Profilli kirişlerden ahşap evler. Modern teknolojilere göre inşa edilmiş bir ahşap evin duvarları: 1. suya dayanıklı 2."дышащие" 3. довольно энергоэффективны, их теплоизолированность не уступает кирпичным

Modern teknolojilere göre inşa edilmiş bir ahşap evin duvarları:
1. suya dayanıklı
2. "nefes"
3. Oldukça enerji verimli, ısı yalıtımı tuğladan daha düşük değildir.

Profilli kirişlerden ahşap evler, projeleri geleneksel Rus ahşap mimarisinin ve pratikliğin en iyi çekiciliğini emdi Fin evleri, Orta enlem ikliminde yaşamak için idealdir. Onay, Avrupa'daki (özellikle İskandinavya), Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki özel konut inşaatına olan büyük talepleridir.

içerik

 • Profilli ışın: üretim türleri ve özellikleri
 • Profilli kirişlerin evleri: Tasarruf nerede saklanıyor?
 • Profilli kirişlerden bir ev inşa etmek: video
 • Profilli kirişlerin evi: tasarım özellikleri
Profilli kirişlerden ahşap evler. Düşük inşaat maliyetleri, çevre dostu olma - ahşap evlerin ahşaptan avantajları

Düşük inşaat maliyetleri, çevre dostu olma - ahşap evlerin ahşaptan avantajları

Profilli kirişlerden ahşap evler. Ahşap kiriş - Evde mimari çözümler seçiminde çok kısıtlayıcı olmayan bir malzeme

Ahşap kiriş - Evde mimari çözümler seçiminde çok kısıtlayıcı olmayan bir malzeme

Profilli ışın: üretim türleri ve özellikleri

Profilli çubuk, bu amaçla özellikle yumuşak ağaç kullanılarak, özel bir makinede bir ahşap kiriş (uzunluk 6 m) işlenerek elde edilir. işlem hesap (planlama ve öğütme) arasında aynı parametrelerle düzenli geometrik bir şekil elde fabrika ön-kalıp (genişlik ölçüleri Çıtçıt ve oluklar vs.) uzunluğu boyunca.

Profilli kirişlerden ahşap evler. İskandinav ülkelerinde yaygın olan popülerliğin zirvesinde

İskandinav ülkelerinde yaygın olan popülerliğin zirvesinde

Profilli kirişin kalınlığı, binanın amacına bağlı olarak seçilir:

 • 100 mm kalınlık - hafif ahşap binaların dikilmesi için uygundur: veranda, çardak, sauna. Prensip olarak, bir yaz evi inşa etmek için kullanılabilir, ancak sadece mevsimde kullanılıyorsa, kuzey bölgelerinin ek yalıtımına ihtiyacı olacaktır.
 • 150 mm kalınlık - hem bir hangarın hem de bir konut evinin yapımına uygun olacaktır (küçük boyutlu olsa da)
 • 200 mm kalınlık - böyle bir kirişin döşenmesinde duvarların yüksek mukavemeti elde etmesine izin verdiği için, evler ve çok katlı evlerin yapımında kullanılır.
Profilli kirişlerden ahşap evler. Ahşap evlerin keresteden yapılması iki tiptir:"под усадку" и "под ключ"

Ahşap evlerin keresteden yapılması iki tiptir: "büzülme" ve "anahtar teslimi"

Kirişin türünü seçerken, profil tipi çok önemlidir. Özel kalıplar kullanılarak profil bir çubuk üzerinde kesilir. Hafif yapıları oluşturmak için kullanılan bir kirişe bir veya iki dikenli bir profil uygulanır. Konut binaları için iki farklı profil kullanın:

 • Profil tarağı, çok sayıda sivri olan bir profildir. Bu tür bir profil, bir ısıtıcı ile birlikte, nem ve soğuğun girmesini önleyen güvenilir bir bariyer almanızı sağlar.
Profilli kirişlerden ahşap evler. Profil tipinde çok sayıda oluk"гребенка" делает деревянный дом практически полностью влаго- и теплоизолированным без дополнительного утепления

"Tarak" profilinde çok sayıda oluk, ahşap evi neredeyse tamamen su geçirmez hale getirir ve ek yalıtım yapılmadan termal olarak yalıtılır.

 • Fin profili - alt kısımdaki iş parçasının bir tane var ama geniş bir geniş oluğu var. Üst kısımda, başak iki paralel şeritten oluşturulmuştur ve oluk, geleneksel bir profile kıyasla, büyük bir derinliğe sahiptir. Birleştirme işlemindeki Fin profili, bir çubuğun diğerine daha yoğun bir şekilde birleşmesini sağlayarak soğuk ve rüzgara karşı büyük bir koruma sağlar. Diğer bir artı - kirişten elde edilen duvarların Fin profili ile küçülmesi daha eşittir ve yalıtım pratik olarak görünmez.
Profilli kirişlerden ahşap evler. Ahşap kirişten evin iç kısmı, ağacın kendi içinde dekoratif bir malzeme olduğu için, estetik olarak minimal perdahlama ile çok hoştur.

Ahşap kirişten evin iç kısmı, ağacın kendi içinde dekoratif bir malzeme olduğu için, estetik olarak minimal perdahlama ile çok hoştur.

Ön Yüz profil kiriş ya düz ya da D-şekilli (bu kereste blok ev veya Rus tur için geleneksel mimarisini taklit (yuvarlak) bir kiriş düz kalır ve iç duvar ile birlikte düzgün) olabilir.

Profilli kirişlerden ahşap evler. 200 mm kalınlığındaki, iki odacıklı metal-plastik pencereli kütüklerden oluşan bir ahşap ev - iklim koşullarımızda ısınma problemlerine maruz kalmayacak bir kombinasyon

200 mm kalınlığındaki, iki odacıklı metal-plastik pencereli kütüklerden oluşan bir ahşap ev - iklim koşullarımızda ısınma problemlerine maruz kalmayacak bir kombinasyon

Profilli kirişlerin evi: Tasarruf nerede saklanıyor?

Finansal istikrarsızlık ve sonraki dönemde (ancak son krizde açıkça görülmüyor), gelecekteki ev sahiplerinin dikkati, inşaat maliyetlerini biraz azaltmaya imkan verecek evler haline geliyor. Ve profilli bir kirişten gelen evler bu seçeneklerden bir tanesidir, kaydedebileceğiniz daha ayrıntılı olarak görelim:

 • Vakfı: profilli kereste - malzeme yüzden onun için yaklaşık bir katlı ev bahsediyoruz, özellikle sağlam bir temel gerek yok, taş, tuğla veya köpük çok daha hafiftir. Profil kirişlerden yazlık evler, sütun şeklinde bir temel üzerine dikilebilir. Her şey için bile iki katlı ev (yazlık) monolitik bant temeli eşit alan ve tuğla kat sayısı için daha az mal olacak
Profilli kirişlerden ahşap evler. Profilli kirişlerden bir ev için hangisinin (sütun, şerit) hangisi daha ucuz olacağına dair temel

Profilli kirişlerden bir ev için hangisinin (sütun, şerit) hangisi daha ucuz olacağına dair temel

 • Isıtma - enlemlerimiz için enerji tasarrufu, özellikle artan enerji fiyatları karşısında - inşaat malzemelerini seçerken çok önemlidir. Bir ağaç zamanlarda enerji verim ile tuğla (tuğla 60 cm benzer ahşap duvardan 20 cm) geçer ve profil kiriş kullanılması iyi bir ısı yalıtımı sağlar. Ve ağacın serinliği daha iyi koruduğu için, barın evine klimadan daha fazla para kazandırmak mümkün.
Profilli kirişlerden ahşap evler. Ahşap bir evde bulunan sabit ısıtma cihazları (kazanlar, şömineler) yanmaz metal bir ekranla duvardan yalıtılmalıdır.

Ahşap bir evde bulunan sabit ısıtma cihazları (kazanlar, şömineler) yanmaz metal bir ekranla duvardan yalıtılmalıdır.

 • Kalafatlama (ısı yalıtım) bağlantıları sayesinde, profilli kirişten evin duvarları daha incedir. tuğla, ve evlerin eşit dış boyutları ile, ahşap yararlı iç alan daha fazla sonuç olacaktır
Profilli kirişlerden ahşap evler. Duvarların yüksek ısı yalıtımı nedeniyle, içteki profilli kirişin evi, toplam inşaat alanı tuğlaları için tam olarak aynı olandan daha geniştir.

Duvarların yüksek ısı yalıtımı nedeniyle, içteki profilli kirişin evi, toplam inşaat alanı tuğlaları için tam olarak aynı olandan daha geniştir.

 • Evin profilli bir kirişten montajı, ağır inşaat ekipmanlarının pahalı kirası olmadan küçük bir inşaatçılar ekibi tarafından yapılabilir.
Profilli kirişlerden ahşap evler. Bardan üç katlı bir evin montajı diğer malzemelerden daha ucuza mal olacaktır: lojistikte tasarruf, özel ekipman ve işçilik maliyetleri çok büyüktür.

Bardan üç katlı bir evin montajı diğer malzemelerden daha ucuza mal olacaktır: lojistikte tasarruf, özel ekipman ve işçilik maliyetleri çok büyüktür.

 • yapım süresi - profilli bir kirişten evin tamamen inşaatı bir sezonda yapılabilir. Altı ay boyunca devam edebilirsiniz bitirme için kereste doğal nemi kullanarak, fakat profilli kirişten aynı büzülme evinde basit bir ahşap evlerin veya günlükleri daha (7-8 kadar%) çok daha düşük olduğu zaman. O bitirici er başlayabilirsiniz tarafından çok kuru profilli kereste Evi, yaklaşık% 3 küçülecek
 • bitirme işleri - burada çok fazla tasarruf edebilirsiniz, çünkü ağaç, herhangi bir ek işleme olmadan bile herhangi bir iç mekanı dekore edebilir
Profilli kirişlerden ahşap evler. Evin inşa edildiği ahşap kiriş ile sitenin fonksiyonel dekorasyonu örneği

Evin inşa edildiği ahşap kiriş ile sitenin fonksiyonel dekorasyonu örneği

İpucu! Profilin varlığı nedeniyle, akan atmosferik nem, kirişlerin birleştirildiği yerden yönlendirilir, ağaç gereklidir. özel emprenye ile tedavi, çürümeye, ahşap böcek böceklerine ve neme karşı direncini arttırmak için.

Sonuç olarak, bir evdeki bir metrekarenin profilli bir kirişten maliyeti, yekpare bir beton veya tuğladan daha az olacaktır.

Profilli kirişlerden bir ev oluşturma hakkında daha fazla bilgi - videoya bakın:

Profilli kirişlerin evi: tasarım özellikleri

Aramızda sadece popülerlik kazanan profil kirişlerden evlerin inşaatı, Kuzey Amerika ve Avrupa'da, özellikle Finlandiya'da çok yaygındır, bu nedenle piyasada bu tip evlerin oldukça orijinal, güzel ve ilginç tipik projeleri vardır. Bu projelerin çoğunun Finlandiya'dan "doğal" olduğunu dikkate alırsak, iklim koşullarımız için tamamen uygundurlar.

Tasarlarken, konut sakinlerinin sayısını ve konutun periyodikliğini (kalıcı veya mevsimsel), kat sayısı, evin tarzı, veranda (teras), bağlı bir garajı dikkate almalısınız. Buna ek olarak, proje mutlaka mutfak gibi bir mekanın varlığı (bir yemek odası ve bir oturma odası ile birleştirilebilir), bir giriş grubu, banyo (veya birkaç).

Profilli kirişlerden ahşap evler. Ahşaptan yapılmış evlerin ortak ve pratik düzenleri, kişisel mekanların (yatak odaları, ofisler) üst kata transfer olduğunu varsayar.

Ahşaptan yapılmış evlerin ortak ve pratik düzenleri, kişisel mekanların (yatak odaları, ofisler) üst kata transfer olduğunu varsayar.

İpucu! Genellikle, iki katlı evler tasarlarken, aile üyelerinin yatak odaları ve kişisel mekanları, ikinci katta, "ortak" binaları - oturma odası, yemek odası, mutfak, vb. - birinci katta bırakarak ikinci kata çıkarılır.

Odaların yerleşimini planlarken, odalardan (özellikle konutlardan) geçmekten kaçınmaya çalışın - bu çok rahatsız edici ve uygun değildir. Bunu yapmak için, kat planında, kiracıların nasıl hareket edeceğine dair bir şema çizin. Daha sonra bir banyo yerleştirmenin daha iyi olacağı, ve nerede - bir yatak odası veya bir ofis olduğu anlaşılıyor.

Profilli kirişlerden ahşap evler. Keresteden yapılmış evlerin mutlaka çürüyen ve böcek-ağaç kurduna karşı koruma sağlayan emprenyelerle işlenmesi gerekir. Bundan korumak için ek olarak, açık vernik hariç, aynı zamanda bir renk boya kaplama

Keresteden yapılmış evlerin mutlaka çürüyen ve böcek-ağaç kurduna karşı koruma sağlayan emprenyelerle işlenmesi gerekir. Bundan korumak için ek olarak, açık vernik hariç, aynı zamanda bir renk boya kaplama

İpucu! Evin uzunluğunu / genişliğini seçerken, profilli huzmenin standart uzunluğunun 6 m olduğunu dikkate alınız. Bu nedenle, iç duvarın (bölmeler) jumperının kavşağını planlarken, alın eklemi ile birleştirin. Bu ısı kaybını azaltacak ve yapının sertliğini artıracaktır.

Profilli kirişlerden ahşap evler. 200 mm profilli çubuk kalınlığı, üç ve dört katlı evler inşa etmek için yeterli bir duvar kuvveti marjı sağlar, ancak pratikte 2 kata kadar tasarruf sağlar

200 mm profilli çubuk kalınlığı, üç ve dört katlı evler inşa etmek için yeterli bir duvar kuvveti marjı sağlar, ancak pratikte 2 kata kadar tasarruf sağlar

Duvarların rijitliğinden dolayı profilli kirişlerin evi üç veya dört katlıdır, ancak uygulamada, metrekare başına uygun bir fiyat elde etmek için, bir veya iki katlı binalar atlanır.

Profilli kirişlerden ahşap evler. Profilli kirişten kış bahçeleri de inşa edilmiştir ve site ile evdeki diğer binalar arasında sıcak geçişler yapılır.

Profilli kirişten kış bahçeleri de inşa edilmiştir ve site ile evdeki diğer binalar arasında sıcak geçişler yapılır.

Şek. 1, 2 60.6 metrekarelik bir alanı olan küçük bir konut (yazlık) evin bir projesini sunmaktadır, duvarları 150 mm kalınlığında profilli kirişlerden yapılmıştır. Temel olarak, betonarme bir döşeme kullanılabilir.

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 1. Yazlık görünümünü

Şek. 1. Yazlık görünümünü

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 2. Kır evi projesi

Şek. 2. Kır evi projesi

Şek. 3, 4, 5 bir çatı katı ile daimi ikamet için küçük bir iki katlı evin bir proje sunuyor. İnşaat için 200 mm kalınlığında bir bar kullanılması tavsiye edilir.

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 3. evin görünümü

Şek. 3. evin görünümü

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 4. Zemin kat planı

Şek. 4. Zemin kat planı

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 5. İkinci katın planı

Şek. 5. İkinci katın planı

Şek. 6, 7, 8, 9, 200x200 mm kesitli profil kirişler, bir balkon ve teras ile inşa edilmiş, 144.2 m2 alana sahip iki katlı bir kır evinin projesini sunmaktadır. Temel - betonarme, monolitik bant

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 6. evin bahçeden görünümü

Şek. 6. evin bahçeden görünümü

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 7. Binanın dış cephesi

Şek. 7. Binanın dış cephesi

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 8. Zemin kat planı

Şek. 8. Zemin kat planı

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 9. İkinci katın planı

Şek. 9. İkinci katın planı

Şek. 10,11,12, 13 tek katlı proje bir kır evi Profilli kirişler, bir teras ile kalıcı ikamet ve beş kişilik bir aile için kazan dairesi için tasarlanmıştır. Binanın toplam alanı 228,2 m2 olup, evin toplam alanı 140 m2'dir. İnşaat için 200x150 mm kesitli profilli bir çubuk kullanılır, böyle bir ev ek ısıtmaya gerek kalmadan -26 ° C'ye kadar dona karşı dayanıklıdır. Temel bant veya FSB bloklarıdır. Bu ev, küçük çocuklu veya ikinci kata tırmanmak zor olacak yaşlı insanlarla bir aile için uygundur. Aynı zamanda, evin gerekli tüm olanaklara sahip olmasına rağmen, yeterince büyük bir işgal edilmiş alan nedeniyle bunu başarmak mümkün olmuştur.

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şekil 10. Binanın dış cephesi

Şekil 10. Binanın dış cephesi

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 11. Bahçeden binanın görünümü

Şek. 11. Bahçeden binanın görünümü

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 12. Teras tarafındaki binanın görünümü

Şek. 12. Teras tarafındaki binanın görünümü

Profilli kirişlerden ahşap evler. Şek. 13. Binanın planı

Şek. 13. Binanın planı

Profilli kirişlerden ahşap evler. Evi keresteden boyamak en az iki kat boyayla yapılır. Yeni inşa edilen ahşap evlerde bazen güzel bir ahşap tonlama etkisi ile 1-2 katmanda görebilirsiniz ve renklendirebilirsiniz.

Evi keresteden boyamak en az iki kat boyayla yapılır. Yeni inşa edilen ahşap evlerde bazen güzel bir ahşap tonlama etkisi ile 1-2 katmanda görebilirsiniz ve renklendirebilirsiniz.

Profilli kirişlerden ahşap evler. Profilli çubuktan ikinci katın hafif üst yapısı

Profilli çubuktan ikinci katın hafif üst yapısı

Profilli kirişlerden ahşap evler: projeler, avantajlar ve inşaat özellikleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 + = 35