Luksusowe meble tapicerowane w kolorze zielonym ożywiają wnętrze salonu ciemną dekoracją ścienną

Luksusowe meble tapicerowane w kolorze zielonym ożywiają wnętrze salonu ciemną dekoracją ścienną

Temat wiosennej świeżości nigdy nie wychodzi z mody, aw tym roku ponownie na korzyść wszystkich odcieni zielony we wnętrzu. Zdjęcia słynnych dekoratorów budzą się! Musimy włączyć wyobraźnię, skorzystać z porady i stworzyć zielony cud!

Spis treści:

 • Odcienie zieleni we wnętrzu
 • Połączenie odcieni zieleni we wnętrzu
 • Techniki projektanta
 • Wnętrze kuchni w zielonych odcieniach
 • Zielony w sypialni
 • Wiosna w przedszkolu
 • Szmaragdowa laguna w łazience
Kącik do relaksu w delikatnych odcieniach zieleni

Kącik do relaksu w delikatnych odcieniach zieleni

Miętowy odcień w połączeniu z jasnozielonym tworzy lekkie wnętrze

Miętowy odcień w połączeniu z jasnozielonym tworzy lekkie wnętrze

Krzycząca zieleń na korytarzu w stylu eklektyzmu

Krzycząca zieleń na korytarzu w stylu eklektyzmu

Szlachetny zielony odcień ścian w jadalni

Szlachetny zielony odcień ścian w jadalni

Odcienie zieleni we wnętrzu

Zielony, według psychologów i projektantów, jest uważany za jeden z najbardziej udanych kwiaty do dekoracji. Uspokaja, daje spokój, sprzyja relaksacji - innymi słowy, jest ucieleśnieniem harmonii. Istnieje wiele odcieni zieleni i ogólnie są podzielone na dwie główne grupy - ciepłą i zimną. Ale w każdym z nich nie można policzyć kolorów.

Harmonijne połączenie zieleni i zieleni

Harmonijne połączenie jasnozielonego i drewna

Jasna paleta potrafi przynieść świeżość i chłód do pokoju, ciemne kolory odgrywają inną rolę - podkreślają wysoki koszt. Na pewno przeczytać w moim dzieciństwie Bazhov „Mistress of Copper Mountain” czy „Malachit Box” i pamięta opis bogatych pokoi szmaragd, zapierające dech w piersiach. Oczywiście, poczucie luksusu jest imponująca, ale nie jest wadą: jeśli co najmniej jeden kawałek jest biust, komnaty królewskie zamieni się w bagno ciemnej wodzie. Aby nie zgubić się w dziczy "zielonego gąszczu", jako uniwersalnego punktu odniesienia, można przestrzegać kilku zasad.

Trzy cenne zasady

 • Dla gości są dosłownie przy wejściu nie pokrywają wytrwały łapy „Black Dog”, nie należy używać ciemnych odcieni dla trzech typów pokoi: korytarz, sypialnie i łazienka. W tych miejscach, ukochany przez psychologów zielony, raczej spowoduje melancholijne przygnębienie, niż przyczyni się do odprężenia od progu.
Dekoracja korytarza z elementami zieleni wywołuje wyjątkowo przyjemne skojarzenia

Dekoracja korytarza z elementami zieleni wywołuje wyjątkowo przyjemne skojarzenia

 • Uderzenie w oczy może być tylko adrenaliną, zgodnie z jedną piosenką, a zielenie nie musi wpadać w oko za pomocą gryzącej gałęzi. A to oznacza, że ​​dźwięki powinny być wyciszone zgodnie z zasadą "im bardziej zielony obszar, tym spokojniejsze jego odcienie".
Zamknięty taras w spokojnej tonacji

Zamknięty taras w spokojnej tonacji

 • Zielony kokon nie jest solidny! Nie jesteśmy poczwarek jedwabników, ale pierwotnie eleganckich motyli, uwielbiających różne wariacje zieleni. Tak więc projektanci kategorycznie zakazują monochromatycznych ścian i zasłon kokonowych.
Zastosowanie zieleni w wystroju pomieszczenia - doskonały początek, aby stworzyć idealne wnętrze domu

Zastosowanie zieleni w wystroju pomieszczenia - doskonały początek, aby stworzyć idealne wnętrze domu

Rada! W żadnym wypadku nie powinno się robić monofoniki zielone ściany w małym wąskim pomieszczeniu, ponieważ tak będzie przypominać gąsienicę i wizualnie zmniejszać przestrzeń.

Oryginalna decyzja o wyróżnieniu strefy jadalnej za pomocą koloru ściany

Oryginalna decyzja o podkreśleniu jadalni kolorem ściany

Zielony kolor w projekcie obszaru roboczego pomoże dostroić się we właściwy sposób

Zielony kolor w projekcie obszaru roboczego pomoże dostroić się we właściwy sposób

Połączenie odcieni zieleni we wnętrzu

Teoretycznie wiemy, że zielony jest połączony z wieloma innymi kolorami, ale w praktyce istnieją niuanse. Rozważ różne kombinacje zieleni.

Zielony + biały

Gdybyśmy mówili o ludziach, byliby idealną parą. Najbardziej harmonijny związek, z powodzeniem łączący jasność i jasność. Zielony odpowiada za oryginalność, biały posłusznie się do niego dostosowuje i dostosowuje intensywność. Obfitość białych kawałków sprawia, że ​​pokój jaśniejsze i bardziej miękkie udane małżeństwo „gry” są białe ściany i zielone meble, Szmaragd ściany i sufity białe z dodatkiem śnieżnobiałe usługi, który jest bardziej wykorzystywany do dekoracji, niż używany zgodnie z przeznaczeniem.

Połączenie zielonej bieli w nowoczesnym wnętrzu

Połączenie zieleni i bieli w nowoczesnym wnętrzu

Prosta jasnozielona

To tylko miły dzień, który zajrzał do twojego domu i zdecydował się na stałe zamieszkać tam na zawsze. To gość i długo oczekiwany gość, który potrafi dogadać się z każdym temperamentem. Jest dyskretny i staje się zaskakująco piękny, jeśli go zacieniasz meble z tapicerką kolory i tekstury maty lub lnu. Jednak cierpi same ciche i dyskretne sąsiadów - część tego samego koloru, ale różni się w kilku kolorach, trochę jaśniejsze lub ciemniejsze. Ta technika może być używana do dopasowania koloru sufitu lub zasłony.

Akcesoria z jasnego wapna i rolety pomogą stworzyć lekką atmosferę

Akcesoria z jasnego wapna i rolety pomogą stworzyć lekką atmosferę

Szary + zielony

"Były dwie samotności" i doskonale się uzupełniały, i zaczęły żyć długo i szczęśliwie "od duszy do duszy". Nieatrakcyjne szary po prostu kwitnie w ramionach oliwkowego, lekko musztardowego odcienia zieleni lub koloru młodego grochu. Robią niesamowitą harmonię, odkrywając cały urok w tandemie. Jeśli są podzielone, po prostu zanikną i zginą osobno.

Apartament typu studio w kolorze szarym rozcieńcza się elementami soczystego zielonego koloru

Apartament studio w odcieniach szarości rozcieńcza się elementami soczystego zielonego koloru

Sinuso-zielony

Najważniejsze, żeby nie "zalać" tej bardzo pięknej, ale także niebezpiecznej kombinacji, w której jeden z kolorów zawsze stara się stłumić drugą. Tutaj musisz zachować ścisłą równowagę, która jest trudna, lub dać cugle zieleni - wtedy związek rozwinie się na pewno.

Zielona sofa w salonie służy jako idealne tło, które pomaga"раскрыться" томным оттенкам стен

Zielona sofa w salonie działa jako idealne tło, które pomaga odsłonić ospałe odcienie ścian

Zielony + brązowy

Jest to niezwykle pragmatyczne "małżeństwo dla wygody": ziemia i trawa, kora drzew i liście - silny sojusz. Potrafi wyrazić siebie w zielonych ścianach i drewnianych meblach, w pościeli Rzymskie zasłony i beżowy-brązowy narzuty na łóżka. Podstawa - „trawa i liście,” drzewo szczegółowo - na ścianach można umieścić drewniane ramki do zdjęć, obrazów, płytek praktyka terakoty na kominku itd To jest prawie Ecostyle, kochany przez wielu właścicieli mieszkań miejskich, pozwala im czuć się trochę bliżej natury. , niż może to pozwolić na stałe zatrudnienie i "kamienną dżunglę".

Wspaniałe połączenie jasnozielonego z drewnem

Wspaniałe połączenie jasnozielonego z drewnem

Zielony + czerwony

Grupa krwi na rękawie tuniki lub biedronka na źdźbrzu trawy - ktokolwiek to widzi. Gry tej pary we wnętrzu mogą zamienić pokój zarówno na polu bitwy o dominację, jak iw soczystym zielonym ogrodzie z czerwonymi jabłkami. Zielony i czerwony nie są przyjmowane w najbardziej żrących odcieniach, bardziej odpowiednie będzie ciemnozielone ściany i bordo zasłony, i jeśli chcesz, możesz dodać kilka dodatkowych części, zamieniając tę ​​kombinację w luksusowe pałacowe klasyki. Światło czerwony i zielone odcienie w agregacie da kraj a nawet niektóre momenty etniczne, a kierunek ponownie określi szczegóły. Na przykład wyroby z wikliny, tkane dywaniki wyślij nas gdzieś w regionie zmodernizowanej Afryki i rzeźbione szafki, machając tafetą baldachim oraz jedwabną tapicerkę i zestawy poduszki amortyzujące wyślą nas do arabskiej nocy.

Delikatna oliwka w połączeniu z czerwienią świetnie prezentuje się w tradycyjnym wnętrzu

Delikatna oliwka w połączeniu z czerwienią świetnie prezentuje się w tradycyjnym wnętrzu

Techniki projektanta

Zapoznaj się z kolorami, a ich kombinacja to połowa historii, ale musisz mieć przynajmniej przybliżony pomysł podział na strefy.

Wskazówki dotyczące projektowania:

 • duży obszar może być podzielony na strefy z grą kontrastową, pokonując dwa podstawowe tony, które są blisko siebie;
 • kolorowanie akcentujące - jedna część jest podświetlona kolorem innym niż tło ogólne, dostosowując geometryczne proporcje pomieszczenia;
 • ulga: jeśli stwierdzisz, że stało się straszne i stworzyłeś solidny "kokon", wszystko można naprawić. Aby pomóc ci uzyskać ciemne wzory na jasnych ścianach lub odwrotnie. Doda świeżości i odejdzie od nudy.
 • zieloni, chowając się w tapicerce, to akcentujące miejsca, które również wyglądają bardzo pięknie. Jeśli wątpisz w zielone ściany, spraw, by były neutralne i pozwól rosnąć kiełkom fantazji tapicerka, fotele i kolorowe zasłony.

Rada! Doskonałym elementem dekoracyjnym będzie okrągły dywan z długim stosem, imitujący niewielki trawnik. Takie dywaniki szczególnie lubią dzieci.

Wnętrze kuchni w zielonych odcieniach

Może to być delikatna opcja mięta lub pistacje - są dobrze połączone ze sobą iz białym lub kremowy odcień. Fani ekstrawagancji mogą przemówić do apetycznych połączenie zieleni i pomarańczy. Nie mniej interesujący wygląd tandem zielony z żółtym, nazywa się "piasek i słońce".

Zieleń w tandemie z bielą daje podwójną porcję świeżości i uczucie niesamowitej czystości

Zieleń w tandemie z bielą daje podwójną porcję świeżości i uczucie niesamowitej czystości

Najważniejsze w jasnych wnętrzach jest nie przesadzić z zażółceniem. Żółty, a zwłaszcza pomarańczowy powinien działać ściśle jako akcenty, słońce nie powinno być zbyt upalne. Może być fartuch wyłożony płytkami, blat, szafki na meble, krzesła, Pokrycie tapicerki, zasłony i tak dalej. Podstawa musi być zielona.

Idealne połączenie czerni i bieli z zielenią w kuchni orientalnej

Idealne połączenie czerni i bieli z zielenią w kuchni orientalnej

Zestaw kuchenny zielone zielone bagno świetnie wygląda w białym pokoju

Zestaw kuchenny zielone zielone bagno świetnie wygląda w białym pokoju

Zielony w sypialni

Zielony w sypialnia ma prawo do życia, ale nie wolno nam zapominać, że jest to miejsce dla pełnego relaksu, a zatem soczyste i pełne wyobraźni kolory, jak w kuchni, nie będą tu odpowiednie. Lepiej jest odbierać lekkie i pozytywne odcienie zielonego jabłka, oliwy, musztardy i łączyć je z tą samą skalą, ale dla dwóch lub trzech odcieni ciemniej lub z klasyczny brązowy lub beżowy.

