Vitray filmi, cam parçaları simüle, vitray bilenler için mükemmel bir alternatif olacak

Vitray camı taklit eden vitray, vitray bilenler için mükemmel bir alternatif olacak

Vitray Camın üzerindeki film, çoğu zaman iç dekorasyonun spektrumunu düzenlemek için kullanılan bir çeşit dekoratif unsurdur. Bu yazının ana avantajları bu makalede ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

 • Vitray dekor hakkında tarihi bilgiler
 • Ürünün özellikleri ve versiyonları
 • Vitray kullanmanın avantajları
 • Vitray montaj özellikleri
Polimer vitray iç mekanın dekorasyonu ile yardımcı olacaktır

Polimer vitray iç dekorasyonda yardımcı olacaktır

Vitray tavan oluşturmak için polimer film

Vitray tavan oluşturmak için polimer film

 

Vitray filmli pencere iç mekanın daha fazla kontrast oluşturmasına yardımcı olacaktır

Vitraylı pencere iç kontrastı daha da artıracak

Vitray film ile dekoratif bölme

Vitray film ile dekoratif bölme

Camdaki vitray - iç mekânın niteliği, daha iyi görülmesi daha çok duymaktan çok daha fazlasıdır. Bu ürünün güzelliği ve özgünlüğü, tasarım alanı boyunca talepte bulunur.

Vitray dekor hakkında tarihi bilgiler

Chapultepec Kalesi koridorlarında Yunan tanrıçası ile vitray pencereler

Chapultepec Kalesi koridorlarında Yunan tanrıçası ile vitray pencereler

Sanatsal zanaatın bu yönü, 12. yüzyıla kadar biliniyordu, ama o zaman, ortalama bir insan, neyin bir film olduğunu bilmiyordu ve vitray pencereler Pencere açıklıkları çerçevesinde süslemeler olarak uygun Gotik tapınaklar. Bu Batı ülkelerinde de geçerlidir. Bu türden süslemeler el yöntemiyle yapılmıştır - vitray pencereler üzerinde farklı dini ve ev sahneleri tasvir edilmiştir. XIX yüzyıldan beri, dekorasyon için vitray elemanları Rusya'da kullanılmak üzere modaya dönüştü. Bu tür sanat, modayı bu zanaat yönüne tanıtan Nicholas I'in beğenisine düştü. Gelişimi kuzey başkentinden başladı - St. Petersburg.

Şu anda, daha önce olduğu gibi, bu elemanların imalatı elle gerçekleştirilmekte ve sipariş ile yapılmaktadır. Aristokrasinin özgünlüğü ve benzersiz notaları göz önüne alındığında, bu unsurlar ucuz değildir, ancak vitray sanatının uzmanları, içinden vitray film şeklinde alternatif bir çözüm seçebilir. cam parçaları taklit. Bu özellik çeşitli renk çözümleri ve varyasyonları ile üretilmiştir ve farklı desenlere sahip ürünleri seçebilirsiniz. Odanın bulunduğu taraftaki cama yapıştırılmıştır. Kurulum işi birkaç dakika sürüyor, ayrıca herhangi bir yan etkinliğe gerek yok. Gerçek bir vitray camın fiyatı ile kıyaslandığında, bu ürün çok çekici bir değere sahipken, muhteşem bir görünüm ve iç mekana özel bir arıtma olanağı verebileceği belirtilebilir.

Ürünün özellikleri ve versiyonları

Renkli vitray ile pencere dekorasyonu

Renkli vitray ile pencere dekorasyonu

Vitray film elemanı, yüksek mukavemete sahip, polimerden yapılmış kendinden yapışkanlı bir üründür. Aslında, bu elementin hizmetinin asıl amacı, yaratıldığı, dekoratif tutmanın ölçütüdür. cam yüzeylerin dekorasyonu, bir arka ışıkla donatılmış olsalar bile. Özel bir doku sayesinde kolayca vitray etkisi yaratır. Kolayca satın alınamayan camın üzerine cam filmi, sıradan bir tüketici çeşitli varyasyonlarda sunulabilir. Geleneksel olarak, şeffaf ve opaktır. İkinci malzeme kategorisinin dokusu diğer maddeleri ahşap, deri biçiminde taklit edebilir. Tasarıma dayanarak, cam, ayna ve diğer yüzeylere uygulamak için elemanları ayırt etmek mümkündür.

Ürün uygulama özellikleri

Bu tür modeller, kurumsal kimlik ve coziness yaratmak için dış mekan reklam ve ev alanı tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu dekoratif film elemanını kullanmanın birkaç yönü var:

 • hacim tipi harflerin kaydı, ışık kutularının oluşturulması, nesnelerin diğer taşıyıcıları ve dış mekan reklamlarının çeşitleri;
Hacimsel tipte reklam harflerinin tasarımı örneği

Hacimsel tipte reklam harflerinin tasarımı örneği

 • kamu kurumlarında cam ve ayna tipi yüzeylerin dekoratif tasarımı - otel kompleksleri, restoranlar, çubuklar;
Camın dekoratif tasarımı

Camın dekoratif tasarımı

Sürgülü kapılı gardrop ayna kapılarının dekoratif tasarımı

Sürgülü kapılı gardrop ayna kapılarının dekoratif tasarımı

 • Görevler arasındaki ilk pozisyonun tasarım tasarımı olduğu durumlarda, iç mekan çözümleri projeleri;
 • Alışveriş merkezlerinde vitray manzarasını yaratmak amacıyla, sürgülü kapılı dolaplar, pencereler.
Köşe gardırop vitray dekorasyon

Köşe gardırop vitray dekorasyon

 

Bir desenle vitray filmi - bu diğer malzemeler ve dekoratif özellikleri ile uyum üzerinden herhangi iç dekorasyonda daha iyi bir sonuç elde etmek için izin verir, çünkü sorunlar çok sayıda çözmek için en iyi seçenek.

Vitray kullanmanın avantajları

Koridorun iç tasarımında vitray kullanımı

Koridorun iç tasarımında vitray kullanımı

Modern tarzda rahat yemek odası

Modern tarzda rahat yemek odası

Vitray uzun yıllar numaralandırma tasarımcı zanaat, muhteşem bir resepsiyon. O zamanlar tasarımdan hiç haberi olmayan birkaç usta vardı, ancak saygın saygın insanların evlerinde ve kamu kurumlarında gerçek mucizeler yarattılar. Bu belki de çağdaşların güçlerinde olmayacak gerçek bir peri masalıydı. Ancak teknolojinin gelişmesi hala geçerli değil, bu yüzden ustalar bu tür sanat hakkında çok az şey bilenler bile olsa her insan için bir karar veriyorlar.

Vitray - gerçek bir lüks olarak kabul edilir zarif tüm iç boyama stil yolu ve yükleme karmaşıklığı ile bağlantılı olarak ve maliyeti, değil herkese izin verilir. Bu güzellik sahibi olmak isteyen ve fazladan ödeme istemiyorum Ama eğer güzel bir alternatif gerçek vitray herhangi şeffaf cam elemanının dönüşümü yapmak için tasarlanmış bir desenle camına bir vitray yapışkan film olabilir. estetik bakış açısından, böyle bir filmin farklı olmadığı gerçek vitray, Bu yüzden nüfusun geniş bir kitlesi arasında popüler oldu. Yakınlarda bakıldığında dışsal farklılıklara rağmen, genel görsel efekt korunur.

Üstelik, vitray ile karşılaştırıldığında, bir filmin kullanılması bazı avantajların kullanılmasını mümkün kılmaktadır:

 • Daha uygun maliyet - vitray edinimi çok paranızı gerektirmez;
 • geniş alan ve erişilebilirlik - bu mucizeyi, inşaat malzemelerinin satıldığı herhangi bir mağazada satın alabilirsiniz (örneğin, Leroy Merlin, Epicenter ve diğerleri);
Akdeniz tarzı güzel banyo

Akdeniz tarzı güzel banyo

Bilardo salonunun içi vitray film ile pencereler

Bilardo salonunun içi vitray film ile pencereler

 • Gerçeklik ve pratiklik, işleyiş. Cam malzemeye uygulanmanın sadeliğine kayıtsız kalmayacaksınız;
 • Tüketici, ürünü bu kriterlere göre uydurma ihtiyacı olmadan herhangi bir renkte, boyutta satın alma olanağına sahiptir;
 • malzeme çok yüksek kalitededir, kimyasallardan ve fiziksel hasarlardan korkmaz;
 • Filmi değiştirmek veya onarmak isterseniz, kaldırarak, herhangi bir sorun çıkarmayacaktır;
 • cam kırıldığında, daha önce uygulanan film, tüm parçalar için bir sabitleme malzemesi haline gelir.
Banyo iç lüks vitray

