Eşsiz cam kalitesi sayesinde, bina evlerinde olanakları sonsuzdur

Eşsiz cam kalitesi sayesinde, bina evlerinde olanakları sonsuzdur

Sahipleri önce evsel araziler genellikle soru ortaya çıkar: konut inşaatı için ne tür bir inşaat seçilmelidir? Mimari ve tasarım alanı o kadar aktif bir şekilde değişiyor ki, önerilen projeler arasında bir seçim yapmak zor. Her şeyden önce, inşaat malzemesini belirlemelisiniz. Cam bugün daha popüler hale geliyor. Şimdi sadece formdaki küçük elemanlardan değil kapı ve pencereler. Bugün cam, orijinal yapıların montajı için ana malzemedir.

  • avantajları
  • Cam evlerin özellikleri
  • Ereksiyon teknolojisi
  • iletişim
İskelet ev taş ve camdan yapılmış

İskelet ev taş ve camdan yapılmış

avantajları

Ülkemizde cam evler nispeten yakın zamanda ortaya çıkmış, bu nedenle çok az kişi kendine özgü özelliklerini yaşamıştır. Popülerliğe rağmen, bu tür tasarımlar sadece güzellik uzmanları tarafından şu ana kadar seçilmiştir, ancak bunların hepsi çok azı kendi avantajlarıyla tanışmaktadır. Avantajları arasında aşağıdakiler tanımlanabilir:

  1. estetik özellikler;
  2. ereksiyonun sadeliği;
  3. enerji tasarrufu.
Cam konut tasarımı projesi

Cam konut tasarımı projesi

Binanın panoramik cephesi güzel bir manzaraya sahiptir.

Binanın panoramik cephesi güzel bir manzaraya sahiptir.

Notuna! Sitenizdeki bu tür yapıların yapımından korkan ilk şey, özellikle soğuk enlemlerimizde donma korkusu. Aslında, çift camlı pencereler özel bir tasarıma sahiptir, bu yüzden iklime rağmen herhangi bir arazi için idealdir.

Güneş ışığına nüfuz etmenin önündeki engellerin olmaması nedeniyle, bu yapı elektrik aydınlatmada tasarruf. Ev, gün doğumuyla birlikte ışıkla doldurulur ve sadece aşağı indiğinde elektrik ışıklarını açmanız gerekir. Kışın bile, güneş ışınları odayı ısıtır. Ancak ısınma ihtiyacı hala devam ediyor.

Tasarımın karmaşıklığına rağmen, montajı çok kolaydır. Esas olan, algoritmayı doğru bir şekilde gözlemlemek ve gerekli parametrelere uymaktır. Yapılar, çoğunluğa sığdırmanıza izin veren çeşitli şekiller verilebilir peyzaj tasarımları.

Cam evlerin özellikleri

Tüm avantajlarına rağmen, bu tür evlerin bir proje seçilmeden önce dikkate alınması gereken belirli özellikleri ve dezavantajları vardır. Her şeyden önce, bu duvarların tam görünürlüğü nedeniyle, evde olan her şeyi gözden geçirmeyi mümkün kılar. Bu bakımdan, kiracıların özel hayatlarının mahremiyeti kaybolur.

İpucu! Bu kusur kullanılarak düzeltilebilir. bireysel bölgeler için kayar perdeler. Ayrıca, eğer mümkünse, gözetim altında olmayan yüksek bir çit kurmak zorundasınız..

Tüm pencerelerdeki perdeler binanın içinde neler olup bittiğini gizlemeye yardımcı olacaktır.

Tüm pencerelerdeki perdeler binanın içinde neler olup bittiğini gizlemeye yardımcı olacaktır.

Ancak, bu problemi ortadan kaldırmanın en iyi yolu, dışarıda ayna yüzeyine sahip özel bir yansıtıcı cam kullanmaktır.

Önemli! Ancak, bu durumda, içeri giren güneş ışığı miktarı azaltılır. Bu materyali seçerken bu gerçeği göz önünde bulundurmaya değer.

Diğer bir özellik de bakımın karmaşıklığıdır. Çoğu geleneksel malzemeden farklı olarak, cam temizliği korumak için daha sık tedaviye ihtiyaç duyar. Bu durumda, özel deterjan ve ekipman gerekebilir. Binanın birden fazla katı varsa, arıtma çalışmaları için özel bir temizlik şirketine başvurulmalıdır.

