Onarım sonrası genel temizlik gerekli ve çok zaman alıcı bir egzersizdir.

Onarım sonrası genel temizlik gerekli ve çok zaman alıcı bir egzersizdir.

Sonrasında dairenin genel temizliği onarım veya yeniden geliştirme - Yeni iç mekanın sizi mutlu etmeyeceği gerekli önlem. Tabii ki, her zaman çalışanları hızlı ve verimli bir şekilde binaları temizlemek için hazır olan bir temizlik şirketine dönebilirsiniz, ancak bu tür hizmetler pahalı olmayacaktır. Profesyonellerin tavsiyelerini dinlerseniz ve tüm aşamaları doğru şekilde planladığınızda bir daireye liderlik etmek de mümkündür!

İçindekiler:

 • Genel temizliğin temel aşamaları
 • Araçlar ve temizleyiciler
 • İnşaat atıklarının temizlenmesi
 • Yüzey temizleme
 • Zemin temizliği
 • Duvar ve tavan temizliği
 • Mobilya hazırlanması
 • Pencere ve cam yüzeylerin yıkanması
 • tamamlama

Genel temizliğin temel aşamaları

Onarım sonrası genel temizlik: İdeal temizlik için ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde? Ipuçları ve cankurtaran

Tamir, inşaat, terbiye işlerinden sonra dairelerin genel temizliği her zaman kademeli olarak yapılmakta, ancak bu şekilde mümkün olan en kısa zamanda oda içinde ideal bir temizlik yapılabilmektedir. Karmaşık temizlik aşağıdaki aşamalardan oluşur:

 1. İnşaat kalıntılarının temizlenmesi.
 2. Yüzeylerin temizlenmesi.
 3. Pencereleri temizleme cam yüzeyler.
 4. Mobilyaların hazırlanması, durumun diğer unsurları.
 5. Tamamlanma.

Onarım sonrası tüm temizlik aşamaları, özel aletlerin, aletlerin vb. Kullanımını ima eden bir dizi özelliğe sahiptir.

Korkunç bir kabus olmamak için arkadaşlarınızdan veya ailenizden yardım isteyin.

Onarım sonrası temizlik işini kolaylaştırmak için arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan yardım isteyin.

konsey! Onarım sonrası temizlik arzu var yürütmek ile takım yardımcıları, o çok basitleştirecek ve hızlanacak tüm süreç.

Araçlar ve temizleyiciler

Onarımdan sonra temizlemeye başlamadan önce, bu etkinlik için gerekli olan her şeyle ilgilenmelisiniz. Her şeyden önce şunları hazırlamak gerekir:

 • Çöp torbaları - Büyük, yoğun olmalılar.
 • çözücüler - çeşitli yüzeylerdeki kirletici maddeleri kolayca çıkarmak için beyaz renkli ruhu, aseton vb.
 • Güçlü süpürge - Endüstriyel model en uygunudur. Ev elektrik süpürgeleri için filtreler hızla tıkanmış ve toz motora girebilir. Bina elektrik süpürgesi her zaman kiralanabilir.
 • Deterjan seti - döşeme, sıhhi tesisat, cam, ahşap ve plastik yüzeylerin işlenmesi için. Mükemmel profesyonel temizlik maddeleri kirlilikle baş eder. Fiyatı normalden biraz daha yüksek, ama sonuç buna değer.
 • Paçavralar, süngerler - En iyi ürünler iyi emen, boşanma bırakmayan mikrofiberdir. Paçavralar, döşeme ve mobilya için kullanıldıklarından, büyük miktarlarda ve farklı boyutlarda hazırlanmalıdır. eşik, aynalar.
 • Zemin yıkama seti - Bir paspas, bir kova, bir fırça veya bir süpürge ile bir kepçe.

Temizleme, lastik eldivenlerde yapılmalıdır, mümkünse, kıyafet, yüz için koruyucu ekipman (gözlük, maske) satın almaya değer.

Temizlik sırasında, kişisel koruyucu ekipman kullanımı hakkında unutma

Temizlik sırasında, kişisel koruyucu ekipman kullanımı hakkında unutma

konsey! anlamlı kolaylaştıracak icra temizlik merdiven - o daha pratik ve daha güvenli en üzerinde yükseklik, göre sandalye veya tabureler.

İnşaat atıklarının temizlenmesi

Onarımdan sonra temizlikten önce, inşaat çalışmaları sırasında biriken tüm pislikleri temizlemeli ve tozdan kurtulmalısınız.

Büyük ebatta çöp ilk sırada yapılır:

 • Kalan süslemeler Duvar kağıdı, alçıpan, lif levha veya linolyum, yerden tasarruf etmek için çıkışa veya dairenin dışına en uygun şekilde istiflenmiş yığınlardır.
 • Ahşap, plastik, metal detayları (süpürgelik parçaları, profiller, laminat vb), kiremit kalıntıları, köpüğün kırpılması torbalarda toplanmalıdır.
apartman dışına kazık İnşaat enkazının temizlenmesini engellemediğinden emin olmak için depolamak daha iyidir

Hasat sırasında çöp toplamak, yerden tasarruf etmek için dışarı çıkmak veya apartman dışına çıkmak için daha iyidir.

Her şeyden önce, tehlikeli atıklardan kurtulmak gerekir: kimyasallar, cam yünü, vb. Tamir işinin tamamlanmasından hemen sonra bunların atılması tavsiye edilir. Herhangi bir nedenden dolayı bu mümkün değilse, o zaman bu çöp çöp torbasında dikkatlice paketlenmiş ve sonunda atık geri kalanı ile işlenmiş olmalıdır.

konseyyapmak bina çöp gerekli içinde özel olarak ayrılmış için bunun koltuklar. kurtarma değil üzerinde kurallar ile doludur para cezaları.

Oda iyice süpürülmeli, vakumlanmalı ve daha sonra yüzeydeki tozu temizlemelidir.

Yüzey temizleme

Onarımdan sonra dairenin genel temizliğinin ana aşaması, büyük boyutlu çöplerin çıkarılmasından sonra başlar. Hangi bölümlerin daha kapsamlı bir temizlik gerektirdiğini analiz etmek için tüm odaları dikkatli bir şekilde incelemek önemlidir.

Temizlemeden önce, çalışmanın önünü dikkatlice incelemeli ve eylem sırasını analiz etmelisiniz.

Temizlemeden önce, çalışmanın önünü dikkatlice incelemeli ve eylem sırasını analiz etmelisiniz.

Kural olarak, en çok dikkat, zemin, duvar ve tavan gerektirir. Yüzeyler tamamen tozdan arındırılmalı, boya veya boya çıkarılmalı, herhangi bir çözücü veya sudan arındırılmalıdır. Bir yerlerde kurutulmuş shpaklevki parçaları varsa alçı, Çimento, yapıştırıcı, köpük veya dolgu macunu, bunları nazikçe bir büro bıçağı ile kesin veya bir spatula ile kazın.

İpucu! için uzaklaştırma raylar çimento ve diğer inşaat karışımlar yapabilirsin faydalanmak aşındırıcı sünger ve sıcak su.

Zemin, duvar ve tavan, tüm köşelerden en küçük toz parçacıklarını bile çıkaracak elektrikli süpürge ile işlem görmelidir. Temiz yüzeyleri uygun deterjanlarla iyice yıkayınız.

Boyalı yüzeyler nemli bir bezle silinebilir

Boyalı yüzeyler nemli bir bezle silinebilir

konsey! mükemmel kaldırır kirlenme veya toz ile pürüzsüz yüzeyler çözüm sirke, karışık ile tuz su. Içinde o olmalı ıslak bez itibaren mikrofiber ve süreç kirlenmiş Birçok. yapı ince uygun olacak için temizlik plasti, laminat, MDF, cam, porselen çömlek, taş.

Ahşap ve metal yüzeylerin işlenmesi için, örneğin yıkama, emprenye gibi tamirden sonra temizlik için özel aletler kullanmak en iyisidir. Asit içeren çözeltiler, kireçli tortuların giderilmesini mükemmel bir şekilde yapabilir.

Zemin temizliği

Onarımdan sonra dairenin genel temizliği sırasında zeminin temizlenmesi en dikkatli şekilde yapılmalıdır. Yüzey, inşaat tozundan arındırılmalı, su ile yıkanmalı, kurutulmalı, vakumlanmalıdır.

Hazırlanan zemin, belirli bir kaplama türü için uygun deterjanlar kullanılarak iyice temizlenmelidir. Özellikle, linolyum ve laminat, yumuşak bir sabun çözeltisine batırılmış bir sünger ile silinmelidir. Porselen karo ve fayanslar için daha agresif kimyasal bileşikler ve parke veya tahta için - yağ veya balmumu içeren özel bakım ürünleri.

Muşamba sabunlu suya batırılmış yumuşak bir sünger ile yıkayın

Muşamba sabunlu suya batırılmış yumuşak bir sünger ile yıkayın

Eğer zemin kaplaması Kurutulmuş vernik ya da boya izleri vardı, bunlar özel bir yıkama ya da alkolle denatüre alkol ile çıkarılabilirler. Küçük kirletici maddeler normal alkolle kolayca temizlenir.

Duvar ve tavan temizliği

Duvarlardan ve tavandan gelen toz, teleskopik bir boru ile elektrikli süpürgeyle temizlenmesi en kolay yoldur.

Elektrikli süpürgenin teleskopik borusu ulaşılması zor yerlere ulaşmaya yardımcı olacaktır.

Elektrikli süpürgenin teleskopik borusu ulaşılması zor yerlere ulaşmaya yardımcı olacaktır.

Sıvalı veya boyalı duvarlar Kaplamaya zarar vermeyecek hafif deterjanlarla nemli bir bezle silinebilir.

Yüzeylerde viski bandı, tutkal, taze boya izleri varsa, bunları beyaz bir ruhla nemlendirilmiş bir çubukla çıkarmak en kolay yoldur. Kurutulmuş montaj köpüğü bir metal yünü veya sert bir aşındırıcı sünger kullanılarak çıkarılır. Pas izlerini gidermek için bir bakır sülfat çözeltisi kullanılır.

Yüzeyler banyolar Klor içeren ürünlerle işlem görmeli, ardından kuru ve kuru bir bezle kurulayın. Aynı şey tüm tesisatlar için geçerlidir.

Mobilya hazırlanması

Onarım tamamlandığında ve temizliğin ana aşamaları gerçekleştirildiğinde odaya girebilirsiniz. mobilya. Yeni ise, koruyucu filmleri çıkarmak, yumuşak parçaları vakumlamak, tüm pürüzsüz yüzeyleri tozdan tamamen temizlemek yeterlidir.

Onarımdan sonra döşemeli mobilya yüzeylerini iyice vakumlamanız gerekir.

Onarımdan sonra döşemeli mobilya yüzeylerini iyice vakumlamanız gerekir.

Mobilya aynı kalırsa, o zaman dikkatli bir şekilde temizlenmeli, lekeleri çıkarmalı ve Döşemeyi yenilemek, cila pürüzsüz elemanları. Bunu yapmak için, tekstil, deri, ahşap, yıkama ve sıradan elektrikli süpürge, aşındırıcı olmayan sünger ve mikrofiber bezleri temizleme araçlarını kullanmalısınız. Gerekirse, yumuşak mobilyalar kuru temizlemeye ve özel emprenye işlemleriyle işlenmiş ahşaplara teslim edilmelidir.

Deri ürünler için özel aletler kullanılmalıdır.

Deri ürünler için özel aletler kullanılmalıdır.

Benzer şekilde, devam etmeliyiz kilim, perdeler. Tüm tekstil ürünleri yıkanmalı veya kuru temizleme yapılmalıdır.

Mobilyalarda yağ veya diğer organik kirletici kalıntıları varsa, alkali içeren ilaçların yanı sıra asetik veya sitrik asit de bunları kaldıracaktır.

Hakkında unutma dolapları, ankastre ev aletleri. Tüm parçalar içten ve dıştan temizlenmeli, yüzeyleri iyice temizlenmeli, tozdan arındırılmalı, daha sonra deterjanla ıslak temizlik yapılmalıdır.

Onarımdan sonra dairenin genel temizliği: Pencerelerin ve cam yüzeylerin yıkanması

Pencere çerçevelerinin doğrudan yıkanması, yapıldıkları malzemeye bağlıdır:

 • PVC profilinin temizlenmesi çok kolaydır ve bu amaçla amonyak içeren ve asit içeren herhangi bir deterjan kullanılabilir. Uygun bir bileşime batırılmış normal bir süngerle silinecek kadar yüzey, daha sonra temiz bir bez parçasının izlerini temizleyin.
 • Ahşap çerçeveler biraz daha zor temizlemek için, bu su bulaşık deterjanı ile seyreltilmiş yardımcı olacaktır. Güçlü kirletici maddeleri temizlemek için, 15-20 dakika boyunca çözeltiyi yüzeyde bırakmanız, ardından yıkamanız ve gerektiğinde tekrarlamanız tavsiye edilir.

konsey! C pencere profiller olmalı kaldırmak tüm çıkartmalar. Dbir bunun yapabilirsin faydalanmak spatula, ve raylar tutkal kaldırmak alkol.

Cam yüzeyleri temizlemek için alkol içeren ürünler kullanın

Cam yüzeyleri temizlemek için alkol içeren ürünler kullanın

Pencere camı standart aletler ile temizlenebilir. En etkili olan, çizgileri olmayan alkol içeren bileşiklerdir.

konsey! için oto yıkama pencere ile dış taraf, özellikle üzerinde üst katlar, daha iyi sadece açmak için yardım için profesyoneller.

Pencereleri dışarıdan yıkamak için bir uzmana danışmak daha iyidir.

Pencereleri dışarıdan yıkamak için bir uzmana danışmak daha iyidir.

Benzer şekilde, toz ve kirden arındırılmalıdır kapı, ayna.

Hasatın tamamlanması

Onarım sonrası temizlik, temizlik alanında en zahmetli ve karmaşık bir süreçtir.

Onarım sonrası temizlik, temizlik alanında en zahmetli ve karmaşık bir süreçtir.

En azından, durumun kalan unsurları temizlenir: radyatörler, aydınlatma armatürleri, perdeler. Tozdan çıkarılmalı, çıkarılabilir parçalar yıkanmalı ve kurutulmalı, sonra değiştirilmelidir.

Onarımdan sonra dairenin genel temizliği: Radyatörlerin temizlenmesi

Silme radyatörleri

Havalandırma gibi elemanı unutmayınız. kafes. İnşaat dahil tozdan arındırılmalı, ardından bir sabun çözeltisiyle silinmelidir.

Kural olarak, havalandırma ızgaraları onarım sırasında çok tıkanmış ve kapsamlı temizlemeye ihtiyaç duymaktadır.

Kural olarak, havalandırma ızgaraları onarım sırasında çok tıkanmış ve kapsamlı temizlemeye ihtiyaç duymaktadır.

Onarımdan sonra dairenin genel temizliği, fiyatı - harcanan çaba ve para, son derece yorucu uzun bir süreç gibi görünebilir. Ancak bu aşamadan geçmeden tamirin sonuna gelemezsiniz. Her şeyi önceden planladığınızdan, iş miktarını ve kendinize hakim olma yeteneğini hassas bir şekilde değerlendirdiğinizden emin olun ve gerekirse yine de profesyonellere dönün.

Onarım sonrası genel temizlik: İdeal temizlik için ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde? Ipuçları ve cankurtaran

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

60 + = 68