Klasyczna półokrągła konsola na wyciętych nogach

Klasyczna półokrągła konsola na rzeźbionych nogach

Kompaktowa, funkcjonalna, lekka i stylowa konsola w korytarzu jest odpowiednia w każdym wnętrzu od surowej klasyki i bujnej barokowy do nowoczesności minimalizm i wieloaspektowy eklektyzm. Dla prostego, ale estetycznego wyglądu tabela konsolowa wiele możliwości jest ukrytych, więc projektanci chętnie używają tego akcesorium, nie zawsze ograniczonego tylko do korytarzy. Nowoczesna konsola w korytarzu jest w stanie przekształcić wnętrze, dzięki czemu jest bardziej wyrafinowana, lekka, ekspresyjna. Ponadto będzie służyć jako wygodne stanowisko do wszelkiego rodzaju drobiazgów i przedmiotów dekoracyjnych. Wśród różnorodności oferowanych przez producentów łatwo wybrać stolik konsolowy, który całkowicie pasuje do zaprojektowanego korytarza lub innego pomieszczenia, a jeśli chcesz, zawsze możesz zrobić to sam lub zamówić ekskluzywny produkt od profesjonalistów. Jakość fabryczna lub praca ręczna to osobiste preferencje dla wszystkich, ale w każdym przypadku konsola powinna być wybrana prawidłowo, w zależności od wielkości pomieszczenia i jego przyszłego stylu.

Spis treści:

 • Trochę historii
 • Wielopłaszczyznowa konsola
 • Projekt i wymiary
 • Rodzaje konsol
 • Korzyści z konsoli
 • Konsola we wnętrzu korytarza
 • Roztwór barwny
Funkcjonalny wąski stół w przedpokoju z lustrzanym blatem

Funkcjonalny wąski stół w przedpokoju z lustrzanym blatem

Biała konsola z naturalnego materiału

Biała konsola z naturalnego materiału

Drewniany stolik wycięty na korytarzu w stylu cheby chic

Drewniany, rzeźbiony stół na korytarzu w stylu chewskiego szyku

Piękna kombinacja złotego dna konsoli w formie łuski z czarnym blatem

Piękna kombinacja pozłacanego dna konsoli w formie łuski z czarnym blatem

Niezwykły dodatek do przedpokoju w postaci konsoli wykonanej z drewnianych belek

Niezwykły dodatek do przedpokoju w postaci konsoli wykonanej z drewnianych belek

Trochę historii

Dziś każdy może kupić konsolę na korytarzu, ale kiedy to wnętrze zostało znalezione tylko w pałacach i salonach społecznych. W modzie stoły wspornikowe wkroczył w erę baroku, a mianowicie za panowania Ludwika XIV, znanego z nadmiernego pragnienia luksusu. Wykwintne konsole z rzadkiego drewna, ozdobione delikatną gwintowanie, pozłocenie i malowanie, szybko przeniesione z wnętrza Wersalu do domów całej francuskiej szlachty, a stamtąd już rozproszone po całej Europie. Dziś dzieła stolarzy z XVII-XVIII wieku. są ozdobą wielkich muzeów, ozdabiają kolekcje pałaców królewskich, służą jako obiekt marzeń dla każdego znawcy sztuki i antyków.

Luksusowa konsola vintage w czarno-białej sali

Luksusowa konsola vintage w czarno-białej sali

W epoce światowej industrializacji, tabele konsolowe, co dziwne, wciąż są tak popularne, chociaż są skromniejsze w wersjach wykonawczych. Takie kompaktowe akcesorium Przestał być symbolem luksusu, ale nie stracił swojego uroku i funkcjonalności, ze względu na to, co można uznać za nadające się do każdego wnętrza, nie ograniczając się do jałowego baroku.

Stół z szufladami w stylu art deco w przestronnym przedpokoju

Stół z szufladami Styl Art Deco w przestronnym korytarzu

Wielopłaszczyznowa konsola

Konsola w korytarz - klasyka, która przez lata nie traci popularności, zmieniając tylko jej wygląd, w oparciu o wymagania czasu i mody. Taki mebel można uznać za naprawdę uniwersalny. Istnieje nieskończenie wiele wariantów jego zastosowania pod względem wzornictwa, a kompaktowe rozmiary pozwalają porzucić obszerne komody i stoły na korzyść konsoli, co jest szczególnie doceniane przez właścicieli małe apartamenty.

Eleganckie połączenie wycinanego drewna i szkła

Eleganckie połączenie rzeźbionego drewna i szkła

Konsola do korytarza może być wykonana z różnych materiałów:

 • drewno lub jego imitacja (płyta wiórowa, MDF itp.);
 • kute lub polerowany metal;
 • wysokiej jakości plastik;
 • kamień naturalny lub sztuczny;
 • szkło.
Metalowa rama konsoli doskonale łączy się ze szklanym blatem

Metalowa rama konsoli doskonale łączy się ze szklanym blatem

Istnieją również wszystkie rodzaje połączonych produktów, na przykład drewniane lub szklany blat z kutymi nogami.

Długi stół w holu orientalnych motywów

Długi stół w holu orientalnych motywów

Konsole można pomalować na dowolny kolor, mieć lakoniczny wzór lub bujny wystrój w formie rzeźby, murale, inkrustacje itp.

Niezwykły kształt konsoli, przyciągający wzrok

Niezwykły kształt konsoli, przyciągający wzrok

Rada! Duży popularność cieszy się konsola korytarz z lustro, rama z czego ma podobny do lub połączone na styl projekt.

Wyrafinowany stół tandemowy i lustra do małego przedpokoju

Wyrafinowany stół tandemowy i lustra do małego przedpokoju

Do konsoli organicznie pasującej do wnętrza przedpokoju, można ją uzupełnić lustrem, obraz, stołek lub para krzesła, i powyżej poziomu blatu ustaw 1-2 lampa (na biurko lub na ścianie). Taka rama doda komfortu do pokoju, sprawi, że będzie on wygodniejszy.

Styl plażowy korytarza podkreśla odcienie piasku i morza mebli i akcesoriów

Styl plażowy korytarza jest podkreślony odcienie piasku i morza meble i akcesoria

Projekt i wymiary

Konsola jest wąskim i wydłużonym blatem, który może mieć cztery lub dwie nogi. W drugim przypadku tył blatu jest przymocowany bezpośrednio do ściany. Istnieją warianty stołów konsolowych z jedną nogą lub bez nich. Od zwykłej półki, ta ostatnia będzie wyróżniała się pełnym wdzięku rekwizytem, ​​który zapewnia fiksację na ścianie.

Konsola w stylu Prowansji z pięknymi wycięciami

Konsola w Prowansalski styl z pięknymi rzeźbionymi rekwizytami

Klasyczna konsola ma półkolisty kształt, który odziedziczył po elemencie architektonicznym o tej samej nazwie, który służy jako wsparcie dla wystających części budynku.

Klasyczna półokrągła konsola na jednej nodze

Klasyczna półokrągła konsola na jednej nodze

Standardowy stół konsolowy ma zawsze małą szerokość, a długość może być dowolna. Tylna część jest przymocowana do ściany, a dodatkowa stabilność zapewnia para nóg z przodu. Taki wzór może wytrzymać znaczną wagę, co jest ważne, jeśli polega na nim lustro lub konsola służy jako stojak dla różnych obiektów.

Wąski stół w korytarzu z naturalnego kamienia

Wąski stół w korytarzu z naturalnego kamienia

WskazówkaBudowa mocowanie do ściana nie różni się mobilnośćdlatego jeśli często wystąpić permutacjenastępnie jest lepsze rysować uwaga na na dołączony modele.

Przenośny model konsoli do przedpokoju

Przenośny model konsoli do przedpokoju

Wysokość konsoli w korytarzu zwykle waha się od 70 do 110 cm, podczas gdy wyższe modele pełnią raczej funkcję dekoracyjną niż praktyczną. Można również uzupełniać niskie warianty (70-85 cm) bankiet, że wygodnie było usiąść.

Niska wielofunkcyjna wersja konsoli w małym przedpokoju

Niska wielofunkcyjna wersja konsoli w małym przedpokoju

Rodzaje konsol

Konsolę na korytarz można podzielić na dwa typy:

 • Funkcjonalna - ta konsola może być dodatkowo wyposażona w szuflady, półki, szafki boczne, dzięki czemu akcesorium jest jeszcze bardziej funkcjonalne, pozwala na racjonalne wykorzystanie niewielkiej powierzchni hali. Projekt funkcjonalnej konsoli w korytarzu jest często prosty, bez niepotrzebnych elementów dekoracyjnych. Podobny mebel jest używany, gdy korytarz nie chce być cięższy z komodą lub jeszcze jednym szafka. Konsola funkcjonalna może pełnić rolę toaleta lub stolik do kawy, co sprawia, że ​​można go używać nie tylko w korytarz, ale także w pokój dzienny lub sypialnia. Stać jak konsola w korytarzu jest niedrogi, ale wyglądają bardzo przyzwoicie.
Praktyczna i pojemna konsola na korytarzu z szafkami

Praktyczna i pojemna konsola na korytarzu z szafkami

 • Dekoracyjna - konsola tego typu jest bardziej kompaktowa, ma prostą konstrukcję i jest często używana, gdy trzeba wypełnić pustą przestrzeń (niszę ściany, ściankę działową, wąską ścianę). Konstrukcja konsoli dekoracyjnej jest zwykle zaprojektowana na to, że sam stół będzie ozdobą wnętrza. Taka konsola nie jest używana do przechowywania rzeczy, ale mają przedmioty dekoracyjne na lub wokół niejwazony z kwiatami, ramki do zdjęć, lampy stołowe, świeczniki - skład można zmieniać nieustannie, dodając wnętrzu korytarza dynamiki). Uzupełnij ozdobne duże lustro lub piękny zegar ścienny, elegancką pufę lub wysoki taboret, udekorowany w tym samym stylu. Koszt ozdobnej konsoli w dużej mierze zależy od materiału i jakości wykonania. Często takie produkty robione są na zamówienie, co podnosi cenę, ale warte są pracy ręcznej i wyjątkowości stołu konsolowego.
Stylowy i jasny wystrój sali z konsolą

Stylowy i jasny wystrój sali z konsolą

Wskazówka! C pomoc konsole w korytarz możesz przebranie bateria lub brzydki stacja ściany.

Dobrym pomysłem jest schowanie baterii, instalując konsolę na korytarzu

Dobrym pomysłem jest schowanie baterii, instalując konsolę na korytarzu

Korzyści z konsoli

Oczywiste zalety konsoli na korytarzu to:

 • Kompaktowe wymiary, dzięki którym stół można postawić na dowolnym obszarze bez utraty cennych mierników. Wąska konsola w korytarzu nie wpłynie na szerokość pomieszczenia, czyniąc go znacznie bardziej funkcjonalnym i estetycznym. Może, a nawet musi być umieszczony w pobliżu "niewygodnych" stref, na przykład schody, wzdłuż długiej ściany wąski korytarz, przekształcenie pustej przestrzeni w piękną i funkcjonalną.
Szklana konsola jest prawie niewidoczna i zajmuje miejsce w wąskim korytarzu

Szklana konsola jest prawie niewidoczna i zajmuje niewiele miejsca w wąskim korytarzu

 • Stylowy i uniwersalny design, dzięki któremu łatwo wybrać odpowiednią opcję do każdej sytuacji. Stoły mogą być wykonane z różnych materiałów, mają proste lub ekskluzywne wykończenie, różnią się wzorem, kształtem.
Ozdobny wąski stół z różnych gatunków drewna

Ozdobny wąski stół z różnych gatunków drewna

 • Wygodna obsługa - konsola na korytarzu dodaje funkcjonalności do pokoju, pomagając w umieszczeniu niezbędnych rzeczy bez zajmowania dodatkowego miejsca. Niektóre modele są wyposażone w szuflady, półki. Nad stołem konsoli można zawiesić obiekt funkcjonalny, na przykład lustro, mały wieszak, półka, gospodyni itd. Pod konsolą bankiet lub puf, nie ingeruje swobodnie w główną część mieszkania.
Dobrze wybrane miejsce na konsolę pozwoli zaoszczędzić miejsce

Dobrze wybrane miejsce na konsolę pozwoli zaoszczędzić miejsce

 • Tabele konsol pomogą w kompetentnym ograniczaniu przestrzeni apartamenty typu studio, w rzeczywistości nie ma oddzielnego korytarza. Obszar wejściowy może być wyznaczony przez konsolę, umieszczając go na ścianie obok drzwi lub z tyłu kanapy.
Ładny kącik ze stołem i pufem na korytarzu

Ładny kącik ze stołem i pufem na korytarzu

 • Korzystając z konsoli, możesz stworzyć wnętrze korytarza w całości, bardziej harmonijnie, dodać estetyki.
Konsola ze szkła jest prawie połączona z lustrem w podłodze

Konsola ze szkła jest prawie połączona z lustrem w podłodze

Wskazówka! Zapraszam do połączyć różne materiały, na przykład, nawet proste wspornik tabela z zabarwiony drewno będzie spektakularnie spójrz w połączenie z lustro w rzeźbione rama, stołek z jasne tapicerka i rocznik wina komputer stacjonarny lampa.

