Augalai, priklausantys grupei "sukulentai", labai skiriasi, nes jie nėra susiję su bendrąja kilme, bet yra panašios buveinės

Pasaulio floros sukulentai užima ypatingą vietą. Atstovaujantys didelę augalų grupę, jie nėra giminingi vienas su kitu. Daugybė asociacijų atsirado tiesiogine prasme, sausoje dirvoje. Sąlygos, kuriomis auga šie augalai, ir jų įtakos formuojamų spalvų atsiradimas leido mokslininkams išskirti skirtingų šeimų atstovus atskirame atsiskyrime.

Turinys

  • Kokie augalai yra įtraukti į "sukulentų" grupę?
  • Dekoratyvinė programa
  • Priežiūra
  • Sodinimas ir dauginimas
  • Tipai
Sukulentai. Jaukios formos puodeliai arba iš neįprastų medžiagų - geriausia sultingiems kambariniams augalams

Jaukios formos puodeliai arba iš neįprastų medžiagų - geriausia sultingiems kambariniams augalams

Sukulentai. Bendras šių labai skirtingų augalų bruožas yra mėsingos lapės ar stiebo forma, o ne susijusi kilmė. Kiekviena iš beveik keturiasdešimt augalų šeimų turi bent vieną reprezentatyvų sultingą

Bendras šių labai skirtingų augalų bruožas yra mėsingos lapės ar stiebo forma, o ne susijusi kilmė. Kiekviena iš beveik keturiasdešimt augalų šeimų turi bent vieną reprezentatyvų sultingą

Visi sukulentai pasižymi tankiu šerių, plaukų, spyglių dangalu. Visi sultingi augalai yra pilni kūnas ir dekoruoti mėsingais liemeniais ir lapais su melsvu žydi. Tiek dangtelis, tiek dangtelis yra įtraukiami į augalų apsaugos priemonių arsenalą, kurie apsaugo juos nuo mirties, kai nėra drėgmės. Be to, jis sėkmingai kaupiasi augalais lapuose ir lagaminiuose. Vandens ieškojimas žemės gelmėse yra galingai išvystyta sukulentų šaknų sistema.

Sukulentai. Lauko mados kraštovaizdžio dizaino - vertikalaus kraštovaizdžio su sultingi augalai. Iš jų jūs galite augalų net didelio masto mozaikos

Tuo mados kraštovaizdžio dizaino - vertikali sodininkystė su sultingų augalų pagalba. Iš jų jūs galite augalų net didelio masto mozaikos

Dekoratyvinė programa

Įspūdinga išvaizda ir apsvaiginimo gebėjimas prisitaikyti prie žalingos priežiūros atnešė gėlių sukulentus į kraštovaizdžio dizainerių mėgstamiausius. Šiandien jie patiria populiarumą ir aktyviai naudojasi susitarimui Alpių kalnai, rokeris, originalių kompozicijų kūrimas iš sukulentų puoduose.

Sukulentai. Interjero ir gatvių dekoravimo su sukulentais galimybės yra begalinės

Interjero ir gatvių dekoravimo su sukulentais galimybės yra begalinės

Atsižvelgiant į tai, kad grupėje yra keturiasdešimt individualių šeimų atstovų, kartais padidėja šių augalų dekoratyvinės galimybės. Agave ir Kalanchoe, Asclepiadaceae ir bromilievye, Ragwort ir glotifillum, pluoštagėliniai ir alavijo Leisti būti nuostabi grožio sudėties ir soduose, ir šiltnamiuose, ir ant palangės. Sukulentai puikiai tinka rėminimui tvenkiniai ir baseinai. Negalima supainioti kaktusai ir sukulentai, nes dygliuotoji eksotika sudaro savo šeimą. Tačiau jie priėmė oponentų ypatybes tiek, kad su jais dalijasi dekoratyvine paklausa.

Sukulentai. Populiari ir mylima daugybe patalpų gėlių yra echeverija. Lapų spalva labai skiriasi

Populiari ir mylima daugybe patalpų gėlių yra echeverija. Lapų spalva labai skiriasi

Priežiūra

Augalų nepretenzybiškumas yra toks didelis, kad sukulentus namuose gali auginti net vaikas. Ir vis dėlto, kad nebūtų įžeista tokia didelė grupė su kietu požiūriu, egzistuoja tam tikros jų priežiūros taisyklės.

Temperatūros režimu augalai nori nuosaikumo. Taip pat jiems svarbu, kad dienos temperatūra nuo nakties temperatūros skirtųsi 4-5 laipsniais.

Apšviesdami dauguma sukulentų nori ryškios šviesos, bet yra rūšių, kurioms reikia mažo atspalvio.

Sukulentai. Kai kurie sukulentai geriausiai tamsesniose vietose, tačiau dažniausia jų priežiūra yra ant namo palangės

Kai kurie sukulentai geriausiai tamsesniose vietose, tačiau dažniausia jų priežiūra yra ant namo palangės

Drėkinime turėtų būti vadovaujamasi sausumo lygiu dirvožemio. Tačiau gerai žinoma, kad sukulentai patalpoje, likę savaitę ar dvi be priežiūros, puikiai išgyvena drėgmės trūkumą, nes pagal savo prigimtį jie yra pasiruošę tai padaryti.

Dirvožemis yra pageidautina kvėpuojantis ir purus. Svarbu, kad buitiniai sukulentai užtikrintų gerą drenažo sluoksnį.

Sukulentai. Kuo daugiau skirtingų sukulentų lapų spalvos skirtumas sodinamas šalia kito, tuo neįprasta yra kraštovaizdžio sudėtis

Kuo daugiau skirtingų sukulentų lapų spalvos skirtumas sodinamas šalia kito, tuo neįprasta yra kraštovaizdžio sudėtis

Sodinimas ir dauginimas

Dėl visų sukulentų, namų priežiūra prasideda tinkamu sodinimu. Sėdimų vietų skaičius turėtų būti beveik plokščias. Kaip pagrindą, naudokite įprastą miško žemę, sumaišytą su 1/4 upių smėlio ir 1/5 medžio anglies.

Sukulentai. Sukulentai dažnai aptinkami florajose, jų skaidrus dugnas leidžia atvirai rodyti dirvožemio ir smėlio sluoksnius

Sukulentai dažnai aptinkami florajose, jų skaidrus dugnas leidžia atvirai rodyti dirvožemio ir smėlio sluoksnius

Sukulentų dauginimasis su šakniavaisiais ir lapais. Atskirtas kotelis negali būti įdėtas į vandenį, todėl būtina, kad jis būtų sausas dvi dienas, o tada nedelsiant auga į žemę. Lapai tiesiog ant drėgno paviršiaus, paliekami atidaryti. Geriausias veisimo laikas yra nuo balandžio iki rugpjūčio.

Jei naudojate sukulentų sėklą reprodukcijai, turėtumėte pasirinkti gerai išvirtą ir šviežią medžiagą. Gauti namuose yra sunku, todėl verta apsvarstyti paprastesnį, labiau vegetatyvų reprodukcijos būdą.

Svarbu! Ar norite, kad sukulentai namie reguliariai žydi - laikykite juos asketiškose sąlygose, blogo dirvožemio, minimalaus laistymo ir vienodo puodo.

Tipai

Tiems, kurie tik prižiūri sukulentus ir rūpinasi jais, mes paruošėme 10 populiariausių rūšių.

Agava Victoria Regina - lapų veislių atstovas. Tai įdomu su savo kūgio formos, kuri yra sukurta iš tankių, 15-20 cm ilgio lapų su baltomis juostomis išilgai kraštų. Lengvai mylintis, netoleruoja perteklinio drėgmės, reaguodamas į jį, sulaužant rozetės pagrindą.

Mėlyčios trikampės "Queen Victoria's Agave" lapai, kurių ilgis siekia 15 cm, yra balti ir sudaro tinkamą rozetę

Milch Milla arba "erškėčių karūna", populiariausi sultingi pradedantiesiems sodininkams. Ji atstovauja dygliuotas krūmas, kurio stiebas viršūnes puošia pailgos nuobodu žalia lapų. Gėlės yra surenkamos kompleksiniuose žiedynuose ir yra dažytos baltos, rausvos ir geltonos atspalvių.

Sukulentai. Molochai būna įvairių formų - panašiai kaip kaktusai ir krūmai

Molochai būna įvairių formų - panašiai kaip kaktusai ir krūmai

Lithops arba "gyvenantys akmenys" - idealus vaizdas rockaria. Lithops taip imituoja mažus riedulius, kuriuos sunku suprasti tarp tikro akmenų. Jie garbina ryškią saulę, žydi liepos-rugpjūčio mėnesiais, žiedynai primena ramunėlę. Nepaisant artumo nuo žemės, ši rūšis yra labai atspari ligoms ir kenkėjams.

Sukulentai. Lithops dėl sumažėjusių lapų primena akmenukus, koralus arba jūros akmenukus

Lithops dėl sumažėjusių lapų primena akmenukus, koralus arba jūros akmenukus

Ejono medis - tai krūmas, iki 90 cm aukščio, gražus, surinktas tinkamose rozetėse, žali arba raudoni lapai. Jis nori ryškios šviesos tiek vasarą, tiek žiemą. Kaip dekoratyvinis augalas, naudojamas Japonijos akmens soduose, kalnų kalnuose, puikiai atrodo ant palangės.

Sukulentai. Neįprastas gelsvai žalias eonio lapų spalvos

Neįprastas gelsvai žalias eonio lapų spalvos

Sukulentai. Ejono blizgančių lapų kraštai gali būti beveik juodi, tai suteikia neįtikėtiną dekoratyvinį efektą

Ejono blizgančių lapų kraštai gali būti beveik juodi, tai suteikia neįtikėtiną dekoratyvinį efektą

Echeverija yra agavė yra gerai žinoma daugeliui sodininkų. Kalbant apie visus sukulentus, šios rūšies priežiūra namuose nereikalauja daug pastangų. Jei mes kalbame apie dekoratyvines savybes, tai pakanka įsivaizduoti žalią rožė be stiebo, su mėsingais lapais, padengtais vašku. Palankiomis sąlygomis vasaros pradžioje žydi, išleidžiant 30-40 cm rodyklę su raudonai geltonomis gėlėmis ant viršūnių.

Sukulentai. Echeverija - sodininkų ir pradedančiųjų mėgstamiausia. Jo dekoratyvinės savybės leidžia jums sujungti ir papildyti viską

Echeverija - sodininkų ir pradedančiųjų mėgstamiausia. Jo dekoratyvinės savybės leidžia jums sujungti ir papildyti viską

Sukulentai. Sizo-violetinės spalvos matinis lapas echeveria

Sizo-violetinės spalvos matinis lapas echeveria

Stapelia - viena iš dekoratyvinių rūšių. Tiek gėlių forma, tiek spalva sukelia žavėjimą visiems, kurie ją mato. Tačiau verta įkvėpti stalapijos gėlių aromatą, ir ten ateina gaila nusivylimas: nosis nukentėjo stabilus amberų kritimas. Augalą apdulkina muses, todėl jis kvepia taip, kad pritrauktų vabzdžius. Tačiau, nepaisant tokio prieštaringo argumento, sodininkai mielai pritvirtina raištinius ir kalnus.

Sukulentai. Stapelia flavopurpurea yra viena iš Stapelia veislių, kurių rūšis sudaro maždaug 100 veislių

Stapelia flavopurpurea yra viena iš Stapelia veislių, kurių rūšis sudaro maždaug 100 veislių

Sukulentai. Stapelianthus arenarius Madagaskaras yra graži salos gėlė. Kaip ir beveik visi sukulentai, ji jaučiasi gerai drėgnoje oro aplinkoje

Stapelianthus arenarius Madagaskaras yra graži salos gėlė. Kaip ir beveik visi sukulentai, ji jaučiasi gerai drėgnoje oro aplinkoje

Gasterija - be stygų, su storais mėsingais lapais, kurie sudaro didelę rozetę. Lapai gausiai dengiami protuberances ir ryškios dėmės. Šaknies sistema yra blogai išvystyta, taigi turėtumėte papildomai rūpintis gėlių laistymu. Žiedai pradžioje pavasarį, išmesti iš rozetės centro ilgą gėlių svogūną su ryškiai oranžinėmis arba baltais gėlėmis, panašiai į pailgėjusius varpelius.

"Gasteria" reikalauja atsargumo atsargumo, nes jo šaknys yra blogai išvystyta. Jūs galite jį laikyti labai mažose puodeliuose

Abrometella yra susijęs su ananasu, atstovaujantis jo nykštukinei formai. Augalys neturi vieno išleidimo vietos, jis surenka daugybę mažų išparduotuvių pagalvėje ar džemuose, sukurdamas iš jų nuostabų rutulį. Jis auga dėl prastų dirvožemių, esant ryškiai saulei.

Sukulentai. Arometella yra susijusi su ananasu. Jis sudaro tankią apvalią pagalvėlę nuo mažų žaliųjų lapų rozetės

Arometella yra susijusi su ananasu. Jis sudaro tankią apvalią pagalvėlę nuo mažų žaliųjų lapų rozetės

Aloe Vera - Reguliarus palangėms ir sodo kompozicijoms. Juodoji rozetė yra suformuota iš aukštų arrow formos lapų, mėsingos mėsos ir minkštos, žalios spalvos. Lapų kraštai įrėminti mažais erškėčiais. Priskiriama vaistiniams augalams.

Sukulentai. Aloe Vera augalų atogrąžų sodas

Aloe Vera augalų atogrąžų sodas

Argyroderma, kitas "gyvenančių akmenų" atstovas, su nuostabiais, pilkšvai žaliais ar žalsvai žaliais rozetės lapais. Gėlės yra panašios asters. Augalas puikiai tinka rokenroviams ir įspūdingoms namų kompozicijoms dekoruoti.

Sukulentai. Argiroderm, taip pat"живые камны" литопсы, поражает воображение формой - она похожа на рукотворную, правильную и геометричную

Argyroderma, kaip ir "litis" gyvenantys akmenys, stebina vaizduotę forma - ji atrodo kaip dirbtinė, taisyklinga ir geometrinė

Sukulentai. Argyroderma gėlės yra labai didelės, palyginti su viso augalo dydžiu, ryškiais ir dekoratyviais

Argyroderma gėlės yra labai didelės, palyginti su viso augalo dydžiu, ryškiais ir dekoratyviais

Visus šių sukulentų tipus dažnai galima rasti kraštovaizdžio kompozicijose, jie puikiai tinka miesto apartamentų interjerui.

Sukulentai. Labai didelė riebalų šunų šeima - labai populiari sodininkystėje. Su juo susijęs visas mėgstamiausias pinigų medis

Labai didelė riebalų šunų šeima - labai populiari sodininkystėje. Su juo susijęs visas mėgstamiausias pinigų medis

Sukulentai. Succulents atrodo gražiai bet interjero, ar tai namas ar miesto butas, ir jų dekoratyvinės galimybės yra tiesiog begalinis

Succulents atrodo gražiai bet interjero, ar tai namas ar miesto butas, ir jų dekoratyvinės galimybės yra tiesiog begalinis

Sukulentai (50 pics): nuostabios augalai, pripratę prie sausros

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =