Iç etik Slav süs ile dekore edilmiştir

İç dekorasyonda etnik Slav süsleme

Süreç iç mekan tasarımları Olağan onarımın belki de en ilginç ve heyecan verici bir parçası olarak kabul edilir. Bu aşamada hayal gücünüzü tamamen boşaltabilirsiniz ve en sevdiğiniz şeyleri birleştirerek tamamen benzersiz bir şey yaratmaya çalışın. Ve konfor tasarımındaki büyük önem dünyanın halklarının farklı kalıplarına sahiptir, zira monofonik iç mekan kural olarak, bireysellikten yoksundur. Bunu nasıl önleyeceğimiz hakkında daha sonra birlikte anlamaya çalışırız.

 • Iç objektif tasarım
 • Doğu ve Batı Desenleri
 • Popüler süsler
Hint tasarımları her zaman parlak ve çekici görünüyor

Hint tasarımları her zaman parlak ve çekici görünüyor

Iç objektif tasarım

İç mekandaki nesne tasarımı her zaman olduğu kadar alakalı ve gelecek yıllarda teslim olmayacak. Gerçek şu ki, çoğu stilin, basit ve maksimum nötr bir bitirme ile bağlantılı bir ortak özelliği vardır. Işık tavanlar ve duvarlar Tam olarak dekor unsurları tarafından oluşturulan parlak aksan ve orijinal süs eşyaları gerekir.

 • Nesne tasarımının ana amacı, yüksek estetik potansiyele sahip ergonomik ürünlerin tasarımıdır. Evde her fonksiyonel şey sadece güzel değil, aynı zamanda yararlı olmalıdır!

Dünyanın farklı milletlerinin kalıpları dört temel ilkeye dayanmaktadır:

 1. Bitkileri betimleyen filtomorfik türler.
 2. Geometrik tip farklı şekillerde.
 3. Arsa veya kombine süs.
 4. Tam bir kırık çizgiyi temsil eden menderes.
İskandinav alfabesiyle güzel ve rahat bir halı

İskandinav alfabesiyle güzel rahat halı

Nesne tasarımını iç mekanlarda kullanmanın ana fikrinin temelinde yeniliktir. Yansıtılan bir nesne, yeni ihtiyaçlar üzerinde ortaya çıkan yeni bir uygulama ilkesidir. En iyi sonuç, ürünün sanatsal ve fonksiyonel özelliklerinin avantajlı bir kombinasyonu ile elde edilir.

Masa ayakları şeklinde menderes, modern tasarımı mükemmel bir şekilde tamamlar

Masa ayakları şeklinde menderes, modern tasarımı mükemmel bir şekilde tamamlar

İpucu! İç mekandaki desenleri kullanmak, bir daireyi veya evi dekore etmenin basit ve ucuz bir yoludur. Yinelenen görüntüler tek bir stil ve sakinlik ve istikrar atmosferi yaratır.

Doğu ve Batı Desenleri

Antik Mısır'ı tanıyan ülkelerdeki en zenginlerden biri. İnanılmaz kültürü, bitki desenleri, hayvan resimleri ve dini temalar içeren süslemelere sahiptir.

Notuna! Çoğunlukla lotus çiçeği, sağlık, ahlaki saflık ve doğanın kutsal gücü gibi somutlaşmış sembolizm kullanır.

Diğer dünya aloe desenlerinin yardımıyla tasvir edildi ve süs sanatının temeli olarak Mısırlılar sık ​​sık akasya, palmiye ağaçları gibi bitkilere yöneldiler. dut ağaçları.

Büyük bir Mısır öğesi, herhangi bir odanın dekorasyonu olacak

Büyük bir Mısır öğesi, herhangi bir odanın dekorasyonu olacak

 • Hint kültüründe, geometrik ve spiral şekiller kuşlar ve kedileri tasvir etmeye hizmet etti. Çiçek Desenleri, bitkiler ve meyveler mutluluk, umut ve zenginlik sembolleri olarak kullanılmıştır.
 • Çin desenleri belirgin bir stil ve karaktere sahiptir. Sıradan görünümlü saplarla birbirine bağlanan yemyeşil çiçekler, her türlü süslemeyle karıştırılması zordur.
 • Bir Farsça kilim, bin yıllık bir tarihe sahip olan, tüm dünyada tanınabilir ve hala çok takdir edilmektedir.
Hint stilinin çeşitli süs eşyaları

Hint stilinin çeşitli süs eşyaları

Doğu yatak odasında Çince çiçekler

Doğu yatak odasında Çince çiçekler

İskandinav modelleri, soğuk karlı ülkelerin sakinlerinin karakterini tamamen taşır. Süslemelerde geometrik figürler baskındır ve sağduyulu renk paleti. Bazen gri ve mavi renk katma turuncu ve kırmızı tonları, böylece sert iklim biraz daha sıcak ve daha rahat olur.

 • Norveç'in karakteristik bir çizimi geyik, kar taneleri ve su damlalarının tasviridir.

İskandinav tarzında iç dekorasyon Genellikle, ulusal folklor unsurlarını bitki ve hayvan imajı biçiminde içerir.

Hafif iç mekanlarda İskandinav desenleri

Hafif iç mekanlarda İskandinav desenleri

Detaylar ruh halini yaratır

Detaylar ruh halini yaratır

Slavlar için, Belarus, ritüellerle ve Ortodoks gelenekleriyle ilişkili etnik yapılarına stilistliğe daha yakındır. Süsleme en sık kullanılan geometrik malzemelerin kullanıldığı tekstiller imalatında kullanılmıştır. kırmızı ve beyaz renk düzeni ışık saflığını ve refah enerjisini kişileştirdi.

Rahat oturma odasında Belarus sembolizmi

Rahat oturma odasında Belarus sembolizmi

İpucu! Oluştururken Akdeniz'de iç, doğu veya İskandinav tarzı Desenler, atmosferi yeniden yaratmaya ve stilleri iletmeye yardımcı olan mükemmel bir yardımdır. Başarılı uygulama için ana koşul, süslemelerin doğru kullanımı ve tedbirin gözetilmesidir.

Popüler süsler

Çoğu stilde en sık kullanılan en canlı modelleri göz önünde bulundurun:

ikat

Bu, belirgin bir stil ve renk bir isyan birleştiren, inanılmaz bir ipek boyama teknolojisidir. Doğu kökenli olmasına rağmen, Ikat aynı zamanda eklektizm, ve içinde klasik iç mekanlar. Çok yönlülüğünden dolayı genellikle tekstillerde kullanılır. tabak, fikstürler ve bitirme.

Ikat küçük yastıklar üzerinde harika görünüyor

Ikat küçük yastıklar üzerinde harika görünüyor

menderes

Geometrik bir süslemenin en ilginç çeşididir. Eşkenar dörtgenler veya zikzaklardan farklı olarak, aynı zamanda tavan veya duvarların ve ayrıca kumaşların kenarlarının - perdelerin kenarlarını yapıştırmak ve süslemek için kullanılır. yastıklar veya battaniyeler. Klasik tarzda veya dekorasyonda iç mekan için uygun siyah ve beyaz tasarım.

Beyaz ve altın harika bir kombinasyonu

Beyaz ve altın harika bir kombinasyonu

paisley 

Geniş çevrelerde "Türk salatalıkları" olarak bilinen oryantal kültürün parlak bir temsilcisi. Çoğu zaman iç mekanın dekorasyonunda kullanılır. oryantal tarzı, çünkü güçlü bir kimliği ve renkli. Perdeler, yastıklar, aksanlar için harika koltuklar için kapak veya bir duvarın dekorasyonu.

Zarif oryantal paisley

Zarif oryantal paisley

Şam

Bugün iç tasarım için kullanılır klasik ve fransız stilleri, kökeni tamamen Doğu ülkelerine ait olsa da. Renkli paisleyden farklı olarak resim daha sakin ve nötr. Bu nedenle, duvarlarda harika görünüyor döşemelik döşeme veya herhangi bir dekoratif eleman.

Onun yardımıyla asil ve rafine bir iç mekanı kullanarak inci veya bej, Ve ayrıca daha derinden yardım etmek için mavi veya şarap tonları.

Sıkı çözümler sevenler için

Sıkı çözümler sevenler için

tartan

Özel bir sıcaklık ve rahatlık ile öne çıkan uyumlu bir İskoç kafesi. Oldukça sakin bir renk şemasına rağmen tartan kendi kendine yetiyor ve mahalleyi diğer kalıplarla tolere etmiyor. Nötr bir arka plan üzerinde böyle bir süslemeyi kullanmak ve kaba dokulardaki doğal malzemelerle birleştirmek en iyisidir - ahşap, taş, tuğla. Bu özellikler tartanı en uygun hale getirir ülke stili veya eko.

Şık tartan veya İskoç kafes

Şık tartan veya İskoç kafesi

Konuyla ilgili tasarım ve iç dünyadaki halkların kalıpları: anlam, kombinasyon ve renk kuralları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 − 34 =