Tahtakuruları hiç de kötü bir hijyen veya utanç verici bir işaret değildir. Ve Kuzey Amerika'nın kasaba ve köylerde bile iyi geceler isteyen, mizahi atasözü görünür çok yaygın saldırıdır: «Uyku sıkı, tahtakuruları ısırmasına izin verme» (tahtakuruları ısırmak yok edelim, «tatlı bir uyku")

"Tahtakuruların nasıl çıkarılacağı" sorusu, hem eski ülke evlerinin sakinleri hem de modern şehir binalarında yaşamak için aynı derecede önemlidir. Aynı zamanda, konut durumu ve temizliği belirleyici bir faktör değildir, tahtakuruların varlığı ve gelişimi için temel koşul, bir beslenme tabanının kullanılabilirliğidir. Yatak böcekleri için ana besin insan kanıdır, çok nadir durumlarda evcil hayvanlar veya kuşlar üzerinde parazite olurlar. Aynı zamanda çok iddiasızlar, yaşam için ideal sıcaklık ve hızlı üreme 25-30 ° C'dir, ki bu pratik olarak bir kişi için rahat koşullara denk gelir.

içerik

  • Yatak hataları: daha tehlikeli ve nasıl göründükleri
  • Bir apartman dairesinden hata nasıl alınır: etkili yollar
  • Sıhhi hizmetler
  • Sentetik insektisitler
  • Halk ilaçları
Tahtakuruları nasıl getirilir. Maalesef bazen hata kaldırma sürecinde mobilya parçası ile parçasına sahip

Ne yazık ki, bazen bedbugs üreme sürecinde bir parça mobilya ile katılmak zorunda

Yatak hataları: daha tehlikeli ve nasıl göründükleri

Yatak böcekleri kan emici parazitlerdir, ısırıklarının mekanizması birçok açıdan bir sivrisinek ısırmasını tekrarlar. Isırma yerinde, merkezde karakteristik, açıkça ayırt edilebilir bir nokta ile hafif bir kızarıklık var. Tek bir ısırık çok hassas değil insanlar bile fark edemez, ancak birden fazla ısırık sürekli ve belirgin bir somut kaşıntıya neden olur. Özellikle tehlikeli olan alerjik reaksiyonu artan insanlar için ısırıklar - baş ağrısı, ateş, lenf düğümleri artabilir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Birçok insan böcek ısırıklarına karşı çok hassas değildir ve onları sadece duvarlarda sürünürken fark ederler; Diğerleri de ısırıkların sonuçlarını çeker: vücudun her yerinde kaşıntı ve şişmiş kızarıklık

Birçok insan böcek ısırıklarına karşı çok hassas değildir ve onları sadece duvarlarda sürünürken fark ederler; Diğerleri de ısırıkların sonuçlarını çeker: vücudun her yerinde kaşıntı ve şişmiş kızarıklık

En etkinlik tahtakuruları gece sorumluydu beri, o zaman bozuklukları, kronik yorgunluk, azaltılmış verimlilik ve depresyon gelişmesini uyku kurşun ısırır. Küçük çocuklar için, böcek ısırıkları ciddi bir psikolojik faktördür. tahtakuruları çok çabuk çoğalırlar göz önüne alındığında, yatak böcek getirmek olarak karar (yetişkin 100 günlük ortalama yaşarken gün dişi, yaklaşık bir ay sürer larvaları Yaşlanma beş yumurta bırakır), onların varlığı ilk belirtileri tespit edilmesi üzerine derhal almak için gerekli .

Tahtakuruları nasıl getirilir. tahtakuruları hayvan görünümünü suçlamayın - Onunla ilgisi olmayan

tahtakuruları hayvan görünümünü suçlamayın - Onunla ilgisi olmayan

Bir apartmanda tahtakuruların ortaya çıkmasının nedenleri çok farklı olabilir. Hem eski hem de yeni mobilyalarla birlikte evde görünebilirler (örneğin, kanepe Ya da yatak odası mobilya deposunda kalmak sırasında enfekte olabilir), bir çerçeve veya başka bir nesne ile bir resim olabilir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. İlk olarak hatalar için kontrol edilmesi gereken yerler

İlk olarak hatalar için kontrol edilmesi gereken yerler

Tahtakuruları nasıl getirilir. Karakteristik noktalar - böceklerin hayati aktivitesinin izleri

Karakteristik noktalar - böceklerin hayati aktivitesinin izleri

Onların alışkanlık hataları için oldukça tenha yerlerde, ama aynı zamanda insana yakın: dolapları, dolapları, eklemlerde (özellikle yumuşak - sandalye, yatak, kanepe) mobilya tasarımları süpürgelik için, minder altında, resim, yatakta paspaslar ötesinde ve duvar kağıdı ve lambri, parke ve hatta ev aletleri altında şilte pedi örtüleri, üzerinde.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Yatak hataları oldukça küçüktür ve sadece geceleri görünür, bu yüzden bir kerede tespit etmek zor

Yatak hataları oldukça küçüktür ve sadece geceleri görünür, bu yüzden bir kerede tespit etmek zor

Tahtakuruları nasıl getirilir. Yastık ve şiltelerin hipoalerjenik dolgu maddeleri, tahtakuruların problemini çözmez - insan konutlarında pratik olarak herhangi bir yerde yaşayabilirler

Yastık ve şiltelerin hipoalerjenik dolgu maddeleri, tahtakuruların problemini çözmez - insan konutlarında pratik olarak herhangi bir yerde yaşayabilirler

Bir apartman dairesinden hata nasıl alınır: etkili yollar

Evdeki insanların uzun süreli yokluğunun, evde tahtakuruların nasıl getirileceği sorununa bir çözüm olabileceği umulmamalıdır. Gıda yokluğunda, tahtakuruları anabozise yakın bir duruma düştüğümde, bütün bir yılı acı çekmeden geçirebilirim. Yani "tatil" tahtakuruları olmaması sadece fark etmeyecektir.

Kendi yatak böcek getirmek önce, gerçekçi yenilginin derecesini saptamak için gereklidir - yanlış seçim çaba, zaman ve para götürmek olacak, ama etkili ve somut sonuçlar getirmez.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Çok sıcak havanın beslendiği özel bir durumda yatak, tahtakuruları öldürmek

Çok sıcak havanın beslendiği özel bir durumda yatak, tahtakuruları öldürmek

Tahtakuruları nasıl getirilir. Böceklerle enfekte olmuş böceklerin üstesinden gelmenin bir başka yolu: ambulans vanasında sıcak hava veya buharla tedavi edildiği sokağa mobilya götürülür.

Böceklerle enfekte olmuş böceklerin üstesinden gelmenin bir başka yolu: ambulans vanasında sıcak hava veya buharla tedavi edildiği sokağa mobilya götürülür.

Sıhhi hizmetler

En etkili yöntem, böceklerin eve nasıl getirileceğinin garantili bir sonuç ile tesislerin kapsamlı bir şekilde işlenmesini sağlayacak olan sağlık hizmetlerini aramaktır. Tabii ki, bu oldukça maliyetli ve her zaman psikolojik olarak rahat değil, ama etkilidir. Kimyasal yöntemlere ek olarak, sıhhi hizmetler genellikle özel ısıtıcılar - endüstriyel saç kurutma makineleri kullanırlar. Bu nedenle, iş yapılacaktır iken bir daire (işlenen işleme süresine bağlıdır) 6-10 saat boyunca yayınlanması gerekmektedir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Sanitasyon çalışanları, enfeksiyonların bulaşma derecesini hızlı ve doğru bir şekilde belirleyecek ve bunları kaldırmak için yeterli bir yol sunacaktır.

Sanitasyon çalışanları, enfeksiyonların bulaşma derecesini hızlı ve doğru bir şekilde belirleyecek ve bunları kaldırmak için yeterli bir yol sunacaktır.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Endüstriyel saç kurutma makineleri, tahtakuruların hızlı bir şekilde bertaraf edilmesi için sağlık hizmetleri tarafından sunulan araç setindeki araçlardan biridir.

Endüstriyel saç kurutma makineleri, tahtakuruların hızlı bir şekilde bertaraf edilmesi için sağlık hizmetleri tarafından sunulan araç setindeki araçlardan biridir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Tahtakuruları çıkarmak için radikal sıhhi önlemler maliyetli olabilir, bu nedenle enfeksiyonun boyutunu doğru tespit etmek önemlidir

Tahtakuruları çıkarmak için radikal sıhhi önlemler maliyetli olabilir, bu nedenle enfeksiyonun boyutunu doğru tespit etmek önemlidir

Sentetik insektisitler

Başka bir yöntem - sentetik böcek öz kullanımı onların gösterileri oldukça çok satan yarar - Malatyon, Tetriks, Forsyth, Savaş, Fufafon, Cellat, vb Talimatları dikkatli bir şekilde okumak önemlidir, çünkü bunların bazıları insanlar veya evcil hayvanlar için tehlikeli olabilir, odayı işlemeden önce kıyafetler selofanla kapatılmalıdır. Tüm çalışmalar mutlaka kişisel koruyucu ekipman - solunum cihazı (gazlı bez), gözlük, eldivenler ile gerçekleştirilir.

Bir çare seçmeden önce, komşularınızın hatalara ne yaptığını sormak iyidir. Tahtakuruları kimyasal ajanlara iyi uyum var - böylece komşular "test edilmiş demektir" için tavsiye edilir, eğer kullanmak daha iyi değil - yatak "sülük" buna karşı bağışıklık geliştirmiş olması muhtemeldir.

İpucu! Bir daireyi işlerken, her seferinde yeni bir böcek ilacı kullanın.

Böcek öldürücüler, farklı formlarda - aerosoller, tozlar, süspansiyonlar - üretilmektedir. Kullanımları farklı bir yaklaşım gerektirir ve belirli bir yere bağlıdır. Örneğin, bir problemin çözümü - kanepeden nasıl hata çıkarılacağı - çeşitli araçların kullanımını gerektirebilir. Örneğin, yumuşak yüzeyleri ve iç kısımları işlemek için aerosol kullanarak ve ahşap çerçevenin yuvalarında güvenilirlik için tozu ek olarak kullanabilirsiniz.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Tahtakuruları için tozlar ve süspansiyonlar farklı şekillerde uygulanır ve genellikle yere bağlı olarak karmaşıktır: mobilya çerçeveleri ve ek yerleri ile süpürgelikler ve pencerelerdeki çatlaklar işlenir ve birleştirilebilir

Tahtakuruları için tozlar ve süspansiyonlar farklı şekillerde uygulanır ve genellikle yere bağlı olarak karmaşıktır: mobilya çerçeveleri ve ek yerleri ile süpürgelikler ve pencerelerdeki çatlaklar işlenir ve birleştirilebilir

İpucu! Tahtakurulardan bir daireyi işlemek için prosedür tek bir adımda yapılmalıdır, eksik oda muamelesi ile tahtakuruların sayısı azaltılacaktır, ancak birkaç ay içinde popülasyonları geri yüklenecektir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Tahtakuruları lavanta kokusunu tahammül etmez, bu yüzden doğal lavanta sprey görünümü önlemek için mükemmel bir araçtır

Tahtakuruları lavanta kokusunu tahammül etmez, bu yüzden doğal lavanta sprey görünümü önlemek için mükemmel bir araçtır

Halk ilaçları

Bütün çeşit seçeneklerden, nasıl bedbugs ev getirmek için, ana yollarını tanımlayabilirsiniz:

  • Tahtakurulara karşı mücadelede mekanik - klasik sneaker-destroyer zayıf yardımcı olur. En muhtemel böcek birikimine sahip işlenmiş yerlere sahip bir elektrikli süpürge kullanmak ve daha sonra bir toz toplayıcısını yakmak mümkündür (sadece tek kullanımlık toz toplayıcıların kullanılması önerilir).
Tahtakuruları nasıl getirilir. Bazı etkiler kümelenme yerlerinin vakumlanmasıyla sonuçlanacaktır (bu amaç için tek kullanımlık toz toplayıcı kullanılarak)

Bazı etkiler kümelenme yerlerinin vakumlanmasıyla sonuçlanacaktır (bu amaç için tek kullanımlık toz toplayıcı kullanılarak)

  • Termal - hatalar çok yüksek (+ 45 ° C'den fazla) ve düşük sıcaklıklara tahammül edemez. Bu nedenle, şeyler ve iç çamaşırı sadece dona taşınabilir. Veya + 60 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda yıkayınız. Buhar jeneratörü, sıcak buharlı böceklerin yerini işledikten sonra kullanabilirsiniz. döşemeli mobilyalar
Tahtakuruları nasıl getirilir. 60C'de yıkama, tahtakuruları ve yatak örtüleri, ev tekstili ve giysileri üzerine yatak örtüleri tarafından yumurtlanan yumurtaları tamamen çözecektir.

60 ° C'lik bir sıcaklıkta yıkama, yatak hatalarını ve yatak örtüleri, yatak örtüleri, ev tekstili ve giysileri üzerinde yumurtlayan yumurtaları tamamen çözer.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Tahtakurulardan kurtulmanın nispeten basit ve hızlı bir yolu mobilya, kıyafet ve böcek bulaşabilecek her şeyi soğuk havaya çıkarmaktır."выстудить" дом (удостоверьтесь, что это будет безопасно для вашей отопительной системы)

Tahtakurulardan kurtulmanın nispeten basit ve hızlı bir yolu, mobilya, kıyafet ve böcek bulaşabilecek, buzlu havaya veya evin öksürmesine neden olabilecek her şeyi (ısıtma sisteminiz için güvenli olduğundan emin olmak) çıkarmaktır.

  • otlar - pelin veya solucan. Tahtakurularını öldürmezler, sadece caydırıcı olarak etkilidirler, bu nedenle önleyici bir önlem olarak kullanılırlar, örneğin hava kanallarında.
Tahtakuruları nasıl getirilir. Evinizde salkım demetler halinde demetlenirse - böceklerin yanlarından geçmesi muhtemeldir.

Evinizde salkım demetler halinde demetlenirse - böceklerin yanlarından geçmesi muhtemeldir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Halk hekimliğinde uzun süredir popüler olan Tansy, tahtakurulara karşı oldukça belirgin bir etkiye sahiptir.

Halk hekimliğinde uzun süredir popüler olan Tansy, tahtakurulara karşı oldukça belirgin bir etkiye sahiptir.

Ev böcekleri halk ilaçları nasıl alınacağına dair birçok tavsiyede terebentin, kafur, toz, metillenmiş ruh, amonyak ve bunların türevleri veya diğer maddelerin ilavesiyle karışımlar kullanılmalıdır. Bu maddeler, böceklerin biriktiği yerlerin yanı sıra daireye yaklaşımları, mobilyadaki çatlakları, duvarları, süpürgeliklerin altında vb. Bu maddelerin etki mekanizması, böcekleri korkutmak için tasarlanmış güçlü bir keskin kokuya dayanmaktadır. Ancak uzun süreli koku, dairenin kiracıları için hayatı daha da zorlaştırmaz.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Seyreltik denatüre alkol - iyi, ama eksikliklerden yoksun, tahtakuruları karşı tesislerinde işlemek için bir araç

Seyreltik denatüre alkol - iyi, ama eksikliklerden yoksun, tahtakuruları karşı tesislerinde işlemek için bir araç

İpucu! Açık alevden uzak yerlerde denatüre alkol kullanın - çok yanıcı ve kolay tutuşabilir!

Tahtakuruları nasıl getirilir. Yeniden ortaya çıkmalarını önlemek için tüm boşlukların olası kümelenme noktalarının sıkıştırılması istenir.

Yeniden ortaya çıkmalarını önlemek için tüm boşlukların olası kümelenme noktalarının sıkıştırılması istenir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Tahtakuruları, pencere çerçeveleri ve eğimlerindeki çatlaklar ve kavşaklarda bile yaşayabilir, bu yüzden mümkünse, bu yerleri silikon dolgu macunu, yapıştırıcı veya diğer uygun araçlarla tedavi edin.

Tahtakuruları, pencere çerçeveleri ve eğimlerindeki çatlaklar ve kavşaklarda bile yaşayabilir, bu yüzden mümkünse, bu yerleri silikon dolgu macunu, yapıştırıcı veya diğer uygun araçlarla tedavi edin.

Bir başka etkili madde sirke ve onu içeren karışımlardır, genellikle önleyici bir madde olarak kullanılır, eşikleri, pencere eşiklerini, pencerelerin çevresini, vb. Ama sirkenin kokusu hızla kaybolduğundan, solucan ile sirke kaynatma hazırlanarak güçlendirilebilir. Ama aynı zamanda, bir aç ahududu, biberiye, tansy veya bir sirke şeridinin bir problem olmayacağını hatırlamaya değer - bunlar kolayca üstesinden gelinebilir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Böceklere karşı etkili profilaktik - seyreltilmiş sirke. Ayrıca böcekler çay ağacının kokusunu tolere etmez ve bu ve diğer doğal ürünler kombine edilebilir

Böceklere karşı etkili profilaktik - seyreltilmiş sirke. Ayrıca böcekler çay ağacının kokusunu tolere etmez ve bu ve diğer doğal ürünler kombine edilebilir

Tahtakuruları nasıl getirilir. Ledum, solucan gibi, tahtakurularını korkutur

Ledum, solucan gibi, tahtakurularını korkutur

Halk ilaçlarının düşük verimliliğine rağmen, ana böcek ilacıyla birlikte kullanılmaları, tahtakuruların girişini önlemek için bunları kullanarak tamamen terk edilmemelidir.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Gardıroplar, markalı çarşaflar ve market mağazalarındaki kanepeler için, böcekler de dahil olmak üzere böcekleri püskürten aromatik maddelerle emprenye edilmiş sedir ağacı topları satın alabilirsiniz.

Gardıroplar, markalı çarşaflar ve market mağazalarındaki kanepeler için, böcekler de dahil olmak üzere böcekleri püskürten aromatik maddelerle emprenye edilmiş sedir ağacı topları satın alabilirsiniz.

Evde bedbugs halk ilaçları nasıl getirilir - video ile ilgili ayrıntılar:

Tahtakuruları nasıl getirilir. Hatalar için otel odasını veya kiralık bir daireyi doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kontrol edebilirsiniz. Adım 1. Bavulun tuvalete daha yükseğe konduğunu görürüz (duvarların çoğu orada döşenir, bu yüzden orada hiçbir hata yoktur)

Hatalar için otel odasını veya kiralık bir daireyi doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kontrol edebilirsiniz. Adım 1. Bavulun tuvalete daha yükseğe konduğunu görürüz (duvarların çoğu orada döşenir, bu yüzden orada hiçbir hata yoktur)

Tahtakuruları nasıl getirilir. Hatalar için otel odasını veya kiralık bir daireyi doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kontrol edebilirsiniz. Adım 2. Lateks eldivenlerini giyin. Tahtakuruları, kan emici böceklerdir ve eğer önceki misafirlerin pıhtılaşmış kanı yanlışlıkla tahrip ederseniz, eldivenler sizi enfeksiyonlar açısından koruyacaktır.

Hatalar için otel odasını veya kiralık bir daireyi doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kontrol edebilirsiniz. Adım 2. Lateks eldivenlerini giyin. Tahtakuruları, kan emici böceklerdir ve eğer önceki misafirlerin pıhtılaşmış kanı yanlışlıkla tahrip ederseniz, eldivenler sizi enfeksiyonlar açısından koruyacaktır.

Tahtakuruları nasıl getirilir. Hatalar için otel odasını veya kiralık bir daireyi doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kontrol edebilirsiniz. Adım 3. Herhangi bir plastik kart ve el feneri ile donatılmış ve şiltenin dikişlerini ve ek yerlerini dikkatlice gözden geçirin. Kartın sert dikişlerinden geçirin, elinizi değil, bu sizi kazara yaralanan yaralanmalardan ve parçalardan koruyacaktır!

Hatalar için otel odasını veya kiralık bir daireyi doğru ve güvenli bir şekilde nasıl kontrol edebilirsiniz. Adım 3. Herhangi bir plastik kart ve el feneri ile donatılmış ve şiltenin dikişlerini ve ek yerlerini dikkatlice gözden geçirin. Kartın sert dikişlerinden geçirin, elinizi değil, bu sizi kazara yaralanan yaralanmalardan ve parçalardan koruyacaktır!

Tahtakuruları nasıl getirilir. Artık konutların böceklerle enfekte olmadığına ve onları evinize götürmeyeceğinize ikna oldunuz. İyi geceler, ve inandığımız gibi ingilizce diyor,"сладко спи, пусть не кусают клопы!"

Artık konutların böceklerle enfekte olmadığına ve onları evinize götürmeyeceğinize ikna oldunuz. İyi geceler, ve dediğin gibi ingilizce diyor, "tatlı bir uyku, böcek ısırmayın!"

Tahtakuruları nasıl kaldırılır: tüm bilinen yöntemler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 12 = 20