Modern iç mekanlarda şık aydınlatma

Modern iç mekanlarda şık aydınlatma

Sadece birkaç yıl önce ampuller, Tavandan asılmak, yoksulluğun bir işareti ya da daire. Bugün, giderek daha fazla hayranlık kazanan iç mekanın talep edilen bir öğesidir. Edison lambası, olumsuz aniden inanılmaz derecede popüler hale gelen tek örnekten uzaktır.

 • Özellikleri ve özellikleri
 • Çeşitli formlar
 • Operasyon seçenekleri
 • Tasarım için lambaları seçiyoruz
Stüdyo iç renklerin siyah ve kahverengi kombinasyonu

Stüdyo iç renklerin siyah ve kahverengi kombinasyonu

Özellikleri ve özellikleri

Bir ampulü saklamanın alışkanlığından avize ya da aplikler gittikçe daha gelişmiş tasarımcılardan ayrılıyor. Evde aydınlatma oluşturma Bugün, eskisinden çok daha fazla ilgi var. Bu, ışığın iç mekanda büyük bir rol oynamasından kaynaklanmaktadır. Çarpıcı bir örnek, bazı özelliklerin yer aldığı Edison ampulüdür.

Bu öğe ile ilginç fikirleri gerçekleştirebilen benzersiz bir tasarım çözümüne ek olarak, lambaların diğer birçok avantajı vardır:

 1. Cıva içermedikleri için çevre dostudurlar;
 2. Kullanımı kolay, standart bir kartuşa bağlanabilirler;
 3. doğal bir renk yorumu var;
 4. ufuklar yaratıcı bireylere açılarak, çeşitli şekil ve boyutlarla ayırt edilir.
Büyük bir ayna ile Art Nouveau tarzında banyo

Büyük bir ayna ile Art Nouveau tarzında banyo

Çatı katı tarzında güzel karanlık mutfak

Çatı katı tarzında güzel karanlık mutfak

Bu eksiklikler nispeten yüksek bir maliyet ve kısa bir kullanım ömrüne sahiptir. Fiyatlar 1 birim için 300 ila 1700 ruble arasında değişmektedir. Ile karşılaştırıldığında sıradan ampuller fark muazzamdır.

Öte yandan, Edison'un lambalarının ek bir abaja ihtiyacı yoktur. Ancak kullanımda olduğu gibi ek yüzey eksikliği nedeniyle avizeler, ısıtılmış bir ampul korunmaz.

Önemli! Ampul koridorun çok yakınında veya başın üstünde ise, kendinizi sıcak camın üzerinde yakmamaya dikkat edin.

Kontrast siyah beyaz iç

Kontrast siyah beyaz iç

Balkonda rahat oturma alanı

Balkonda rahat oturma alanı

İpucu! LED analogları aynı retro lambalar, ancak operasyonda daha ekonomik. Bir iplik yerine, daha fazla dayanıklılık ile ayırt edilen kristaller kullanılır.

Retro lambaların özellikleri oldukça basit: 220 volt standart voltaj, E27 ve E14 socles. Hizmet ömrü uzun ömürlü değildir ve yaklaşık 3500 saattir. Üretimde liderler Çin, Hollanda ve İsviçre'dir. Daha etkileyici özellikler elde etmek isteyenler, daha az enerji tüketen LED ampulleri kullanabilir ve hizmet ömürleri 30 bin saate ulaşabilir.

Çeşitli formlar

Onun darlık ve bariz olmasına rağmen minimalizm, Üreticiler, renklerin ve şekillerin çeşitliliğini yaratarak lambaların görünümü üzerinde iyi çalıştılar. Ayrı kelimeler, ampulün içinde bulunan bir tungsten filamanını hak eder.

Önemli! İş parçacığı sayısı sadece görünüm değil, aynı zamanda fiyatı etkileyen 20 parçaya ulaşır. Daha fazla, daha yüksek maliyet.

Ayrıca, lambalar filamentler şeklinde farklıdır - bir yaprak, bir spiral, bir balıksırtı, bir sincap kafes ve bir saç tokası şeklinde yapılabilir.

İstenirse, her zevke ve herhangi bir iç kısma göre ampuller bulabilirsiniz.

İstenirse, her zevke ve iç mekana kadar ampulleri toplayabilirsiniz.

Yemek masasının üstündeki üst aydınlatma tasarımında ampullerin çeşitli şekilleri

Yemek masasının üstündeki üst aydınlatma tasarımında ampullerin çeşitli şekilleri

İpucu! Şık bir tasarım yaratmak için çeşitli fikirler kullanarak, ampullere özel dikkat göstermeye değer. Standart düz kordun yanı sıra, bir demet oluşturarak bir çelenk oluşturabilir veya bir dönüş yapabilirsin.

Odanın tasarımı için daha az ilginç olan, şişelerin şekilleridir. Kare, yuvarlak, yamuk, dikdörtgen olabilirler. Genellikle belirli bir stil oluşturmak için dekoratif bir kordon ekleyin. Sanatsal tadın varlığı yaratıcılığı göstermeyi ve eşsiz bir iç mekan yaratmayı mümkün kılar.

Operasyon seçenekleri

Modern versiyon, mükemmel bir trend olan moda notunu tanıtan parlak Thomas Edison'un orijinal icatını mükemmel bir şekilde yeniden üretiyor. Retro lambaları kafeler, barlar ve restoranlar iç dekorasyon kendini uzun süredir kurmuş ve ilgisini kaybetmez. Edison'un ev ortamında keşfinin uygulanması, popülerlik kazanarak yeni bir yön. Bugün bu ortak bir unsur vintage ve loft tarzında tasarım.

İpucu! Ana aydınlatma olarak kullanılmak üzere, yeterli miktarda ışık oluşturmak için birkaç ampulü bir kirişe birleştirmek gerekir. 5-10 adetlik bir grup, normalden daha az ilginç görünmüyor avize.

Bar sayacı ile minimalist beyaz mutfak

Bar sayacı ile minimalist beyaz mutfak

Duvardaki aplikleri ile ülke tarzında iç

Duvardaki aplikleri ile ülke tarzında iç

 • Akkor lambaların kullanımı İskandinav ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Soğuk kuzey ikliminde sıcak bir ışıltı hissetmek özellikle hoştur. Sakinlerin görüşüne göre, bu tür bir ışıklandırma gün batımı ya da ateş alevi gibidir. İnce, figüratif olarak düzenlenmiş iplikler sayesinde, ışık çok yumuşak ve romantik olur.
 • Evin iç kısmında, yatak odasında olağandışı aydınlatma kaynakları sıklıkla kullanılır. mutfak veya yemek odası. Altın rengi özel şişeler sıcaklığı ekleyerek dinlenme alanını daha rahat hale getirir. Bu tür lambalar daha yaygındır İç mekandaki klasik tarzın tasarımı.
Parlak renklerde küçük banyo

Parlak renklerde küçük banyo

Oturma odasının tasarımında endüstriyel stil

Oturma odasının tasarımında endüstriyel stil

Fikir! Aplik için antika için mükemmel uygun bir stilizasyon mumlar, Böylece yatak odasına sıcaklık ve konfor katıyor. Kitabı okumak için yer açın Tavandan asılı bir retro lamba kullanabilirsiniz.

Edison ampuller yemek odasında veya mutfakta harika görünürken, misafirperver bir bar veya katı bir atmosfer yaratırken minimalizm. Bu durumda, ampullerin görünümü çok önemlidir.

Ayrıca bir garland yapabilirsin herhangi bir kutlama için süslemeler. Yeni Yıl kapsamında böyle bir karar yetişkinler ve çocuklar tarafından takdir edilecektir. Yaz aylarında, bir çelenk dekore edilebilir bahçedeki çardak, zarif aydınlatma yeni renklere alacakaranlık katacak.

Tasarım için lambaları seçiyoruz

Ampullerin seçimi öncelikle odanın tasarımına bağlıdır. Bu tür detaylar, temel işlevlerini paralel olarak gerçekleştirirken genel fikri tamamlar. Yan, üst veya orta olmasına bağlı olarak aydınlatma tipini dikkate almak gerekir. Doğru seçim, eksiklikleri gidermek için yardımcı olacaktır, alanı görsel olarak genişlet ve aksan yarat.

Orijinal görünüm özel bir atmosfer yaratır, bu yüzden Edison lambaları iç mekanlarda özenle kullanılmalıdır, çünkü her yerde uygun değildir.

İpucu! Figürlü tungsten filamentler, etkileyici desen sayesinde, hemen dikkat çeker ve görsel algıyı kontrol etme yeteneğine sahiptir. Düzenlemeyi dikkatli bir şekilde kullanırsanız, bu tür ışık kaynakları size mükemmel bir sonuç verecektir!

Özel bir evin geniş ve aydınlık oturma odası

Özel bir evin geniş ve aydınlık oturma odası

Tavana sabitlenmiş yatak başucu lambaları ile yatak odası modern iç

Tavana sabitlenmiş yatak başucu lambaları ile yatak odası modern iç

İpucu! Ampulleri seçerken, işaretlemeye dikkat etmelisiniz. Yardımı ile voltaj kullanıldığında belirlenir. Bu rakamın önemsiz bir şekilde aşılması durumunda, servis ömrü üçte bir oranında azaltılabilir.

Görünüşe ek olarak, kapağın gücüne ve türüne dikkat etmek gerekir. Edison lamba gücü eşleştirilirse, ilk olanın parlaklığı fark edilir derecede daha az olacaktır. Bunun nedeni, parlak ışıktaki eski bir ipliğin daha az fark edilebilir olması, yani sıra dışı görünümünün kaybolmasıdır. 100 W'lık bir Edison lamba gücü ile standart bir lamba yaklaşık 50 watt'tır.

Herhangi bir aydınlatma ekipmanının kullanılması temel kurallara uygunluğu gerektirir:

 1. Çalışırken GOST gereksinimlerini karşılayan kartuşların kullanılması tercih edilir.
 2. Lambayı ısıtılmış halde sökmeyin, tamamen soğuyana kadar bir süre beklemeniz gerekir.
 3. Retro lambalar herhangi bir harekete karşı hassastır, bu nedenle hareketli lambalar daha iyi durumdadır.

Loft lüks: iç mekanlarda Edison retro lambalarla 60+ laconic fikir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 − 40 =