"Dicenter" augalas žinomas dėl originalių gėlių širdžių pavidalu

Turinys

 • Centrų tipai
 • Skrydžio ypatumai
 • Reprodukcija
 • Rūpinimasis "Broken Heart"

Dicentra yra žavingas ir subtilus gėlių, susijusių su daugybe romantinių legendų. Mūsų platumos yra geriau žinoma kaip "Broken Heart". Gėlių forma yra labai panašus į širdį, todėl beveik visose šalyse šis vardas kažkaip yra susijęs su šituo meilės ir atsidavimo simboliu.

Dicentra yra meilės ir atsidavimo simbolis

Dicentra yra meilės ir atsidavimo simbolis

Europoje iš pradžių nebuvo išauginta "Dicenter" gėlė. Jo tėvynė yra Tolimųjų Rytų, Kinijos ir Šiaurės Amerikos. Mūsų žemyne ​​tai gana augalas atvyko iš Japonijos ir pirmą kartą aprašė pats Linnaeus.

Tarp visų veislių yra įvairių atspalvių spalvos - nuo baltos iki raudonos, taip pat geltonos spalvos

Tarp visų veislių yra įvairių atspalvių spalvos - nuo baltos iki raudonos, taip pat geltonos spalvos

Puikus dicenteras

Puikus dicenteras

Gimtoji žemė yra Azija ir Šiaurės Amerika

Gimtoji žemė yra Azija ir Šiaurės Amerika

Centrų tipai

Sodininkystėje panaudokite apie dešimt rūšių dicentrų iš esamų dvidešimt. Iki šiol sukurtos labai įvairios dicentrų veislės, kurios leidžia patenkinti bet kokius estetinius ir klimato reikalavimus.

D. Spectabilis

Pirmasis, kurį apibūdino Karlas Linnaeus, buvo puikus daktaras ar spectabilis. Būtent šis augalas su savo gėlėmis neįtikėtinai primena širdį. Kapsčiai yra gana aukšti (iki metro), ypač palyginti su kitomis rūšimis. Lapai yra išpjaustyti ir labai gražūs, todėl net ir po žydėjimo D. nuostabus pritraukia dėmesį. Tokios veislės yra įdomios:

 • Alba (baltos gėlės, krūmas šiek tiek žemiau - iki 70 cm);
 • Auksinė širdis (rožinės gėlės ir ryškiai aukso geltonos spalvos lapai);
Dicentra spectabilis, klasė Alba

Dicentra spectabilis, klasė Alba

Dicentra spectabilis, auksinė širdis

Dicentra spectabilis, auksinė širdis

Patarimai! Jei myliu rudenį, gaukite "GoldHat". Auksinė lapija patinka spalva net vasarą.

 • Valentino (turtingos vyšnios gėlės).
Dicentra spectabilis, rūšiuoti Valentine

Dicentra spectabilis, rūšiuoti Valentine

D. Formosa

Dicentra Formosa auga tik 40 cm, bet ji turi grakštus baltas (Aurora), grietinėlė (Dramblio Heart), rožinė (Adrianas Bloom) ir raudonos (Bachusowy). Įdomi įvairovė su neįprastais sidabriniais lapais - "Spring Magic".

Žydėjimas D. gražus patenka į vasaros mėnesius.

Dicentra formosa, Aurora

Dicentra formosa, Aurora

Dicentra formosa, Adrian Bloom

Dicentra formosa, Adrian Bloom

Dicentra formosa, klasė Bachchanal

Dicentra formosa, klasė Bachchanal

D. Eximia

Dicenter yra puikus, arba išskirtinis toli gražu žemiau. Augalas tęsiasi iki 25 cm, bet nuo gegužės iki kulnų žydi. Jis lengvai toleruoja šilumą, todėl jis yra naudingas sodininkams iš regionų, turinčių didelę temperatūros amplitudę.
D. lapai yra puikūs kaip papartis. Spalvos gėlės yra tik rausvos ir baltos spalvos.

Dicentra eximia

Dicentra eximia

D. scandens

"Dizentra" laipiojimas yra netipiškas, liano panašus augalas. Jo šakų ilgis siekia du metrus, bet jie lieka ant žemės paviršiaus. Mūsų platumose tokio pobūdžio dicentrai dažniausiai yra vienerių metų amžiaus.

Dicentra (60 nuotraukų): rūšis, dauginimas, sodinimas ir priežiūra

"Dicentra" skandalai

Patarimai! Jei jūsų žemės žiemos yra griežtos, pabandykite "šalto ugdymo" veislę "Golden Sears", o jūsų gėlių dinocentrai žydės. sodas iki vėlyvo rudens.

D. peregrina

Pasivaikščiojimo diktorius yra tikras ilgas kepenys. Šios rūšies atstovai Rytų Azijoje išaugo dar tūkstantį metų. Su mažais dydžiais (15 cm), šiame augale yra didelės baltos ar baltos gėlės raudona-rausva spalva.

Ypač verta paminėti "Burning Hearts" įvairovę, gautą remiantis D. excellent ir D. vagrant. Jos gėlės yra šviesios, beveik raudonos, lapai yra sidabriški.

Dicentra peregrina

Dicentra peregrina

Patarimai! Sodo apdaila Skirtingų tipų tankintuvai, nuo gegužės iki rudens pabaigos galite pasiekti nuolatinį žydėjimą. Puikus dinocentrų tinka puikiai peizažai su vandens telkiniai, D. gražus bus puikus apdaila apiplėšimai. Akmenų sodai bus dar gražesnė dėl D. Creeping ir D. vagrant, iš pradžių auginamų kalnuose.

Centro sodinimas ir priežiūra (ypač pritaikytoms veislėms) - procesai yra paprasti.

"Dicenter" yra puikus

Skrydžio ypatumai

Kadangi "Dicenter" yra krūmas, kaip taisyklė, daugelį metų ieškoti vietos gėlių lova reikia būti atsargiems.

Kur augalai?

Tinkamai sodinami augalai nesusiduria su sunkumais, o augantys švirkštai bus malonūs. Pasirinkdami svetainę, apsvarstykite šiuos kriterijus:

 • Saulėtas šviesa. Idealus variantas yra penumbra. Rytinė saulė lems greitą žydėjimo nutraukimą ir gali neigiamai paveikti lapus. Visame atspalvyje gėlės nebus žydės labai ilgai;
 • Derlingas dirvožemis. Geriausiai žemės iš anksto energiją humuso (3 kg vienam metrui) ir standartinį mineralinių trąšų už sodo augalai (15 g per kibirą vandens);
 • Drenažas. Per daug molio ir drėgno dirvožemio geriau sumaišyti su durpėmis ar smėliu, kad būtų išvengta pastovaus vandens šaknų sistemos puvimo.
Dicenter gražus

Dicenter gražus

Kaip sodinti?

Duobė krūmai turėtų būti iškasti 40 cm gylyje ir turi maždaug tokį patį skersmenį. Nepamirškite palikti atstumo tarp krūmų (pakanka pusės metro).

Iš duobės apačioje yra nusausintas - smulkintas arba susmulkintas plytos. Atlaisvintas dirvožemis, sumaišytas su kompostu, užpildo likusią erdvę. Jei žemę reikia apšviesti, pridėkite smėlį. Kalkakmenio trupiniai, sumaišyti su dirvožemiu, palankiai veikia centrus.

Patarimai! Visos procedūros, susijusios su sodinimo ir persodinimo centrais, turėtų būti atliekamos su pirštinėmis. Šios gėlės šaknys yra nuodingos. Taip pat įsitikinkite, kad gyvūnai nevalgė šaknies šaknų, ištrauktų iš žemės.

"Dicenter" - neįprastas sodo apdaila

Reprodukcija

Teoriškai yra trys galimos veisimo galimybės dicentruotojams: sėkloms, šakniastiebių pasiskirstymui ir viršūnių daigynams.

Tačiau praktikoje mūsų platumoje dicentrų sėklos nenaudojamos auginimui. Pirma, nes jie praktiškai nesuteikia gėlių. Antra, net iš įsigytų sėklų auginti pilnaverčio krūmo yra labai sunku.

Rusijoje centras yra žinomas kaip"разбитое сердце"

Rusijoje centras yra vadinamas "skaldykia širdimi"

Įsišaknijimas

Skirstymas atliekamas ne dažniau kaip kartą per trejus metus, bet ne vėliau kaip po penkerių metų nuo augalų sodinimo. Atlikite tai prieš atsibodus ūgliai (ankstyvą pavasarį) arba po žydėjimo (laikas priklauso nuo veislės).

Dicentras kruopščiai iškasamas. Šaknys valomos ir atskirtos. Jums reikia naudoti aštrų peilį, kad nebūtų dar kartą sužeistas augalas. Atskirkite šaknis į dalis, turinčias kelis pumpurus. Skiltelės apibarstomos pelenais. Augalai sodinami tamsioje vietoje ir laistomi karštu vandeniu saulėje. Po įsišaknijimo pereikite prie paruoštos gėlių lovos. Algoritmas yra toks:

 • Šulinių paruošimas gėlių lovoje tam tikru atstumu, pagrįstas gabalėlių dydžiu;
 • Įdėkite gabalus į skyles. Geriau investuoti 3-4 gabalėlius į vieną skylę, kad krūmas pasirodė puikus ir žydėjo jau per pirmuosius metus;
 • Miega ir suminkštėja žemė;
 • Laistymas. Vanduo turi būti pašildytas saulėje.
Žydi Dicenter

Žydi Dicenter

Patarimai! Prieš padalinant, leiskite šakniastiebiai išdžiūti. Atsikratyti perteklinės drėgmės, ji taps elastinga ir elastinga.

Pjovimas

Virš žemės dugnų dauginamos pavasarį. Pasirinkite šūvį, kuris auga prie krūmo pagrindo, ir supjaustykite jį aštriais peiliukais. Padėkite kotelį augimo stimuliatoriumi (maždaug per dieną), tada auginkite jį į dirvą, įmirkytą šiltu vandeniu, ir uždenkite filmu. Šaknys yra suformuotos per mėnesį, tačiau ant šaudymo lovos geriau per metus atidėti.

"Dicentra" yra puiki sota rožinė ir violetinė spalva

Rūpinimasis "Broken Heart"

Kaip augti dicenter? Ypatingos komplikacijos paliekant jus neatsiranda. Laikas laistyti ir maitinti augalą, bus pasiekti puikių rezultatų.

Temperatūra

Dietzentra puikiai susidoroja su temperatūros pokyčiais, tačiau bijo pavasario šalčių. Ypač pavojingas jaunų krūmų užšalimas. Norėdami tai išvengti, pavasarį augalo šakos yra padengtos plėvele ar kita neaustine medžiaga.
Žiemai prieglauda paprastai nėra paruošta. Jei šalnos yra labai sunkios, žemė aplink šaknis gali būti padengta durpių sluoksniu (iki 8 cm) arba eglių šakomis. Kurdami tokį atšilimą, turite įsitikinti, kad pakartotinis įtraukimas neprasideda.

Maži dicentrai gerai atrodo mišriose sodinukuose - gėlių lovose, kojose, ant skaidrių

Maži dicentrai gerai atrodo mišriose sodinukuose - gėlių lovose, kojose, ant skaidrių

Apšvietimas

Jau minėta, kad "dicentra" gali saugiai atlaikyti šviesą ir atspalvį. Bet kraštutinumai yra geriau, tačiau dar ne atnešti. Pusės šešėlis bus optimalus būdas ilgam ir laiku krūmo žydėjimui.

Mūsų grupėje labiausiai paplitęs "Dicenter" yra puikus

Drėkinimas ir laistymas

Jūs negalite toleruoti išdžiūvimo ar per drėkinimo ambulatorijų. Neramumas vandens dirvožemyje neigiamai veikia šaknis ir gali sukelti augalų mirtį. Drenažas šiuo požiūriu vaidina svarbų vaidmenį krūmų, apsodintų drėgmę, gyvenimui.

Drėkinimo dažnumas priklauso nuo pastovios dirvožemio temperatūros ir džiovinimo greičio. Po laistymo nepamirškite atlaisvinti žemės.

Žavinga širdis

Žavinga širdis

Papildomas tręšimas

Pavasariui gauti ryškius pumpurus, dicentrą tiekia superfosfatas. Dar 3-4 toks makiažas vyksta žydėjimo laikotarpiu. Kai augalas nusidėvi, tai nepažeidžia, kad jį maitintų trąšomis, kuriose yra azoto.

Organinės trąšos taip pat naudingos. Žiemos pabaigoje kompostas ir karbamidas yra išsibarstę po krūmu, o rudenį naudojamas saldainis.

Pavasarį taip pat svarbu pridėti dirvožemį, kitaip atsiras šaknys, kurios nėra labai geros dėl jų virulentiškumo.

Elegantiškas ir gražus "Dicenter" nieko nepaliks abejingų

Apipjaustymas

Norėdami žydėti ne išnyks nuo metų į metus, nuvalytos gėlės turėtų būti pašalintos. Sezono pabaigoje ūgliai apskritai nulipami, paliekant apie 5 cm.

Dicenter puokštėje

Dicenter puokštėje

Ligos ir kenkėjai, kovos su jais būdai

Dicentra yra atspari ligoms ir kenkėjams augalas. Kad būtų išvengta problemų, būtina atlikti prevencinį krūmo purškimą amarais ir sraigėmis (pvz., "Iskra Bio" arba "Zolon").

Siekiant išvengti lapų žiedinio pleistro atsiradimo, o gėlės nepasigalino mikroplasmos ligos, rauginimas turėtų būti atliekamas reguliariai. Per mėnesį prieš sodinant krūmą žemė turi būti apdorota formalino tirpalu (5%).

Dicenter - video

Дицентра - nuotrauka

Dicentra (60 nuotraukų): rūšis, dauginimas, sodinimas ir priežiūra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1