Renkli parlak jakar

Renkli parlak jakar

İç mekanlarda halı kullanımı Modern teknolojilerin gelişiyle bile arka plana girmedi - sıcak zeminler. Şu anda, bu tekstil nesnesi pratikten ziyade daha dekoratif bir rol oynuyor. Özellikle popüler olan jakar halılarıdır. Nasıl görünüyorlar ve özellikleri nelerdir, daha yakından bakalım.

 • Özellikler
 • Iç kullanımının avantajları
 • malzemeler
 • Farklı odalarda iç uygulama
Geniş yemek alanını güzel bir halı ile zenginleştirin

Geniş yemek alanını güzel bir halı ile zenginleştirin

Özellikler

Yıllar boyunca Jakarlı halılar en popüler halılardan biri olmuştur. Bu şaşırtıcı değil, çünkü onlar önceden belli bir görünüme sahipler, dokunuşa hoş geliyorlar. Bugün üreticiler tarafından sunulan muazzam çeşitlilik nedeniyle, bir model seçmek mümkün yatak odaları, oturma odası, ofis ve hatta banyo.

Dar mutfakta halı

Dar mutfakta halı

Her zaman, bu ürünler elit seçkinlere aittir, çünkü üretim, kalınlık, sertlik, ipliğin yapısı bakımından farklıdır. Sonuç olarak elde etmek mümkün orijinal desen.

Bilmek ilginç! Üretim teknolojisi, bükülmüş ipliklerin kullanımını içerir. Kazık dokuma halı, iki çerçeveye dayanan yoğun bir kumaştan yapılır. Kumaşlar yumuşacık iplikler ile birleştirilir.

Bu üretim yöntemi, maksimum yığın dolgusunu garanti eder. Sonuç olarak, alıcı gelişmiş aşınma özelliklerine sahip dayanıklı bir halı alır. Bu, çerçevedeki formun güçlü fiksasyonu nedeniyle mümkündür.

 • Bu tür ürünlerdeki kazık uzunluğu vardır yaklaşık 10 mm.

Gerçek! Temel olarak, jakar halılarını yapmak için özel makineler kullanılır, ancak sonuç o kadar rafine edilir ki, ürün elle yapılır.

Rekreasyon alanı için zarif dekorasyon elemanı

Rekreasyon alanı için zarif dekorasyon elemanı

Iç kullanımının avantajları 

Söz konusu halı ürünlerinin bir takım avantajları vardır. Ana arasında:

 1. Yüksek ses geçirmez özellikleri. Eğer Jakar'ı oturma odası veya Çocuk, alttan komşulardan saplantılı seslerden kurtulabilirsiniz.
 2. Artmış bir termal iletkenliğe sahiptir, Kışın bile zemin üzerinde oturmak için soğuk olmayacak, böyle bir halı ile halı kaplı. Özellikle, çocuklar için önemlidir, çünkü neredeyse tüm oyunlar yerde.
 3. Kullanım kolaylığı, kir itilmesinde ve kirleticilerin aktif emiliminin yokluğunda ifade edilir. Bu sebepten dolayı jakar parkuru başarılı olabilir koridorda kullanmak. Bakım, toz ve kirlerin düzenli olarak temizlenmesidir.
 4. Şık görünüm. Büyük miktarlarda makinelerde üretilmelerine rağmen, ürün yelpazesinde yeterli sayıda benzersiz desen bulunmaktadır. Bazıları, en modern iç mekanlara bile uyacak kadar ilginçtir.
 5. Çeşitli şekiller vardır, boyutları - yardımcı olur herhangi bir oda için bir halı al.

malzemeler

Jakarlı halılar yüksek kalite ile ilişkilidir, ancak burada doğru olanı seçmek önemlidir. Konuya özel dikkat gösterilmelidir, çünkü ipliklerin kullanılacağı gerçeği yoğunluğa ve dolayısıyla dayanıklılığa ve tasarıma bağlıdır.

 • En iyi çözüm doğal hammaddelerdir. Çoğu zaman bu yün, pamuk, koşum takımı - En kalitatif olarak kabul edilirler.

Böyle bir ürünün fiyatı, daha uygun fiyatlı seçenekler arayan alıcıları geri çeviren oldukça yüksek olacaktır. Bunlar yapay halılar. Ayrıca jakar denir, ancak polipropilen, polyester, naylon liflerden yapılır. Malzemeler mevcuttur, ancak yangın tehlikelidir, bu yüzden çok dikkatli kullanılmaları gerekir.

Banyoda uygulanan döşeme özel sürümü

Banyodaki döşemenin özel versiyonu

Önemli! Sentetik iplikten üretilen ürünler büyük bir avantaja sahiptir - kiri savuştururlar.

 • Ayrıca, hem doğal hem de sentetik iplikler ile karışık tipte halılar da vardır. Dokunuşları hoş ve çekici bir görünüme sahipken, uzun bir servis ömrüne sahiptir. Orta fiyat aralığındalar.

Seçerken, kullanılan ipliklerden bağımsız olarak halının yoğunluğuna dikkat edin, bu farklı olabilir. Ancak, yoğunluğun ses geçirmezlik özelliklerini ve ısıyı tutma kabiliyetini etkilediğini unutmayın.

İpucu! Bu göstergenin ne kadar yüksek olduğunu anlamak için, yanlış tarafını dikkatle incelemeniz gerekir. Dişler arasındaki mesafe ne kadar küçükse, o kadar iyidir.

Çocuk odasındaki parlak saray, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlar.

Çocuk odasındaki parlak saray, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlar.

Farklı odalarda iç uygulama

Bu veya bu iç mekan için jakar halısının seçimi, dikkate alınması gereken kendi özelliklerine sahiptir.

Koridor ve antre

Herhangi bir evde bu yer en pasif, bu yüzden bir halı seçerken sentetik ürünlere dikkat etmelisiniz. Çok yoğun bir şekilde kirlenmiş değiller, yanı sıra yeterince uzun ömürlü olacaklar. Koridorlar için benzer modeller kaymaz bir tabana sahiptir.

Yatak odası

Bu oda için en iyi seçenek doğal bir bileşime sahip bir halıdır. Yığın yüksek, daha iyi. Böyle bir kaplamada, uyanıştan sonra sabah yürüyüş yapmak güzeldir. Renk paletine gelince, harika. uygun açık renkler - alanı görsel olarak genişletir ve farklı tarzlarda uyumlu bir şekilde görünürler.

Çocuk odası

Orta uzunlukta doğal bir yığın olmalıdır. Çocuk yerde oynarken soğuk tutmaz ve böyle bir halının temizlenmesi ebeveynler için sorun olmayacaktır. Özellikle herhangi bir yaş ve cinsiyet çocuğuna minnettarım Orijinal formun bir halısı, örneğin, bir favori çizgi film karakteri şeklinde.

Sonuç

Jakarlı halılar, diğer tüm seçenekler arasında tüketici tercihlerinde haklı bir öneme sahiptir. Dayanıklı, görünüşte çekici. Sarayların maliyeti farklıdır, yani bütçeniz için bir model seçmek mümkün olacaktır.

Iç jakarlı halı: biz her oda için bireysel tarzı seçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 + = 30