Tavan arası Tavan arasında oturma odasının örnek düzeni: en yüksek yükseklikte tavan bölümleri altındaki geçiş alanları

Tavan arasında bir oturma odasının tasarımına bir örnek: en yüksek yükseklikte tavan bölümleri altındaki geçit alanları

17. yüzyılın ortalarında, Fransız François Mansar adlı genç bir mimar, parlak bir fikir ortaya koydu: bu alanı konut amaçlı kullanabilmek için çatı katının içine dahil edilmesi. Fikir "kırılma" üzerine geçti ve çatı katı resmi adını aldı - "tavan arası". Doğru, kariyerinin başlangıcında, çatı katı bir hizmetkarın konutu olarak kullanıldı.

içerik

 • Bugün tavan
 • "Yedinci cennet" de oturma odası
 • Yatak odası yıldızlarla çevrilidir.
 • Sihirli çocuk
 • Tavan arası oda tasarımının nüansları
Pencere-dormers ile misafir odası taze tür

Pencere-dormers ile misafir odası taze tür

Tavan arası Duvarlarda beyaz boya, boyasız kaba ahşap, parlak aksesuarlar: İskandinav tarzı bir mansard yemek odası

Duvarlarda beyaz boya, boyasız kaba ahşap, parlak aksesuarlar: İskandinav tarzı bir mansard yemek odası

Tavan arası Bazen binanın mimari tasarımında beton duvarlı tavanlar vardır, dekoratif sıva ile vurgulanabilir.

Bazen binanın mimari tasarımında beton duvarlı tavanlar vardır, dekoratif sıva ile vurgulanabilir.

Tavan kirişleri, arka plan rengiyle zıt olarak boyanırlarsa çatı odasının parlak aksanlarından biri olabilirler.

Tavan kirişleri, arka plan rengiyle zıt olarak boyanırlarsa çatı odasının parlak aksanlarından biri olabilirler.

Tavan arası Açık bağlantı elemanlı ahşap kirişler, ana fonksiyona ek olarak, dekoratiftir

Açık bağlantı elemanlı ahşap kirişler, ana fonksiyona ek olarak, dekoratiftir

Bugün çatı katı

Yaşamın modern gerçeklerinde, herhangi bir yaşam alanı paha biçilemez ve yüzde yüz için kullanılır. Çatı katının iç tasarımı, bu mekana, tasarıma yaklaşma yetkisi varsa, bir stil ve aile konforu standardına dönüştürebilir. Tavan alanının gelecekteki amacını belirleme sürecinde, doğal bir dengenin sürdürülmesi arzu edilir: oturma odası, mutfak, yatak odası, yatak odası ve rahat bir yatak odasına sahip kreş ile mükemmel bir şekilde birleştirilir.

Tavan arası Mobilya tasarımında standart olmayan çözümler için çok yüksek tavan kasası kullanılabilir.

Mobilya tasarımında standart olmayan çözümler için çok yüksek tavan kasası kullanılabilir.

Tavan arası Çatı mutfağının tasarımında endüstriyel estetik

Çatı mutfağının tasarımında endüstriyel estetik

Tavan arası Yapının inşasına izin verilirse, çatı katındaki çatının yüksek çatısının altında küçük bir havuz ile dinlenme alanı yapabilirsiniz.

Yapının inşasına izin verilirse, çatı katındaki çatının yüksek çatısının altında küçük bir havuz ile dinlenme alanı yapabilirsiniz.

"Yedinci cennet" de oturma odası

Oturma odası için önemli olan nedir? Konukların kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için odalarının geniş ve temsili olması gerekir. Çatı katı tasarımının dikkatli bir şekilde incelenmesi, küçük bir odanın bile rahat bir misafir odasına dönüşmesine izin verecektir.

İpucu! "Görünmez" iç mekanın kullanımı (açık renklerle odanın dekorasyonu: beyaz mobilya, şeffaf tablolar plastik veya camdan yapılmış ve sandalyeler yapılmış olan sandalyeler) tavan aralığını görsel olarak arttırmaya yardımcı olacaktır.

Tavan arası Minimal çaba ve maliyetle pencereli çatı odasında rahat bir oturma odası yapabilirsiniz.

Minimal çaba ve maliyetle pencereli çatı odasında rahat bir oturma odası yapabilirsiniz.

Tavan arası Çatı katındaki mutfak-yemek odasının kullanışlı düzeni: Eğimli duvarların altındaki çalışma alanı

Çatı katındaki mutfak-yemek odasının kullanışlı düzeni: Eğimli duvarların altındaki çalışma alanı

Salon Tasarımı Çatı katındaki pencereler, uzunlamasına, alçak duvarların kullanımıyla çatı katı üzerindeki dekorasyona bağlı olarak olağanüstü hale gelebilir. bir şömine, basit taklit bile, çatı katındaki oturma odası, özellikle sıcak ve rahat hale getirecek.

Tavan arası Boho stili, açık ahşap kirişler ile nötr beyaz tavanda emprenye edilir.

Boho stili, açık ahşap kirişler ile nötr beyaz tavanda emprenye edilir.

Şık mansard salonuna dört adım

1. adım Doğru boya. Uyumlu bir atmosfer düzenlemek ve duvarlar ile eğimli tavan arasındaki zıtlık farkını gizlemek için duvarlara hafif bir tonda pastel, sessiz bir ton kullanın.

İpucu! Çeşitliliğin parlak sıçramalarını yapmak istiyorsanız, tavanın merkez duvarına doygun renkler uygulayın. En yüksek duvarı akılda kalıcı tonlarda boyamak mümkündür - bu teknik ayrıca oda hacmini de arttıracaktır.

Tavan arası Tavan arasındaki duvarın siyah parlak yüzeyi, odanın daha büyük bir derinliğinin yanılsamasını yaratabilir

Tavan arasındaki duvarın siyah parlak yüzeyi, odanın daha büyük bir derinliğinin yanılsamasını yaratabilir

Tavan arası İç mekânın orta parçasının yumuşak yastıklarla dolu büyük bir kanepe olduğu çatı katı odası, arkadaşlarla birlikte dinlenmek için evde en iyi yer olacak

İç mekânın orta parçasının yumuşak yastıklarla dolu büyük bir kanepe olduğu çatı katı odası, arkadaşlarla birlikte dinlenmek için evde en iyi yer olacak

Adım 2. Gerçek mobilya. Tavan arası oda için sadece en gerekli mobilyaları seçin, alanı karıştıramaz. Eklemek için kompakt elemanlar kullanmak daha iyidir duvar ve gömme raflar. Serbest dolaşımı sağlamak için mobilyalarınızı belli bir mesafeye yerleştirin. Başarısızlık olmadan yastıkları ile yumuşak bir kanepe.

İpucu! Uyum yaratmak için raf, Tavanın köşelerinde raflar - bu odayı daha geniş ve derin yapacak.

Adım 3. Aksesuarlar. Tavan arasında bir oturma odası oluştururken, iç detayların geri kalanı arasında bir birlik yaratacak aksesuarları almayı denemeniz gerekir. Örneğin, resimler, duvarlara dik olarak astı. Seçiminizi hediyelik eşya, uzun şekilli vazolar üzerinde durdurun, yukarı doğru çıkın.

Tavan arası Eğimli duvarlar, askı aksesuarları (ışık, mobilya vb.) Ile olumlu bir şekilde vurgulanabilir.

Eğimli duvarlar, askı aksesuarları (ışık, mobilya vb.) Ile olumlu bir şekilde vurgulanabilir.

Adım 4. Pencere tasarımı. Oturma odasının bol miktarda doğal ışığa ihtiyacı vardır, bu nedenle tavan raylarına monte edilerek tavan arası panoramik pencerelere veya pencere çatı sistemlerine kurulum yapmayı düşünün. Perdeler, perdeler hafif, hafif kumaşlar arasından seçim yapar. Iyi görünecek ve kör. Pencereleri tamamen açmanıza izin verecek bir pencere dekorasyonu seçin.

Tavan arası Ev çalışma alanı için mükemmel doğal gün ışığı aydınlatma tavan

Ev çalışma alanı için mükemmel doğal gün ışığı aydınlatma tavan

Tavan arası Modern yapı malzemeleri, tavan arasında panoramik pencerelerin lüksünü inkar etmemenizi mümkün kılıyor

Modern yapı malzemeleri, tavan arasında panoramik pencerelerin lüksünü inkar etmemenizi mümkün kılıyor

İpucu! Tavan pencereleri küçük boyutluysa, onlar için monofonik bir desenin uzun perdelerini seçin - bu, pencereleri görsel olarak artıracaktır.

Yatak odası yıldızlarla çevrilidir.

Tavan arası yatak odası, alt katların gürültüsünden saklanabileceğiniz bir köşe, ideal bir dinlenme yeri olabilir. yer yatak Pencerelerin yanında, bir kuşun trini eşliğinde büyülü gün batımlarının ve dalgalarının parıltısı altında büyüleyici bir konfor sağlayacaksınız.

Tavan arası Yıldızlı gökyüzüne bakan yatak odası

Yıldızlı gökyüzüne bakan yatak odası

Bu odanın mimari özellikleri bol miktarda tavan arası yatak odasını yükleyemez. dolapları ve başucu masaları. Burada ideal modüler mobilyalar olacak ve duvar panelleri ile kombine edilerek duvarlar bu gerekli ilaveleri neredeyse farkedilemeyecek hale getirecek.

Tavan arası Çatı tavanındaki pencerelerin karmaşık bir sistemi, perdelere katılarak daha işlevsel hale getirilebilir ve daha işlevsel hale getirilebilir.

Çatı tavanındaki pencerelerin karmaşık bir sistemi, perdelere katılarak daha işlevsel hale getirilebilir ve daha işlevsel hale getirilebilir.

Tavan arası Tavan arası odadaki alçak, küçük pencerelerden gün ışığından maksimum faydalanma, ışık saçan beyaz duvarlar ve tavan yardımı ile sağlanabilir.

Tavan arası odadaki alçak, küçük pencerelerden gün ışığından maksimum faydalanma, ışık saçan beyaz duvarlar ve tavan yardımı ile sağlanabilir.

İpucu! Görsel olarak mansard yatak odasının hacmini geniş bir zemin aynasına yardımcı olacak ve duvar ışıkları uzun şekli. Yataktaki örtüdeki perdede desen motifini tutmaya çalışın.

Tavan arası İskandinav tarzındaki basit bir yatak odasında, bitki veya geometrik desen kullanarak vurgulayıcı bir bütün duvar yapmak mümkündür.

İskandinav tarzındaki basit bir yatak odasında, bitki veya geometrik desen kullanarak vurgulayıcı bir bütün duvar yapmak mümkündür.

Çatı katındaki yatak odasının ideal tasarımı, özellikle oda büyüklükte değilse, tavan döşemesinin tavan tavanını oluşturacaktır. kirişler, Bu yerde sık sık bulunan, astar ile birlikte rahat bir küçük yatak odası düzenlemek yardımcı olacaktır Provence stili.

Yaz manzarasının bir paleti (peygamber çiçeği tonları, lavanta, limon, gök mavisi ve yeşil) ile bir araya getirilen badanalı, yapay yaşlı ahşap bir sürü, özellikle kırsal romantizm ile emprenye edilmiş çatı katı yatak odası yapacak.

Tavan arası Duvarlar, ferforje mobilya ve çiçek desenleri ile rahat tekstiller dekorasyonunda yaşlı ahşap yardımı ile rustik şık mansard verilebilir.

Duvarlar, ferforje mobilya ve çiçek desenleri ile rahat tekstiller dekorasyonunda yaşlı ahşap yardımı ile rustik şık mansard verilebilir.

Boyasız, kasıtlı olarak kaba ahşap mobilyalarla donatılmış iç kareli örtüleri, masa örtüleri ve battaniyelere ekleyerek yatak odasında yaratabilirsiniz. ülke tarzı.

Tavan arası Ülke stili: boyasız ahşap, ilkel duvarlar, tekstil ve süs eşyaları kaba doku

Ülke stili: boyasız ahşap, ilkel duvarlar, tekstil ve süs eşyaları kaba doku

Klasikleri sever misin? Tavanı hafif bir gölgede boyayın, zemin ve duvarlar daha koyu bir renk verir. Pencere rulo ile süsleyin veya Roma perdeleri. Dikdörtgen bir şeklin aynası etrafında şık bir klasik podyum ve düzgün bir dövme demir çerçeve ekleyin. Tavan arası yatak odasının klasikleri, altın veya pembe tonları, sıkı formların mobilyalarını gerektirir.

Tavan arası Çatı katının çatısının iyi ısı yalıtımı, bir odanın herhangi bir amaçla donatılmasını sağlar: yatak odası, oturma odası, çocuk odası veya stüdyo

Çatı katının çatısının iyi ısı yalıtımı, bir odanın herhangi bir amaçla donatılmasını sağlar: yatak odası, oturma odası, çocuk odası veya stüdyo

Tavan arası Beyaz boyalı ve koyu renk dekoratif sıva ile kaplı duvarların kontrast kombinasyonu

Beyaz boyalı ve koyu renk dekoratif sıva ile kaplı duvarların kontrast kombinasyonu

Son moda çatı katı nasıl? Biraz soğuk tarzı tuğla duvarları, gri betonun varlığını vurgulayacaktır. Burada iletişimi gizleyemezsiniz - tüm borular, havalandırma kanalları dışarıya doğru ve çeşitli endüstriyel lambalar ekleyin. Küçük pencereler, tasarımın özgünlüğüne renk katacak.

Tavan arası Çatı mahallerindeki tavanların yüksekliği çatı tavanının altında ikinci seviyeler oluşturmanıza izin verir.

Çatı mahallerindeki tavanların yüksekliği çatı tavanının altında ikinci seviyeler oluşturmanıza izin verir.

Sihirli çocuk

Çocuk odası altında bulunan tavanın iç tasarımını ve onarımını yapmak, çocuklara, peri masalları, periler, sihirbazlar ya da "reçel kavanozu" Karlsson'un gelebileceği rüyalarını gerçekleştirmektir. Bir çocuğu tasarlarken, tüm küçük alanı en iyi şekilde kullanacak olan nüanslardan bazılarını düşünün:

 • Tavan yüksekliği izin verirse, oyun alanını donatabileceğiniz bir çatı yatağı takın. Son duvarın yanına yerleştirin.
 • Karşı duvar, bir kabin yerleştirmek için ideal bir alandır.
 • Yazı masası Pencerenin yanında bir yer ver.
 • Aktif oyunların altında, merdivenlerden uzağa yerleştirin.
 • Minyatür çocuk mobilyaları için daha küçük duvarlar kullanılır veya oyuncaklar için açık depolama dolapları kurulur.
Tavan arası Tavan arası oyunlar için oda - herhangi bir çocuğun hayali

Tavan arası oyunlar için oda - herhangi bir çocuğun hayali

Unutmayın bebeğin çocuklar için kesinlikle güvenli olması gerekir! Duvarlar, zemin ve tüm mobilyalar keskin köşelere sahip olmamalı, çok güvenilir ve dayanıklı olmalıdır. Ahşap elemanlar, yangın güvenliğini arttıran bileşimlere önceden ıslatılır.

İpucu! Bir renk şeması seçerken, bebeğin psikotipini yönlendirin. Çok aktif olmanın daha da heyecanlı olması gerekmiyor. Finişte yoğun boyalar, yavaş bir şekilde balgamik için daha uygundur.

Çocuklar için en uygun renkler haki, mavi, açık gri veya mavi, küçük prensesler mansard kreşinin tasarımında kremsi, ihale yeşili, zeytin, beyaz veya pembe.

Tavan arası Pürüzlü doğal iç kaplamaya sahip panoramik pencerelerin sıra dışı bir kombinasyonu.

Pürüzlü doğal iç kaplamaya sahip panoramik pencerelerin sıra dışı bir kombinasyonu.

Tavan arası oda tasarımının nüansları

Stilden bağımsız olarak tavan düzeninin düzeni iki şekilde düzenlenebilir:

 1. Stüdyo. Açık, çatı katındaki çatı katı, mekanla dolu bir oda haline gelir.
 2. örgü. Oda düzeni, tavanı farklı bölgelere ayırır ve çok amaçlı bir odaya dönüştürür.
Tavan arası Tavan arasındaki alçak duvarlar boyunca kitap rafları

Tavan arasındaki alçak duvarlar boyunca kitap rafları

Tavan arası Rahat, sade, rustik yemek odası

Rahat, sade, rustik yemek odası

Çatı eğimli duvarların ana özelliği, odanın belirli alanlarına tavana farklı bir mesafe katıyor. Bu nüans, tüm odanın görüntüsünde ana vurgu olacak olan özel bir vurguya dönüştürülebilir.

Tasarımda iyi şanslar!

Tavan arası: bir rüyanın iç kısmı (60 resim)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =