Úspešná kombinácia farieb v interiéri vám pomôže cítiť pohodlne doma

Úspešná kombinácia farieb v interiéri vám pomôže cítiť pohodlne doma

Kombinácia farieb v interiéri a výber hlavnej farebnej palety nedávno realizovali intuitívne vlastníci apartmánov a domov. Naša lítosť, moderný rytmus života rozmaznáva naše predstavy o prirodzenosti farebných škály. To je dôvod, prečo nie je nezvyčajné, aby ľudia žili v novo zrekonštruovanom dome, ktorý je takmer nemožný z dôvodu úplne nezlučiteľného dizajn interiéru palety. Aby ste sa vyhli takémuto scenáru, musíte najprv porozumieť základom kombinácie farieb.

  • Farby v rôznych miestnostiach
  • Kombinácia farieb v interiéri: kombinácia
  • O akých farbách hovorí?
Niektoré farby v miestnosti sa nastavia do požadovaného režimu

Niektoré farby v miestnosti sa nastavia do požadovaného režimu

Jemné pastelové odtiene vytvárajú pokojnú atmosféru v miestnosti

Jemné pastelové odtiene vytvárajú pokojnú atmosféru v miestnosti

Kombinácia plážových tónov v obývacej izbe

Kombinácia plážových tónov v obývacej izbe

Osobitná pozornosť pri zdobení miestnosti by sa mala obrátiť na výber odtieňov

Osobitná pozornosť pri zdobení miestnosti by sa mala obrátiť na výber odtieňov

Vyskúšajte svoj subjektívny postoj k farebné kombinácie, Stojí za to pozrieť sa na okolitý svet prírody. Koniec koncov, sme súčasťou toho a nič prirodzené nám nie je cudzie. Príroda žije v polovičných tónoch, odtieňoch a tieňoch. Neexistujú žiadne prevládajúce čiernobiele farby. Piesočný západ slnka, trblietavý oranžový, červená niekedy bližšie k obzoru, hnedé vlny proti šedivému nebu. Takýto obraz nemôže inšpirovať.

Svetlé velúrové podložky v bielej miestnosti

Svetlé velúrové podložky v bielej miestnosti

Tak prečo je naša vnútorná túžba vytvárať prírodu nie vždy v súlade s farebnými riešeniami v každodennom živote? Možno to skromná peňaženka alebo naopak prehnaný stav nám diktuje podmienky na výber dokončovacích materiálov, nábytok a dekoračné prvky? Môžete prísť k vyváženosti pre každý rozpočet, stačí vedieť, ako. Zvážte všetko v poriadku.

Z praxe vieme, že trikolórové spektrum červenej, modrý a žltý je základom takzvaného "okruhu farieb". Pri párovaní vzniknú pomocné farby a ak sa zmiešajú alebo pridávajú viac ako tri farby biela alebo čierna, sú získané odtiene, ktoré môžu byť vytvorené na neurčito. Rozsah farieb je rozdelený na studené (modré skupiny) a teplé (žlté skupiny), ktoré majú svoje vlastné účely pri zdobení interiérov. Aby sa veľká miestnosť nezdá prázdna a nepohodlná, použite slnečné, svetlé farby a v malých miestnostiach predmety nebeského priestoru prechádzajú skupinami modrých kvetov.

Váš stav myslenia bude závisieť od farebného pozadia miestnosti

Váš stav myslenia bude závisieť od farebného pozadia miestnosti

Farby v rôznych miestnostiach

Dôležité! Nielen, že objem ovplyvňuje výber farieb, ale aj zamýšľaný účel každej miestnosti má svoju špecifickú konštrukciu.

Spálňa - najtichšie a najtichšie miesto, jeho dizajn môže zahŕňať studené aj teplé váhy v pokojných poltónoch (od modrý až do pastelovej ružovej farby). Ale sú tu výnimky. Ak chcete vytvoriť atmosféru vášne a lásku, spací priestor okolo rodinného lôžka môže byť ozdobený ostrými kontrastmi budoirových kvetov (čo spôsobuje červené a čierna, čerešňa, orgován a tak ďalej). Avšak nie každý musí zaspať po náročnom dni v takej jasnej úprave. V tomto prípade obnovte intímne prostredie mobilnými dekoračnými prvkami príslušenstvo v podobe sviečky, zrkadlá, Baldachýn bude najlepším riešením.