Yansıtıcı cam daha pahalıdır, ancak şeffaf evler için pratik malzeme

Yansıtıcı cam - şeffaf evler için daha pahalı, ancak pratik malzeme

Önemli olan camdan yapılmış bir konut inşaatı için bir proje geliştirmenin karmaşıklığıdır. Bu amaca yönelik olarak, tecrübeleri hesaplamalarda ve materyal seçiminde hatalara izin vermeyecek uzmanlara danışmak tavsiye edilir. Aynı faktör aşağıdaki dezavantaja yol açar. Ereksiyon, müşteri ve uzmanların düzenli istişarelerinin istenilen sonucu elde etmek amacıyla gerçekleştirilmesi gereken birkaç uzun aşamadan oluşmaktadır.

Ereksiyon teknolojisi

  • Cam evler yarı ahşap, Almanya'dan bize geldi. Geleneksel olarak, temeli için cam panellerin yerleştirildiği ahşaptan bir çerçeve kullanılmıştır.

Modern yapı malzemeleri pazarı, ereksiyon sürecini basitleştirmeyi sağlar, böylece bunu yapar. çevre dostu, geleneksel tasarımların yanı sıra.

Ahşap çerçeve binanın özel bir tarzını yaratıyor

Ahşap çerçeve binanın özel bir tarzını yaratıyor

Şeffaf malzemenin çerçeve yapımı

Şeffaf malzemenin çerçeve yapımı

Bugün benzer tesislerin inşaatı için yapıştırılmış kiriş, açık kauçuk boya, Bu çerçeve olarak hizmet vermektedir. Ana eleman çift camlı penceredir.

Projeye bağlı olarak bina, bir kutudan veya camdan yapılması önerilen bölme duvarlarından oluşabilir. Bu iç tasarım, birliğin dış dünya ile maksimum etkisini elde edecektir. Ayrıca, binalar olabilir Tek katlı veya birkaç seviyeye sahip.

İpucu! Bir malzeme seçerken, güneşten koruma seviyesini hesaba katmak gerekir. Camın dönüşümü ve boyutları önemli bir rol oynamaktadır. alanı genişlet veya azalt.

iletişim

ısıtma, Su temini, kanalizasyon, projenin tüm tasarımını bozabilecek tek unsurdur. Bu nedenle, seçim ve kurulumları çok dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

Temiz suyun girişe girmesini sağlayan borular ve atıkların bertarafı asgari miktarda kullanılmalıdır.

İpucu! Hepsinden iyisi, eğer ekipmanın kurulu olduğu yer, bağlı oldukları yer, iletişim katın altından geçecektir.

Bu yapıda ısı tasarrufu yukarıda belirtilmiştir. Ancak, güneş enerjisi kullanımının en karlı olduğu ve sitenin güney kısmına bir evin kurulması gerektiği belirtilmelidir.

Panoramik cephe ile üç katlı ev

Panoramik cephe ile üç katlı ev

Isıtma tesisatı yapmanız gerekiyorsa, bu tesis için en iyi seçenek yerden ısıtma. Besleme yöntemine bağlı olarak iki tip olabilir - elektrik ve buhar. Her iki varyant, ısı transfer edilen boruların veya bantların zeminde konumlandırılmasıyla ayırt edilir. Onu saklamak en iyisi seramik karo. Ama iç tasarım konseptini ihlal etmek istemiyorsanız, o zaman ideal seçenek epoksi 3D kat tadı için seçilen herhangi bir kompozisyon ile.

Doğa ile mükemmel görüş ve birlik

Doğa ile mükemmel görüş ve birlik

Sonuç

Almanya'dan gel bize, cam evler konut için mükemmel bir seçenek. Benzersiz bir estetik görünüme sahiptirler, bu da, doğru kurulum yeri seçimiyle, doğanın özelliklerinden sınırsızca zevk almanızı sağlar. Aynı zamanda, binanın kendisi çevre açısından güvenlidir. Düzenleme teknolojisini takip ederseniz, yılın herhangi bir zamanında kullanılabilirler.

Projelerin çeşitleri ve cam evlerin yapımının özgünlüğü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 + = 43