Banyo iç lüks vitray

Vitraylı giriş kapısının cam dekorasyonu

Vitraylı giriş kapısının cam dekorasyonu

Klasik oturma odası iç çiçek süsleme

Klasik oturma odası iç çiçek süsleme

Böyle bir ürünü akrilik veya sertleştirilmiş bir cam bezi üzerine koyarsanız, mukavemet göstergelerini birkaç kez arttırma olasılığı vardır. Ürün, dış neme, tuzlu suya, UV ışınlarına ve diğer elementlere karşı yüksek düzeyde bir dirence sahiptir. Nitelikli cam yüzeyine uygulanan bu madde, renk ve fonksiyonel kayıp olmadan uzun bir süre sürebilir.

Vitray camın üzerinde: vitray

Vitray filmin montajı çok zaman almaz ve beraberinde herhangi bir eser gerektirmez

Vitray filmin montajı çok zaman almaz ve beraberinde herhangi bir eser gerektirmez

Bu malzemeyi kolayca satın alabilen cam üzerine kendinden yapışkanlı bir cam filmi olarak satın almaya karar verilmişse, birkaç ipucu göz önünde bulundurmaya ve profesyonellerden bazı nüansları öğrenmeye değer.

Vitray yapıştırma araçları

Vitray yapıştırma araçları

 • En kolay yol, yatay olarak yerleştirilmiş yüzeye bir çizim uygulamaktır. Bu nedenle, isterseniz ve fırsat dikey cam almalı ve sürece devam etmelidir.

Bilmek önemlidir! Malzemenin buruşmasını önlemek için yuvarlak bir yüzeye uygulanması tercih edilir. Aynı zamanda, önce bir saç kurutma makinesi ile iyice ısınmalısınız.

Vitray uygulama aşamaları

Vitray uygulama aşamaları

 • Bu öğeyi uygulamak için birkaç yol vardır: bunlar arasında dekoratif malzeme ekleyebilirsiniz çift ​​camlı pencereler, ve sadece içten veya dıştan yapıştırılabilir. Bu aşamada ayrı bir yöntem seçilir.
 • Camın yatay pozisyonundan sonra, kimyasal bileşim ile fon olmadan iyice durulanması gerekir. Gerçek şu ki, bazı kimyasallar yüzeyde kalabilir ve yapışkan bileşimin işlevini azaltabilir.
 • Kurutulmuş ketenleri yağdan arındırmak için alışılmış etil alkolün kullanılması tavsiye edilir, diğer ihtiyaçlar bir sonraki ihtiyaca kadar ertelenmelidir.
 • Kumaşın açılımı, içe doğru çekilerek yapılır, bu da kesme işlemini mümkün olduğunca basit hale getirir. Keskin bir bıçak ya da özel bıçak ile kesim yapılır, böylece çapak kalmaz.
 • Tüm uzunluk boyunca, kanvasın kenarı 10 cm genişliğe kadar yuvarlanır, yüzey bir silindir veya bir spatula ile düzleştirilir.
Camda Vitray: ev dekorasyonu için 80+ sofistike çözümler

Boyama filmi uygulaması

 • Sonra yavaş yavaş substrat kaldırır, bu aşamada vitray% 100'e yapıştırılır. Hava boşluklarını yok etmek için, bir iğne ile delin ve ardından düzeltin.
 • İşlemin sonunda, su ve sıvı sabunla donatılmış bir atomizör kullanılarak az miktarda sıvı uygulanır.
Cephedeki renkli vitray çok etkileyici görünüyor

Cephe renkli vitray çok etkili görünüyor

Mutfak tasarımında güzel vitray tavan

Mutfak tasarımında güzel vitray tavan

Cam üzerine vitray filmi: Vitray yükleme maliyeti, bu vitray camın fiyatından çok daha azdır.

Vitray yükleme maliyeti bu vitray pencerenin fiyatından çok daha azdır

Camda Vitray: ev dekorasyonu için 80+ sofistike çözümler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 34 = 35