Relaxujte v spálni pri hlave postele

Relaxujte v spálni pri hlave postele

Pre veľké obývacia izba miestnosť, ktorá je centrom večerných voľnočasových rodinných pobytov, je vhodná mierna farebná schéma, ktorá dáva dobrú náladu a pohodovú atmosféru. Budú existovať významné zlaté, šedá-blue, zelená-žlté kombinácie stredného kontrastu. Malá obývacia izba, slúžiaca hlavne na príjem hostí a rodinných čajových večierkov, vyžaduje vytvorenie sviatočnej, dôverujúcej atmosféry, ktorá pomôže vytvoriť šeřík, fuksievye alebo nasýtených modrých tónov rozptýlených farbami súvisiacej skupiny (modrošedá, červená, ametystová, šedozelená atď.)

Rôzne jasné farby pre priestrannú obývaciu izbu

Rôzne jasné farby pre priestrannú obývaciu izbu

pre domáce kabinet klasické neutrálne farby (béžové a takmer všetky odtiene šedej a jej kombinácie s inými farbami), ktoré prispievajú k koncentrácii v práci a vytváraniu ľahkých myšlienok. V kancelárii by nemal byť prítomný, aspoň nie v očiach, jasné predmety. Pre krátky odpočinok nechajte ich blízko, ale nie v pracovnej oblasti.

Klasická kombinácia sivých a hnedých odtieňov používaných v interiéri kancelárie

Klasická kombinácia sivých a hnedých odtieňov používaných v interiéri kancelárie

Trpieť nedostatkom prírodných osvetlenie chodba, hala a chodba, potrebujete ďalší priestor. Tu by mali prevládat slnečné alebo drevité tóny.

Harmonická kombinácia svetlých pastelových tónov

Harmonická kombinácia svetlých pastelových tónov

Na rozdiel od všeobecnej viery, tento dizajn detská izba musí obsahovať všetky farby dúhy, to nie je. Deti sú naozaj lákavé k všetkým najjasnejším, ale aj to rýchlo nabúrava. Preto zónovanie detskej izby Je to potrebné riešenie. Farba dosť ihrisko, neutrálne vzdelávacie a tiché spálne.

Šťavnaté odtiene v miestnosti dospievajúcej dievčiny

Šťavnaté odtiene v miestnosti dospievajúcej dievčiny

kúpeľňa, štandardne s malými rozmermi, nie je zvykom zdobiť polotóny. Čisté kompozície z ružovej, mliečnej, tyrkysový akcenty vždy vyzerajú dobre. Výnimkou je vytvorenie špeciálneho kontrastu so snehovo bielou farbou kúpeľ a fajaniu používajte červené, modré, čokoládové a čierne so zlatými žilkami.

Útulná kúpeľňa, v ktorej môžete ľahko odpočívať a vyčerpať energiu vynaloženú denne

Útulná kúpeľňa, v ktorej môžete ľahko odpočívať a vyčerpať energiu vynaloženú denne

kuchyne by mal spôsobiť náznak, že by bolo pekné mať občerstvenie. Takže nielen vôňa alebo druh vareného jedla vyvoláva chuť do jedla, ale aj na podvedomí steny, strop, príslušenstvo, nábytok, riadu by to posilnilo. Kontrastné žlté, oranžové, lila, červené, svetlozelené tóny v kombinácii s tieňovými farbami nasmerujú vašu voľbu správnym smerom. Studené svetlo modré alebo naopak tlmená káva, slnečné, béžové tóny môžu byť tiež použité v kuchyni (celkom bežný jav). Podobné rozhodnutia musia mať na stole stráviteľný rozhovor, dôkladné žuvanie, merané čítanie novín.

Kombinácia farieb v interiéri je svetlá"холодной" кухни

Kombinácia farieb v interiéri ľahkej "studenej" kuchyne

Kombinácia farieb v interiéri: kombinácia

Aby sa zabránilo vizuálnej únave alebo nudnej monotónii naopak, výber farieb je charakterizovaný tromi hlavnými typmi: monotónnosť, kontrast a rovnováha. Rozsah farieb v prvom prípade sa zmenší na jednu farbu s výkyvmi svetlých a tmavých tónov. Zvyčajne sa zriedenie povrchovej úpravy s jedným tónom vyskytuje v dekoračných prvkoch jednej alebo dvoch farbách.

Kuchyňa je vyzdobená osviežujúcimi morskými tónmi

Kuchyňa je vyzdobená osviežujúcimi morskými tónmi

Na rozdiel od toho sa používa princíp antipódy. Na rozdiel od tmavších odtieňov svetla môžete dosiahnuť originálny a jasný tandem. Napríklad: biela - čierna, nachový - svetlo zelená, čokoláda - zlatá a tak ďalej.

Kontrastné farby v malej kuchyni - štúdio

Kontrastné farby v malom kuchynskom štúdiu

V snahe zachovať rovnováhu by mala jedna z čistých farieb dominovať interiéru s vizuálnou podporou súvisiacich tónov. Aby ste predišli vizuálnej nadmernej deformácii, odporúča sa nepoužívať viac ako päť farieb.

Dôležité! Je vhodné použiť s derivátmi červeného svetla: oranžovú a žltú farbu. S tmavými variáciami červenej, fialovej a ružovej. Ak chcete dať interiéru špeciálny vzhľad, použite malé predmety, ktoré kontrastujú s hlavnou farbou.

O akých farbách hovorí?

Ak chcete poznať vnútorný svet človeka, pozrite sa do jeho izby. Výraznosť, pedantická presnosť, lenivosť, dôvera, skromnosť alebo chamtivosť - o všetkom a trochu viac povedať zvolenú farebnú paletu.

Červená je farba, ktorá vedie k akcii, nadvláde a vedeniu. Tento odtieň v interiéri si vyberajú vášniví a hazardní ľudia, je tiež kontraindikovaný pre ľudí s nevyváženou psychikou. V interiéri vo svojej čistej forme je použitie červenej, pomerne zaťažujúcej, aby sa vytvoril organický dizajn, a vyžaduje si kvalifikovanú ruku pána.

Trochu červená v pokojnej neutrálnej obývacej izbe

Trochu červená v pokojnej neutrálnej obývacej izbe

Odtiene modrej upokojujú, uvoľňujú a umožňujú sústrediť sa. Modré, tyrkysové tóny a farba morskej vlny vytvárajú pocit ľahkosti, ľahkosti a nepríjemnosti.

Prevládajúce žlté farby indikujú energiu človeka, slnečné žiarenie a veselosť. Súčasne je pre túto farbu charakteristická aj nedostatok kreatívneho a nerealizovaného potenciálu. Niektorí psychológovia pripisujú žltej farbe dokonca žiarlivosť a zbabelosť, ale toto je kontroverzná skutočnosť.

Úspešná kombinácia žltej a čiernej farby

Úspešná kombinácia žltej a čiernej farby

Kombinácia modrej a žltej farby vytvára odvodenú zelenú farbu, ktorá je súčasťou ľudí konzervatívnych názorov. Zelená je farba proti stresu. Výhodne sa používa v spálňach alebo v obývacích izbách na vytvorenie príjemnej atmosféry.

Oranžová farba bez nečistôt je energia, neomylná fontána. Nasýtené okr a jemné marhule sú akcenty v miestnosti, a tak najčastejšie prezentované vo forme originálnych textílií a doplnkov. Pri používaní oranžovej farby je potrebné dbať na to, pretože jej odtiene majú dominantný vplyv na ostatné farby.

Teplý oranžový oddiel s krbom

Teplý oranžový oddiel s krbom

Fialová je považovaná za farbu tvorivej duše. Má mystické odvolanie a zároveň prenáša chlad chladnej modrej váhy a vyžarovanie teplých tónov. Kontrastné kombinácie "purple-lime" alebo "purple-yellow" sú obľúbené kombinácie mnohých dizajnérov.

Pink je symbolom romantiky a citlivosti pre ženy všetkých vekových kategórií. Harmónia ružových akcentov priamo závisí od ich nasýtenia (od syndrómu Barbie až po zrelé klasika). Zrieďujúce ružové mliečne, sivé a šedozelené motívy môžu zdôrazniť zdokonalenie a vzdušnosť interiéru.

Romantická farebná paleta v kuchyni

Romantická farebná paleta v kuchyni

Neúspešne hnedá farba je klasifikovaná ako melancholická. V kombinácii s tmavými tónmi a zlatými impregnáciami vytvára kráľovskú šikovnosť a privilégium. Brown je vybraný všestrannými osobami.

Šedá farba, vďaka svojej neutralite, je nádherný magnet, ktorý akceptuje agresiu jasnejšieho tónu. Ako samostatná monofónna úprava môže byť dosť nuda, samozrejme závisí od funkčného účelu miestnosti. Šedé tóny sú preferované ľuďmi, ktorí sa usilujú o pochopenie a konzistenciu.

Kombinácia farieb v interiéri: 35+ fotografií univerzálnych palet a zmesí pre domácnosť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − = 43