İç mekandaki renklerin başarılı bir kombinasyonu, evinizde rahatça hissetmenize yardımcı olacaktır

İç mekandaki renklerin başarılı bir kombinasyonu, evinizde rahatça hissetmenize yardımcı olacaktır

İç mekandaki renklerin kombinasyonu ve ana renk paletinin seçimi son zamanlarda apartman ve ev sahipleri tarafından sezgisel olarak gerçekleştirildi. Pişmanlığımızın çok ötesinde, modern yaşam ritmi, renk skalasının doğallığı hakkındaki düşüncelerimizi bulanıklaştırıyor. Bu yüzden insanlar için tamamen uyumsuz olan neredeyse yenilenen bir evde yenilenmiş bir alışılmadık değildir. iç tasarım paletleri. Böyle bir senaryoyu önlemek için, önce renk birleştiricilerin temellerini anlamanız gerekir.

  • Farklı odalarda renkler
  • İç mekanlarda renklerin kombinasyonu: combinatorics
  • Bahsettiği renkler neler?
Odadaki bazı renkler istenilen moda ayarlanacaktır.

Odadaki bazı renkler istenilen moda ayarlanacaktır.

Hassas pastel tonları odada sakin bir atmosfer yaratır.

Hassas pastel tonları odada sakin bir atmosfer yaratır.

Oturma odasında plaj tonlarının kombinasyonu

Oturma odasında plaj tonlarının kombinasyonu

Bir odayı dekore ederken dikkat edilmesi gereken şey, bir renk tonu seçeneğine dönüşmelidir.

Bir odayı dekore ederken dikkat edilmesi gereken şey, bir renk tonu seçeneğine dönüşmelidir.

Öznel tutumunuzu test etmek için renk kombinasyonları, Doğanın çevreleyen dünyasına bakmaya değer. Sonuçta, biz onun bir parçasıyız ve doğal hiçbir şey bizim için yabancı değildir. Doğa, yarım ton, gölgeler ve gölgeler halinde yaşar. Geçerli tek renkli renkler yoktur. Sandy günbatımı, parıldayan turuncu, kırmızı bazen, ufka daha yakın, gri gökyüzüne karşı kahverengi dalgalar. Böyle bir resim ilham veremez.

Beyaz odada parlak kadife yastıkları

Beyaz odada parlak kadife yastıkları

Öyleyse neden içsel arzumuz, gündelik yaşamda her zaman renk çözümleriyle uyum içinde değil, doğayı yaratma arzusudur? Belki de yetersiz bir çanta ya da tam tersine abartılı bir durum, bitirme malzemelerini seçmek için bize şart koşuyor. mobilya ve dekor elemanları? Herhangi bir bütçe için dengeye gelebilirsiniz, sadece nasıl olduğunu bilmeniz gerekir. Sırayla her şeyi düşünün.

Pratikten, kırmızı üç renk spektrumunu biliyoruz, mavi ve sarı "renkler çemberi" nin temeli. Eşleme yaparken, yardımcı renkler oluşturulur ve üçten fazla renk karıştırılır veya eklenirse beyaz veya siyah, süresiz olarak oluşturulabilen tonlar elde edilir. Gamut renkleri ile iç mekan dekorasyonunda kendi amaçlarına sahip olan soğuk (mavi gruplar) ve sıcak (sarı gruplar) olarak ikiye ayrılır. Büyük oda boş ve rahatsız görünmüyor, güneşli, açık renkler kullanın ve küçük odalarda göksel alanın özneleri mavi çiçekler grupları tarafından geçirilir.

Zihninizin durumu odanın renk arka planına bağlı olacaktır.

Zihninizin durumu odanın renk arka planına bağlı olacaktır.

Farklı odalarda renkler

Önemli! Hacim sadece renk seçimini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda her odanın amaçlanan tasarımının kendine özgü bir tasarım özelliği vardır.

Yatak odası - En sessiz ve en sessiz yer olan bu tasarım, sakin yarım tonlarda soğuk ve sıcak terazileri içerebilir. mavi pastel pembe kadar). Ama burada istisnalar var. Bir tutku ve aşk cazibesi atmosferi yaratmak için, aile yatağının etrafındaki uyku alanı, kırmızıya neden olan (kırmızıya neden olan) kırmızı çiçeklerin keskin kontrastlarıyla dekore edilebilir. ve siyah, kiraz, leylak ve benzeri). Ancak, herkes böyle parlak bir yüzeyde zor bir günden sonra uyuyamaz. Bu durumda, cep dekoratif ile samimi ortamı yeniden yaratın aksesuarlar şeklinde mumlar, aynalar, gölgelik en iyi çıkış yolu olacak.

Yatağın başında yatak odasında yeşil rahatlayın

Yatağın başında yatak odasında yeşil rahatlayın

Büyük için oturma odası Akşam aile eğlence merkezi olan oda, iyi bir ruh hali ve rahatlama ortamı veren ılımlı bir renk şemasıdır. Ilgili altın olacak, gri-mavi, yeşil-orta kontrast sarı kombinasyonları. Genellikle misafirlerin ve aile çayı partilerinin resepsiyonu için hizmet veren küçük bir oturma odası, leylak oluşturmaya yardımcı olacak şenlikli ve güven verici bir atmosfer yaratılmasını gerektirir. fuksievye veya ilgili grubun renkleriyle serpiştirilmiş doygun mavi tonlar (mavi-gri, kırmızı, ametist, gri-yeşil, vb.)

Geniş bir oturma odası için çeşitli parlak renkler

Geniş bir oturma odası için çeşitli parlak renkler

için ev kabini klasik nötr renkler (bej ve hemen hemen tüm gri tonları ve diğer renklerdeki kombinasyonları), işin yoğunlaşmasına ve ışık düşüncelerinin oluşmasına katkıda bulunacaktır. Ofiste en azından görünmüyor, parlak nesneler mevcut olmamalı. Kısa bir dinlenme için, onların yakın olmasına izin verin, ancak çalışma alanının içinde değil.

Ofis içlerinde kullanılan gri ve kahverengi tonların klasik kombinasyonu

Ofis içlerinde kullanılan gri ve kahverengi tonların klasik kombinasyonu

Doğal bir eksiklikten muzdarip aydınlatma koridor, salon ve koridor, ek alana ihtiyacım var. Burada, açık güneşli veya odunsu tonlar baskın olmalıdır.

Açık pastel tonların uyumlu kombinasyonu

Açık pastel tonların uyumlu kombinasyonu

Popüler inanışın aksine, bu tasarım çocuk odası Gökkuşağının tüm renklerini içermelidir, öyle değildir. Gerçekten de, çocuklar en parlaklarına çekilir, ancak bu aynı zamanda bunları hızlı bir şekilde lastikler. Bu yüzden çocuk odası imar Gerekli çözümdür. Yeterince renk oyun alanı, nötr eğitim ve sessiz yatak odası.

Bir genç kızın odasında sulu tonları

Bir genç kızın odasında sulu tonları

banyo, küçük boyutlarda standart, yarım tonlarla süslemek için alışılmış değildir. Pembe, sütlü, saf besteler turkuaz aksan her zaman iyi görünüyor. Kar-beyaz ile özel bir kontrast yaratmak için bir istisna olarak banyo ve fayans altın damarları ile kırmızı, mavi, çikolata ve siyah kullanın.

Rahatlayabileceğiniz ve günlük harcanan enerjiyi telafi edebileceğiniz rahat bir banyo

Rahatlayabileceğiniz ve günlük harcanan enerjiyi telafi edebileceğiniz rahat bir banyo

mutfak Bir atıştırma yapmak güzel olurdu bir ipucu neden olmalıdır. Böylece sadece kokular ya da pişirilmiş yemek çeşitleri iştahı artırmaz, aynı zamanda bilinçaltında da duvarlar, tavan, aksesuarlar, mobilya, çanak çömlek güçlendirirdi. Sarı, turuncu, leylak rengi, kırmızı, açık yeşil tonları gölgelendirerek gölgelendirme renkleri, seçiminizi doğru yönde yönlendirir. Soğuk açık mavi veya tam tersi kahve, güneşli, bej tonları da mutfakta kullanılabilir (oldukça yaygın bir fenomen). Benzer kararlar, masaya yavaşça sohbete, tam bir çiğneme, gazetenin ölçülen bir okumasına sahiptir.

İç kısımdaki renklerin kombinasyonu ışıktır"холодной" кухни

Hafif "soğuk" bir mutfak iç renk kombinasyonu

İç mekanlarda renklerin kombinasyonu: combinatorics

Görsel yorgunluğu veya sıkıcı monotonluğu önlemek için, renklerin seçimi üç ana tip ile karakterize edilir: monotonluk, kontrast ve denge. İlk durumda renklerin aralığı, açık ve koyu tonlarda dalgalanmalarla bir renge indirgenmiştir. Tipik olarak, tek tonlu bir son katın seyreltilmesi dekor elemanları, bir veya iki renk oluşur.

Mutfak ferahlatıcı deniz tonlarında dekore edilmiştir.

Mutfak ferahlatıcı deniz tonlarında dekore edilmiştir.

Aksine, antipodlar prensibi kullanılır. Daha koyu renk tonlarına zıt, orijinal ve parlak bir tandem elde edebilirsiniz. Örneğin: beyaz - siyah, mor - Açık yeşil, çikolata - altın vb.

Küçük bir mutfakta kontrast renkler - stüdyo

Küçük bir mutfak-stüdyoda kontrast renkler

Dengeyi sürdürme çabasıyla, saf renklerden biri, içlerine, ilgili tonların görsel desteği ile hakim olmalıdır. Görsel aşırı doygunluğu önlemek için beşten fazla renk kullanılmaması önerilir.

Önemli! Kırmızı ışık türevleri ile kullanmak uygundur: turuncu ve sarı. Koyu kırmızı, lila ve pembe varyasyonları ile yapacaktır. İç mekanlara özel bir görünüm vermek isterseniz, ana renkle kontrast oluşturan küçük nesneleri kullanın.

Bahsettiği renkler neler?

Bir kişinin iç dünyasını bilmek istiyorsanız, odasına bakın. İfade, akılcı doğruluk, tembellik, güven, alçakgönüllülük ya da açgözlülük - tüm bunlar hakkında ve biraz daha fazla seçilen renk paletine söyleyecektir.

Kırmızı, eyleme, hakimiyete ve liderliğe giden renktir. İç kısımdaki bu gölge tutkulu ve kumar insanı tarafından seçilir, aynı zamanda dengesiz ruhsal insanlar için de kontrendikedir. İç mekanda saf formda, oldukça külfetli bir kullanım, dolayısıyla organik bir tasarım yaratmak için ustanın yetenekli bir elini gerektirir.

Sakin bir nötr oturma odasında küçük bir kırmızı

Sakin bir nötr oturma odasında küçük bir kırmızı

Mavi tonları yatıştırır, rahatlar ve konsantre olmanızı sağlar. Mavi, turkuaz tonları ve deniz dalgasının rengi, hafif kalpli, hafif ve yanıltıcı bir his yaratır.

Baskın sarı renkler kişinin enerjisini, güneş ışığını ve neşeliğini gösterir. Aynı zamanda, yaratıcı uçuşun ve gerçekleşmemiş potansiyelin eksikliği de bu renk için karakteristiktir. Bazı psikologlar sarı renge bile kıskançlık ve korkaklık atfeder, ama bu tartışmalı bir gerçektir.

Sarı ve siyah renklerin başarılı bir kombinasyonu

Sarı ve siyah renklerin başarılı bir kombinasyonu

Mavi ve sarı kombinasyonu, muhafazakar görüşlerin doğasında bulunan bir türev yeşil renk oluşturur. Yeşil, anti-stres rengidir. Rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için yatak odalarında veya oturma odalarında avantajlıdır.

Kirlilik içermeyen turuncu renk enerji, çirkin çeşmelerdir. Odadaki doymuş hardal ve narin kayısı, çoğu zaman orijinal tekstiller ve aksesuarlar şeklinde sunulur. Renklerin geri kalanı üzerinde gölgeleri dominant bir etkisi olduğu için, turuncu kullanılarak dikkatli olunmalıdır.

Bir şömine ile sıcak portakal bölümü

Bir şömine ile sıcak portakal bölümü

Mor, yaratıcı ruhun rengi olarak kabul edilir. Mistik bir çekiciliğe sahip olan aynı zamanda mavi ölçeklerin soğukluğunu ve sıcak tonların yayılmasını da iletiyor. "Mor kireç" veya "mor-sarı" kombinasyonları, birçok tasarımcının favori kombinasyonlarıdır.

Pembe her yaştan kadınlar için romantizm ve hassasiyetin özeti. Pembe aksanların uyumu doğrudan doygunluğuna (Barbie sendromundan olgunlaşana) bağlıdır. klasikler). Pembe sütlü, gri ve gri-yeşil motifleri seyreltmek, iç mekanın arıtılmasını ve havalandırılmasını vurgulayabilir.

Mutfak dekorasyonunda romantik renk paleti

Mutfak dekorasyonunda romantik renk paleti

Başarısız kahverengi renk melankolik olarak sınıflandırılmıştır. Koyu tonlar ve altın emprenye ile birleşince, o bir kraliyet şıklığı ve ayrıcalık yaratır. Kahverengi çok yönlü kişiler tarafından seçilir.

Tarafsızlığı nedeniyle gri renk, daha parlak bir tonun saldırganlığını kabul eden harika bir mıknatıstır. Bağımsız bir monofonik kaplama olarak, tabii ki, odanın işlevsel amacına bağlı olarak, oldukça sıkıcı olabilir. Gri tonlar, anlayış ve tutarlılık için çabalayan kişiler tarafından tercih edilir.

İç kısımdaki renklerin kombinasyonu: Ev için evrensel paletler ve karışımların 35+ fotoğrafı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =