuchni wiejskiego domu

Łuk z gładką powierzchnią i dekoracją ścienną w kuchni wiejskiego domu

 • dbanie o taki projekt jest znacznie łatwiejsze niż za drzwiami;
 • Łuk wykonuje dwie funkcje jednocześnie, ponieważ służy jako oddzielenie stref w mieszkaniu, jak również wejście do kuchni.

Ponieważ jeśli zdecydujesz się zwiększyć wizualną objętość swojego mieszkania, łuk będzie doskonałym rozwiązaniem.

Przykład romańskiego łuku, który ma sklepienie w kształcie półokręgu. Takie łuki są używane do wizualnego powiększenia pomieszczenia

Przykład romańskiego łuku, który ma sklepienie w kształcie półokręgu. Takie łuki są używane do wizualnego powiększenia pomieszczenia

Niuanse w tworzeniu łuków

Dzięki tak dużej liczbie zalet wiele osób decyduje się zainstalować łuk w kuchni, a nie drzwi. Jeśli nie masz pewności, że możesz sam stworzyć projekt, zawsze możesz kupić łuk do kuchni zamiast do drzwi lub możesz zaprosić mistrzów, którzy z łatwością go zbudują. Ale bez względu na to, jak zainstalujesz łuk, musisz wiedzieć, z czego jest zrobiony i jakie są łuki. Ta wiedza pomoże ci przy wyborze projektu lub własnoręcznie zbudowanej konstrukcji. Zgodnie z rysunkiem, łuki dzielą się na:

 • Łuki złożonych konstrukcji. Nadają się do pomieszczeń o dużej powierzchni i wysokich sufitach. Więc nie używaj ich Chruszczow. Należy również zadbać o to, aby w pokoju nie było już tak jasnych akcentów, ponieważ grozi to tworzeniem zbyt cętkowanego wzoru.
 • Proste łuki z płyt gipsowo-kartonowych, które są idealne dla małe apartamenty. Mają prosty zarys i są często wykonywane z jednego arkusza płyty gipsowo-kartonowej.
Symetryczne łuki o prostym kształcie

Symetryczne łuki o prostym kształcie

Różne formy łuków nadają im taką klasyfikację:

 • poza promień krzywizny;
 • ponieważ grubość łuku jest najczęściej wybierana do poziomu ściany, tak że konstrukcja wygląda monolitycznie i solidnie;
 • Są one również tworzone w odniesieniu do osi symetrii lub są asymetryczne.

Wykorzystanie łuków we wnętrzu nie jest hołdem dla mody, ale klasyką. Zostali wyposażeni w wielkie talenty w swoich majątkach, po których łuki stały się integralną częścią wytwornego wnętrza. Ale jeśli wcześniej zbudowanie nowego projektu było trudne, w końcu mieli dużą wagę i zostały wykonane z cegieł, w naszych czasach łuki są prawie nieważkie i można je wbudować w dowolną ścianę.

Klasyczny łuk zamiast drzwi w kuchni

Klasyczny łuk zamiast drzwi w kuchni

Jak zbudować łuk samodzielnie

Łuk do kuchni zamiast do drzwi własnymi rękami jest rzeczywiście budowany bardzo szybko i łatwo. Jedyne, co musisz zrobić, to zapoznać się szczegółowo z zasadami jego tworzenia i instalacji. Zanim zaczniesz tworzyć projekt, powinieneś zdecydować, gdzie chcesz go naprawić. W końcu, jeśli wyjście z kuchni sąsiaduje z sypialnią, ryzykujesz dyskomfort dla domu. Stały hałas, a także różne zapachy zakłócają spokojną rozrywkę i sen. Ponieważ warto zainstalować łuki tylko pomiędzy kuchnia i korytarz lub pokój dzienny.

Łączenie przedpokoju, salonu i kuchni z łukami

Łączenie przedpokoju, salonu i kuchni z łukami

Następnie należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały. Będziesz potrzebował:

 • profile metalowe;
 • płyty gipsowo-kartonowe;
 • samogwintujące śruby i kołki;
 • poziom;
 • ruletka;
 • ołówek;
 • Nóż piśmienny;
 • papier ścierny;
 • Piła do metalu;
 • śrubokręt;
 • nożyce przeznaczone do metalu.

Gdy już przygotujesz wszystko, czego potrzebujesz, możesz przejść bezpośrednio do konstrukcji konstrukcji. Ważne jest, aby wiedzieć, że łuki są wykonane na dwa sposoby:

 • Wet, który jest przystosowany do małych przęseł i może doskonale nakreślić łuki o dużym promieniu krzywizny;
 • suchy - ta metoda jest odpowiednia dla łuków o dużych rozmiarach, ale o małym promieniu.
Łuki wykonane metodą mokrą

Łuki wykonane metodą mokrą

Instrukcja krok po kroku

Łuk do kuchni zamiast do drzwi, których cena w gotowej formie może być dla Ciebie zbyt kosztowna, bardzo łatwo ją wyprodukować ręcznie. W ten sposób nie tylko znacząco zaoszczędzisz, tworząc go samodzielnie, ale także wykonasz go według własnego uznania. Wszystko, co musisz zrobić, to przestrzegać prostych zasad instalacji i budowy.

Łuk prostego kształtu można wykonać samodzielnie

Łuk prostego kształtu można wykonać samodzielnie

 • Najpierw zdecyduj o wielkości przyszłego łuku, zaznacz jego położenie ołówkiem. W przyszłości ten znacznik pomoże utworzyć ramkę z profilu metalowego.

Rada! Nie bój się zmieniać zamierzonych parametrów podczas instalacji. Jeśli to konieczne, dostosuj strukturę do parametrów otwierania.

 • Następnie można przystąpić do instalacji metalowej ramy. Ta część łuku jest jego wsparciem i szkieletem. Dlatego montaż profili powinien być odpowiedzialny. Na początek warto zainstalować profil w kształcie litery "n". Następnie należy przejść bezpośrednio do podstawy przyszłego łuku. Wykonany jest z profilu łukowego, który jest wygięty zgodnie z zamierzonym konturem przyszłego projektu. Na koniec, mocując profile za pomocą śrub, możesz z łatwością przejść do następnego etapu.
Wykonanie profila w kształcie łuku z metalu: wykonujemy nacięcia

Wytwarzanie z metalu. Profil w kształcie łuku: wykonujemy nacięcia

Następnie tworzymy niezbędny kształt, na przykład łuk

Następnie tworzymy niezbędny kształt, na przykład łuk

 • Teraz konieczne jest wycięcie segmentów przyszłego łuku z płyty gipsowo-kartonowej. Każdy z nich musi być starannie dopasowany do poziomu, ponieważ w przyszłości projekt powinien być równy.

Rada! Aby wygiąć łuk był łatwiejszy, płyt gipsowo-kartonowych należy lekko zwilżyć wodą. Więc będzie ci łatwiej.

Innym sposobem na ukształtowanie łuku w kształcie łuku jest wykonanie nacięć na płycie gipsowo-kartonowej

Innym sposobem na ukształtowanie łuku w kształcie łuku jest wykonanie nacięć na płycie gipsowo-kartonowej

 • Przymocuj elementy łuku do ramy za pomocą wkrętów samogwintujących. Jeśli chcesz nadać strukturze siłę, warto użyć zworek.
Zainstaluj dodatkowe dodatkowe sekcje profilu między dwoma łukami, aby uzyskać dodatkową wytrzymałość konstrukcyjną

Zainstaluj dodatkowe sekcje profilu między dwoma łukami, aby uzyskać dodatkową wytrzymałość konstrukcyjną

Mocowanie zakrzywionego elementu płyty gipsowo-kartonowej do konstrukcji łukowej

Mocowanie zakrzywionego elementu płyty gipsowo-kartonowej do konstrukcji łukowej

 • Teraz możesz przejść do szpachli - pomoże to wyrównać powierzchnię, a nawet łuk ze ścianą. Ostatnim etapem może być kolorowanie lub klejenie tapet.
Biały łuk z minimalną ilością elementów dekoracyjnych

Biały łuk z minimalną ilością elementów dekoracyjnych

Po przestudiowaniu wszystkich tych etapów można bardzo szybko zrozumieć, jak zrobić łuk zamiast drzwi do kuchni własnymi rękami. Wszystko, czego potrzeba, to uważność i sumienność w wykonywaniu pracy.

Wnioski

Łuk do kuchni zamiast drzwi, których zdjęcie zawsze można znaleźć w sieci, wygląda niesamowicie atrakcyjnie. Dlatego wiele osób myśli o zainstalowaniu takiego łuku w swoim salonie lub kuchnia-jadalnia w prywatnym domu. Możesz skorzystać z usług profesjonalistów, którzy na twoją prośbę stworzą dowolny wzór. Ale jeśli jesteś pewien swoich umiejętności, zawsze możesz zbudować łuk na własną rękę.

Szeroki łuk w kuchni zamiast drzwi w romantycznym stylu

Szeroki łuk w romantycznym stylu

Taki dekoracyjny łuk posłuży Ci przez wiele lat. Spowoduje to wykonanie kilku funkcji naraz. Czasami zwiększa wizualną objętość swojego mieszkania, pozostawiając go konwencjonalne zagospodarowanie przestrzenne to samo. Konstrukcja jest prosta w konstrukcji i nie wymaga szczególnej troski. Dlatego, jeśli chcesz zmienić swój dom, zastanów się, jak zbudować łuk w kuchni zamiast drzwi.

Łuk do kuchni zamiast drzwi: 80 funkcjonalnych opcji do domu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 − = 44