Starożytne metalowe detale + drewno tworzą niepowtarzalną atmosferę w pomieszczeniu

Starożytne metalowe detale + drewno tworzą niepowtarzalną atmosferę w pomieszczeniu

Konsola we wnętrzu korytarza

Korytarz można przekształcić z nieokreślonego założenia w stylową kontynuację, a dokładniej, początek mieszkania, wystarczy wybrać odpowiednią konsolę.

Wybór konsoli opiera się na ogólnym stylu sali:

 • Klasyczne wnętrze uzupełni konsolę wykonaną z drewna o eleganckie nogi, polerowany lub rzeźbiony blat. Gama kolorów to neutralne, nowoczesne naturalne odcienie drewna, a także klasyczna czarno-biała gamma. Jest odpowiednie złocenie, patyna, metalowe wykończenie. Optymalne kształty są prostokątne i półokrągłe, o ścisłej geometrii i powściągliwym wystroju. Powyżej konsoli zdecydowanie warto zawiesić lustro w klasycznej ramce lub obraz, skupienie się na tych tematach.
Konsola z ciemnego drewna świetnie prezentuje się we wnętrzu stylu klasycznego

Konsola z ciemnego drewna świetnie prezentuje się we wnętrzu stylu klasycznego

 • Do nowoczesnych stylów, takich jak minimalizm, high-tech lub Skandynawski, Konieczne jest wybranie konsoli o prostej geometrycznej formie z gładkim blatem i lakonicznym designem pozbawionym przysmaków. Takie stoły wspornikowe można wyposażyć w dodatkowe przegrody funkcjonalne. Schemat kolorów jest powściągliwy, proste kolory, jednolity kolor. Materiały - lekkie drewno, chrom, szkło, plastik.
Ścisłe, wyraźne linie konsoli w nowoczesnym korytarzu

Ścisłe, wyraźne linie konsoli w nowoczesnym korytarzu

 • Hol wejściowy, urządzony w Art Nouveau, uzupełniają konsolę nasyconego koloru o gładkich kształtach. Blat może być półokrągłe z gładkimi nogami i prostokątne z rzeźbionymi lub zakrzywionymi. Na pudełkach mogą znajdować się piękne akcesoria z różnych metali, inkrustacje, wisiorki itp. Konieczne jest uzupełnienie takiej konsoli o wysokie lustro w efektownej oprawie. Z materiałów lepiej jest zwracać uwagę na drewno, szkło i kucia. Kolory - czarno-białe dźwięki, błyszczące powierzchnie o jasnych kolorach (czerwony, fuksja, liliowy, brązowy).
Nowoczesny nowoczesny styl nowoczesny podkreśli kształt mebli na korytarzu

Formy mebli na korytarzu podkreślają nowoczesny i nowoczesny styl

 • Do vintage, retro i Prowansja Konsolę można wybrać za pomocą wkładek tekstylnych z gobelin, żakardowa lub z falbankami wokół krawędzi. Skala kolorów jest jasna, neutralna. W dekoracji można stosować drewno, kucie, odpowiednie złocenie lub patynowanie, malowanie.
Luksusowa konsola z naturalnego białego kamienia w stylu vintage

Luksusowa konsola z naturalnego białego kamienia w stylu vintage

 • Neoklasycyzm, szykowny szyk i eklektyzm w przedpokoju może być uzupełniona konsolą o klasycznym kształcie, ale z oryginalnym wykończeniem, na przykład sztucznie starzone modele lub malowane w niestandardowych, jaskrawych kolorach. Niezbędne będą wyjątkowe okucia (kryształy, wstawki ze szkła witrażowego, ozdobny sznur) i nogi o eleganckiej formie. Takie konsole muszą być uzupełnione statuetkami, lampami dekoracyjnymi lub świecznikami, kompozycjami kwiatowymi, pięknymi pudełkami.
Korytarz w stylu cheby chic z piękną rzeźbioną krawędzią lustra i starym wąskim stołem

Korytarz w stylu piekielnego szyku z piękną rzeźbioną krawędzią lustra i starym wąskim stołem

Rada! Konsola może stać się podstawa dla symetryczny wnętrze korytarzjeśli na boki jej umieścić to samo tematy (wazony, lampy podłogowe, krzesła, rzeźby).

Drewniana konsola o średniej wysokości w przestronnym przedpokoju

Drewniana konsola o średniej wysokości w przestronnym przedpokoju

Konsola w korytarzu. Wybór rozwiązania kolorystycznego

Kolor konsoli na korytarzu powinien być w harmonii z resztą sytuacji. Nie wybieraj ciemnych opcji, jeśli rozmiar pomieszczenia jest mały, lepiej pozostać w jasnych kolorach, błyszczących lub szklanych powierzchniach.

Klasyczny biały kolor będzie wyglądał harmonijnie w każdym stylu

Klasyczny biały kolor będzie wyglądał harmonijnie w każdym stylu

Aby odświeżyć wnętrze przedpokoju, można kupić konsolę jasnego koloru, która w połączeniu z neutralnymi odcieniami na wykończeniu będzie korzystna dla skupienia się na sobie, a nie dominująca w tym samym czasie ze względu na niewielki rozmiar.

Ekspresyjna jasna konsola z szafkami umieszczona prawie na całej ścianie korytarza

Ekspresyjna jasna konsola z szafkami umieszczona prawie na całej ścianie korytarza

Jedną z uniwersalnych opcji jest biała konsola, którą można umieścić na korytarzu, bez względu na ogólną kolorystykę. Biała konsola ożywi zbyt ciemne wnętrze, ułatwi to. Jasny design przedpokoju, taki stół konsoli będzie się balansować, uczynić go bardziej harmonijnym. Dekoracja w zakresie pastelowym będzie również organicznie uzupełniona białym dodatkiem, który delikatnie podkreśli siebie, służąc jako środek kompozycji. Biała konsola dobrze się prezentuje wnętrze neoklasyczne, vintage, Prowansja, minimalizm, nowoczesny.

Kolorowe akcesoria idealnie komponujące się z lekkimi meblami

Kolorowe akcesoria idealnie komponujące się z lekkimi meblami

Konsole z drewna lub fornirowane fornir, Mogą to być wszelkiego rodzaju naturalne odcienie lub kolorowe, jaskrawo pomalowane. Wybór rozwiązania kolorystycznego dla drewnianej konsoli opiera się na stylu korytarza. Naturalne odcienie nadają się do tradycyjnych wnętrz, etnicznych lub ekologicznych, Skandynawski (tylko jasne tony), schronisko.

Piękne wycinane lustro z konsolą wykonaną z tego samego jasnego drewna

Piękne rzeźbione lustro z konsolą z tego samego jasnego drewna

Wygląda bardzo efektownie, konsola czarna, może być matowa lub błyszcząca (polerowana lub lakierowana), ma "shabby". W tym przypadku czarny kolor pojawia się jako jasny akcent, warto więc zbalansować jasne ściany, 1-2 nasycone odcienie (cytrynowy, fuksja, czerwony, niebieski). Czarna konsola doskonale uzupełni korytarz w styl loft, modernizm, minimalizm.

Czarny błyszczący stół do sali w tradycyjnym stylu

Czarny błyszczący stół do sali w tradycyjnym stylu

Unikalność konsoli dla korytarz trudno go przecenić, ponieważ ten mebel umożliwia realizację najbardziej śmiałych pomysłów na projekt. Warto kupić taki dodatek do swojego domu, bo nie zajmuje dużo miejsca, ale znacznie zwiększy funkcjonalność przedpokoju i doda dynamikę, wyrafinowanie oraz pomoże z powodzeniem zaprojektować pokój. A jeśli wśród wszystkich odmian i nie można znaleźć odpowiedniego modelu, to stół konsoli może być wykonany samodzielnie, dekorując go do gustu.

Konsola w przedpokoju: niski funkcjonalny stół wykonany z drewna z małymi szufladami

Niski funkcjonalny drewniany stół z małymi szufladami

Konsola na sali: 80+ modeli w stylu secesyjnym, w stylu empirowym, szyk-szyk i minimalizm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − = 74