Farebné jasné žakárové

Farebné jasné žakárové

Používanie kobercov v interiéri Nešiel do pozadia ani s príchodom moderných technológií - teplé podlahy. V súčasnosti tento textilný objekt hrá skôr dekoratívnu úlohu než praktickú. Obzvlášť populárne sú koberce z žakáru. Ako vyzerajú a aké sú ich vlastnosti, poďme sa pozrieť bližšie.

 • rysy
 • Výhody použitia v interiéri
 • materiály
 • Použitie v interiéri rôznych miestností
Obohaťte priestrannú jedáleň s krásnym koberecom

Obohaťte priestrannú jedáleň s krásnym koberecom

rysy

Už roky Jacquardské koberce boli jedným z najobľúbenejších kobercov. Nie je to prekvapujúce, pretože majú prezentovateľný vzhľad, sú príjemné na dotyk. Vzhľadom na obrovskú rozmanitosť, ktorú dnes ponúkajú výrobcovia, je možné vybrať model pre spálne, obývacia izba, kancelária a dokonca kúpeľňa.

Koberec v úzkej kuchyni

Koberec v úzkej kuchyni

Tieto produkty vždy patrili k elitám, výlučne, pretože výroba používa odlišnú hrúbku, tuhosť, štruktúru vlákna. V dôsledku toho je možné získať pôvodný vzor.

Je zaujímavé vedieť! Technológia výroby zahŕňa použitie skrútených priadzí. Pilót tkaný koberec je vyrobený z hustého tkaniva, ktorý je založený na dvoch rámoch. Plátna sú navzájom spojené fleecovými priadzami.

Táto metóda výroby zaručuje maximálnu plnenie pilót. Výsledkom je, že kupujúci dostane trvanlivý koberec so zlepšenými vlastnosťami opotrebenia. To je možné z dôvodu silnej fixácie formulára na ráme.

 • Hromada v takýchto výrobkoch má dĺžku približne 10 mm.

Fakt! V podstate sa na výrobu žakárových kobercov používajú špeciálne stroje, ale výsledok je taký zdokonalený, že sa zdá, že výrobok sa vyrába ručne.

Elegantný dekoračný prvok pre rekreačnú oblasť

Elegantný dekoračný prvok pre rekreačnú oblasť

Výhody použitia v interiéri 

Uvažované kobercové výrobky majú niekoľko výhod. Medzi hlavné:

 1. Vysoká odolnosť voči hluku. Ak položíte Jacquarda obývacia izba alebo Detské, môžete sa zbaviť poslušných zvukov od susedov zo spodu.
 2. Má zvýšenú tepelnú vodivosť, takže aj v zime nebude studené sedieť na podlahe, pokrytá takým koberecom. Najmä je dôležité pre deti, pretože takmer všetky hry sú na podlahe.
 3. Jednoduché používanie, čo je vyjadrené v odpudzovaní nečistôt a absencii aktívnej absorpcie kontaminantov. Z tohto dôvodu môže byť žakárska skladba úspešná používať na chodbe. Starostlivosť je pravidelné čistenie prachu a nečistôt.
 4. Štýlový vzhľad. Hoci sa vyrábajú na strojoch vo veľkom množstve, v sortimente je dostatok unikátnych vzorov. Niektoré sú tak zaujímavé, že sa hodia aj do najmodernejšieho interiéru.
 5. Existujú rôzne tvary, veľkosti - pomáha vyzdvihnúť koberec pre každú izbu.

materiály

Koberec Jacquard je spojený s vysokou kvalitou, ale tu je dôležité vybrať ten správny. Osobitná pozornosť sa musí venovať kompozícii, pretože skutočnosť, že vlákna budú použité, závisí od hustoty, a teda od trvanlivosti a konštrukcie.

 • Najlepším riešením sú prírodné suroviny. Najčastejšie to je vlna, bavlna, postroj - považujú sa za najkvalitnejšie.

Cena takého produktu bude dosť vysoká, čo odpudzuje kupujúcich, ktorí hľadajú cenovo dostupné možnosti. Sú to umelé koberce. Tiež sa nazývajú žakárové, ale sú vyrobené z polypropylénu, polyesteru, nylonových vlákien. Materiály sú k dispozícii, ale požiarne nebezpečné, takže je treba s nimi zaobchádzať veľmi starostlivo.

Exkluzívna verzia podlahy v kúpeľni

Exkluzívna verzia podlahy v kúpeľni

Dôležité! Výrobky vyrobené z syntetickej priadze majú obrovskú výhodu - odpudzujú nečistoty.

 • K dispozícii sú aj koberce zmiešaného typu, čiže s prírodnými aj syntetickými vláknami. Majú dlhú životnosť, sú príjemné na dotyk a majú atraktívny vzhľad. Sú v strednom cenovom rozpätí.

Pri výbere, dávajte pozor na hustotu koberca, bez ohľadu na použité vlákna, môže to byť iný. Nezabúdajte však, že hustota ovplyvňuje zvukovo-izolačné vlastnosti a schopnosť zadržiavať teplo.

Tip! Aby ste pochopili, aký vysoký je tento ukazovateľ, musíte starostlivo skontrolovať jeho nesprávnu stránku. Čím menšia je vzdialenosť medzi vláknami, tým lepšie.

Svetlý palác v detskej izbe dokonale dopĺňa interiér

Svetlý palác v detskej izbe dokonale dopĺňa interiér

Použitie v interiéri rôznych miestností

Voľba žakárového koberca pre tento alebo ten interiér má svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Chodba a predsieň

Toto miesto v každom dome je najviac vyhovujúce, takže pri výbere koberca by ste mali venovať pozornosť syntetickým výrobkom. Nie sú tak intenzívne kontaminované, okrem toho budú trvať dosť dlho. Podobné modely pre chodby majú protišmykovú základňu.

Spálňa

V tejto miestnosti je najlepšou voľbou koberec s prirodzeným zložením. Čím je jeho hromada vyššia, tým lepšie. Na takomto povlaku je rád chodiť ráno po prebudení. Čo sa týka farebnej palety, je to skvelé vhodné svetlé farby - vizuálne rozširujú priestor a harmonicky hľadajú rôzne štýly.

Detská izba

Mala by existovať prirodzená hromada strednej dĺžky. Dieťa nie je ochladené pri hraní na podlahe a čistenie takéhoto koberca nebude pre rodičov problémom. Zvlášť ocenia dieťa každého veku a pohlavia Koberec pôvodnej podoby, napríklad vo forme obľúbeného karikatúrneho charakteru.

záver

Žakárové koberce si zaslúžia prednosť v spotrebiteľských preferenciách medzi všetkými ostatnými možnosťami. Sú odolné a atraktívne vzhľad. Náklady na paláce sú rôzne, čo znamená, že bude možné vybrať si model vášho rozpočtu.

Koberec Jacquard pre interiér: pre každú izbu vyberáme individuálny štýl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + = 15