Dekorasyon için çeşitli dokular kullanmak çok başarılı görünüyor

Finiş için birkaç doku kullanma - muhteşem bir çözüm

son zamanlarda, iç şömineler çok popüler oldular. Birçoğu evlerinde, ailenizle oturabileceğiniz, sıcak bir ocağın yanında rahatça oturan bir yer yaratmaya başladı. Ancak bu elde edilemeden önce, tüm kurallara göre böyle bir atmosfer yaratmak gerekir. Sadece şöminenin döşenmesine ve bunun için bir yüz yüze bakmanıza gerek kalmaz, böylece ocağın odaya uyumlu bir şekilde uyması ve “vurgulanması” gerekir. Kaliteli kaplama malzemeleri uzun servis ömrüne sahiptir, kullanımı kolaydır. Hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız dikkat edin. dekoratif doğal taş, terbiye için kullanılabilir.

İçindekiler:

 • avantajları
 • Malzeme nasıl seçilir?
 • Yüzleşmek ne kadar doğru? Işin aşamaları
Modern iç lüks şömine

Modern iç lüks şömine

avantajları

Doğal taşın büyük popülaritesi aşağıdaki avantajlardan kaynaklanmaktadır:

haysiyet
estetik Doğal malzeme çok iyi görünüyor, başka bir astarın çekiciliği ile karşılaştırması pek olası değil.
Yüksek sıcaklıklara ve yanmazlığa karşı dayanıklılık Isıtıldığında, böyle bir sonda atmosfere zehirli maddeler salmaz.
Fiziksel hasara karşı direnç Taş çeşitli darbelere dayanabilir, başka bir şekilde çizilmesi veya zarar görmesi zordur.
Işleme için uygun Bu malzemeden, şöminenizi orijinal ve bireysel yapacak herhangi bir şekil oluşturmak kolaydır.
Art Nouveau'nun ruhunda oturma odası

Art Nouveau'nun ruhunda oturma odası

Doğru malzeme nasıl seçilir?

İnşaat piyasasında mevcut olan hemen hemen her türlü doğal taşlar dekorasyon için gelebilir ve hepsi sınırsız tasarım yeteneklerine sahiptir. Kullanım dayanıklılığı konusunda farklı malzemeler. En kısa ömürlü kireçtaşı ve renkli mermer - 30-70 yıl sonra değişiyorlar.

Dikkat edin! Servis ömrü, dış koşullara ve malzemeyi etkileyen faktörlere ve şöminenin düzgün bir şekilde korunup korunmadığına bağlıdır.

Mermerden bakıldığında arıtma sağlar.

Mermer kaplama tarzı bir incelik verir

Notuna! En popüler seçenekler granit ve mermerdir. Birincisi, kolayca cilalanmış ve işlenmiş dayanıklı bir cinstir. Ancak, böyle bir malzeme, üretiminin zahmetinden dolayı oldukça yüksek bir maliyete sahiptir..

Mermer granit kadar popüler değil, ama çok güzel ve tasarımcıların parlak, sıradışı başyapıtları yaratmalarına izin veriyor.

Granit kullanarak şık çözüm

Granit kullanarak şık çözüm

Notuna! Bu malzemelere ek olarak, genellikle kireçtaşı, tüf veya kumtaşı yüzleşmek için kullanılır. İkincisi, hızlı ısınmasını sağlayan yüksek ısı kapasitesine sahiptir. Böyle bir taş ısıyı daha uzun tutar.

Şömine kalker malzemeyle dekore edilmiştir.

Şömine kalker malzeme ile dekore edilmiştir.

Kaplama malzemesi seçerken, aşağıdaki kriterleri dikkate almaya değer:

 1. Malların fiyatı üreticiye bağlıdır ve ithal edilen üreticiler için çok daha yüksek olacaktır.
 2. Hijyen standartlarına uygunluk sertifikasının mevcudiyeti.
 3. Önemli bir nokta, üreticinin iyi bir ünü, pazardaki işin süresidir. Deneyimli bir üretici kaliteli ürünler sunacaktır.
 4. Taşın gücü yapısından etkilenir.
 5. Ambalaj, üreticinin logosuna sahip olmalıdır.
 6. Üretim tarihine dikkat edin.

Önemli olan yapıştırıcı bileşimin kalitesidir. şömine bitirir. Sadece iyi bilinen tedarikçi ve taş üreticisi tarafından önerilen bileşimi seçin. Yapay bir kaplama yapıştırılırsa, genellikle malzemeye yüzeye güçlü bir şekilde yapışmasını sağlayan özel bir yapıştırıcı önerilir.

Astar nasıl düzgün yapılır?

Bu tür çalışmaların belirli beceriler ve çabalar gerektireceği unutulmamalıdır. Kaplama işlemine devam etmeden önce öğrenilmesi gereken bazı nüanslar vardır.

İşte gerekli olacak araçlar

İşte gerekli olacak araçlar

Ilk aşama. hazırlık

Her şeyden önce, yüzeyler kir ve tozdan arındırılır. Duvarcılık dikişleri 1 cm'den daha az derin olmamalıdır, şöminenin tüm yüzeyi metal bir örgü ile dikilmelidir. Ardından, kaplamayı takma işlemine gidin.

Şömineyi özel bir örgü ile kaplıyoruz.

Şömineyi özel bir örgü ile kaplıyoruz.

Şöminenin düşey duvarlarından biri olan tebeşirle zemini çizmek en iyisidir. Boyut ve şeklin tam olarak aynı olması önemlidir. Hazırlanan şablonda, kaplamanın tüm elemanlarını yerleştirin ve bunları birbirine göre ayarlayın.

Dikkat edin! Düzgün bir yüzeye sahip bir malzeme seçtiyseniz, o zaman plitochki, kalınlık bakımından farklılık gösterecek, aynı zamanda parametreler açısından da ertelenmesi ve alınması gerekmektedir. Düzensiz bir yapıya sahip farklı kalınlıktaki malzemeler kullanılabilir. En baştan, ince bir yapıştırıcı tabakası üzerine sabitlenecek en kalın ihtiyaç: daha fazla iş için bir referans noktası olacaklar.

Astar malzemesinin yerleşim örneği

Astar malzemesinin yerleşim örneği

Ikinci aşama. Şöminenin yüzeyinde bir taş sabitleme

İş, alt köşeden başlar ve aşağıdan yukarıya doğru yol alır. Bundan sonra, yatay üst sıra sabittir ve daha sonra kalan boşluk atılır. Şöminenin yüksekliğinin kalın karoların sabitlendiği yarım metreden fazla olması şartıyla, güvenilir bir yapı oluşturmak için ek tel bağlantılarına ihtiyaç duyulacaktır.

İpucu! Bu bağlantı takviye ağına bağlanır ve karo alt kenara sabitlenir. Bağlantı elemanlarının kullanılması, astarın daha kalın olması için daha sık gereklidir..

Doğru döşeme dizisi

Doğru döşeme dizisi

Önemli! Tüm taşı yüzeye sabitlemek için iki gün beklemeniz gerekir, bundan sonra dikişleri silebilirsiniz. Çok farkedilebilecek bir bölüme, bileşenin nasıl uzandığına ve iz bırakıp bırakmayacağına bakmaya değer.

Fayans düzeni

Fayans düzeni

Doğal taş ile karşı karşıya özellikleri

 • Kesme malzemesi göze çarpmayan yerlerde kullanılabilecek küçük parçalar halinde kaldığında: şöminenin en altında veya içinde.
 • Düzensiz bir şekil seçerseniz kaplama malzemesi işaretli her parça numaralandırılmalıdır. Bu amaçla merkezde bir numara yazılır ve komşu parçaların sayıları köşelerde belirtilir. Bu durumda, yüzeye malzeme aktardığınızda kaybolmazsınız.
 • Eğer doğal taşa bakan sizin için oldukça pahalı, o zaman kullanabilirsiniz yapay taş. Bu tür bir malzeme doğal bir alternatiftir. Avantajları, doğal bir monolitten daha az güzel olmayan bir kaplama yaratacak bütçeye, çekici bir görünüme sahip.

Buna ek olarak, bunlar önemsiz bir ağırlığa sahip olan yumuşak ve kolay işlenmiş malzemelerdir, böylece yüzeyde kolayca döşenebilirler. Üreticiler, çeşitli formların döşenmesi ve bitirilmesi sürecini kolaylaştıran çeşitli unsurlar üretir ve şömineler türleri. Malzemenin seçimi doğrudan tüketicinin isteklerine ve ihtiyaçlarına ve mali olanaklarına bağlıdır.

Şık taş devri: İç mekanda bir taşla şöminenin süslenmesi için 60+ fikir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 − = 46