Şampanya Kadehleri ​​- herhangi bir tatilin değişmez bir özelliği - düğünden yeni yıla

Bardak şampanya - herhangi bir tatilin değişmez bir özelliği

şarap kadehi şampanya - Kutlamanın vazgeçilmez bir özelliği, çünkü şampanya, tatille değişmez bir şekilde ilişkilendirilebilecek sihirli bir içecek. Bir bardak şampanya olmadan hiçbiri yapamazsınız Yeni yıl, Düğün yok ve nadir bir doğum günü. Şampanyaların akıllıca içilmesi, uygun nitelikler gerektiren bir tür ritüeldir. En önemlisi, elbette, bir bardaktır. İçkilerin sofistike ve vesayet cömertliğine vurgu yapmalıdır. Bu gözlükler uzun bir süre satın alınır ve miras alınır. Bu nedenle, onlar için gereksinimleri yüksektir.

 • Şampanya için bir bardak ne olmalı
 • Bir camın klasik şekli
 • Orijinal şarap bardakları
 • Masa görgü özellikleri
 • Bir cam nasıl düzgün tutulur
 • Kendi elleriyle Yeni Yıl için şampanya için gözlük
 • Bir camın şenlikli dekorasyonuna yönelik talimatlar
 • Bir bardak şeker veya tuz dekorasyonu
 • Düğün için kendi elleriyle şampanya için gözlük
 • Bir bardak dantel süslemesi
 • Şenlikli dekorasyon için diğer seçenekler
Klasik gözlük şekli yüksek bir bacak üzerinde uzun bir camdır.

Klasik gözlük şekli yüksek bir bacak üzerinde uzun bir camdır.

Şampanya bardağı sanatsal resim

Şampanya bardağı sanatsal resim

Aziz Gününde şampanya için gözlük Festival dekor sevgililer günü

Aziz Gününde şampanya için gözlük Festival dekor sevgililer günü

Şampanya için bir bardak ne olmalı

Bu gizemli içeceğin camı, havadarlığını ve ağırlıksızlığını korumak için tasarlanmıştır. Tüm şampanya baloncuklarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Ve bunun için gözlüklere en katı gereklilikler getiriliyor. Doğru bardak şampanya (fotoğrafta olduğu gibi) yapılmalıdır. kristal veya cam. Gözlükler şekillerinde farklılık gösterir. Bunların en popülerini düşünün.

Şampanya Bohemya için gözlük dekorasyon örneği

Şampanya Bohemya için gözlük dekorasyon örneği

Bir camın klasik şekli

En klasik gözlük çeşitliliği, bir flüt biçiminde bir şarap kadehidir. Bu, ilgili kategorideki "stil ikonu" dır. Bu gözlükler geleneksel etkinlikler için mükemmeldir ve herhangi birinin formatına mükemmel uyum sağlar. Dışa doğru, bu cam, yüksek veya orta bir bacak üzerinde dar bir kaseye benzemektedir. Bu şekil kabarcıkların tabandan yüzeye çıkarak "oynar" olmasına izin verir.

Ancak, bu köpüklü içkinin gerçek gurmelerinin bu camı takdir etmeleri olası değildir çünkü tüm aroma kokusunu tam bir ihtişamla sunmak mümkün değildir. Bunun sebebi, camın küçük yüzeyine bağlıdır, bu da buketin tamamen açılmasına izin vermez. Ancak, bu genç şaraplar için bir problem değil. Pahalı yaşlı bir köpüklü şarap satın aldıysanız, gözlüklerin diğer tiplerini uygun şekilde sunmayı düşünün.

Orijinal şarap bardakları

Bu durumda, bir lale tarafından kurtarılacaksınız. Enfes yaşlı şaraplar için daha uygundur. Bu nedenle, pahalı şampanya hayranları ve bilenler tarafından takdir edilecektir. Form bir flütü andırır, ancak daha büyük bir kaseye sahiptir. İkincisi, merkeze doğru genişleyen, bir lalın açılış tomurcuğu gibi üstte dolaştırıyor. Bu form flütün avantajından yoksun değil: aynı zamanda baloncukların oynamasına da izin veriyor. Aynı zamanda, onların burnunuzda "dövülmelerine" izin vermeyecektir: onlar, dilin sağ tarafında toplanacaklardır. Ek olarak, bu form buketin en baştan açığa çıkarılmasını sağlar, bu da onu bir öncekinden ayırt eder.

El ile formu

El ile formu "lale" formu boyalı

Bir daire veya kadeh şeklindeki bir bardak, 20. yüzyılın başından beri tarihini izleyen şarap bardaklarının en eski antikasıdır. Bu harika tatil için seçenek retrostyle'de. Cam geniş ancak sığ bir çanağa sahiptir. Bu şarap kadehi şekli, lüks ve savurganlıkla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Bu gözlüklerden "Great Gatsby" nin kahramanları, 40'ların Hollywood yıldızları ve ünlülerin katılımcılarıydı. partiler Andy Warhol.

Şampanya için geniş gözlük

Şampanya için geniş gözlük

Bu formun yüksek popülaritesi, o günlerde en popüler köpüklü içeceğin tatlı şampanya çeşitleri olmasıydı. Ancak şimdi, daha fazla kuru seçeneği tercih ettiğimizde, bu form buketlerini tam olarak ortaya koymamıza izin vermiyor. Bunun nedeni, küçük kasenin kabarcıkların düzgün bir şekilde oynamasına izin vermemesidir. Buna ek olarak, bu form yanlışlıkla yanlışlıkla şampanya dökmenizden kaynaklanmaktadır.

Masa görgü özellikleri

Kural olarak, şampanya içmek vesilesiyle yüzleşmek için özel, rafine bir atmosfer içerir. Bu nedenle kutlama izlenimini bozmamak için belirli bir görgü kurallarına bağlı kalmak. Bu, kir yüzüne vurmanıza izin vermez.

Konuklara yetecek kadar şanslıysanız, şampanyaya nefis tadı vurgulayacak özel atıştırmalıklar ve tatlılar gerektiğini unutmayın. İşte şampanya şarapları ile kombine olmayan atıştırmalıkların listesi:

 • çikolata;
 • soğan ve sarımsak içeren yemekler;
 • kırmızı et ürünleri (burada en sevdiğiniz kaynatılmış domuz, sosis, sosis) - başka bir fırsat için onları bırakın);
 • doğu Tatlılar, örneğin: rahat-lukum, helva, vb.

Tüm bu ürünler şampanya tadımını keser ve bu nedenle bu kaprisli içeceği olan masada istenmeyen misafirler vardır.

Deniz ürünleri harika bir şekilde şampanya eşliğinde

Deniz ürünleri harika bir şekilde şampanya eşliğinde

O zaman ne ile köpüklü şarap birleştirebilirsiniz? Endişelenmeyin, şampanyayı mükemmel şekilde tamamlayan etkileyici bir ürün listesi var. Her şeyden önce deniz ürünlerini içerir. Konuklar havyar, karides, midye veya kalamarla sandviçler eşliğinde ikram edilir. Köpüklü şaraplar, özellikle pembe, peynir ideal olarak birleştirilmiştir. Misafirler ve meyveler ile mayonez eklenmeksizin hafif salatalar sunmak günah değildir. Tatlılar da uygundur, ancak misafirleri sadece yarı şekerli biralara ikram ediyorsanız. Fındık, özellikle de şampanya kokusunu sevindiren bademleri unutmayalım. Haşlanmış kanatlı ve beyaz et için uygun daha "etkileyici" yemekler.

Bir cam nasıl düzgün tutulur

Ancak, görgü kurallarının temelleri davanın eşleştirilmesi için yeterli olmayabilir. Bir bardak şampanyayı nasıl düzgün tutacağınızı anlamak da önemlidir. Sonuçta, bu soruda çok fazla incelik var. Ve sık sık bir bardak tutmanız gerekecek - aslında ciddi durumlarda oldukça etkileyici tostlar var.

Fouger sadece ayak tarafından tutulmalıdır. Bu sadece zarafetten değil, aynı zamanda pratiktir: Bir bardak için bir bardak tutarsanız, içecek hızla ısınacak ve bozulmamış özelliklerini kaybedecektir.

Bir bardağın doğru tutulması örneği

Bir bardağın doğru tutulması örneği

Kendi elleriyle Yeni Yıl için şampanya için gözlük

Şampanya, Yeni Yıl ile değişmez bir şekilde ilişkilendirilen içecek. Bu tatili unutulmaz kılmak için masanın dekoruna özellikle dikkat etmelisiniz. Gözlüklerin dekorasyonunu unutma. Bu durumda, onlar olabilir özel bir şekilde süslemek.

Belki de, dekorasyonun en şenlikli ve zarif versiyonu, rhinestones kullanımını içerir. Bu çalışma çok zahmetli ve belli bir sabrı gerektiriyor, ancak sonuç tüm beklentileri aşacak. Farklı boyutlarda ve renklerde rhinestones ile stok. Alt tarafta düz olmalılar. Göre rhinestones seçin festival masanızın stili. Ayrıca cam ve küçük bir cımbız için özel bir tutkal ihtiyacınız olacaktır. Kürdan, portakal ağacı (manikür bölümünde satılan), pamuk peçete ve alkolden bir çubuk hazırlayın.

Bant ve payetler ile gözlük dekorasyon örneği

Bant ve payetler ile gözlük dekorasyon örneği

Konseyi: normal cımbızlar, tırnaklara tırnakların yapıştırılması için özel bir aksesuar ile değiştirilebilir.

Camın ayağını rhinestones ile süslemeyi ve çanak için tek kristalleri kullanmayı öneriyoruz.

Altın rengi şampanya için bir bardak dekoru

Altın rengi şampanya için bir bardak dekoru

Çalışmaya başlamadan önce, uygun yüzeyi alkolle ıslatılmış bir bezle silin. Bu onu yağdan arındırmaya yardımcı olur ve kristaller daha iyi yapışır.

Yeni Yıl için gözlük parlak ve ciddiyetli görünmeli!

Bir camın şenlikli dekorasyonuna yönelik talimatlar

Bir kürdan ile gövdenin ucuna biraz tutkal sürün. Cımbız kullanarak, kristali toplayın ve gövdede yapıştırın. Sonra ikinci, vb. Rhinestones bacağın çevresi boyunca yapıştırın. Turuncu bir çubukla bardağa bastırın. İdeal olarak, seriler düzgün bir şekilde birleşecek, ancak bu her zaman gerçekleşmeyecek. Eğer şanssızsanız, daha küçük bir strasik yerleştirin. Ayrıca ikinci sıraya ve daha ileriye geçiyoruz.

Tırnak cilası yardımı ile şampanya için altın dekor

Tırnak cilası yardımı ile şampanya için altın dekor

Kase için daha büyük kristaller kullanılabilir. Onları bir resim şeklinde düzenleyin ya da onları kasenin yüzeyine düzensiz bir şekilde yayın. Harika bir fikir, rhinestones, konuk isminin ilk harfi şeklinde ortaya koymaktır. Böyle bir cam, geleneksel isim levhasını isim levhasıyla değiştirecektir. Bunu yapmak için deseni kağıda aktarın. Çizgiler cesur olmalı. Desenli kağıdı dışarıda olacak şekilde kağıt tabakasını tüpe katlayın. Ortaya çıkan tüpü cama yerleştirin. Çizim herhangi bir yere taşınmamalıdır. Şimdi bu mektubu sadece kristallerle birlikte uzatalım ve cam hazır.

Duvar ve kristallerin yardımıyla camın dekorunda ustalık sınıfı

Duvar ve kristallerin yardımıyla bir camın dekorasyonunda ustalık sınıfı

Bir bardak şeker veya tuz dekorasyonu

Bu aktivite size çok sıkıcı geliyorsa, gözlükleri daha etkili hale getirmenin başka yolları da vardır. Yeni Yıl için şampanya için gözlük dekorasyon, doğaçlama don yardımı ile yapılabilir. Şampanyaya vermek istediğiniz lezzete bağlı olarak ya şeker ya da tuza ihtiyacınız olacak.

Bir bardak şekerin kenarlarını işlemek

Bir bardak şekerin kenarlarını işlemek

Konseyi: Bu dekorasyon şampanya tadı değiştirir. Pahalı yaşlı şarabı tedarik ediyorsanız, ya da misafirleriniz arasında böyle bir numaraya değer vermeyen uzmanlar olduğunu düşünün.

Bir barda tutulan şeker veya tuza - nemlendirilmesi gerekir. Bu kireç veya limon suyu ile elde etmek kolaydır. Bunun için küçük bir sünger gerekebilir.
Küçük şeker taneleri seçin. Etkinliğin ciddiyetini vurgulayacak kahverengi veya renkli bir şeker uygundur. Eğer tuzu seçerseniz, bu durumda iyotlu ve sıradan yemeklerin işe yaramayacağını unutmayın. Koşer veya deniz kullanmak daha iyidir. Çanak üzerine az miktarda tuz veya şeker dökün. Camı aşağıya doğru eğin ve yavaşça döndürün, böylece camın sadece dış tarafı dekorla kaplanır. Fazla şeker veya tuz sallanmalıdır.

Konseyi: Şeker, camınızdaki kabarcık sayısını artırır.

Şişeyi unutma! Dekoratif bir işlevi yerine getirecek çok işlevsel bir aksesuar, Noel Baba'nın bir heykelciği, bir penguen, bir ayı veya Yeni Yıl ile ilişkili başka bir karakter şeklinde bir ibne olacaktır.

Düğün için kendi elleriyle şampanya için gözlük

Yukarıda açıklandı dekorasyon yöntemleri gözlükler bir düğün için uygundur. Düğün gözlüklerini süslemek için çok çeşitli yollar vardır. Bu amaçla, örneğin, aşağıdaki malzemeler:

 • boncuklar;
 • boncuklar;
 • inciler;
 • dantel ve peçe;
 • saten kurdeleler;
 • kalpleri;
 • rhınestones;
 • tüyler vb.

Dekoratif aksesuarların seçimi, düğünün doğasına ve tarzına bağlıdır.

Konseyi: sadece yeni evlilerin sadece iki kadehini değil, aynı zamanda birkaç tane daha tatil gözlükleri de süslemeniz tavsiye edilir. Sonuçta, öngörülemeyen bir durum olabilir.

Bir düğün için bir bardak şampanya tasarımı örneği videoda görülebilir.

Bir bardak şampanya: dantel süslemelerin fotoğrafları

Bir bardak yapmak için en dokunaklı seçeneklerden biri dantel. İşe başlamadan önce, şarap bardaklarını, yukarıda açıklanan camın Yeni Yıl dekorunu hazırlamaya benzer şekilde hazırlamalısınız.
Daha sonra camın çevresini dantelle dantel içine dökün. Düğünün tematik odağına göre rengini seçin. Bu yüzden, Tiffany kıyafeti tarzında bir kutlama için turkuaz dantel. Hayranı iseniz bohem şık, o zaman parlak öğeleri ile şampanya altında gözlük dekorasyon (fotoğrafta olduğu gibi) zevkini kendiniz reddetmeyin - bunun için yapacak küpe çiçeği, altın gelgit. Bej ve krem ​​rengive düğün için ayrıl rustik tarzda.

Bir marsala renginde düğün için gözlük tasarım dekorasyon: manuel ajur boyama ve inciler ile saten kurdeleler

Bir marsala renginde düğün için gözlük tasarım dekorasyon: manuel ajur boyama ve inciler ile saten kurdeleler

Dantelleri yapıştırıcı tabanca ve yapıştırıcı ile cama yapıştırabilirsiniz. Bir silikon ve anlık, aynı zamanda PVA olarak uygundur. Dantel camın etrafına yapıştırılabilir. Kenardan bir santimetre geri çekmeyi unutmayın.

bir bardak şampanya: fotoğraf - şampanya için dekorasyon gözlükleri: ince bir dantel ile kase ve bacak

Şampanya için gözlük dekorasyon: ince bir dantel ile kase ve bacak

Konseyi: çoğu tutkal çeşidi, tehlikeli biçimde solunabilen bileşim maddelerine sahiptir. Güvenliğinize iyi bakın - iyi havalandırılmış bir odada yaratıcılık yapın.

Dantel, sadece bir bardak kasesini değil, aynı zamanda bacağını da süsleyebilir. Bunun için dekoratif bir dantel "etek" "inşa etmek" tavsiye edilir. Camın bacağına koyun ve bir saten kurdele veya fiyonk ile süsleyin - şenlikli dekor hazır! Ayrıca çanağın üzerindeki bir dantel kenarını bacağındaki bir "etek" ile birleştirebilirsiniz. Ancak, bu durumda, "abartmayın" ve daha az malzeme kullanmak için deneyin, aksi takdirde zarif bir cam yerine çok tatsız küçük bir şey alacaksınız.

Yapay çiçeklerle cam süsleme

Yapay çiçeklerle cam süsleme

Şenlikli dekorasyon için diğer seçenekler

Kendinizi sadece dantelden süslemelerle sınırlayabilirsiniz, ancak bu dekor seçeneği en iyi duruma getirilebilir. Bunun için incilere ve boncuklara ihtiyacınız var. Belli veya kaotik bir dizide onları dantele yapıştırın - hepsi hayal gücünüze ve seçilen stile bağlıdır. Şarap bardağın bir bacağı saten kurdele ile dekore edilebilir.

Yarı saydam gölgelendirme ile cam dekoru

Yarı saydam gölgelendirme ile cam dekoru

Gözlükleri kendi başınıza dekore etmeye hazır değilseniz, her zaman satın alabilirsiniz. hazır set şampanya için gözlük.

Bir bardak şampanya: Festival dekorunda bir ana sınıf ve 80 adet fotoğraf fotoğrafı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =