Wielowymiarowe odcienie w nowoczesnym wnętrzu

Wielowymiarowe odcienie w nowoczesnym wnętrzu

Ochra to dziwny odcień, którego często spotykamy w życiu codziennym. Ale, niestety, nie wszyscy wiedzą, jakie sekrety te nazwy nosi sama w sobie. W rzeczywistości ten kolor działa jak naturalny element pigmentowy, który jest faktycznie obecny w dowolnym ciepły roztwór barwiący. Ochra jest pigmentem naturalnego planu, który powstał podczas mieszania żelaza i gliny. Z tych elementów określa się stopień barwy. Żelazo daje czerwony odcień, a glina wygrywa ton żółty. Pigment ten był po raz pierwszy używany w starożytności do tworzenia specjalnych rysunków.

Spis treści:

 • Funkcje koloru
 • Stopień wpływu dźwięku na osobę
 • Jakie kolory są połączone z kolorami? 
 • Niuanse dekoracji pokoju
Luksusowe biuro z dojrzałymi akcentami

Luksusowe biuro z dojrzałymi akcentami

Świeży jesienny nastrój na małą sypialnię

Świeży jesienny nastrój na małą sypialnię

Połączenie kilku przyjaznych odcieni

Połączenie kilku przyjaznych odcieni

Pościel z gorczycy w śnieżnobiałym pokoju

Pościel z gorczycy w śnieżnobiałym pokoju

Elementy dekoracyjne akcentów podkreślają łatwość dekoracji wnętrz

Elementy dekoracyjne akcentów podkreślają łatwość dekoracji wnętrz

Odcienie tonów tworzą komfortowe warunki w kuchni

Ciemne kolory zapewniają komfort w kuchni

Funkcje koloru

W przyrodzie istnieją trzy kombinacje kolorów tego pigmentu - żółty, złoty, czerwony. Czerwona ochra powstaje poprzez spalanie żółtej substancji, która jest następnie wyposażona w wystarczającą ilość żelaza. Jeśli chodzi o czystą formę i kształt, aby uzyskać taki pigment, musi on zostać oczyszczony, namoczony, wyprażony i zmiażdżony, aby zapobiec pogorszeniu jakości. Jeśli nie zastosujesz tych środków, malowanie struktur powierzchniowych będzie nierówne.

Stopień wpływu dźwięku na osobę

Ochra jest tonem surowego, powściągliwego typu, który wywołuje skojarzenia z jesiennymi liśćmi. Kolor ten przypomina mokry jesienny park po długim deszczu w październiku, więc w tym kolorze występuje pewna depresja. Z drugiej strony, jeśli zastosuje się go odpowiednio i racjonalnie, ten odcień może rozładować napięcie i zrelaksować się.

Odpowiednia kombinacja tonów tworzy odpowiedni nastrój

Odpowiednia kombinacja tonów tworzy odpowiedni nastrój

Aby osiągnąć pożądany rezultat, najlepiej jest stosować kombinacje i harmonijnie połączenie z innymi kolorami. Można sobie tylko wyobrazić jesienną paletę pochlebnej przestrzeni, ponieważ pomysły na dekorowanie pokoju od razu cię odwiedzą. Czego nie ma: wszystkie kolory z wszystkimi odcieniami ochry stworzą niezwykle interesujący zespół, który może podbić serca i rozjaśnić życie.

Salon, mimo jednolitej konsystencji, wygląda harmonijnie i przytulnie

Salon, mimo jednolitej konsystencji, wygląda harmonijnie i przytulnie

Korzyści z użytkowania

Artyści i projektanci wnętrz cenią sobie ten kolor za swoją wyjątkowość i ekscentryczność, dlatego stosując go zgodnie z zasadą dawkowania, można osiągnąć doskonały wynik. Ponadto, racjonalne użycie tonów w przestrzeni wewnętrznej sprawi, że decyzja będzie bardziej harmonijna i powściągliwa, aby nadać jej najlepsze cechy. A oto cnoty, dla których ten kolor był lubiany przez współczesnych:

Stylowa, kolorowa narożna kuchnia

Stylowa, kolorowa narożna kuchnia

 • Wszechstronność. Ton doskonale łączy się z innymi odcieniami. Żółty, niebiański, zielony, piasek, kategoria pastelowe kolory - wszystko to będzie w doskonałej harmonii z daną decyzją.
 • Szeroka gama zastosowań. Chcesz luksusowy barokowy styl w Twojej kuchni lub łazience? A może chcesz umieścić pokój w tym kierunku kraj, high-tech lub minimalizm? A może wolisz klasykę w najlepszym wydaniu? Bez względu na to, który wybierzesz, spodoba ci się ta decyzja, a ochra ociepli ją w pochmurną pogodę.
Modelem imitacji może być salon w stylu neoklasycystycznym, udekorowany jesienną paletą

Modelem imitacji może być salon w stylu neoklasycznym, urządzony w jesiennej palecie

 • Korzystny wpływ na psychikę. Wydawszy w tych odcieniach pokój dziecięcy lub studium, korytarz lub łazienka, będziesz w stanie utrzymać zdolność koncentracji i, jeśli to konieczne, zrelaksować się.
 • Duża liczba rozwiązań. W tym kolorze można zrobić zdjęcia tła i wykończeniowe, a także poszczególne części i akcesoria. W każdej sytuacji styl będzie tak jasny i elegancki, jak to tylko możliwe.
Połączenie odcieni żółto-fioletowych jest nieosobistym, ale przyjemnym dla oka rozwiązaniem wnętrza

Połączenie ciemnożółtych i fioletowych kwiatów jest nieosobistym, przyjemnym dla oka rozwiązaniem wnętrza

Racjonalne połączenie kolorowych obrazów to gwarancja udanego rozwiązania problemów dekorowanie domu.

Jakie kolory są połączone z kolorami?

Kolorowa ochra to interesująca opcja dla Ciebie dom lub mieszkanie, i jest to również związane z jego kompatybilnością z różnymi rozwiązaniami kolorystycznymi.

 • Ochra + biały kolor. Dzięki temu połączeniu otrzymasz prawdziwie świąteczne rozwiązanie, które idealnie pasuje do wnętrza każdego pomieszczenia.
 • Ochra + czekolada. Rozcieńczyć ten niesamowity ton w kolorze ciemnej lub mlecznej czekolady - a zobaczysz klasyczną kombinację w równowadze.
 • Ochre + terakota + cegła. To kolejna klasyczna kombinacja, ucieleśniająca luksus i prostotę.
 • Ochra + fiolet. To rozwiązanie jest wyjątkowe i nowoczesne, oba kolory są aktywne i nadają się do dekoracji w modnym stylu.
 • Ohr + bordeaux. Chcesz trochę bajki i uwagi do swojej osoby od gości? Możesz eksperymentować i korzystać z tej kombinacji.

Najczęściej to rozwiązanie koloru jest używane do celów dekoracja powierzchni (głównie ściany), jak również do pełnego wzbogacenia palety kolorów o elementy dekoracyjne. W jego majestatycznym wykonaniu ochra zachowuje się jak klasyk gatunku i pozwala osiągnąć optymalny wynik przez wynik. Stworzysz wnętrze, o którym marzyłeś od dłuższego czasu, a będziesz czuć się wspaniale i pewnie.

Wykorzystanie naturalnej palety odcieni w dekoracji salonu

Wykorzystanie naturalnej palety odcieni w dekoracji salonu

Niuanse dekoracji pokoju

Główną subtelnością wykorzystania tego rozwiązania kolorystycznego jest jego zdolność być połączone z dużą liczbą odcieni. Dlatego ohru jest często stosowany w projektowaniu wnętrz domowych i biurowych. Również taki styl często można znaleźć w kawiarniach, restauracjach, sklepach i innych obiektach handlowych i usługowych. Ale racjonalna kombinacja może być tylko wtedy, gdy jest pewne doświadczenie i wiedza.

Tworzą się dwa lub trzy kolory w jednej strefie"изюминкой" интерьера

Dwa lub trzy kolory w jednej strefie staną się "podświetleniem" wnętrza

Ważne jest, aby wiedzieć! Przy tej kombinacji warto przynajmniej trochę przesadzić - jak kolor nie będzie elegancki i elegancki, ale ponury i nudny. Po ochre ma tendencję do ostrych, kontrastowych alokacji na pozostałej części tła, więc jego wybór powinien być przeprowadzony szczególnie ostrożnie. Kolor nie powinien być solowy w warunkach twojego wnętrza. W przeciwnym razie pożądany wynik nie zostanie osiągnięty.

Te kolorowe rozwiązania w sypialniach uspokajają, przyczyniają się do dobrego wypoczynku. Dlatego zaleca się wybór tapeta tego tonu z małym wzorem, jak również zasłony, narzuty na łóżka, elementy pościeli. We wnętrzu kuchni można pokonać w tym kolorze fartuch, blat, akcesoria i naczynia. Kompozycja w takich odcieniach będzie bardziej wyrafinowana, jeśli wnętrze wnętrza zostanie doprawione dużą ilością szczegółów, które zostaną podkreślone.

Akcentowa grupa przedmiotów na dominujących głębokich tonach w kuchni

Akcentowa grupa przedmiotów na dominujących głębokich tonach w kuchni

Możesz uzyskać optymalny obraz w racjonalnej kombinacji, jeśli stworzysz to rozwiązanie w męskim pokoju. W tej sytuacji ochra stworzy solidny, reprezentatywny wizerunek, a także stworzy biznesowy nastrój wśród odwiedzających lokale biurowe. I skórzane brązowe meble przyczynią się do tego koloru i poprawią ogólne samopoczucie. Paleta Ochrovaya jest tak wyrafinowana, że ​​daje możliwość podkreślenia wysokiego statusu i elegancji pomieszczenia.

Kontrastujące detale dekoracyjne tworzą własny styl w pomieszczeniach

Kontrastujące ozdobne detale w kolorze musztardy tworzą swój własny styl w pomieszczeniach

Kolorowa ochra we wnętrzu: stwórz wyrafinowany designerski apartament w gamie bursztynowo-miodowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − 43 =