Neutralny zielony kolor w sypialni zapewnia spokój i stabilność

Neutralna zieleń w sypialni daje spokój i opanowanie

W sypialni użyjemy kombinacji szarości z oliwką, gdzie podstawa szarości posłuży za podstawę dla drzew z baldachimem, które można namalować na ścianie. Zielone zagłówkiem, komoda, zasłonami i detali w postaci obrazów, dywanów itp daje poczucie relaksujący wypoczynek na łonie natury w bezwietrznej pogodzie, wszyscy pamiętamy z dzieciństwa, to najlepiej spać na zewnątrz pod miękkich szelest liści i śpiew ptaków.

Połączenie witaminy zielonej i żółtej w jasnej sypialni

Połączenie witaminy zielonej i żółtej w jasnej sypialni

Unikalny antystresowy kolor w połączeniu z bielą jest idealny do sypialni

Unikalny antystresowy kolor w połączeniu z bielą jest idealny do sypialni

Wiosna w przedszkolu

Wiosna w dziecko lub zielona tropikalna wyspa wśród miejskiej rutyny pomoże wyrosnąć fizycznie, psychicznie zdrowemu, a nawet genialnemu dziecku. Śmieszne tapety ciepłe i jasnozielone odcienie plus sportowa ściana z elementami w formie liany - idealna równowaga w proporcji aktywności i spokoju dziecka. Z jednej strony zawsze może wykonywać ćwiczenia fizyczne, bawić się w małpę, a z drugiej zrelaksować się na dywanie. Ponadto wnętrza te budzą fantazję. Jak się dowiedzieć, może za kilka lat wyrośnie genialny geograf lub wspaniały podróżnik.

Cień oliwny to pozytywny i skuteczny sposób na dekorowanie pokoju dziecięcego

Cień oliwny to pozytywny, skuteczny sposób na dekorowanie pokoju dziecięcego

Wnętrze przedszkola z elementami wystroju zielonych kwiatów

Wnętrze przedszkola z elementami wystroju zielonych odcieni

Szmaragdowa laguna w łazience

Kto mówi, że najlepsza kąpiel - biała lub kontrastująca czerń, nie mniej piękny wygląd płytki pod malachitem lub zielonym marmurem. Wchodząc do takiej łazienki, wydajesz się wpaść w szmaragdową lagunę lub luksusową królewską łaźnię. Orientacja zostanie ustalona przez dodatkowe elementy - złocone lub chromowane krany i haczyki przeniesie Cię do królewskiej łaźni, a pleciony kosz na bieliznę i tkane ręczniki zostaną zabrane w podróż po wodach oceanu.

Zieleń to symbol natury i ekologii

Zieleń to symbol natury i ekologii

odcienie zieleni we wnętrzu: zdjęcie - łazienka w naturalnych odcieniach szmaragdu

Łazienka w naturalnych szmaragdowych kolorach

Zielona łąka o świcie, chłodne gęstwiny lasu w południowym upale, promienny szmaragd, pistacjowe lody - to właśnie zielone odcienie we wnętrzu. Przeglądy zdjęć i filmów od wybitnych profesjonalistów oferują nam piękne opcje aranżacyjne, ale czasami światopogląd zewnętrzny nie może przesłonić własnej żywej wyobraźni. Szukaj pomocy od projektantów lub przyjmij tę interesującą rolę, uzbrojony w porady profesjonalistów jako pomoc - to zależy od Ciebie. W każdym razie trudno zepsuć pokój przyjemnymi zielonymi oczami.

Dekoracja rogu do odpoczynku w tureckich motywach zimnego mięty

Dekoracja rogu do odpoczynku w motywach tureckich i cieniu mięty

Odcienie zieleni we wnętrzu: 80+ harmonijnych rozwiązań od oliwkowych po szmaragdowe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − = 49